Top Posty
Top Wydarzenia
Top Miejsca

Miniaturowe butelki alkoholi polskich

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-04-19 15:00:36 2018-09-17 15:00:36
Link: https://www.facebook.com/events/218420432243422/

Od organizatora:
Zapraszamy na otwarcie wystawy „Miniaturowe butelki alkoholi polskich ze zbiorów Krzysztofa Badach-Rogowskiego”.

Na wystawę składa się ponad 300 miniaturowych butelek, z których najstarsze powstały latach 50. ubiegłego wieku. Osobną grupę stanowią miniaturki kolekcjonerskie powstałe po 1989 r. w małych prywatnych wytwórniach. Na wystawie zaprezentowane zostaną także zestawy upominkowe i akcesoria służące do konsumpcji trunków alkoholowych.

Krzysztof Badach-Rogowski urodził w Szprotawie w 1969, od 1974 roku mieszka w Zielonej Górze. Ukończył studia wyższe na kierunkach: Administracja celno-skarbowa, Historia, Zarządzanie dokumentacją i informacją, Promocja zdrowia oraz Elektroradiologia.

Ponad ćwierć wieku był zatrudniony w zielonogórskim szpitalu jako kierownik w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel, wykładowca uniwersytecki. Jest autorem licznych publikacji, członkiem wielu organizacji (m.in. Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Radiologicznej).Został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Medalem za Zasługi dla SKMP ONZ, Medalem za Wyzwolenie Kuwejtu.

Krzysztof Badach-Rogowski jest człowiekiem wielu pasji. Jako historyk bada dzieje zielonogórskiej służby zdrowia oraz tworzy biografię swojego dziadka, podpułkownika AK Józefa Badach-Rogowskiego. Od wielu lat i z dużym powodzeniem zajmuje się także fotografią. Kolekcjonuje znaczki pocztowe, monety, elementy umundurowania, a przede wszystkim miniaturowe butelki alkoholi. Specjalizuje się w gromadzeniu butelek trunków polskich, których posiada około dwóch tysięcy. Cały zbiór zaś liczy około pięciu tysięcy eksponatów. Najstarsze

obiekty z kolekcji zostały wyprodukowane w okresie międzywojennym. Wiele wytworzono jedynie w unikatowych, krótkich seriach lub sprzedawano wyłącznie na eksport.

Krzysztof Badach-Rogowski jest aktywnym członkiem internetowego forum zrzeszającego polskich kolekcjonerów miniatur alkoholowych. Raz w roku organizowany jest oficjalny zlot jego uczestników. W ramach forum kolekcjonerzy (obecnie jest ich ok. 500) wymieniają się swoimi zbiorami oraz informacjami o nowych nabytkach.

Wstęp na wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Termin wystawy:
19 IV – 17 VIII 2018
Kurator wystawy:
dr Arkadiusz Cincio

2018-04-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-04-17 07:35:18

Wystawa Marka Lalko „Odcisk"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki, ul. Wiśniowa 10
Czas: 2018-04-27 09:00:37 2018-06-28 14:00:37
Link: http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?odcisk-wystawa-marka-lalko-w-galerii-grafiki-biblioteki-sztuki-uz

Od organizatora:
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Marka Lalko zatytułowanej „Odcisk".

Wernisaż odbędzie się w piątek 27 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki, przy ul. Wiśniowej 10 w Zielonej Górze.

Kuratorki wystawy: dr Janina Wallis, dr Katarzyna Grabias-Banaszewska.

Marek Lalko, absolwent grafiki oraz malarstwa ze specjalnością fotografia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Asystent na Wydziale Artystycznym UZ. Współtwórca Młodzieżowego Laboratorium Fotograficznego. Członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Prowadzi Galerię Fotografii „Na Dole” w Instytucie Sztuk Wizualnych oraz pracownię działań około fotograficznych „Fotograficzna Fabryczna”. W swojej działalności porusza się w nurcie fotografii dokumentalnej, reportażowej i konceptualnej. Bazuje na klasycznych technikach fotograficznych oraz technologiach cyfrowych. Aktualny zestaw prac prezentuje na stronie: http://www.lalko.com.

Wystawy indywidualne:
1995 - „koncerty” Zielona Góra. Zestaw prac prezentujący zapis dokumentalny sceny rockowej w Polsce lat 90-tych;
1997 - „Wenecja” Galeria Fotografii „Pod Kaczką”, Zielona Góra;
1997 - „parada miłości” BWA, Zielona Góra;
1999 - „fotografie” Galeria Studencka „Galera”, Zielona Góra;
2000 - „fotografie” Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze;
2001 - „fragmenty z...” Galeria Twórców „Galera”, Zielona Góra;
2001 - „fotografia otworkowa” „Galeria nad Wisłą”, Toruń;
2002 - „fotografia otworkowa” Galeria „Ciasna”, Jastrzębie Zdrój;
2003 - „fotografie” Galeria „Korytarz” JCK, Jelenia Góra;
2003 - „fotografia otworkowa” Galeria „Lapidarium”, Wschowa;
2003 - „fotografie” Galeria „Zup art.” Głogów;
2004 - „pin hole odc. 2” BWA, Zielona Góra;
2005 - „fotografia” Galeria „Korytarz” JCK, Jelenia Góra;
2005 - „dzięki niej widzę” galeria handlowa „Grafitt”, Zielona Góra;
2005 - „dzięki niej widzę” galeria teatralna, Nowa Sól;
2006 - „lalko.australia.2005” BWA, Zielona Góra;
2007 - „w Sydney polak” „Wieża Ciśnień”, Konin;
2007 - „fotografie” w ramach II Żywieckiego Festiwalu Filmów Amatorskich w Galerii Zamkowej w Muzeum Miejskim w Żywcu;
2008 - „fotografie-londyn”, Zielona Góra;
2011 - „fotografia numeryczna” Galeria „DEKA”, Rybnik;
2011 – „India" Miejski Dom Kultury w Wągrowcu i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu;
2011 - „india story” Galeria „Drugiego Planu”, Rybnik;
2011 - „Taman Negara” Galeria fotograficzna „OKO”, Szamotuły;
2011 - „terapia dla zmęczonych codziennością oczu” BWA, Zielona Góra;
2011 - „Taman Negara” Dom Kultury Chwałowice w Rybniku;
2012 - „terapia dla zmęczonych codziennością oczu” „Wieża Ciśnień”, Konin;
2012 – „Przeszłość analogowa” instalacja fotograficzna „Fundacja Salony”, Zielona Góra;
2013- „Fragments of freedom” ISW UZ Zielona Góra.

W prezentowanej realizacji autor eksperymentuje z technicznymi możliwościami fotografii. Interesują go takie zjawiska jak bezkamerowa technika fotograficzna (luxografia/rayogram) oraz ingerencja chemiczna w obraz. Do swoich prac wykorzystuje takie materiały jak: fragment taśmy filmowej, przeterminowany papier fotograficzny, części aparatu, soczewki czy negatywy. Oprócz przedmiotów, pozostających w pewnym związku z fotografią, stosuje również elementy, oderwane od tej materii, takie jak szkło, popiół, wstążki, telefon. Prezentowane prace składają się na cykl zatytułowany „Odcisk”. Słowo to rozumiane jest tu dwojako. Po pierwsze w sposób stricte semantyczny i słownikowy jako odbicie, odciśnięcie, pewnego rodzaju ślad. Takie odczytanie odnosi się bezpośrednio to technicznego i procesowego wymiaru prezentowanych prac. Równie istotne wydaje się drugie ze znaczeń związane w sposób bezpośredni z kategorią pamięci.

Katarzyna Grabias-Banaszewska
współkurator wystawy

Wystawa będzie czynna do 28 czerwca br.

Serdecznie zapraszamy.

2018-04-24

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-04-24 05:54:42

Kobieta w malarstwie polskim XX wieku

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-04-27 15:00:38 2018-06-24 14:00:38
Link: https://www.facebook.com/events/362902144227072/

Od organizatora:
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na otwarcie wystawy "Kobieta w malarstwie polskim XX wieku. Ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie".

"Wybór obrazów na wystawę, to zestaw wspaniałych dzieł malarstwa polskiego XX w z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Prace te nie są typowym portretem, lecz często swoistym przypatrywaniem się kobietom, czy wręcz dyskretnym ich podglądaniem. Dużo w tym malarstwie czułości, szacunku i należytej powściągliwości, gdyż portretowane to zazwyczaj żony i inne bliskie artystom osoby.

Na początku wieku widzimy Ją zazwyczaj elegancką, wytworną, ale zawsze podporządkowaną mężczyźnie. Odzwierciedla to praca Stanisława Dębickiego "Doktor Dwernicki z żoną przy fortepianie" (1902), przedstawiająca typową scenę salonową, jakże popularną w ówczesnym malarstwie. Obok wysublimowanych ujęć tego typu pojawia się też inny wizerunek. "Kobiety modlące się w kruchcie" (1902) Mieczysława Reyznera to przejmujący, realistyczny widok dwóch staruszek w kościelnej kruchcie - niezwykłe studium przemijania i zadumy nad człowieczym losem. Z tego samego okresu pochodzą radosne i mieniące się barwami obrazy, których bohaterkami są młode wiejskie dziewczyny. Prace "Dziewczyna przy oknie" (1903) Wincentego Wodzinowskiego oraz "List miłosny" (ok. 1910) Sylweriusza Saskiego reprezentują nurt ludowy i dokumentują ówczesną fascynację tą kulturą.

Z biegiem czasu sposób portretowania ulega przeobrażeniu i już na początku lat 20. modelki są ukazywane podczas prozaicznych, niemal banalnych czynności. Widać to w pracach Zbigniewa Pronaszki "Żona przy szyciu" (1921) oraz "Nauka czytania" (1919-21). Kolejne lata przynoszą jeszcze inne odsłony wizerunków kobiet. Przykładem są piękne portrety pędzla Aleksandra Krawczyka "Portret pani Biesiekierskiej z córką" (ok. 1925) czy Wiktora Gutowskiego "Portret żony Ksawery" (1929).

W okresie powojennym pojawiają się kobiety silne i samodzielne, wpisujące się w kanon malarstwa socrealistycznego. Kameralną odsłoną tamtej rzeczywistości jest obraz Józefa Kluzy pt. "Kompozycja" (ok. 1954) przedstawiający dwie kobiety w mieszkalnym wnętrzu. Z kolei, powstałe ćwierć wieku później, portrety Wiesława Szamborskiego dokumentują znojną i banalną powszedniość - "Pusty fotel" (1979) oraz "Codziennie" (1980).

Wiek XX zamyka Rafał Bujnowski trzema pracami Rozmawiają, Samolot, Idzie z wózkiem, wszystkie z 2000 r. obrazującymi trywialność rzeczywistości i jej pospolitość.

W tym wszystkim jest jeszcze kobieta pożądana i namiętna. Jej nagość. Na wystawie z kolekcji MNK pojawią się trzy akty: Ignacego Pieńkowskiego "Fatima" (1919), "Akt kobiecy" Alfonsa Karpińskiego z lat 20-tych XX w. oraz Jerzego Nowosielskiego "Streap-teas" (1967). Trzy jakże różne przedstawienia nagich kobiet. Z różnych czasów inaczej postrzegane, tak bardzo przy tym charakterystyczne dla swojej epoki.

Pokaz nie wyczerpuje różnorodności i wielowątkowości w sposobie pokazywania kobiet, jest ledwie subtelnie zarysowaną sugestią jak piękne są to istoty, w całym bogactwie znaczenia tego słowa. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak przez sto lat zmieniło się spojrzenie na kobietę: jej fizyczność, rolę w życiu codziennym i funkcje społeczne. [Anna Budzałek]

Wystawę dopełni kilka obrazów z kolekcji Działu Sztuki Współczesnej Muzeum Ziemi Lubuskiej, a wśród nich m.in. Portret Józefiny Konińskiej (1936) Witkacego, Półakt z okularami (1968) Jerzego Nowosielskiego czy Starość (1955) Franciszka Starowieyskiego.

Ekspozycja wpisuje się w 100. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych po odzyskaniu przez nasz kraj suwerenności. Dekret wydany 28 listopada 1918 roku przez Józefa Piłsudskiego umożliwił kobietom czynne uczestnictwo w wyborach. Dokument stanowił, że „Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci”.
Na poście prezentowany jest obraz "Akt kobiecy" Alfonsa Karpińskiego z lat 20-tych XX w.


Termin wystawy: 27 IV – 24 VI 2018
Kurator wystawy: Anna Budzałek
Kurator Galerii Nowy Wiek: Leszek Kania

2018-03-29

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-03-29 20:34:36

Wystawa "Panie i Panowie, trzymajcie kapelusze!"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-05-11 15:00:05 2018-08-26 14:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/191576001474529/

Od organizatora:
Zapraszamy na otwarcie* wystawy "Panie i Panowie, trzymajcie kapelusze!/Dámy a Pánové, držte si klobouky!". Na ekspozycję złożą się kapelusze damskie, męskie cylindry, meloniki oraz inne nakrycia głowy z kolekcji Muzeum w Nowym Jiczinie.

Podczas wernisażu obowiązują oczywiście... kapelusze.

Nowy Jiczyn to miasto w południowo-zachodniej części regionu morawsko-śląskiego w Czechach. Słynie z kapelusznictwa, którego tradycje sięgają XVI wieku. W 1799 roku powstała tu, najstarsza w Środkowej Europie, fabryka kapeluszy. Założona przez rodzinę Hückel, znana jako Johann Hückel´s Söhne, była samowystarczalnym przedsiębiorstwem, które jako pierwsze w całych ówczesnych Austro-Węgrzech wprowadziło maszynę parową do produkcji kapeluszy. Dzięki fabrykom Antona Peschela i Braci Böhm Nowy Jiczyn stał się centrum produkcji kapeluszniczej. Po wejściu na rynki zagraniczne, po wojnie francusko-pruskiej (1870–1871) firma Hückel stała się głównym producentem kapeluszy na świecie. W 1945 roku tutejsze fabryki znacjonalizowano i połączono. Od 1946 funkcjonują pod nazwą TONAK.

Kolekcja osobliwych nakryć głowy powstała w 1909 roku w Pradze, a jej założycielem był Otakar Hrabě, redaktor czasopisma „Kloboučnickié listy”. W latach 50. XX wieku przekazano ją muzeum kapeluszniczemu firmy TONAK. Kolekcja została po raz pierwszy udostępniona zwiedzającym w 1949 roku. Obecnie stanowi część zbiorów Muzeum Ziemi Novojiczynskiej i jest prezentowana w salach Žerotínskiego w zamku, w Nowym Jiczynie na stałej ekspozycji „Nechte na hlavě” („Proszę nie zdejmować z głowy”). Wybrana część imponującej kolekcji Muzeum Novojiczynskiego od 2014 roku prezentowana jest w formie wystawy objazdowej.

W ramach współpracy pomiędzy Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze a Muzeum w Nowym Jiczynie powstała ekspozycja prezentująca rozwój nakryć głowy od połowy XIX wieku do współczesności. Wśród ok. 100 eksponatów znajdują się dekoracyjne kapelusze damskie, szykowne męskie cylindry i meloniki, wojskowe czapki i hełmy czy ludowe nakrycia głowy.

Wystawa "Panie i Panowie, trzymajcie kapelusze!/Dámy a Pánové, držte si klobouky!" będzie wiodącym motywem Czeskiej Nocy w Muzeum, na którą zapraszamy 19 maja br. w godz. 17.00 – 24.00.

Kuratorzy wystawy:
Radek Polach (Muzeum Novojiczinskie)
dr Alina Polak-Woźniak (Muzeum Ziemi Lubuskiej)

Termin wystawy:
11 maja – 26 sierpnia 2018

*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.
---------------------------------------------------------------------------

Zdjęcie, na podstawie którego opracowano grafikę pochodzi z kolekcji Grzegorza Biszczanika.

2018-05-01

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-01 09:40:21

Wystawa - Břetislav Kovařík – "Kamyk w bucie"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-05-19 17:00:51 2018-09-19 15:00:51
Link: https://www.facebook.com/events/2133172326916861/

Od organizatora:
Zapraszamy na otwarcie wystawy rysunku satyrycznego Břetislava Kovaříka "Kamyk w bucie".

Na wystawę złożą się rysunki satyryczne będące odbiciem swoiście czeskiego postrzegania rzeczywistości oraz świetne karykatury, na których artysta uwiecznia znane postaci świata kultury i polityki czeskiej.

"Głównym tematem czeskiego artysty jest człowiek. Zwykle wyposażony w nienaturalnie duże pośladki i oryginalne nakrycie głowy. Zazwyczaj swych bohaterów „przyłapuje” we wstydliwych lub zaskakujących dla nich momentach – jak chociażby panczenistę eliminującego konkurentów na lodowym torze czy też właścicielkę kota, dokarmiającą parkowe ptactwo tylko po to, by uczynić z nich łatwy łup dla swego pupila. Zresztą, zwierzęta często towarzyszą postaciom stworzonym przez Břetislava Kovaříka. Nie da się ukryć, że ma do nich szczególny sentyment, bowiem wielokrotnie ukazuje je, jako symbol niewinnych i bezbronnych istot, a zwłaszcza wobec drapieżnych zapędów człowieka" (fragm. tekstu Joanny Michalak z folderka towarzyszącego wystawie).

Břetislav Kovařík (ur. 26 lutego 1950 w Pardubicach) – czeski artysta satyryczny, rysownik, karykaturzysta, malarz, laureat wielu konkursów rysunku satyrycznego krajowych i międzynarodowych w tym również tych z lubuskim rodowodem (Kożuchów 2005, Zielona Góra 2008 – nagroda specjalna, Zielona Góra 2009 – Grand Prix, Zielona Góra 2012 – I nagroda, Zielona Góra 2017 – I nagroda)

Pierwszy rysunek opublikował w 1977 roku w dzienniku Rovnost (Brno). Współpracował z wieloma czechosłowackim (potem czeskimi) periodykami oraz zagranicznymi agencjami. Swoje umiejętności wykorzystuje również w reklamie, współpracuje z prywatnymi firmami i organizacjami pozarządowymi. Stale współpracuje z czeskimi dziennikami: Sport i E15. Od 1996 roku jest współorganizatorem biennale międzynarodowego konkursu satyrycznego Humorest w Hradec Králové. Od 1999 do 2014 roku był przewodniczącym Czeskiej Unii Karykaturzystów. Mieszka i pracuje w Trutnovie.


Termin wystawy:
19 V – 19 VIII 2018

Kuratorki wystawy:
Marlena Kovařík
Alicja Błażyńska

2018-05-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-16 06:13:34

Motyle w Filii nr 1

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida, ul. Ptasia 32
Czas: 2018-05-21 21:55:18 2018-06-22 16:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/1117702911701462/

Od organizatora:
W Filii nr 1 przy Ptasiej prezentujemy kolejną wystawę. Na ekspozycji zobaczymy najpiękniejsze okazy motyli m.in. z krajów Azji i Afryki. Zbiory pochodzą z kolekcji Elżbiety Gaińskiej, która gromadziła je ponad 30 lat. Na co dzień ta cenna kolekcja licząca ponad 60 okazów skrywana jest przed słońcem w ciemnej szafie. Dzięki temu motyle zachowują pełnię barw przez długie lata. Wyjątkowo jej właścicielka zgodziła się pokazać ją w Filii nr 1 na Ptasiej.
Wystawa oglądać można od 2 maja do 29 czerwca.

2018-05-21

Utworzony przez Wojtek Kościesza dnia 2018-05-21 21:53:20

Wystawa „Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba – grafika”

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71
Czas: 2018-05-25 11:00:54 2018-08-31 17:00:54
Link: https://www.facebook.com/events/1754604337958159/

Od organizatora:
Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Giorgi Melikidze, Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego mgr Ewa Adaszyńska, starszy kustosz dyplomowany oraz autorzy Pani Jadwiga Kaim-Otręba i prof. Ryszard Otręba mają zaszczyt zaprosić na wystawę „Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba – grafika”.

Wystawa towarzyszy Międzynarodowemu Triennale Grafiki, Kraków 2018 festiwalowi sztuki
o światowej randze i takim samym zasięgu oddziaływania. Jednocześnie staje się okazją do prezentacji wybitnych polskich grafików, reprezentujących krakowskie środowisko artystyczne.

Przygotowana wystawa jest już piątą zielonogórską ekspozycją w ramach programu Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Organizatorem tej edycji jest Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wernisaż przewidziany jest na piątek 25 maja 2018 roku. Rozpoczęcie godz. 13.00 w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71.
Kurator wystawy: dr Janina Wallis, współpraca dr Katarzyna Grabias-Banaszewska.

Pan prof. Ryszard Otręba i Pani Jadwiga Kaim-Otręba, honorowi członkowie Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, opowiedzą o początkach swojej aktywności
w Związku Polskich Artystów Plastyków oraz o konkursach na Najlepszą Grafikę Miesiąca
i Biennale Grafiki w Krakowie.

Ponadto prof. Otręba, założyciel Katedry Komunikacji Wizualnej na Wydziale Form Przemysłowych, którą kierował ponad 30 lat w wykładzie Racjonalne metody projektowania komunikacji wizualnej (początek godz. 14.00) zaprezentuje swe doświadczenia związane z realizacją oryginalnego programu nauczania, różniącego się od praktykowanego projektowania grafiki użytkowej na ASP w Krakowie oraz w innych uczelniach. Wykład odbędzie się o godz. 14.00 w Auli Biblioteki Uniwersyteckiej. Wystawę można zwiedzać od 25.05 - 31.08.2018 r. w godzinach od 8.00-19.00.

Profesor Ryszard Otręba, jeden z najwybitniejszych mistrzów współczesnej grafiki, długoletni profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i profesor wizytujący uczelnie artystyczne m. in. w Australii i USA odniósł sukces potwierdzający rangę polskiej grafiki i jej znaczenia dla sztuki drugiej połowy XX wieku i czasów obecnych.

Jadwiga Kaim-Otręba zdobyła liczne nagrody, a jej dorobek artystyczny i wystawienniczy, znany jest także w świecie. Jej drzeworyty niezmiennie budzą podziw. Jako jeden z pierwszych już w lutym 1963 roku zachwycił się nimi prof. Maciej Gutowski recenzji na łamach Gazety Polskiej pisząc o wystawie dwojga debiutantów w zakopiańskiej Galerii Pegaz. Jej prace znajdują się
w wielu muzeach w kraju i za granicą oraz kolekcjach prywatnych.

Tekst
dr Janina Wallis
Zaproszenie
prof. Ryszard Otręba
maj 2018

2018-05-22

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-22 09:34:22

Liderskie śniadanie kobiet

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Przestrzeń 4a, ul. Sowińskiego 4a
Czas: 2018-06-21 07:00:51 2018-06-21 09:00:51
Link: https://www.facebook.com/events/1694896290580269/

Od organizatora:
Zapraszamy Was serdecznie na kolejne liderskie śniadanie Kobiet w Przestrzeni :-)

To będzie lekkie i smaczne śniadanie, na którym mogą się spotkać i poznać:
- Kobiety prowadzące własne biznesy, przygotowujące się do bycia właścicielką biznesu, managerki, liderki...
- Kobiety, które chcą dobrze rozpocząć dzień w atmosferze życzliwości, otwartości, wsparcia, uśmiechu...
- Kobiety, które chcą się wymieniać się swoją wiedzą, doświadczeniami, trudnościami, sukcesami...
- Kobiety, które chcą pobyć, pośmiać się i porozmawiać z innymi Kobietami...

Śniadanie odbędzie się w:
Przestrzeń Spotkań, lokal nr 7, 2. piętro

Liczba miejsc: 15

Proponowana wymiana wartości to 30 zł brutto (możliwość wystawienia faktury VAT) na osobę w zamian za:
- pyszne, energetyczne śniadanie
- wymianę doświadczeń i nowe kontakty
- dużo dobrej energii, wsparcia i inspiracji

Na spotkanie zaprasza:
Paulina Borsuk - coach kariery,praktyk i trener biznesu, Dyrektor Izba Coachingu Oddział Lubuski
oraz Przestrzeń 4a - miejsce pasji, spotkań i rozwoju.

Więcej informacji:
e-mail: kontakt@paulinaborsuk.pl
tel.: 501 25 20 20

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie do 19 czerwca przelewu na konto:
Paulina Borsuk w BZ WBK O/Zielona Góra,
nr konta 66 1090 1535 0000 0000 5316 6772

Liczba Uczestniczek jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia,
Paulina Borsuk

2018-06-05

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-05 14:48:20

Moja firma: jak odkryć i rozwijać tożsamość swojej marki?

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Przestrzeń 4a, ul. Sowińskiego 4a
Czas: 2018-06-21 15:30:00 2018-06-21 18:30:00
Link: https://www.facebook.com/events/368250863582573/

Postanowiłeś założyć firmę lub ją prowadzisz?
Chcesz zaplanować i prowadzić skuteczny marketing, który będzie przynosić Ci spodziewane efekty?
Chcesz prowadzić w przyszłości zyskowny biznes lub zwiększyć swoje obecne dochody?

Jeśli odpowiedź na co najmniej jedno z powyższych pytań brzmi "TAK" zapraszam na warsztaty.

Zajmiemy się na nim jednym z filarów budowania Twojego biznesu - osobowością Twojej marki.

Czym jest archetyp? 
Jak wykorzystać archetypy i wyobrażenia do budowania swojej silnej marki?
Jak budować komunikację z klientem opartą na emocjach i więzi?
Jak tworzyć wartościowe oferty, które klienci będą przedkładać ponad oferty konkurencyjne?

Proponowana wymiana wartości to 120 zł na osobę w zamian za:
- duża dawkę wiedzy i doświadczenia
- konkretne narzędzia 
- dużo dobrej energii, wsparcia i inspiracji 

Na spotkanie zaprasza: 
Paulina Borsuk - coach kariery,praktyk i trener biznesu, marketingowiec z 15-letnim stażem, Dyrektor Izba Coachingu Oddział Lubuski

Miejsce warsztatu:
Przestrzeń Rozwoju, lokal nr 7, 2. piętro

Więcej informacji:
e-mail: kontakt@paulinaborsuk.pl
tel.: 501 25 20 20

Pamiętaj, aby się zapisać i do 19 czerwca dokonać przelewu na konto:
Paulina Borsuk w BZ WBK O/Zielona Góra, 
nr konta 66 1090 1535 0000 0000 5316 6772 

Liczba Uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem odbycia się spotkania jest zgłoszenie się co najmniej 6 Uczestników. W przeciwnym wypadku organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów.

Do zobaczenia,
Paulina Borsuk

2018-06-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-18 20:56:27

Gala z okazji 20-lecia Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Aula Uniwersytecka, ul. Podgórna 50
Czas: 2018-06-21 17:00:36
Link: http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?gala-z-okazji-20-lecia-big-bandu-uniwersytetu-zielonogorskiego-1

Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na koncert 20 years in full swing” pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Koncert odbędzie się 21 czerwca o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Podgórnej 50.

Wystąpią:
Andrzej Dąbrowski – śpiew
Wojciech Myrczek – śpiew
Paulina Gołębiowska – śpiew
Magdalena Janicka – śpiew
Marcelina Bienkiewicz – śpiew
Andrei Konstantinov – saksofon
Zespół Wokalny – Warsztat Jazzowy p/k Pauliny Gołębiowskiej
Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego p/k Jerzego Szymaniuka

Kierownictwo muzyczne: Jerzy Szymaniuk
Prowadzenie koncertu: Andrzej Winiszewski

Bilety: 20 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (młodzież szkolna, studenci i pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego).

Bilety do nabycia: Sklep Muzyczny MUZ-ART. (ul. Pod Topolami 3), Klub Studencki „U Ojca” (ul. Szafrana 8) oraz na godzinę przed koncertem.

Bilety dla pracowników UZ do nabycia w Dziale Socjalnym UZ (u. Licealna 9, pok. 07) w godz. 8.00-14.00.

2018-06-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-16 20:31:38

Końcoworoczna Wystawa Prac Studentów

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Instytut Sztuk Wizualnych UZ, ul. Wiśniowa 10
Czas: 2018-06-22 10:00:29 2018-06-27 15:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/446088425815281/

Dziekan Wydziału Artystycznego
dr hab. Barbara Literska, prof. UZ
oraz
Dyrektor Instytutu Sztuk Wizualnych
dr hab. Radosław Czarkowski, prof. UZ
zapraszają na:
WYSTAWĘ KOŃCOWOROCZNĄ PRAC STUDENTÓW 
Instytutu Sztuk Wizualnych
wernisaż wystawy: 22 czerwca 2018 o godz. 12.00
ul. Wiśniowa 10
Wystawa czynna do 27 czerwca 2018

2018-06-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-18 21:02:31

Noc Kupały

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Port Cigacice
Czas: 2018-06-22 15:00:06
Link: https://www.facebook.com/events/168347383831311/

Od organizatora:
W tym roku magiczny czas letniego przesilenia chcemy spędzić wyjątkowo - czerpiąc pełnymi garściami z naszego kulturowego dziedzictwa. Kupalnocka to prasłowiańskie święto ognia, wody miłości, płodności, Słońca i Księżyca. Wszystkie te elementy złożą się na widowisko, na które nie tylko się patrzy, ale tworzy się je swoim sercem. Ubierzmy się na biało i dajmy się porwać kosmicznej energii zapisanej odrzańskim nurtem.

Program:
17.00 – 19.00 zbiór ziół i kwiatów do wianków
19.00 – 20.00 koncert jazzowy Morte Plays
19.00 – 20.00 wyplatanie wianków
20.00 – 22.00 widowiskowa rekonstrukcja kupalnego obrzędu („Wiedźmy Lubuskie” z Agnieszką Mieszkiel, grupa śpiewu białego „Drewno”, Orkiestra Bębniarska)
22.00 – Techno-szamański projekt Patryka Lichoty oraz grupy „Drewno”
22.30 – wolne granie, wolne śpiewanie i wolne tańcowanie

Wstęp 9 złotych składkowo na pakiecik 9 magicznych ziół.

2018-05-31

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-31 12:47:37

Wycieczka rowerowa na Noc Kupały

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 2018-06-22 16:00:41
Link: https://www.facebook.com/groups/1382805755314020/permalink/2022848951309694/

Zapraszamy w piątek na wycieczkę na Noc Kupały, która odbędzie się w porcie w Cigacicach.

Wyjazd o 18.00 z Placu Bohaterów.

To wieczorna wycieczka, więc obowiązuje oświetlenie rowerowe.

Informacje o wydarzeniu:https://www.facebook.com/events/168347383831311/

2018-06-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-20 15:32:15

Strefa Mocy

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: plac przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego, os. Kaszubskie 7 (os. Pomorskie)
Czas: 2018-06-22 16:00:45 2018-06-23 20:00:45
Link: https://www.facebook.com/events/508453176219648/

Strefa Mocy to radosne i pełne pasji rekolekcje, uwielbienie, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Boga Żywego, Modlitwa pełna Mocy, muzyka na żywo, koncerty, art performance. Poprzez otwartą plenerową formułę, chcemy dotrzeć do osób „zaginionych”, które przez historię życia straciły relacje z Bogiem i Kościołem, do wszystkich tych, którzy nie znają jeszcze żywego Boga.

Plan rekolekcji:
- rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00
- uwielbienie (poprowadzi zespół zaNim Uwielbienie)
- konferencja Witek Wilk z multimediami
- świadectwo
- modlitwa uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie Witek Wilk i zaNim Uwielbienie
- zakończenie dnia o godz. 22:00

Miejscem spotkania będzie plac przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego, os. Kaszubskie 7 (os. Pomorskie) w Zielonej Górze.

Do zobaczenia na miejscu!!!

2018-06-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-18 21:10:22

Wystawa "Bliżej świata"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Galeria PWW, ul. Ogrodowa 52a
Czas: 2018-06-22 16:00:46 2018-06-30 18:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/459293081184977/

"Bliżej świata" Wystawa członków Koła Naukowego Pracownia Wolnego Wyporu - studentów Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Paweł Jachtoma | Martyna Konieczna | Jagoda Krasny | Żywia Leszkowicz-Baczyńska | Liwia Litecka | Gabriela Miklaszewska | Katarzyna Smugarzewska | Martyna Wojciechowska
Wernisaż:
22 czerwca 2018 (piątek) godz 18:00
Galeria PWW
ul. Ogrodowa 52A
Zielona Góra
Wystawa czynna do 1 lipca 2018
Serdecznie zapraszamy!!

2018-06-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-20 15:34:49

Magiczne słowo rozwój. Jak ożywić miasto?

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2018-06-22 17:00:44 2018-06-22 20:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/920771281459478/

Zielonogórzanie! ♡ ♡ ♡
Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone ożywieniu miasta, z udziałem gości:
► Mirosław Kuleba - pisarz, autor „Topografii winiarskiej Zielonej Góry”,
► Stanisław Kowalski - wieloletni konserwator zabytków,
► Nasza niespodzianka - znany z anteny telewizyjnej krytyk kulinarny, znawca win i historii. 

-----------------------------------------
Teatr Lubuski w Zielonej Górze
Piątek, 22 czerwca, godz. 19:00
-----------------------------------------

Prowadzenie: 
► Anita Kucharska-Dziedzic: opowie o wizji miasta szczęśliwego .
► Krzysztof Fedorowicz: omówi zielonogórski szlak architektury winiarskiej na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

-----------------------------------------
A na zakończenie spotkania spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie: 
Jak zrewitalizować śródmieście?

2018-06-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-18 21:06:45

Morte Plays - koncert podczas Nocy Kupały

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Port Cigacice
Czas: 2018-06-22 17:00:52 2018-06-22 18:00:52
Link: https://www.facebook.com/events/642899366051622/

Od organizatora:
Morte Plays to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje autorskie kompozycje lidera. Zespół ma w swoim dorobku dwa albumy: Anomalię, wydaną we wrześniu 2016 oraz Postapo, który miał premierę 6 października 2017 roku.

Do ważniejszych osiągnięć grupy można zaliczyć koncerty festiwalowe (Zamkowe Kameralia w Malborku, Jazztopad 2016 w Dzierżoniowie, 16 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne 'Park Experyment' w Zbąszyniu, XI Róże Jazz Festiwal oraz występ podczas Wiosny Bluesowo-Jazzowej w Piekarni Cichej Kobiety, podczas którego część kompozycji została wykonana z udziałem kanadyjskiej gwiazdy jazzu, Jacquesa Kuby Seguina), kilka tras koncertowych oraz kilkadziesiąt koncertów (m. in. Warszawa, Lipsk, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Lublin, Toruń, Opole, Szczecin i Zielona Góra).

2018-05-31

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-31 12:44:07

✧ Nervo Chaos ┇Sao Paulo┇ ✧ Warfist ┇ZG┇ ✧ 22.06.18 ✧ JazzKino ✧

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-06-22 18:00:06
Link: https://www.facebook.com/events/1916180731725796/

Od organizatora:
Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza do zielonogórskiego klubu JAZZKINO na koncert brazylijskiej grupy metalowej NERVO CHAOS, której towarzyszyć bedzie zielonogórski WARFIST. Koncert odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018 o godz.20.00

*********************
NERVO CHAOS + WARFIST - koncert
Data: 22.06.2018 (piątek)
Godzina otwarcia klubu: 18:00
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

Miejsce:
Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://www.facebook.com/jazzkino

*********************
Bilety:
15 zł
do nabycia wyłącznie na bramce przed koncertem

wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/1916180731725796/

*********************

NERVO CHAOS(Brazylia)

Powstała w latach dziewiedziesiatych kapela Nervo Chaos prezentuje chaotyczny i agresywny styl obok ktorego nie mozna przejsc obojetnie, dzieki ciezkiej pracy zdobyli status kultowego zespolu w ostatnich latach wystepujac na swiatowej scenie z takimi zespolami jak VENOM, CANNIBAL CORPSE, KRISIUN, NAPALM DEATH, KREATOR, BIOHAZARD, DISMEMBER, AGNOSTIC FRONT, DISGORGE (USA), D.R.I., MONSTROSITY, VULCANO, DEEDS OF FLESH, PANDEMIA, TOTAL FUCKIN DESTRUCTION,
https://www.facebook.com/NervoChaos/

WARFIST
(Blackened Thrash Metal)

Warfist to zielonogórski band działający od 2004 roku. Idea stojąca za powstaniem zespołu była prosta - granie chamskiej, agresywnej i do szpiku kości metalowej muzy. Inspirowani takimi tuzami jak Bathory, Venom, Sodom, Slayer czy Motorhead przez wszystkie lata swojej działalności wiernie trzymali się tej zasady, proponując swoim odbiorcom 666% metalu w metalu. Po wydaniu debiutanckiego albumu "The Devil Lives in Grünberg", kapela wydała dwa lata temu bardzo dobrze przyjęty drugi album "Metal to the Bone" dla Godz Ov War Production, a na początku tego roku, dla tej samej wytwórni, split z Excidium "Laws of Perversion & Filth".
www.facebook.com/warfisthorde
www.warfist.bandcamp.com

2018-04-27

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-04-27 08:47:10

Heaven - Rozpoczęcie Wakacji 2018 // 16+

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Heaven, ul. Generała Józefa Sowińskiego 38c
Czas: 2018-06-22 19:00:10
Link: https://www.facebook.com/events/242268576542568/

Od organizatora:
Klub Heaven zaprasza na klubowe rozpoczęcie Wakacji 2018!
Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wakacyjnych Atrakcji!
Gadżety // Konkursy // Niespodzianki

WSTĘP 16+

Imprezę nakręcają rezydenci
DJ X-Meen | Acid Luke | DJ Dream | JONY | LJ Kacper

___________________________________
REZERWACJE: http://bit.ly/2w3r4FG

2018-06-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-13 18:25:10

Obiekt ◎ Koniec Szkoły feat. BENG Bros. ◎ 

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2018-06-22 19:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/150475182483930/

Gdy wakacje nadchodzą,
czerwiec już u schyłku,
gdy po głowie Twej chodzą
myśli o jędrnym tyłku.

Gdy skończyła się szkoła
i mózg już Ci pękł,
kiedy wszystko dookoła
mówi Ci BENG!

Zanim grila odpalisz
i parawan rozstawisz,
by z Januszami plażingu
leżeć przy łomżingu,
nim materac nadmuchasz
by miękkość dać dla brzucha,
załóż najświeższe gacie
i powiedz: cześć BENG bracie!

Zasady wstępu: *Lista FREE do 23:00, 10 PLN po 23:00, Reszta 15 PLN
(listę zamykamy w dniu imprezy o 20:55)

2018-06-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-20 15:36:17

Święto Województwa Lubuskiego 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: hala namiotowa przy pomniku Bachusa, strefa namiotowa na starówce, scena przy Ratuszu
Czas: 2018-06-23 07:00:22 2018-06-23 20:00:22
Link: http://lubuskie.pl/news/23643/27/sWL-2018-laczy-nas-Lubuskie-wideo/

PROGRAM 

ZIELONA GÓRA

9.00 – FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW NATIONAL GEOGRAPHIC (Hala namiotowa przy pomniku Bachusa) 
- Pola i Michał w Podróży - Magda Żelazowska
- Polska Misja Medyczna - Michał Cessanis
- Krzysztof Wielicki - Mateusz Waligóra - Marek Arcimowicz

10.00 – STREFA KOSMOSU (strefa namiotowa na starówce) 
- laboratorium multimedialne
- laboratorium górnicze i nawigacji
- laboratorium rakietowo-dronowe
- laboratorium medyczne
- laboratorium robotyczne NAO
- laboratorium astronomiczne i molekularne

10.00 – FESTIWAL ROWEROWY (Plac Bohaterów) 
- tor przeszkód 
- spotkanie z kolarskimi mistrzami
- warsztaty i pokazu serwisu sprzętu rowerowego
- podróż przez Lubuskie rowerem 3D

14.00 – META WYŚCIGU KOLARSKIEGO (Park Naukowo-Technologiczny w Nowym Kisielinie) 

15.00 – SESJA SEJMIKU LUBUSKIEGO oraz podpisanie umów z regionami partnerskimi (Biblioteka im. Norwida) 

16.30 – DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW WYŚCIGU (Plac Bohaterów) 

17.00 – Koncert Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej (Scena przy Ratuszu) 

19.00 – Koncert Urszuli Dudziak z zespołem (Scena przy Ratuszu) 

20.30 – Koncert Poparzeni Kawą Trzy (Scena przy Ratuszu) 


Więcej informacji: http://lubuskie.pl/news/23643/27/sWL-2018-laczy-nas-Lubuskie-wideo/

2018-06-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-19 10:56:29

Street Army Mega Piłkarzyki

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: deptak koło fontanny
Czas: 2018-06-23 07:00:46 2018-06-23 15:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/1941512119494697/

Od organizatora:
Mamy dla was niesamowitą atrakcję ! Chętne Drużyny zapraszamy do zapisów !
Ilość osób w jednej Drużynie : 5 osób Podajemy (imiona i Nazwiska)
Nazwa Drużyny : podajemy nazwę naszej drużyny

Zabawa w mega piłkarzyki to gra w piłkę nożną na ogromnym dmuchanym boisku, gdzie zawodnicy przyczepieni są do siebie za pomocą poprzeczek, które w znacznym stopniu ograniczają ich ruchy.Celem drużyny jest zdobycie jak najwięcej goli, wygranie meczu i całego turnieju!

Spotykamy się o 9 na deptaku koło fontanny , można sobie w tym czasie potrenować , o 12 zaczynamy nasze mecze ! Mega nagrody do wygrania , ponieważ nie może was zabraknąć !

2018-06-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-04 12:47:59

Festiwal Rowerowy - Święto Województwa Lubuskiego

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 2018-06-23 08:00:03 2018-06-23 14:30:03
Link: https://www.facebook.com/events/1370067199790978/

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Rowerowy w ramach Święto Województwa Lubuskiego nasze Stowarzyszenie Bike & Run Promotion podczas festiwalu organizuje miasteczko rowerowe, w którym znajdziecie m.in.:
• Rowerowy tor przeszkód dla dzieci – konkursy z nagrodami (5 najszybszych dziewczynek i chłopców otrzyma puchary i drobne nagrody rzeczowe)
• Stoisko promocyjne maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 
• Stoisko doradcze z trenerem kolarstwa Michałowski Coaching - Parkini - „Jak jeździć zdrowiej, szybciej i bezpieczniej”
• Stoisko promocyjne sklepu rowerowego Sogest Rowery - porady zakupowe, serwisowe, prezentacja różnych rodzajów rowerów
• Stoisko testowe trenażerów multimedialnych
• Warsztaty i pokazy serwisu rowerowego AJs Fenwicks 
• 13:00 - 16:00 Maraton rowerowy Funfit II Sulechowska 41 
• 15:30 - 16:30 Spotkanie z mistrzami kolarstwa
• 16:30 Dekoracja zwycięzców wyścigu szosowego Gorzów Wlkp. - Zielona Góra

2018-06-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-20 06:50:59

Warsztaty Stylu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Przestrzeń 4a, ul. Sowińskiego 4a
Czas: 2018-06-23 08:00:58 2018-06-23 13:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/424737384605384/

Od organizatora:
Jeśli wstajesz rano, otwierasz pełną szafę i nie masz się w co ubrać, to te warsztaty są dla Ciebie
Co zyskujesz:
- dowiesz się, w jakich kolorach i fasonach wyglądasz zjawiskowo
- zdobędziesz wiedzę, jak budować idealne proporcje ubraniem
- odnajdziesz atuty swojej sylwetki
- poznasz magię dodatków - jak dobierać i jak stosować
- dowiesz się, jak krok po kroku samodzielnie i skutecznie wykonać przegląd szafy
-miło spędzisz czas

TERMIN WARSZTATÓW:
23 czerwca ( sobota) godz. 10:00 do 15:00;
CENA: 120zł/os. W cenę wliczona kawa, herbata, słodki poczęstunek :)
Grupa - 8-10 osobowa

MIEJSCE SPOTKANIA:
przestrzeń4a ul. Sowińskiego 4a, Zielona Góra

ZAPISY W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ LUB TELEFONICZNIE 726 683 456 :)

Zapraszam serdecznie do kontaktu

2018-06-05

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-05 14:56:50

Puchar Świata i Mistrzostwa Europy w Rock and Rollu ac

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41
Czas: 2018-06-23 08:30:17 2018-06-24 19:00:17
Link: https://www.facebook.com/events/145142159682552/

Od organizatora:
TEGO W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO!!!
Już 23-24 czerwca u nas w Zielonej Górze na hali CRS zatańczą Rock and Rollowcy Akrobatyczni z całego świata!
W Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy udział weźmie ponad 2000 zawodników z 4 kontynentów i ponad 30 krajów!

Zawody zapewnią wszystkim ogrom przeżyć.
W końcu nie ma bardziej pozytywnego i efektownego sportu niż Rock and Roll Akrobatyczny!!!
Zapraszamy wszystkich małych i dużych!

W zawodach biorą udział nasi tancerze z klubu MEGADANCE, którzy liczą na mega doping z Waszej strony.
Nasza złota para Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło będą walczyć o zwycięstwo w Pucharze Świata!!!
Nie może Ciebie zabraknąć!!!!

Na miejscu będą stoiska kulinarne, które zaspokoją twój głód oraz będzie można zakupić pamiątki!!!

Pamiętaj hala CRS Zielona Góra 23 i 24 czerwca czekamy na Ciebie!!!!

2018-06-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-10 15:25:37

2 Anielski Marsz Nordic Walking z przygodami

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: al. Wojska Polskiego 116
Czas: 2018-06-23 09:00:57 2018-06-23 12:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/2129262503755482/

Od organizatora:
Kolejna edycja charytatywnego Anielskiego Marszu Nordic Walking "Ku dorosłości".

Uzyskany dochód z Marszu zostanie przeznaczony na "wyprawki" dla naszych usamodzielniających się wychowanków.

OPŁATA STARTOWA:
Dorośli - 20zł Dzieci od 10 roku - 10zł

Marsz Nordic walking odbędzie się na terenie Placówek
Opiekuńczo-Wychowawczych i pobliskim parku,
ul. Aleja Wojska Polskiego 116 Zielona Góra.

Anielski Marsz NORDIC WALKING to zabawa dla każdego kto lubi spacery i przygodę-niezależnie od stopnia zaawansowania.
Jedyne co musisz mieć to dobry humor i WŁASNE KIJE NORDIC WALKING.

Jezeli chcesz zostać naszym Aniołem i podarować "coś więcej" co pomoze wychowankom wejść w dorosłość, jest nowe i przydatne zabierz ze sobą na Marsz, a dobro do Ciebie wróci!

2018-05-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-09 06:35:09

Polacy I Żydzi W Jednym Mieszkali Domku

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-06-23 10:00:05 2018-06-23 12:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/156908001833389/

23 czerwca 2018 r. (sobota) w godz.od 12.00 do 15.30 w sali Witrażowej MZl odbędzie się spotkanie z Edwardem Ćwierzem, dyrektorem Fundacji Pojednanie i autorem książki Polska-Izrael druga szansa od Boga. Współorganizatorami wydarzenia są Lubuska Fundacja Judaica oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Częścią zasadniczą spotkania będzie wykład zatytułowany Polacy i Żydzi w jednym mieszkali Domku. Z uwagi na szeroki zakres tematu zostanie on podzielony na dwie części.

Pierwsza część (12.00 do 13.30) pt. Dlaczego Izrael jest ważny dotykająca przeplatających się materii życia duchowego i rzeczywistego, będzie próbą odpowiedzi m.in. na ważne pytania. Co ma wspólnego Kościół z Izraelem? Co to oznacza dla Kościoła i narodów? Czego Bóg oczekuje dzisiaj od narodów? Synowie i córki narodu żydowskiego tysiąc lat mieszkali na naszej ziemi. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy Polska ma jakąś rolę do odegrania w odniesieniu do Izraela?

Po półgodzinnej przerwie (od godz. 14.00) rozważane będą zagadnienia, które określono mianem Pojednanie, pocieszenie, przeprosiny. W tym bloku podniesione zostaną kwestie związane z relacjami polsko-niemiecko-żydowskimi na przestrzeni dziejów i obecnie. Szczególny nacisk położony zostanie na wszelkie poczynania realizowane przez Fundację Pojednanie. Ich efektem jest powstanie w 2003 r. w Jerozolimie polskiego Domu Modlitwy. Kolejnym krokiem stało się zbliżenie z narodem niemieckim. Jednym z pierwszych aktów pojednania był zorganizowany w 2012 r. przez niemieckich chrześcijan „Marsz Życia” w Polsce. Wówczas to potomkowie niemieckich nazistów, biorąc odpowiedzialność na przeszłość, przyjechali do Polski, żeby zrzucić zasłonę milczenia i powiedzieć słowo którego nie byli w stanie powiedzieć ich przodkowie „Przepraszam”.
Wydarzenie zrealizowane dzięki wsparciu UMiG Zielona Góra, Lubuska Fundacja Judaica, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Beit Polska w Warszawie, Fotograf- Kinga Dziwota

2018-06-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-19 09:25:04

Rowerowa Gra Miejska

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: polana przy Amfiteatrze
Czas: 2018-06-23 10:00:13 2018-06-23 16:00:13
Link: https://www.facebook.com/events/465121597254414/

Od organizatora:
Zapraszamy na IV Rowerową Grę Miejską!

Jeździsz na rowerze? Lubisz przygody? Zbieraj drużynę i walcz o puchar Zielonej Góry!

Rowerowa Gra Miejska – to zabawa dla każdego kto jeździ na rowerze – niezależnie od stopnia zaawansowania!

Dla uczestników:
– nagrody dla wszystkich
– 10 ciekawych zadań
– 25 km dookoła miasta
– piknik na mecie

Gra odbędzie się 23 czerwca 2018, w godz. 12:00-18:00. Start i meta - NA POLANIE PRZY AMFITEATRZE.

Trasa gry - 25-30 km dookoła Zielonej Góry.

Liczba członków drużyny - 3-5 osób.

Szczegóły i rejestracja: https://lyadafund.eu/gra-rowerowa

Rejestruj się już teraz! Decyduje kolejność zgłoszeń!

2018-05-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-17 11:32:29

Lubuska Masa Krytyczna

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Nowy Kisielin-Syrkiewicza 6
Czas: 2018-06-23 12:00:54 2018-06-23 14:00:54
Link: https://www.facebook.com/events/381176059040181/

Lubuskie zaprasza na Masę Krytyczną w ramach Święto Województwa Lubuskiego 2018.

Spotykamy się na mecie wyścigu kolarskiego Gorzów Wlkp. - Zielona Góra, który będzie zlokalizowany na terenie Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie. Około godz. 14.00 przywitamy tam zawodników. Następnie, w asyście policji, przejedziemy na Plac Bohaterów. Tam już od godz. 10.00 będzie trwał Festiwal Rowerowy.

Każdy uczestnik Lubuskiej Masy Rowerowej dostanie pamiątkowy upominek.

2018-06-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-14 15:45:28

Zielone Wzgórza Core Set 2019 Championship

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Zielone Wzgórza, ul. Boh. Westerplatte 16
Czas: 2018-06-23 13:00:00 2018-06-23 18:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/1929487660675216/

Zapraszamy wszystkich na Trzecie Mistrzostwa Sklepu!
Turniej Store Championship to event podsumowujący cały sezon Standard Dominaria :)
Format: Stnadard
Koszt udziału: 20 zł (2 boostery do puli od gracza) 
Nagrody:
1 MIEJSCE - TYTUŁ PIERWSZEGO MISTRZA SKLEPU Zielone Wzgórza i przepiękna oryginalna mata do gry !
MIEJSCA 1-8 - Oryginalne i niepowtarzalne pudełka na karty z grafikami z Core Set 2019!

Oprócz tego boostery do podziału, Full artowe promki z Core Set 2019 dla wszystkich uczestników (Demon of Catastrophes) 

Gramy rundy swiss, a później TOP4/TOP 8 - konkrety gdy będzie wiadoma liczba grających. 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - więc zapraszamy do zapisów! :)

2018-06-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-19 12:14:23

Wycieczka rowerowa - Noc Kupały - namioty

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 2018-06-23 14:00:03 2018-06-24 10:00:03
Link: https://www.facebook.com/events/1825118827549730/

Zapraszam wszystkich chętnych na 2-dniową wycieczkę "Noc Kupały" .
Miejsce: Zabór-Wapnianki
Termin: 23.06.-24.06.2018
Zbiórka 23.06.2018 godz. 16:00 pod Pomnikiem
Koszt: 12 zł od osoby (6 zł wstęp + 6 zł rozbicie namiotu)
Noclegi we własnych namiotach. Wyżywienie i napitki również.
Pod pomnikiem będzie samochód, chętni mogą zostawić w nim cięższe bagaże.
Serdecznie zapraszam. Henia

2018-06-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-16 15:38:40

Heaven - Rozpoczęcie Wakacji w Niebie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Heaven, ul. Generała Józefa Sowińskiego 38c
Czas: 2018-06-23 19:00:50
Link: https://www.facebook.com/events/1470416466396540/

UWAGA ANIOŁKI! 😇😇
👉23 Czerwca Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji 2018 ❗🔥

Przyjdź i przywitaj Wakacje razem z Nami! :)
Najlepsza Muza, najpiękniejsze CANDYLADIES i najlepszy klimat w Mieście! :D

Imprezę nakręcają rezydenci: DJ X-Meen | Acid Luke | DJ Dream | JONY 

Start 21:00 / Wstęp dla osób pełnoletnich / Selekcja

📞Rezerwacje: 516 027 895 (PN-CZW od 11:00 do 17:00 / PT-SO 13:00 do 19:00)
Zarezerwuj on-line: http://bit.ly/1OWgTTb

2018-06-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-19 09:14:10

VIII Cross Zielonogórski - Parszywa 12

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: błonia przed Amfiteatrem, ul. Czesława Niemena (wjazd od ul. Ptasiej)
Czas: 2018-06-24 08:00:32
Link: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1813-viii-cross-zielonogorski-parszywa-12.html

Od organizatora:
Jedni mówią trudna trasa, inni wręcz przeciwnie-że łatwa a jeszcze inni, że nietypowa. My mówimy, że z całą pewnością jest PARSZYWA! Ta trasa to 12km po wzniesieniach i zbiegach. Ta trasa jest na pewno wyjątkowa!
Dlatego jeśli jeszcze się z nią nie zmierzyłeś to musisz to zrobić a jeśli w poprzednich siedmiu edycjach już z nią walczyłeś to musisz to powtórzyć i znów ją pokonać!!!

Zapisz się na PARSZYWĄ DWUNASTKĘ i bądź tego dnia z nami!

2018-05-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-20 15:10:35

Warsztaty "Lubię Zimno" w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Zdrowie i uroda

Miejsce: Pensjonat Fitness i SPA "Gregor", ul. Chmielna 16a
Czas: 2018-06-24 10:00:02 2018-06-24 13:00:02
Link: https://www.facebook.com/events/2077916339131225/


Warsztaty dedykowane są dla wszystkich chętnych rozpocząć przygodę z morsowaniem w sposób bezpieczny i przyjemny. Osoby które mają doświadczenie mogą rozwinąć swoje umiejętności i poprawić adaptację do zimna dodając zestaw ćwiczeń oddechowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów sportu i zdrowia!

PROGRAM I ZAŁOŻENIA

Zapraszam na 3 godzinny warsztat, gdzie poznacie i nauczycie się jak stosować zimno i jak je oswoić. Poznacie rolę ćwiczeń oddechowych w codziennym życiu. Przejdziemy przez trzy podstawowe filary metody (oddychanie, aspekt mentalny, stopniowa adaptacja zimna). Warsztat jest dla każdego, kto dopiero zaczyna i chce nauczyć się podstaw.


Potencjalne korzyści:
– poprawa wydolności fizycznej
– poprawa systemu odpornościowego
– większa tolerancja niskich temperatur
– redukcja stresu
– poprawa koncentracji
– lepsza praca systemu krwionośnego
– lepszy sen
– lepsze funkcjonowanie systemu hormonalnego

Prowadzący Maciej Szyszka 
Jestem certyfikowanym instruktorem metody Bouteyko
Ukończyłem warsztaty metody Wima Hof`a
Ukończyłem Mistrzostwa Polski w triathlonie zimowym STEELMAN
Z zamiłowania zdobywam góry ubrany jedynie w szorty oraz podejmuje przeróżne wyzwania związane z zimnem


Program:
Wstęp wprowadzenie do stosowania zimna i ćwiczeń oddechowych
Ćwiczenie oddechowe
Ćwiczenia fizyczne/rozciąganie
Kąpiel w lodzie
Zamykająca dyskusja (może być połączona z projekcją dokumentu „Lubie zimno” czas 20 min)

Koszt warsztatów 50zł 

Rezerwacja miejsca i wpisanie na listę uczestników po przedpłacie wysokości 20 zł na konto lub w recepcji klubu

FIT MASTER MACIEJ SZYSZKA
26 1140 2004 0000 3202 7693 2663

Niezbędne:
Strój sportowy, strój kąpielowy, ręcznik, klapki, ciepłe ubranie (po kąpieli lodowej), koc do przykrycia podczas oddychania

Przygotowanie:
Jeżeli chciał byś się przygotować się do warsztatu polecam stopniowo oswoić się z zimnem. Zacznij od zimnego prysznica ok 30 sekund na koniec ciepłej kąpieli. Polewaj stopy i nogi, potem brzuch, ręce, ramiona, szyję i plecy. Jeżeli będziesz czuć się z tym komfortowo możesz wydłużyć czas zimnej kąpieli. Podczas zetknięcia z zimną wodą może wystąpić niewielki szok staraj się wtedy uspokoić oddech i zrelaksować. Jeżeli będziesz czuć się dobrze możesz brać zimne prysznice codziennie. Głowę zamaczamy stopniowo obserwując reakcję organizmu.

2018-06-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-14 21:38:43

Nasz Telemann w Ochli k. Zielonej Góry

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Ochli, ul. Ochla - Muzealna 5
Czas: 2018-06-24 15:00:07 2018-06-24 20:00:07
Link: https://www.facebook.com/events/372316649842664/

Od organizatora:
Niedziela, 24 czerwca
Koncert 1, godz. 17:00
Muzeum Etnograficzne, Leśniczówka
Wykonawca: Robin Pharo – viola da gamba
Program: Telemann i Bach na violę solo

Koncert 2, godz. 19:00
Muzeum Etnograficzne, Stodoła
Wykonawcy: Corina Marti – flety proste, Aira Maria Lehtipuu – skrzypce, Adam Kaiser –kozioł weselny, zespół Kore
Program: Barokowe oswajanie kozła (Telemann)


Wstęp na wszystkie koncerty bezpłatny
Więcej informacji: http://nasztelemann.pl/

2018-06-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-10 18:48:18

Grzegorz Braun o wartości życia

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2018-06-25 16:00:59 2018-06-25 19:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/408362662976010/

Lubuszanie dla Rzeczpospolitej zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Braunem, znanym publicystą i reżyserem. Spotkanie odbędzie się w sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze 25 czerwca (poniedziałek) o godz. 18,00. W trakcie spotkania m.in. pokaz filmu "Eugenika" i dyskusja na temat wartości życia ludzkiego.

2018-06-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-16 07:06:21

GGK- Wystawa Komiksowa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2018-06-26 15:00:43 2018-06-26 18:00:43
Link: https://www.facebook.com/events/219530488656143/

Od organizatora:
Zapraszamy na wernisaż wystawy podsumowującej ostatni rok działań Grupy Grafiki Komiksowej. Będzie to świetna okazja do poznania młodych, zielonogórskich komiksiarzy i ich twórczości.

Widzimy się 26 czerwca, o godzinie 17 w Zielonogórskim Ośrodku Kultury ( pierwsza sala przy głównym wejściu)

2018-06-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-14 10:06:25

Wystawa "Lubuskie Lato Filmowe"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-06-27 15:00:52 2018-08-12 14:00:52
Link: https://www.facebook.com/events/183800012281289/

Od organizatora:
Zapraszamy na otwarcie wystawy Tomasza Gawałkiewicza przygotowanej z okazji 50-lecia pracy dziennikarskiej zielonogórskiego fotografika. Bohaterem zdjęć jest najstarszy polski festiwal ludzi kina - Lubuskie Lato Filmowe, którego 47 edycja rozpoczyna się już niebawem w Łagowie."Jaki gatunek do Tomkowego „filmu” nie przyłożyć, jedno z tych zdjęć (czasem pomostowo-plażowych przecież) bije zawsze. Sympatia i zaufanie po obu stronach obiektywu. Porozumienie. Bez względu na to, czy w aparacie światłoczuła błona czy karta pamięci 16 giga. Bo też jest Tomasz Gawałkiewicz, dokumentujący od dziesięcioleci Lubuskie Lato Filmowe, jedną z ikon tego festiwalu." (Zdzisław Haczek, fragm. wstępu do katalogu)Tomasz Gawałkiewicz (ur. 7 sierpnia 1944 w Warszawie). Ukończył technika: Samochodowe i Fototechniczne, następnie został zatrudniony w Państwowych Zakładach Teletransmisyjnych jako fotograf-laborant. W styczniu 1968 roku przyjechał do Zielonej Góry jako korespondent Centralnej Agencji Fotograficznej w Warszawie. Od 1982 roku współpracował z „Gazetą Lubuską”, a w 1992 roku został jej etatowym fotoreporterem. W 2008 roku przeszedł na emeryturę i ponownie rozpoczął współpracę z dziennikami i agencjami fotograficznymi.Od wielu lat działa w stowarzyszeniach dziennikarskich pełniąc wiele funkcji w ich władzach. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Lubuskich. Był także aktywny m.in. w Lubuskim Towarzystwie Fotograficznym.Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Jest laureatem Lubuskiej Nagrody Kulturalnej II stopnia i Nagrody Kulturalnej Miasta Zielona Góra.Za swoją pracę twórczą zdobył wiele nagród na konkursach krajowych i zagranicznych. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, ale brał też udział w wielu znaczących projektach zbiorowych. Liczne jego prace zostały opublikowane w albumach, książkach, katalogach, folderach i wydawnictwach reklamowych, a ponadto w przewodnikach turystycznych czy w kalendarzach. Jest ich taka ilość, że trudno je wymienić.Wystawę będzie można oglądać do do 12 VIII 2018 r.

2018-06-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-14 09:46:39

Uroczysty koncert muzyki kameralnej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-06-27 17:00:08 2018-06-27 18:30:08
Link: https://www.facebook.com/events/175473963159865/

Uroczysty koncert muzyki kameralnej

Kwartet smyczkowy ,,Aquila,,

Jakub Kotowski (gościnnie) - skrzypce
Katarzyna Mizera - skrzypce
Ewa Schumacher - altówka
Anna Szul - wiolonczela

Reed Connection Trio

Michał Mogiła - obój
Jarosław Podsiadlik - klarnet
Rafał Dołęga - fagot

PROGRAM: 

J.S.Bach - Koncert obojowy g-moll BWV 1056
L. van Beethoven - Wariacje na temat "La ci darem na la mano"
TBA

Podczas koncertu zostanie wręczona honorowa odznaka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego

BILETY: 
(grupowe rezerwacje od 10 os) - 10 PLN
ulgowe 15 PLN
normalne 20 PLN

sprzedaż biletów będzie prowadzona przed koncertem.
rezerwacja telefoniczna pod numerem: 530-031-309

2018-06-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-15 20:40:25

JAM Session w JazzKinie! Open Mic / Open Stage

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-06-27 18:00:20
Link: https://www.facebook.com/events/262558347644999/

****OPEN MIC / OPEN STAGE****(ENG)
****OFFENES MIKROFON / OFFENE SZENE****(DE)
****OTWARTY MIKROFON / OTWARTA SCENA (PL)

Jam session to nie lada gratka dla muzycznych zapaleńców.
Czy to słuchacza, strun szarpacza, wesołego śpiewacza czy Racza..

Oniegdaj w miejscu tym mech rósł od strony zachodu, skąd dobiegały przerażajace dźwięki „deutsche nazionale musik” na instrumentach zwanych dzisiaj banjo. Teraz jednak...

...kupiliśmy już pół miasta, w środy zamykają kluby w mieście, ponieważ przestały być odwiedzane ze względu na nasze JAM seszyny. Następne pół przyjdzie się przekonać dlaczego prąd przygasa podczas oglądania jak czyjaś twarz brzmi znajomo. 

Dwa tygodnie temu miał miejsce spontaniczny dancing po zakończeniu JAM-u i był on doskonały, stąd pomysł, że jeśli uzbieramy co najmniej 20 wytrwałych na koniec JAM-owania będziemy mogli tę sytuacje powtórzyć.


Oczywiście jak co dwa tygodnie oszukujemy Państwa, ze start 20:00, a zaczynamy o 21:00!

Zatem chwytaj za kielich, wiosło, pałkę kolegi i chyżo do JAZZKINA nim stopnieją śniegi!

Do zobaczenia 👍🏿®️🇲🇨🇵🇱🙃

2018-06-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-18 21:33:18

OpenCoffee ZielonaGóra #17

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Biznes i przedsiębiorczość

Miejsce: Ohy-Ahy, ul. Kościelna 2
Czas: 2018-06-28 06:00:44 2018-06-28 08:00:44
Link: https://opencoffeezg.pl/home/najblizsze-wydarzenie

Lato nie dla wszystkich z nas jest okresem urlopowym jednak najpewniej w każdej branży będzie można odczuć lekkie spowolnienie. Na koniec drugiego kwartału, czyli na ostatnim spotkaniu przez wakacyjną przerwą od OpenCoffee będziemy mogli pochwalić się sukcesami a także pięknymi wizjami na kwartał III.

Jeżeli jeszcze w tym roku nie było Ciebie na OC, jest to bardzo dobra okazja, ponieważ powakacyjne spotkanie będzie miało miejsce dopiero na początku Października!

Przyjdź, przywitaj się i porozmawiaj o biznesie z osobami, które łączy prowadzenie działalności gospodarczej, bądź chęć wstąpienia na tę drogę.

Dla mniej wtajemniczonych: OpenCoffeeZG to niezobowiązujące spotkania dla przedsiębiorców przy kubku kawy. Nasze spotkanie przyczyniają się również do odświeżenia kontaktów i tematów z poprzednich spotkań. Zauważyliśmy, że udział w naszym spotkaniu, często doprowadza do późniejszej współpracy.

Charakter nieformalny. Bez agendy, warsztatów czy prelekcji. Spotykamy się w drugi i ostatni czwartek każdego miesiąca.

2018-06-15

Utworzony przez Piotr Poźniak dnia 2018-06-15 08:42:35

Wystawa Adama Łuckiego - Amorobile C8-H11-N

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-06-29 17:00:41 2018-07-22 15:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/450715712000499/

Od organizatora:
„Mówię o miłości przez Lema. Mówię o chemicznym procesie, o cudzie, o poszukiwaniu, o oczekiwaniu, o błędach, o uszlachetnianiu, o poligonach emocjonalnych, o metodzie, o odrobinie cudowności, o przepływie energii, o elektryczności między ludźmi, o widmie przenikającej lubieży, o megamorach, o rozczarowaniach, o braku, o uniesieniu, o dobrej karcie, o łaskawej gwieździe, o drodze, o niemożności, o piorunach, o wybuchach lirycznych, o polach mocy, o potencjałach możliwości, o rozamorowaniu, o kaprysach”.
Adam Łucki inspiruje się twórczością Stanisława Lema od wielu lat. Ilustruje jego teksty na niespotykaną skalę, tworząc właściwie nowe, spójne uniwersum wizualne.
Wystawa „Amorobile C8-H11-N” choć wynika z fascynacji twórczością wielkiego pisarza, jest też opowieścią o miłości jako zjawisku biologicznym i kulturowym, które jest rodzajem gry o najwyższą stawkę - kształt, sens i wymiar życia jednostki. Gra jest w tym wypadku rozumiana jako idea i jako forma, galeria staje się przestrzenią dziania na niby i naprawdę, scenografią dla spektaklu o sprawach ostatecznych.

Adam Łucki (ur. 1983 r. w Krośnie Odrzańskim) studiuje Malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Debiutował w 2005 roku scenografią do spektaklu "Tangen" na podstawie "Głodu" Knuta Hamsuna w reżyserii Łukasza Witta Michałowskiego w Teatrze Witkacego w Zakopanem. Autor scenografii m. in. do: "Klątwy", reż. Anna Polny, PWST Kraków, 2007; "Akompaniatora", reż. J. Opalski, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków, 2008; "Lekcji tańca dla starszych i zaawansowanych wg Hrabala", reż. Adam Sroka, Teatr STU, 2010; Maszyn i instalacji do "Galgenberg", reż. Agata Duda Gracz, Teatr Słowackiego, Kraków, 2007. Mieszka i pracuje w Uroczysku w Dolinie Bobru w Wysokiej.

2018-06-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-07 14:48:22

Bajzel - koncert na Statku Kultury

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Port Cigacice
Czas: 2018-06-29 18:00:04 2018-06-29 20:00:04
Link: https://www.facebook.com/events/302046583668028/

Od organizatora:
Wstęp po zakupie cegiełek na wsparcie Statku Kultury dostępnych na miejscu w dniu wydarzenia w cenie 25 zł.

BAJZEL ( http://bajzel.eu )
To chodząca machina muzyczna. Sam pisze teksty, komponuje muzykę oraz śpiewa. Jego koncerty wyróżnia nietypowa, oryginalna kompozycja powstała z przeplatania wielu gatunków.
Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Od 2011 roku wraz z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno) tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.

Muzyk ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą ( m. in. Stany Zjednoczone, Hiszpania, Holandia, Belgia, Francja, Czechy). Grał trasy m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che.

Pod koniec października 2016 r. wydał kolejną, piątą już płytę – amOK. Jest ona starannie przemyślaną i skomponowaną strukturą złożoną z prostych piosenek, a zarazem zawiłych, czasem orkiestrowych kompozycji. To potężny, dojrzały kop w przód, a także sentymentalny powrót do początku.

DYSKOGRAFIA:
-Bajzel (2007)-Miłośnij (2009)-Mała Wulgaria (2011)-GinkGo (2013)
-amOK (2016)

Dostępne do przesłuchania na http://bajzel.bandcamp.com/

TELEDYSKI: https://www.youtube.com/watch?v=EiVyrvseocY („Wsioryba”) https://www.youtube.com/watch?v=HkSOGeCKNvY („Happy love”) https://www.youtube.com/watch?v=2_ZqOuo8lV0 („Zabawki”) https://www.youtube.com/watch?v=nnMTdzIxY64 („Nie znikaj”) https://www.youtube.com/watch?v=TMo1U1OZZBo („Window”)

2018-05-31

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-31 11:51:27

X-Demon - Shanguy / "La louze" na żywo !

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: X-Demon, ul. Kupiecka 63
Czas: 2018-06-29 19:00:54
Link: https://www.facebook.com/events/1810027722625501/

Od organizatora:
SHANGUY - LA LOUZE NA ŻYWO!
To będzie niesamowite show w wykonaniu Panów z formacji SHANGUY - dajemy tego 100 % gwarancje !
29 czerwca PIĄTEK

Nie możesz tego przegapić ! Dołącz do wydarzenia już dziś!

☎ Rezerwacje ONLINE http://bit.ly/1RtF806
INFO: 6797 407 885 ☎

Nie zapomnij o kuszących promocjach w klubie X-DEMON:

PROMOCJA URODZINOWA
PROMOCJA NA WIECZÓR PANIEŃSKI

OBSERWUJ NAS:
www.xdemon.pl
www.facebook.com/XDemon
www.instagram.com/xdemonzielonagora
snapchat: xdemonzg

2018-06-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-13 18:17:48

Przystań Tu Vol.2

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Przystań Tu, ul. Portowa, Cigacice
Czas: 2018-06-30 16:00:43
Link: https://www.facebook.com/events/244609469414025/

Od organizatora:
Już po raz drugi wypływamy w rejs po Odrze z magicznego portu w Cigacicach koło Zielonej Góry.
Tym razem łączymy trzy Galary w jeden duży statek.
Maksymalna liczba uczestników to 50 osób.
Rejs potrwa 4 godziny od 18:00 do 22:00
O 22:00 przypływamy do portu gdzie będzie można zejść na brzeg.
Impreza będzie kontynuowana w porcie do 03:00
Cały event będzie nagrywany i po montażu opublikowany na naszym kanale YouTube coś w rodzaju Boiler Room.
Każdy uczestnik rejsu może zabrać ze sobą na pokład dowolną ilość własnego prowiantu oraz picia i alkohol.

Jest możliwość rezerwacji pola campingowego na namiot, camper lub przyczepę.Wszelkie info na stronie Przystań Tu:

https://www.facebook.com/przystan.cigacice/

////////////////////////////////////////////////////////////////////

Time Table:

18:00 - 19:30 HannaH
19:30 - 21:00 Old Spice
21:00 - 22:00 Awash
22:00 - 23:00 Dj Rapbii
23:00 - 00:30 Spider
00:30 - 03:00 C.L.R


//////////////////////////////////////////////////////////////////////
Bilety: 30zł do końca maja
40zł do końca czerwca
50zł w dniu imprezy

Wpłaty można dokonywać przelewem na nr.konta:
65 1440 1387 0000 0000 1545 9708
W tytule proszę podać adres e-mail abyśmy mogli wysłać maila zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji.
////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Kontakt:
grooviespot@gmail.com
tel:793424248

2018-05-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-28 19:07:47

Warsztaty z Malwiną GS w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: SDC Pole Dance Studio, ul. Dąbrowskiego 41e
Czas: 2018-07-01 07:00:24 2018-07-01 13:00:24
Link: https://www.facebook.com/events/1871829856440642/

Malwina GS ponownie w Zielonej Górze :))

Malwina znana jest każdej aktywnej rurkowiczce! Na swoim koncie ma mnóstwo osiągnięć, o których warto przypomnieć!

Osiągnięcia w kategorii solowej: 
2 miejsce w kat. solo Exotic Pole Fest w Grecji - 2017
2 miejsce w kat.duety na Exotic Pole Fest w Grecji - 2017
Mistrzyni Europy Pole Show Art. 2016 (kat. Pro!) Pole Drama Champion „Pole Theatre Greece 2016” 
Finalistka „Pole Theatre World” 2016 1 miejsce oraz nagroda publiczności w: „I Pruszkowski Konkurs Pole Sport 2015” 
2 miejsce „Pole Art Polska 2015” (Solo Professional) 
II Vice Mistrzyni Polski Pole Sport 2014
II Vice Mistrzyni Mazowsza Pole Dance 2013 
3 miejsce „Pole Dance Show 2016” (kat. Pro) 
finalistka „Pole Art Cyprus 2015, 2016” 

Osiągnięcia w kategorii duety: 
Vice Mistrzyni Europy Pole Show Art. 2016 
II Vice Mistrzyni Świata Pole Sport 2014 Praga 
Mistrzyni Polski Pole Sport 2014 


Dzień 1
Warsztat I
9:00 - 10:30 Spinning Pole
Poziom: od poziomu średniego i wyżej. 
Opis: Warsztaty te stale udoskonalane są o najnowsze przejścia, figury, kombinacje na rurce obrotowej. 

Warsztat II
10:45-12:15 Pole Tricks/Combo/Transitions
Poziom: zaawansowany (wymagania:shoulder mount, handspring, brass monkey)
Warsztaty te stale udoskonalane są w najnowsze przejścia, figury i kombinacje na rurce statycznej.

Warsztat III
12:30 - 14:00Exotic Flow
Poziom: OPEN
Floorwork, choreografia nietuzinkowego przejscia z rurą i bez niej w stylu bardziej kobiecym. Na tym poziomie choregorafia jest w tempie umiarkowanym, dużo kołysania biodrami czy też machania włosami. Zostań prawdziwym kotem.

_____________________________________________________

Koszt warsztatów:
1 warsztat 
145,00 zł od osoby, przy wpłacie do 15.05.2018
155,00 zł od osoby, przy wpłacie do 15.06.2018
165,00 zł od osoby, przy wpłacie po 15.06.2018

Przy zakupie dwóch i więcej warsztatów
140,00 zł od osoby (za jeden warsztat), przy wpłacie do 15.05.2018
150,00 zł od osoby (za jeden warsztat), przy wpłacie do 15.06.2018
160,00 zł od osoby (za jeden warsztat)przy wpłacie po 15.06.2019

UWAGI!!!
1. Grupa wystartuje, jeżeli zbierze się przynajmniej 7 osób.
2. WPŁATA ZA WARSZTATY JEST BEZZWROTNA!!!
3. O miejscu na warsztatach decyduje kolejność wpłat. 
4. Podczas warsztatów EXOTIC, wymagane buty typu szklanki, które nie brudzą podłogi na czarno oraz ochraniacze na kolana.


Zapisy i bliższe informacje w wiadomości prywatnej na fb :)

ZAPRASZAMY!!!

2018-06-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-14 21:17:54

Stolica Polskiego Kabaretu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Amfiteatr, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2018-07-01 17:45:53 2018-07-01 21:45:53
Link: https://www.facebook.com/events/1745156172231741/

Od organizatora:
Zielona Góra Polską Stolicą Kabaretu!

Jeszcze Nam w uszach dźwięczą Tańczące Eurydyki w genialnym wykonaniu Justyny Steczkowskiej, jeszcze Nam przed oczami śpiewa kolorowa Maryla....jeszcze po głowie chodzą słowa zwycięskiej piosenki Nie jesteś sama a już Zielonogórski Ośrodek Kultury szykuje amfiteatr do nowego fantastycznego wydarzenia.

1 lipca Zielona Góra będzie najbardziej wesołym miastem w Polsce.
Amfiteatr stanie się Polską Stolicą Kabaretu. Zielonogórskimi gospodarzami będą kabaret Nowaki, K2, Ciach i kabaret Zachodni.
Czterogodzinny kabareton będzie transmitowała Telewizja Polsat.
Oprócz zielonogórskich kabaretow wystąpią: Piotr Bałtroczyk, Marcin Daniec, Cezary Pazura, Jerzy Kryszak, kabaret Paranienormalni,Kabaret Pod Wyrwigroszem, Formacja Chatelet oraz Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru.

Bilety: sektor A 50 zł (miejsca numerowane), pozostałe sektory w cenie 30 zł.do nabycia na abilet.pl i kaberetowebilety.pl.

Zapraszamy już dziś !!!!!! :

2018-06-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-09 06:31:35

Szkolenie Trójbój Siłowy, Zielona Góra 08.07.2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: CrossFit 8K48, ul. Kożuchowska 20a
Czas: 2018-07-08 09:00:26 2018-07-08 18:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/1845949165468595/

Jeżeli interesuje Cię trójbój siłowy i chcesz maksymalnie wykorzystać drzemiący w Tobie potencjał - zapraszamy na nasze szkolenie!

Przez 9 godzin wytłumaczymy Wam jak poprawnie przygotować się do przysiadu, wyciskania oraz martwego ciągu oraz jak wykonywać te ćwiczenia. Zdradzimy Wam nasze sztuczki na zwiększenie wyników w każdym boju oraz będziemy indywidualnie z każdym uczestnikiem pracować nad poprawą techniki.
Szkolenie będzie prowadzone przez 2 trenerów i zarazem aktywnych zawodników posiadających ponad 13 lat doświadczenia w trójboju oraz sportach siłowych: Pawła Jurczyńskiego oraz Rafała Ziewieckiego.

Plan szkolenia:
1. Wstęp
- potencjał siłowy: od czego zależy? jakie aspekty kontrolujemy?
- wzorzec napinania

2. Przysiad
- co determinuje poprawnie wykonany przysiad
- dysproporcje siłowe i ich wpływ na technikę
- mobility - najważniejsze aspekty
- różnice w mechanice przysiadów highbar oraz lowbar
- odejście do przysiadu
- wzorzec ruchowy
- box squat
- praktyka na ciężarach

3. Wyciskanie leżąc
- demitologizacja wyciskania leżąc
- co determinuje poprawną technikę wyciskania
- mobility - najważniejsze aspekty
- poprawne mostkowanie
- mechanika ruchu
- praktyka

4. Martwy ciąg
- demitologizacja martwego ciągu
- różnice w mechanice poszczególnych technik
- co determinuje poprawnie wykonany martwy ciąg
- budowa ciała, dysproporcje siłowe
- mobility - najważniejsze aspekty
- mechanika ruchu
- praktyka

Po szkoleniu wszyscy uczestnicy dostaną certyfikaty. Kolorowe. Do tego z naszymi autografiami!

Koszt: 350 zł
Drogo? Weź ze sobą kolegę, za każą następną osobę w grupie macie 50 zł zniżki :)
Miejsce: Crossfit 4k48, ul. Kożuchowska 20A, Zielona Góra
Czas: 08.07.2018, godz. 11-20
Minimalna ilość uczestników, dla której organizujemy szkolenie to 6 osób.
Ilość miejsc ograniczona.
Aby zarezerwować sobie miejsce leży wpłacić całość opłaty lub zaliczkę (150 zł) na konto:
Podsztanga.pl
19 1020 5558 0000 8202 3134 5643 (w tytule podać imię, nazwisko i dopisek "szkolenie Zielona Góra") oraz wysłać potwierdzenie przelewu na adres podsztanga@gmail.com
Całość opłaty należy uiścić najpóźniej tydzień przed szkoleniem.

Zapraszamy!

2018-06-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-15 06:15:43

Warsztaty z RysOlką

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: al. Niepodległości 16
Czas: 2018-07-11 08:00:37 2018-07-11 16:00:37
Link: https://www.facebook.com/events/1043980812415810/

Witaj, 
Nazywam się RysOlka i zabiorę Cię w wizualną podróż. Zapraszam na moje warsztaty a :

✏Nauczę Cię rysować magiczne notatki i efektowne flipcharty.
✏Przekonasz się, że rysujesz lepiej niż ci się wydaję.
✏Dowiesz się co to jest myślenie wizualne i sketchnoting oraz jak wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy i życiu codziennym
✏ pokażę Ci jak przygotować prezentacje bez power pointa oraz graficzne notatki, które wzmocnią twój przekaż podczas szkoleń, konferencji,zebrań i pozwolą skupić większą uwagę twoich odbiorców.
✏ poznasz techniki szybkiego i prostego rysowania
✏ będziemy rysować m.in. ludziki, emocje, ruch, nagłówki, ikony,dymki
✏ wspólnie stworzymy bank ikon
✏ dowiesz się jak kolory i cienie wspomagają przekaz
✏ obudzisz cudowne pokłady kreatywności poprzez ćwiczenia i zabawy
✏ wypróbujesz profesjonalne narzędzia – jedno z nich otrzymasz w PREZENCIE
✏ otrzymasz certyfikat 
✏ otrzymasz około 20 stronicowy kolorowy podręcznik 

WSZYSTKIE POTRZEBNE DO PRACY NARZĘDZIA I PAPIER ZAPEWNIAM - Ty zabierz pozytywną energię

Dla kogo:
- nauczycieli
- trenerów
- studentów
- rodziców
- uczniów
- i każdego kto chce wspomagać swoją pamięć i kreatywność

Warsztat poprowadzi:

Aleksandra Kordacz

Myślenie Wizualne wykorzystuję na warsztatach, szkoleniach, spotkaniach i prezentacjach biznesowych. Pedagog, menadżer i entuzjasta myślenia wizualnego.

Na szkoleniu będzie kawa i przekąski.
Podczas szkolenia przewidziana jest dłuższa przerwa lunchowa podczas której uczestnicy będą mogli wyjść do okolicznych knajpek.

DATA:
11.07.2018

MIEJSCE
Zielona Góra 
Cena: 180 PLN

Chcesz się zapisać na warsztat wyślij mail, sms lub zadzwoń oraz dokonaj wpłaty na konto:
34 1050 1520 1000 0092 0419 5094
z dopiskiem: „Imię i nazwisko + rysowanie

2018-06-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-19 09:15:54

Watcon 6

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra, ul. Fabryczna 13
Czas: 2018-07-13 14:00:01 2018-07-15 14:00:01
Link: https://www.facebook.com/events/329894554085715/

Od organizatora:
Lubisz mangę i anime? Interesujesz się kulturą Dalekiego Wschodu? Pasjonują Cię takie gatunki muzyki jak j-rock czy k-pop? I najważniejsze...CZY LUBISZ WATĘ? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak" - Watcon to idealne miejsce dla Ciebie! Organizujemy ten konwent specjalnie dla ludzi takich jak Ty, którzy chcą rozwijać swoje pasje i spotkać z innymi mangowcami. Na pewno mamy w sobie tyle entuzjazmy, by spotkać się 13-15 lipca 2018 roku w Zielonej Górze. Pokażmy całej Polsce, że na zachodzie Polski potrafimy się dobrze bawić! Tegoroczna edycja poprowadzona zostanie w klimatach Cyberpunka co może zagwarantować wam ciekawe atrakcje. ;)

2018-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-02-07 22:20:28

W świecie kreatywności

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Dla dzieci i rodziców

Miejsce: Centrum Bliskości, ul. Sowińskiego 4a/2
Czas: 2018-07-16 07:30:03 2018-07-16 09:30:03
Link: https://www.facebook.com/events/213438186118198/

Zapraszamy na cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Spotykamy się raz w tygodniu na 2 godziny – zajęcia łączą warsztaty psychoedukacyjne z Sensoplastyką®. Założeniem warsztatów jest kształtowanie osobowości oraz wspieranie i stymulowanie rozwoju społecznego i kreatywnego dzieci. 

Cele programu: 
- poprawa społecznego i emocjonalnego funkcjonowanie dzieci i nauka nowych umiejętności społecznych, 
- nauka wychodzenia z ról niekorzystnych dla dzieci, 
- nauka rozpoznawania i wyrażania emocji, 
- stworzenie możliwości odreagowania napięć oraz wyzwalania emocji, 
- rozwijanie zdolności akceptacji siebie i innych oraz empatii, 
- poznawanie przez dzieci swoich mocnych stron, budowanie pozytywnego obrazu siebie, 
- nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów, 
- rozwijanie asertywności, uczenie się mówienia „nie”, 
- nauka spostrzegania zagrożeń, 
- nauka umiejętności organizowania i planowania czasu wolnego, 
- poznanie przez dzieci metod radzenia sobie ze stresem. 

Treści programowe skupione będą wokół następujących bloków tematycznych: 
- Integracja, 
- Poznajemy siebie i innych,
- Budowanie pozytywnej samooceny,
- Moi najbliżsi – rodzina, 
- Nasze uczucia, 
- Asertywność, 
- Skuteczna komunikacja, 
- Rozwiązywanie konfliktów, 
- Radzenie sobie ze stresem.

Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki od godziny 9:30 do 11:30. Pełny cykl obejmuje 6 spotkań: 16.07, 23.07, 30.07, 6.08, 13.08, 20.08. Można wziąć udział w całym cyklu lub w wybranych warsztatach. 

Opłata za pojedyncze zajęcia: 55 złotych
Karnet na 4 wybrane terminy: 200 złotych (50 zł. zajęcia)
Karnet na cały cykl: 270 złotych (45zł. zajęcia)

Warsztaty poprowadzi Marta Wiśniewska-Fedurek – pedagog, psycholog, certyfikowany terapeuta metody Tomatisa, trener pierwszego stopnia Sensoplastyki®. Na co dzień pracuje w szkole jako psycholog oraz z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Specjalizuje się w warsztatach psychoedukacyjnych prowadząc swoje autorskie programy. 

Zapisy i rezerwacja miejsc: centrumbliskosci@gmail.com, Sylwia 507-77-19-78.

2018-06-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-19 09:37:23

Pole Dance & Exotic Weekend w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: SDC Pole Dance Studio Zielona Góra, ul. Dąbrowskiego 41e
Czas: 2018-07-20 13:15:48 2018-07-22 15:00:48
Link: https://www.facebook.com/events/234542660642682/

Kateryna Gromova i Agata Kocińska serdecznie zapraszają na Pole Dance & Exotic weekend w SDC Pole Dance Studio w Zielonej Górze ❤️

20-22 lipca 

W naszej ofercie znajdziesz zajęcia 
-Pole Dance z Katią, podczas których nauczysz się nowoczesnych przejść między figurami, trików na rurce statycznej jak i obrotowej, 
-Pole Exotic z Agatą, podczas których nauczysz się choreografii i poznasz ciekawe exoticowe triki 

Czeka Cię 100% wycisku w przemiłej, rurkowej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej kadry: 


Kateryna Gromova pochodząca z Kijowa na Ukrainie, jest reprezentantką ukrainskiej szkoły pole dance.
Sukcesy: 
•1 miejsce - II. Zagłębiowskie Mistrzostwa Pole Dance (kat.profesjonal sport);
•Finał Pole Theatre Poland 2017;
•Finał Essensai Champioship 2017;
•Finał Pole Art Experience 2017;
•Brała udział w II Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Chinach, przez miesiąc koncertowała w różnych częściach Chin.
Trenerka cały czas podnosi swoje kwalifikacje na wasztatach oraz szkoleniach pole sport,pole dance ,stretching oraz exotic uczac się u najlepszych ukrainskich utalentowanych pole dancerow takich jak m.in.: Natalia Tatarintseva, Kaya Blum, Polina Larovski oraz wielu innych polskich i zagranicznych tancerzy.

Agata Kocińska pochodząca z Zielonej Góry, absolwentka AWF w Poznaniu.

Osiągnięcia: 
- 1 miejsce w Mistrzostwach Polski IPSF 2018 w kat. Pole Artistic Doubles 
-3 miejsce Esensai Championships 2018 kat. Exotic Pro
- 3 miejsce Esensai Championships 2018 kat. Art Duets
- finał Pole Theatre Poland 2017
- 3 miejsce Esensai Championships 2017 kat. Exotic
Agata stale podnosi swoje kwalifikacje szkoląc się u najlepszych trenerów z Polski i ze świata, m.in Malwina GS, Berenika Nienadowska, Magdalena Beng, Pink Puma, Sasha Meow, Eva Bembo, Kristian Lebedev, Marlon Fisken. 


——————————————————————

Podział warsztatów:

Grupa 1- osoby na poziomie początkującym oraz średniozaawansowanym, umiejetność wykonania butterfly, gemini, scorpio, siedzenie na rurce, wiszenie przodem oraz tyłem 

Grupa 2- osoby na poziomie zaawansowanym, umiejetność wykonania handspringa, shouldermount, brass monkey


Plan warsztatów: 

Piątek: 
15:15-16:45 Pole Dance gr 1
17:00-18:30 Pole Exotic gr1
18:45-20:15 Pole Exotic gr2
20:30-22:00 Pole Dance gr 2

sobota:
10:00-11:30 pole Exotic gr 1
11:45-13:15 pole Dance gr 1

13:30-15:00 pole Dance gr2
15:15-16:45 pole Exotic gr2

17:00-18:00 total relax with Agata gr 1+2

20:00 wspolna kolacja 😀

NIEDZIELA
10:30-11;45 pole exotic gr1
12:00-13:30 pole dance gr1
13:45-15:15 pole dance gr2
15:30-17:00 pole Exotic gr 2
————————————————————-

Koszt warsztatów:

Cały pakiet Pole Dance & Exotic (10h zajęć) - TYLKO 350,00 zł 😍😍😍 
(płatne do 30 czerwca, w późniejszym terminie 370,00zł)

Pakiet Pole Dance (5h zajęć) - 200,00 zł 
(płatne do 30 czerwca, w późniejszym terminie 230,00zł) 

Pakiet Pole Exotic (5h zajęć) - 200,00 zł 
(płatne do 30 czerwca, w późniejszym terminie 230,00zł) 


Zapisy oraz bliższe informacje pod nr tel: 664 763 375
Do zobaczenia 😍😍😍😍

—————————————————————-
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!!! Liczy się kolejność wpłat. Jedna osoba na rurkę, max. 10 osób w grupie. Organizator nie zwraca wpłat za warsztaty.

2018-06-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-14 21:34:59

10 Zlot Miłośników VW GarBusa Garbobranie 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: WOSiR Drzonków, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2018-07-27 14:00:44 2018-07-29 10:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/1125389947592955/

Od organizatora:
W imieniu Volksmobil serdecznie zapraszamy na 10 zlot . Informacje w niedalekim czasie :-)

2018-04-22

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-04-22 21:45:42

Heaven - Nowator // Koncertowa Sobota

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Heaven, ul. Józefa Sowińskiego 38c
Czas: 2018-08-04 19:00:14
Link: https://www.facebook.com/events/967946223387775/

Od organizatora:
Kochani! :)
Już 4 Sierpnia na sali Dance wystąpi Nowator
Znany z takich hitów Jak z Lewa do Prawa czy też Moja Panienka
_________________________
REZERWACJE: http://bit.ly/2w3r4FG

2018-06-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-13 18:27:16

Electronic Family Poland

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Stadion Żużlowy, ul. Wrocławska 69
Czas: 2018-08-14 16:00:56 2018-08-15 02:00:56
Link: https://www.facebook.com/events/202635237013242/

Od organizatora:
[PL] TME EVENTS oraz ALDA Events prezentują największą markę plenerowych festiwali muzyki trance w Europie - Electronic Family! Już 14 sierpnia zapraszamy na Stadion Żużlowy w Zielonej Górze, czyli do nowego miejsca na mapie muzyki elektronicznej w naszym kraju. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się to wydarzenie właśnie w tym pięknym i przyjaznym mieście. Line-up polskiej edycji będzie się składać z jednych z największych gwiazd muzyki trance, na które z pewnością wielu z Was czekało. Bilety będą dostępne w piątek, 25 maja od godziny 20:00 w cenach zaczynających się od 85 do 145 zł (więcej informacji wkrótce).

Mamy przyjemność ogłosić, że pierwszą super gwiazdą, która wystąpi na Electronic Family 14 sierpnia jest ATB! Kolejne gwiazdy będą ogłaszane sukcesywnie, ale już teraz informujemy, że przed rozpoczęciem sprzedaży biletów ogłosimy jeszcze kilka bardzo mocnych nazwisk!

2018-05-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-23 21:41:29

BuskerBus 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: deptak
Czas: 2018-08-21 10:00:14 2018-08-21 22:00:14
Link: https://www.facebook.com/events/727498827420375/

Od organizatora:
W dniach 21-22 sierpnia 2018 zielonogórski deptak po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych.

Więcej informacji już wkrótce.

fot. Paweł Stawarz, Zielonogórski Ośrodek Kultury

2018-04-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-04-17 22:01:59

II Ogólnopolski Rajd Bachusowy 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Hotel OHP, ul. Zamenhofa 1
Czas: 2018-08-24 13:00:02 2018-08-26 11:00:02
Link: https://www.facebook.com/events/2088954481353437/

Od organizatora:
Klub Turystyki Kolarskiej PTTK Lubuszanie’73 zaprasza na II Ogólnopolski Rajd Bachusowy, Zielona Góra 2018.

Termin 24-26 sierpnia 2018.

Program II Ogólnopolskiego Rajdu Bachusowego 2018

24.08.2018 r. - piątek
Od godz.15.00 - przyjmowanie uczestników Rajdu, przydzielenie pokoi
Godz. 17.45 - Oficjalne przywitanie uczestników Rajdu Bachusowego, wyjście do Palmiarni, zwiedzanie Starego Rynku
Godz. 20.15 - Kolecja, wieczorek integracyjny, dyskoteka, konkurs na najlepszą nalewkę „domowej roboty”
25.08.2018 r. - sobota
Godz. 7.30 - 8.30 - śniadanie
Godz. 9.15 - start rajdu. Wyjazd do Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zabore i zwiedzanie Winnicy „Na Leśnej Polanie”. Trasa około 22 km.
Godz. 13.30 - ognisko i pieczenie kiełbasek
Godz. 14.30 - powrót do Zielonej Góry. Trasa powrotna: Zabór Winniaca „Na Leśnej Polanie”, Czarna, Droszków, Stary Kisielin, Zielona Góra, ul. Zamenhofa Hotel OHP. Powrót godz. 16.00-17.00, trasa około 23 km.
Godz. 17.45 - Obiadokolacja - Jadalnia OHP
O godz. 19.00 - konkurs na najlepsze wino „domowej roboty”, dyskoteka (jadalnia).

26.08.2018 r. - niedziela
Godz. 7.30 - 8.30 - śniadanie
Godz. 9.00 - 9.15 - oficjalne zamknięcie Rajdu Bachusowego
Godz. 9.20 start i trasa do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze
Godz. 10.45 przejazd do Zatonia i postój przy ruinach Pałacu w Zatoniu
Godz. 12.00 powrót do OHP i rozwiązanie Rajdu.

Szczegółowe informacje na temat Rajdu Bachusowego znajdziecie Państwo na stronie:
http://lubuszanie73.zielonagora.pttk.pl/aktualnosci#Rajd

2018-05-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-04 08:34:09

Electric Flash Camp 2018 ☼ Ochla

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Ochla
Czas: 2018-09-01 18:00:21 2018-09-02 06:00:21
Link: https://www.facebook.com/events/2073440382915029/

Od organizatora:
Stowarzyszenie Electric Flash zaprasza na Festiwal Electric Flash Camp 2018, który odbędzie się w Ochli - Zielona Góra, 1 września tego roku. 

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Zielona Góra.


LINE UP:

∎ BARKER > Ostgut Ton & Berghain / Panorama Bar - BERLIN
> https://soundcloud.com/voltek

∎ ZUMI LIVE > SZLOK & dym
> https://soundcloud.com/zumi-szlok

∎ URTUR > Hello Techno
> www.fb.com/hell0techno

∎ MAZAR > Electric Flash
> www.facebook.com/djmazar

∎ JURAK > Electric Flash

∎ BĘBNY LIVE

∎ FIRE:SHOW

• WSTĘP: FREE! ㋡

►FULL INFO: fb.com/electricflash

H: 20:00, sb, 1 wrze 2018 - Ochla // Zielona Góra // PL

2018-05-31

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-31 09:31:23

Kids Run

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: stadion MOSiR, ul Sulechowska 37
Czas: 2018-09-02 06:45:57 2018-09-02 11:30:57
Link: https://www.facebook.com/events/2067737123470667/

Od organizatora:
Kids Run to piknik sportowy dla dzieci w wieku od 1 do 14 lat.

Kids Run to kilka godzin atrakcji dla każdego dziecka.
Przygotowujemy szereg stacji na których mali
sportowy mogą spróbować swoich sił w slalomach,
mini wyścigach, konkurencjach lekkoatletycznych, jak
pchnięcie kulą czy skok w dal. Nasi partnerzy w postaci,
lokalnych klubów sportowych przygotowują stacje,
gdzie dzieci mogą pograć w tenisa, poćwiczyć piłkę
nożna czy futbol amerykański. Wszystko przygotowane
w formie zabawy i dostosowane do wieku uczestników.
Dzięki temu rodzice traktują naszą imprezę jako okazję,
do całodziennego wspólnego spędzenia czasu.
Biuro zawodów imprezy mieści się na stadionie lekkoatletycznych, w miejscu rozgrywania zawodów i jest czynne w godzinach 8:30 do 11:30

Zapisy: http://kidsrun.pl/2018/02/18/zapisy-na-kids-run-2018/
Lista startowa: http://kidsrun.pl/2018/01/20/lista-startowa-zielona-gora/
Regulamin: http://kidsrun.pl/2018/01/18/regulamin-zawodow-kids-run-2018/

W ramach Imprezy odbędzie się 18 biegów dla następujących grup wiekowych z
podziałem na dziewczynki i chłopców:

Kategoria D2 dla dzieci od 0 do 2 lat – dystans ~~100 m - ok. 9.10
-Kategoria D3 dla dzieci w wieku 3 lat – dystans ~~100 m – ok. 9.30
- Kategoria D4 dla dzieci w wieku 4 lat – dystans ~~100 m - ok. 10.00
- Kategoria D5 dla dzieci w wieku 5 lat – dystans ~~200 m - ok. 10.30
- Kategoria D6 dla dzieci w wieku 6 lat – dystans ~~200 m - ok. 11.00
Kategoria D7 dla dzieci od 7 do 8 lat – dystans ~~400 m - ok. 11.30
Kategoria D8 dla dzieci od 9 do 10 lat – dystans~~400 m - ok. 12.00
- Kategoria D9 dla dzieci od 11 do 12 lat – dystans ~~800 m – 12.30
- Kategoria D10 dla dzieci w wieku 13 do 14 lat – dystans ~~800 m 13.00

2018-05-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-12 06:44:07

Wystawa "Żużel w sztuce"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Galeria BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-09-07 10:00:39 2018-09-30 15:00:39
Link: https://www.facebook.com/events/184170915729198/

Od organizatora:
Otwarcie: 25.05.2018, 18:00
Wystawa czynna do 24.06.2018

Paweł Althamer
Wojciech Bąkowski
Cezary Bodzianowski
Michał Jankowski
Mariusz Kaczmarek
Marcin Maciejowski
Maciej Milewski
Tomasz Mróz
Lech Okołów
Dominika Olszowy
Agnieszka Ruszczyńska-Szafrańska
Wilhelm Sasnal
Kazimierz Urbański

Wystawa prezentuje historię Żużla – jednego z najpopularniejszych w Polsce sportów, oraz dzieła współczesnych artystów, które poświęcone są tej dyscyplinie. Część prezentowanych prac, powstała w przeszłości, inne zostały przygotowane specjalnie na wystawę. Do udziału zaprosiliśmy czołówkę polskiej sceny sztuki współczesnej, m.in Pawła Althamera, Wilhelma Sasnala czy Dominikę Olszowy. Prezentujemy obrazy, rzeźby oraz prace dźwiękowe.

W części historycznej wystawy pragniemy zarysować szerszy kontekst “Czarnego sportu” i spojrzeć na jego historię nie tylko przez pryzmat wyników drużyn czy poszczególnych zawodników ale m.in polityki wypełniania wolnego czasu realizowanej przez władze PRL, zmian w okresie transformacji ustrojowej i współczesnej profesjonalizacji i komercjalizacji świata sportu. Zgromadziliśmy pokaźną liczbę pamiątek wypożyczonych od klubów i prywatnych kolekcjonerów, znakomita większość nie była nigdy prezentowana. Wiele spośród nich jest na bardzo wysokim poziomie plastycznym, stanowią znakomity przykład projektowania graficznego, medalierstwa czy małej formy rzeźbiarskiej.

Wystawa jest skierowana zarówno do fanów Speedwaya jak i miłośników sztuki. Pragniemy wykazać pewne podobieństwa między żużlowcami a artystami, oczywiście na poziomie metaforycznym. Oba zawody wymagają absolutnego poświęcenia, oba niosą za sobą ryzyko. Zarówno w sztuce jak i żużlu nie ma hamulców i można wypaść za bandę.

kurator: Dawid Radziszewski
opracowanie graficzne: Grzegorz Myćka

terminy wystaw:
MOS, Gorzów Wlkp.: 25.05-24.06.2018
BWA Tarnów: 7.07-26.08.2018
BWA Zielona Góra: 7-30.09.2018

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
wykład
ROBERT NOGA
Gawędy o czarnym sporcie
29.05, 18:00
MOS, ul. Pomorska 73, Gorzów Wlkp.

performance
MARIA MAGDALENA KOZŁOWSKA
Hymn dla wszystkich
2.06, NOCNY SZLAK KULTURALNY
Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp.


Partnerzy: BWA Tarnów, BWA Zielona Góra
Współpraca: Stal Gorzów, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Patronat medialny: Tygodnik żużlowy

2018-05-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-17 11:30:16

33. Nocny Bieg Bachusa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: ul. Bohaterów Westerplatte
Czas: 2018-09-08 17:00:41
Link: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1762-33-nocny-bieg-bachusa.html

Od organizatora:
Nocny Bieg Bachusa, pod honorowym patronatem Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, tradycyjnie już inauguruje cykl imprez sportowych odbywających się w ramach Dni Zielonej Góry.

W dniu 13 września 1986 roku o godz. 19.00 na starcie stanęło 63 zawodników. Aktualnie bierze w nim udział ponad 700 amatorów, biegaczy z całego kraju. Wielokrotnie startowali również goście z Niemiec, Holandii, Szwecji, Białorusi, Ukrainy i Kenii.

Od 2015 roku w ramach biegu rywalizują również uprawiający Nordic Walking.

Administratorem danych jest: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 16/9, 65-048 Zielona Góra

2018-05-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-20 14:36:25

3 Charytatywny Bieg Gladiatora

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Anabo, ul. Szosa Kisielińska 20
Czas: 2018-09-15 09:00:35 2018-09-15 12:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/143725526441412/

Od organizatora:
Kto był z nami w ubiegłym roku tego nie trzeba przekonywać, że Bieg Gladiatora to był świetny event sportowy. Zielonogórzanie i mieszkańcy województwa lubuskiego pokazali, że mają wielkie serca i dobrą kondycje.
Dlatego postanowiliśmy zorganizować już 3 edycję.
Po raz kolejny zaprosimy Was na teren Renault Anabo gdzie stworzymy miasteczko pełne atrakcji. I po raz kolejny pobiegniemy w pięknym i wymagającym Parku Poetów.
A wszystko oczywiście dla Rafała Adamczaka, naszego Gladiatora w ramach akcji Wstawaj Rafał.

Kilka wstępnych informacji:
Dystans - 7 km,
Trasa - bieg leśny, z naturalnymi przeszkodami,
Pomiar czasu,
Nagrody,
Bieg dla dzieci,
Imprezy towarzyszące,
Świetna atmosfera.

Nie może Was zabraknąć!

Pomóżmy Mu wstać!

2018-02-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-02-23 10:02:06

Barbarian Race

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: dokładne miejsce nie zostało jeszcze podane
Czas: 2018-09-22 17:00:23 2018-09-23 20:00:23
Link: https://www.facebook.com/events/370061193401157/

Od organizatora:
Na zakończenie sezonu przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe OCR-owe święto!
Zarezerwuj 22-23 września, bo szykują się prawdziwe barbarzyńskie Igrzyska w Zielonej Górze!

Na 6km trasie Rebelii czeka na Was ponad 20 przeszkód oraz niezapomniana przygoda w doborowym towarzystwie prawdziwych pasjonatów biegów przeszkodowych.
Po sobotniej Rebelii kolej na prawdziwe zmagania barbarzyńskich Tytanów! Czeka na Was przepiękna, malownicza 13 km trasa, urozmaicona najlepszymi przeszkodami znanymi z tras Barbarian Race. Kto jest gotowy na podbój Grodu Bachusa?
Barbarian Arrow to ultrakrótka, 300 m trasa naszpikowana ok. ośmioma najlepszymi przeszkodami znanymi z trasy Barbarian Race. Starty odbywają się dwójkami lub czwórkami.

Rośnie w Twoim domu mały Barbarzyńca? Zapisz go na Barbarian Race Kids, a specjalnie przygotowany tor przeszkód obudzi w nim wielkiego wojownika!

Tego wydarzenia nie można pominąć w swoim biegowym kalendarzu!

2018-05-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-12 18:12:18

VII NOVITA Półmaraton Zielonogórski

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: dokładne miejsce startu jeszcze nie zostało podane
Czas: 2018-10-05 22:00:50
Link: http://www.polmaratonzielonogorski.pl/

Od organizatora:
Neonowe opaski, fluorescencyjne farby do ciała, odblaski, muzyka i duuuuuużo energiiiii!

Tegoroczny Półmaraton Zielonogórski to wielka zmiana. Zapraszamy Was na imprezę jakiej jeszcze nie było.

Taki efekt uzyskamy tylko po zmroku!

Po raz pierwszy do udziału w naszej imprezie zapraszamy także tych, którzy chcieliby zmierzyć się z Zielonogórską Ćwiartką, a dokładnie jedną pętlą naszego półmaratonu (nieco ponad 10 km).

Zapisy zostaną uruchomione już w marcu!

2018-02-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-02-19 21:05:01

Lady Pank – po 35 latach od debiutu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41
Czas: 2018-10-09 17:00:18 2018-10-09 19:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/153767115482157/

Od organizatora:
Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, Zamki na piasku, Vademecum skauta, Fabryka małp i kilka pozostałych. To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: Tańcz głupia tańcz, Mała Lady Punk i Minus 10 w Rio. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…

Druga połowa roku to trasa koncertowa pod szyldem LP1, która obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach i, w kilku przypadkach, w towarzystwie gości, którzy zaznaczyli swoją obecność na płycie. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli z latami 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów…

Zarówno płyta, jak i trasa LP1 to jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku na polskim rynku muzycznym.

2018-06-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-12 06:04:51

Koncert - Remember Your Roots

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-11-02 18:00:57 2018-11-02 22:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/1144410678995707/

Od organizatora:
Zapraszamy na koncert który jest częścią organizowanej przez Oldschool Records trasy REMEMBER YOUR ROOTS która jesienią i zimą 2018 roku odwiedzi kilka polskich miast. Podczas imprezy zagrają dwie legendy polskiej sceny streetpunk, zespoły The Analogs i Zbeer wspierani przez warszawski pleasure trap

Bilety w przedsprzedaży 35 zł w dniu koncertu 45 zł

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Są uważani za prekursorów rodzimej sceny streetpunk/Oi!. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. W styczniu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany "Wilk".
www.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)
www.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)

ZBEER powstał wiosną 1999. Zespół jest bezdyskusyjną legendą polskiej sceny streetpunk. Na swoim koncie ma cztery albumy oraz niezliczoną ilość piosenek na różnego rodzaju składankach. Jesienią 2018 roku ukaże się nowy, premierowy album zespołu.

PLEASURE TRAP powstał w 2016 roku w Warszawie. Ich muzyczne inspiracje rozciągają się od wczesnej Oi! music poprzez streetpunk po ska. W kwietniu 2018 roku swoja premierę ma ich debiutancki album.

2018-03-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-03-04 07:56:24

Zielonogórski Bieg Niepodległości

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: ul. Bohaterów Westerplatte
Czas: 2018-11-10 16:00:47
Link: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1840

Organizatorzy
Organizatorem jest Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Miasta Zielona Góra.

Termin i miejsce
1. Impreza odbędzie się 10 listopada 2018 roku (sobota) w Zielonej Górze.
2. Bieg przeprowadzony zostanie ulicami miasta: Bohaterów Westerplatte (start), Zjednoczenia, Aglomeracyjna, Dworcowa, Ułańska, Bohaterów Westerplatte (meta). Dystans 9,6 km.
3. Start nastąpi o godz. 17:00

Uczestnictwo i zgłoszenia
1. Uczestnik biegu musi mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badania lekarskie lub złożyć oświadczenie o udziale w biegu lub marszu na własną odpowiedzialność.
2. Gwarantuje się przyjęcie łącznie 300 zawodników, którzy dokonają zgłoszenia i wpłaty wpisowego. Decydować będzie kolejność wpłat.
3. Opłata startowa wynosi 50 PLN.
4. Zgłoszenia oraz opłaty startowe przyjmowane będą do 31 października 2018 r. włącznie tylko poprzez stronę internetową: http://www.super-sport.com.pl
5. Przelewy realizowane będą za pomocą usługi DOTPAY. Za datę wniesienia opłat startowych przyjmuje się termin dokonania płatności.
6. Opłata startowa nie podlega zwrotowi.
7. Zawodnicy zaproszeni przez organizatorów będą zwolnieni z opłaty startowej.
8. Pakiety startowe wydawane będą po okazaniu dokumentu tożsamości, w dniach 8-9 listopada (czwartek i piątek) w godz. 1600– 2000 w siedzibie Centrum Rekreacyjno-Sportowego MOSiR przy ul. Sulechowskiej 41 oraz w biurze zawodów w dniu imprezy (sobota) w godz. 14:00 - 16:00
9. Przyjęcie numeru startowego uważa się za jednoznaczne z akceptacją regulaminu imprezy.

Klasyfikacje
Prowadzone będą indywidualne klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych:

Mężczyźni
M 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
M 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
M 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
M 50 – 50 - 59 lat (1968-1959)
M 60 – 60 i więcej lat (od 1958)

Kobiety
K 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
K 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
K 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
K 50 – 50 więcej lat (od 1968)

Nagrody
1. Zawodnicy, którzy w klasyfikacjach generalnych mężczyzn i kobiet zajmą trzy czołowe
miejsca otrzymają puchary Prezydenta Miasta Zielona Góra.
2. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca I, II i III w poszczególnych kategoriach wiekowych
otrzymają medale i nagrody rzeczowe.
3. Najlepszy Zielonogórzanin i najlepsza Zielonogórzanka otrzymają puchary Przewodniczącego
Rady Miasta Zielona Góra.
4. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale.
5. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godz. 18:30

Finansowanie
1. Koszty związane z przeprowadzeniem imprezy pokrywają organizatorzy.
2. Zawodnicy przyjeżdżają na koszt własny lub organizacji delegującej.

Postanowienia końcowe
1. Uczestnicy biegu nie będą ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
2. Organizatorzy zapewnią opiekę lekarską, szatnię oraz napoje na mecie biegu.
3. Uczestników obowiązuje strój oraz obuwie sportowe w czasie biegu oraz w trakcie dekoracji.
4. Organizatorzy nie będą odpowiadali za przedmioty pozostawione bez zabezpieczenia lub skradzione podczas imprezy.
5. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom

2018-05-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-20 15:21:32

The Original Punk Rock Song Fest / Zielona Góra 17.11

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: WySPa - Klub Studencki, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2018-11-17 17:00:47 2018-11-17 22:59:47
Link: https://www.facebook.com/events/221922875255521/

The Original Punk Rock Song Fest
Ga-Ga Zielone Żabki
Prawda
Sedes
Uliczny Opryszek

17.11.2018 Zielona Góra / Klub WySPa
wejście g.18.00 start g. 19.00
Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem
Przedsprzedaż 35 PLN / W dniu koncertu 40 PLN
UWAGA !!! Każdy kto kupi bilet w przedsprzedaży dostaje przy wejściu na koncert płytę na której znajdą się wszystkie kapele grające na trasie PUNK'S NOT DEAD !!!


GA-GA ZIELONE ŻABKI
W 2018 roku Smelec ze swoją formacją celebruje XXX lecie zdobycia nagrody publiczności w Jarocinie. Mija też 25 lat od ukazania się płyty Rebelia zespołu GA-GA. Automatycznie nadarza się okazja do zaprezentowania starych utworów już dawno nie granych z tej naprawdę świetnej płyty. Będzie też okazja zaprezentować kilka utworów z repertuaru Zielone Żabki a trzeba powiedzieć że kilka ich piosenek z tamtego czasu na żywo ostatni raz można było usłyszeć niemal 30 lat temu. Zapraszamy serdecznie tych którzy pamiętają Jarocin oraz tych których jeszcze wtedy nie było na świecie, bo mimo upływu czasu, tematy poruszane przez zespół są wciąż aktualne a muzyka emanuje pozytywna energią.

SEDES to legendarny wrocławski zespół punk rockowy założony w 1980 roku z inicjatywy Jana "Młodego" Siepieli oraz Adama "Kucharza" Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie. Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie "Muzyczny Start". Zespół wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ją członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury. W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punk rockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania. W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

ULICZNY OPRYSZEK
Punkowy band powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą - na Słowacji, w Niemczech (Berlin i Hamburg) oraz w Londynie. Na dorobek zespołu składa się 5 płyt studyjnych. Ostatnia „Na zawsze punk 2” została wydana w 2017 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara-vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass-vocal).

PRAWDA - Wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera.
Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009, Reaktywowany na jesień 2016 roku.
Jesienna trasa 2017 promuje album "Chaos in Poland"

https://www.facebook.com/prawdaband/

2018-06-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-15 20:32:04

35-lecie pracy artystycznej Urszuli w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-11-23 17:00:35 2018-11-23 21:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/453086548478100/

Od organizatora:
Urszula to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej . Ma na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich : „Na Sen” , „Dziś już wiem” , „Dmuchawce , Latawce , wiatr „ , „Konik na biegunach” , „Totalna Hipnoza”, „Szał sezonowej mody „ i wiele innych. Koncerty w roku 2018 odbędą się w ramach jubileuszu 35-lecia działalności artystycznej Urszuli. W lutym i marcu 2018r odbyła się pierwsza część Jubileuszowej trasy koncertowej : Urszula 35-lecie - "Najlepsze 80-te” podczas której Artystka wystąpiła między innymi w Krakowie, Gdańsku , Szczecinie oraz Poznaniu z wyjątkowym show przenoszącym nas w lata 80 te . Ejtisowe brzmienia zawładnęły scenami klubów w Polsce .

Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Urszuli oraz jej hitów .

Już teraz serdecznie zapraszamy !
Koncert Urszuli w Piwnicy Artystycznej Kawon będzie przekrojem największych hitów Artystki z lat 80 tych , który na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów.

2018-06-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-12 06:03:11