Top Posty
Top Wydarzenia
Top Miejsca

Wystawa Bohdana Butenki

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-08-22 15:00:12 2018-10-14 14:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/213137289374487/

Doroczne Spotkanie z Mistrzem w ramach Lata Muz Wszelakich już niebawem. Tym razem jego bohaterem będzie Bohdan Butenko, znakomity grafik i ilustrator, który 22 sierpnia br. o godz. 17.00 otworzy w zielonogórskim Muzeum wystawę pt. "35 maja... i później - Butenko pinxit". 
Twórczość Bohdana Butenki towarzyszy już kilku pokoleniom Polaków. Znamy go jako autora komiksów i książek, projektanta lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych oraz scenografii m.in. do Kabaretu Starszych Panów. Jest także twórcą przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara. 
Zielonogórzanie będą mieli okazję podziwiać bogactwo dorobku ilustratorskiego B. Butenki: ilustracje, grafiki, komiksy i plakaty. Kuratorka wystawy Ewa Gruda postawiła sobie dwa główne cele: zaprezentowanie bogactwa dorobku ilustratorskiego Bohdana Butenki oraz powiązanie ilustracji Mistrza z jego własnymi wypowiedziami o sztuce książki, zawartymi na przykład w wywiadach. Oto kilka z nich: „Trzeba przyglądać się dzieciom. To nieustające źródło inspiracji”, „Słowa są tą siłą, która uruchamia wyobraźnię” czy „Czasami pojawia się pomysł na zilustrowanie czegoś, co nie istnieje, a więc po prostu trzeba to napisać…”.

"Bohdan Butenko (ur. 1931), mistrz polskiej ilustracji, ukończył Akademię Sztuk Plastycznych w Warszawie. Tuż po dyplomie w pracowni Jana Marcina Szancera (1955) został redaktorem artystycznym w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Tutaj w roku 1956 powstały jego pierwsze książki: Pan Maluśkiewicz i wieloryb Juliana Tuwima oraz 35 maja Ericha Kästnera. Od tego czasu pojawiło się na polskim rynku około 250 tytułów w jego opracowaniu, opatrzonych często magiczną sygnaturą Butenko pinxit. Wiele z nich zostało wydanych także za granicą.

Od początku kariery artystycznej twórczość Bohdana Butenki cechuje duża różnorodność. Oprócz ilustrowania i projektowania książek artysta zajmuje się również plakatem, opracowaniem typograficznym tekstów popularnonaukowych, scenografią teatralną i telewizyjną, tworzy ilustracje i layouty do czasopism i programów teatralnych, a także projekty do filmów animowanych. Znane są jego pocztówki, znaczki pocztowe, mniej znane – akwarelowe pejzaże. Jest twórcą komiksowych postaci – Gapiszona i Kwapiszona (teksty własne), Gucia i Cezara (tekst: Krystyna Boglar), panny Kreseczki i pana Motorka (tekst: Wanda Chotomska). Gapiszon narodził się sześćdziesiąt lat temu (1958) jako bohater pierwszego polskiego programu animowanego, zaś pozostali bohaterowie pojawiali się najpierw w czasopismach dla dzieci, a następnie w książkach, w teatrze i w filmach animowanych. Dla dzieci artysta ilustruje i opracowuje graficznie książki wielu znanych autorów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Kulmowej, Joanny Papuzińskiej, Wiktora Woroszylskiego, Edmunda Niziurskiego, Ericha Kästnera, Edwarda Leara i innych. Dla dorosłych zilustrował prozę Bohumila Hrabala, poezje Adama Asnyka, Tadeusza Kubiaka i wiele innych publikacji, w tym... książkę telefoniczną.
Jako scenograf ma na swoim koncie m.in. oprawę plastyczną Kabaretu Starszych Panów, Kabaretu Moralnego Niepokoju, koncertów Jacques’a Brela i Skaldów. Stworzył plakaty do wielu znanych filmów, jak: Kobieta i mężczyzna, W pełnym słońcu, Milion lat przed naszą erą, a dla dzieci – I ty zostaniesz Indianinem, Mniejszy szuka dużego, Przygody misia Yogi.

Bohdan Butenko to jednak przede wszystkim wybitny artysta książki – zarówno ilustrator gotowych tekstów, jak i twórca książek autorskich, w których tekst i obraz uzupełniają się i wzajemnie przenikają, tworząc spójną artystycznie narrację. Jako tzw. architekt książki stosuje zasadę opracowania całościowego, w którym wszystkie elementy: okładki, wyklejki, strona przedtytułowa i tytułowa, strona redakcyjna, otwarcia i zamknięcia rozdziałów, a wreszcie towarzyszące tekstowi ilustracje są starannie zaprojektowane.
Ważną rolę w opracowaniach tego twórcy odgrywa liternictwo, niekiedy odręczne, stylizowane na dziecięce bazgroły (Cyryl, gdzie jesteś? Woroszylskiego, 35 maja Kӓstnera). Brawurowo niestarannej, rozpoznawalnej kresce Mistrza Butenki towarzyszą często obrazowe cytaty z innych dzieł, służące zazwyczaj wydobyciu komizmu sytuacji. Kolażem artysta posługuje się najchętniej w książkach o charakterze popularnonaukowym (opracowania tekstów Elwiry Milewskiej i Włodzimierza Zonna) lub w fotokomiksach (cykl o przygodach Kwapiszona).

W Polsce książki zilustrowane przez Bohdana Butenkę są nagradzane przez jurorów wielu konkursów nieprzerwanie od lat 50. ubiegłego wieku do chwili obecnej. Otrzymały tytuł Najpiękniejszej Książki Roku, przyznawany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, jak również takie tytuły, jak BESTSELLER-ek Wrocławskich Promocji Dobrych Książek czy Dziecięcy Bestseller Roku „Dong” Fundacji Świat Dziecka. Są także systematycznie wpisywane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie". (Ewa Gruda)

Termin wystawy:
22 VIII - 14 X 2018

Kurator wystawy:
Ewa Gruda, Alicja Błażyńska

Współorganizatorzy wydarzenia: Zielonogórski Ośrodek Kultury, Muzeum Książki Dziecięcej.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego.

2018-08-05

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-05 21:18:01

Karol Trębuła - Szum

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b
Czas: 2018-09-01 17:00:28 2018-09-30 18:00:28
Link: https://www.facebook.com/events/1431538730323684/

Karol Trębuła
Szum

Kurator: Tomasz Pastyrczyk
Otwarcie: 1.09. godzina 19:00
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra
Wystawa czynna do 30.09.2018 r.

W świecie przepełnionym obrazami, których funkcja jest zazwyczaj przedstawieniowa, autor ucieka od dosłowności i za pomocą na pozór podobnych fotografii chce wprowadzić odbiorcę w stan zatrzymania i ciszy. Nie zobaczymy tutaj fotografii będących ilustracjami rzeczywistości. To przede wszystkim zabawa formą i stworzenie dla widza sytuacji, w której jest nie tylko odbiorcą, ale i wewnętrzną wykładnią dzieła. Kompozycja, kontrasty a czasem kolor sprawiają, że fotografie zyskują malarski charakter. Brak dosłowności jest niewątpliwym atutem tych „abstrakcyjnych zdjęć”, mimo że - jak wiadomo - fotografia jest odwzorowaniem rzeczywistości. „Szum” to próba zatrzymania widza przed obrazem nieoczywistym, wprowadzeniem go w hipnotyczny stan zawieszenia i spokoju. 

Karol Trębuła – animator, fotograf, podróżnik. Studiował Animację Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Stypendysta programu Erasmus na Uniwersytecie w Kadyksie oraz Uniwersytecie Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Współautor i inicjator programów edukacyjnych w Fundacji Salony (m.in. Fokus na Fabryczną, Góra Gliny, Pamięć wywołana), współpracował także przy innych inicjatywach fundacji, m.in. w Parku Tysiąclecia. Uczestnik międzynarodowych programów m.in w Rumunii, Turcji, Francji, Belgii w ramach których prowadził autorskie warsztaty fotograficzne.

Cykl wystaw dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra

2018-08-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-19 10:38:23

Rowerem - wystawa fotografii Hanny Piechowiak

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida, ul. Ptasia 32
Czas: 2018-09-03 10:00:00 2018-10-28 15:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/2190212471235413/

Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej „Rowerem...”, autorstwa Hanny Piechowiak.
Wystawa czynna od 3 września do 15 października br.


Kilka słów o autorce:

Hanna Piechowiak, z urodzenia poznanianka, od wielu lat mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Przygodę z aparatem fotograficznym rozpoczęła w wieku 9 lat, kiedy to aparatem Smieną 8, otrzymanym od ojca, robiła zdjęcia wakacyjne. Pierwszym nauczycielem poznawania zasad i tajników fotografowania, był ojciec. Aparat stał się jej nieodłącznym towarzyszem w podróżach. Lubi być obserwatorem zjawisk zachodzących wokół niej i utrwalać je za pomocą aparatu. Drugą jej pasją jest jazda na rowerze.

„Niezmiennie od wielu lat jazda na rowerze sprawia mi radość. Zwłaszcza z dala od zgiełku miasta. Bycie w otoczeniu natury, pomaga mi się zregenerować ciało i umysł. Uspokaja emocje i daje mi wytchnienie po dniu pracy.

Lubię jeździć po lesie, górach, wokół jezior, wzdłuż rzek… Przyglądam się wtedy z bliska przyrodzie, podziwiam górskie rozległe panoramy. Każda wycieczka jest dla mnie przygodą, czasami podróżą w nieznane. Podczas licznych wypraw rowerowych przyciągają moja uwagę również inni rowerzyści. Oglądam, co potrafią na nich przewozić. Podziwiam jak potrafią je modyfikować na swoje potrzeby. I o tym chcę opowiedzieć swoimi zdjęciami”.

2018-08-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-28 16:09:27

Wystawa "Żużel w sztuce"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Galeria BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-09-03 14:10:39 2018-09-30 15:00:39
Link: https://www.facebook.com/events/211050669591325/

artyści: Paweł Althamer, Cezary Bodzianowski, Wojciech Bąkowski, Michał Jankowski, Maria Magdalena Kozłowska, Wilhelm Sasnal, Kazimierz Urbański, Dominika Olszowy, Tomasz Mróz, Marcin Maciejowski, Sławek Czajkowski, Przemek Matecki
kurator: Dawid Radziszewski
Otwarcie w sobotę 01.09. godz. 17:00
wystawa czynna do 30.09.2018
Sztuka kolonizuje coraz to nowsze obszary życia. Mieliśmy już wystawę o medycynie, o gender i na inne tematy w sztuce, była też wystawa o sporcie. Do tej pory z tak ogólnej kategorii jak sport, nie został wyodrębniony osobny i niezwykle ważny wątek jakim jest żużel.

Ludzie sztuki rzadko interesują się sportem. Być może dlatego, że sami uprawiają rodzaj sportu dla niewysportowanych, jakim jest robienie kariery w polu sztuki. Warto więc, dla tej części publiczności, dla której motywacją przyjścia na wystawę jest sztuka, a nie sport wytłumaczyć o co chodzi w żużlu. Żużel, zwany też speedwayem to sport motorowy, w którym na owalnym torze ściga się czterech zawodników. Robią cztery okrążenia, wygrywa ten kto przyjedzie pierwszy. Krajem, w którym sport ten budzi największe zainteresowanie jest Polska.

Bez wątpienia dla większej części publiczności główną motywacją zobaczenia wystawy „Żużel w sztuce" będzie jednak sport. Warto więc przemycić tu wątki ze świata sztuki - na ekspozycji poza obiektami historycznymi będzie można zobaczyć prace wybitnych polskich artystów poświęcone tej dyscyplinie, w tym m.in. Wilhelma Sasnala, Pawła Althamera czy gorzowianki Dominiki Olszowy.

Co łączy żużel ze sztuką? Myślę, że zasadniczym podobieństwem jest ryzyko, które towarzyszy obu na pozór odległym światom. Każdy bieg żużlowy niesie ze sobą niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. W sztuce równie łatwo jest wypaść za społeczną i ekonomiczną bandę. Całe to ryzyko, i w żużlu i w sztuce jest po to, żeby dostarczyć emocji i wzruszeń publiczności.WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

wykład:
ROBERT NOGA
Gawędy o czarnym sporcie
11.09 godz. 19:00

performance: 
MARIA MAGDALENA KOZŁOWSKA 
Hymn dla wszystkich
30.09. godz. 19:00


kurator: Dawid Radziszewski
opracowanie graficzne: Grzegorz Myćka

Partnerzy: MOS Gorzów Wielkopolski i BWA Tarnów
Współpraca: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 
Patronat medialny: Tygodnik żużlowy

2018-05-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-17 11:30:16

Luc Vernimmen - Rysunek satyryczny

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-09-11 10:00:32 2018-09-29 15:00:32
Link: https://www.facebook.com/events/223072818397883/

Wystawa czynna od 11.09. do 29.09.2018.
Finisaż z udziałem artysty 29.09. o godz. 16:00

Wystawa jest nagrodą w XX Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny pod hasłem „Światło".

Organizatorzy konkursu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT 
Luc Vernimmen (ur. 1959). Rysował komiksy już w dzieciństwie, było więc oczywiste, że po liceum wybrał edukację graficzną w Szkole Sztuk Pięknych St.-Lucas w Antwerpii. Później studiował także rzeźbę w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Jako grafik tworzy foldery, logotypy, plakaty oraz ilustracje do publikacji edukacyjnych i książek dla młodzieży, dla różnych wydawców w Belgii i Holandii. Przez wiele lat pracował jako twórca czcionek i tester oprogramowania w dziale graficznym firmy w Mortsel. Obecnie pracuje jako niezależny ilustrator, rysownik i grafik. Regularnie prezentuje swoje grafiki i malarstwo na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace są często nagradzane w międzynarodowych konkursach na rysunek satyryczny. Członek CartoonMovement.com, platformy online dla rysowników prasowych. Inna pasja artysty, muzyka, pojawia się jako stały element w jego dziełach.
http://www.lucvernimmen.be/

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 14:05:30

Wystawa pt. "Archivum Grünbergensium – zielonogórskie manuskrypty z lat 1382-1799"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2018-09-12 15:00:44 2018-10-28 15:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/524935237955052/

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Archivum Grünbergensium – zielonogórskie manuskrypty z lat 1382-1799 (ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz z kolekcji prywatnych)".

Prezentowane na wystawie manuskrypty z zasobu Archiwum Państwowego w Zielonej Górze to niezwykle cenne materiały, na ogół przechowywane w magazynach i udostępniane wąskiemu gronu użytkowników. Większość z nich zielonogórzanie mają okazję zobaczyć po raz pierwszy, bowiem do 2017 roku wchodziły one w skład zasobu Archiwum Państwowego we Wrocławiu, gdzie zostały złożone przed II wojną światową jako depozyt ówczesnego miasta Grünberg. Są to dokumenty cesarskie, królewskie i miejskie. Ekspozycję uzupełniają najcenniejsze rękopisy z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej, pochodzące z dawnego Heimatmuseum, w tym "Extract Protocolli" z procesów grünberskich czarownic w XVII w. Atrakcyjne wizualnie są XVI i XVIII-wieczne obiekty ze zbiorów prywatnych, m.in. dokument wystawiony przez sąd miejski z idealnie zachowaną pieczęcią urzędową. Dzięki przetrwaniu tych wszystkich manuskryptów do czasów współczesnych mamy możliwość delektowania się pięknem nie tylko starannie wykaligrafowanej, ale i niekiedy bogato przyozdobionej dokumentacji.

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Wystawa, której kuratorką jest dr Alina Polak-Woźniak będzie czynna do 28 października 2018 r.

2018-09-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-10 20:15:04

Warsztaty "Mam pomysł"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Dla dzieci i rodziców

Miejsce: Mediateka Szklana Pułapka, Palmiarnia, ul. Wrocławska 12a
Czas: 2018-09-21 14:30:06 2018-09-21 15:30:06
Link: https://www.facebook.com/events/332795270793621/

Mediateka Szklana Pułapka (Palmiarnia Zielonogórska) serdecznie zaprasza na warsztaty "Mam pomysł". Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami i obejmują warsztaty plastyczne, prowadzone przez dzieci. 
Obowiązują zapisy telefoniczne: 68 475 18 07. 
Ilość miejsc ograniczona.
Zajęcia bezpłatne.

2018-09-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-04 09:12:09

Piątkowy turniej: Eliminacje Mistrzowst Polski w Sabotażystę

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: ul. Fabryczna 13b
Czas: 2018-09-21 16:00:47 2018-09-21 20:00:47
Link: https://www.facebook.com/events/690185171358261/

Zapraszamy na Eliminacje Mistrzostw Polski w Sabotażystę.
Startujemy w piątek 21 września o godz. 18.00.
UWAGA! Inaczej niż zwykle obowiązują zapisy przez stronę organizatora mistrzostw G3 - stosowne linki znajdziecie wchodząc w wydarzenie.
Zapraszamy serdecznie!

2018-09-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-08 03:36:43

Stand-up w Kawonie - Karol Modzelewski i Rafał Banaś

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-09-21 17:00:32 2018-09-21 18:30:32
Link: https://www.facebook.com/events/1877545045648673/

Kolejny wieczór nowego sezonu Stand-up w Kawonie 
Tym razem:
Karol Modzelewski 
Komik, stand-uper, prezenter RMF FM, podróżnik, kochanek, człowiek renesansu.
Przeszedł kiedyś Contrę na Pegazusie na 4 życiach.
Współtworzył duet Bę karty Stand-Upu.
Występował w MTV, TVN, Polsat, TVP, Comedy Central.
Uwielbia kontakt z publiką, humor abstrakcyjny i ser.

Rafał Banaś – Komik działający na scenie stand - upowej od 2013r. Występował w kilku programach telewizyjnych i wygrał parę konkursów. 
Rafał zebrał do qupy swoje najnowsze przemyślenia oraz przygody i ma zamiar o tym wszystkim opowiedzieć ze sceny. . Podczas występów Rafał bez problemu nawiązuje kontakt z publicznością i swoimi historiami przenosi widownię do swojego świata w którym każdy z łatwością znajduje coś dla siebie. Obecnie Rafał przemierza Polskę ze swoim autorskim programem „Strefa komfortu” w którym w zabawny sposób porusza problemy współczesnego człowieka.

Open Mic - zgłoszenia w wiadomości.

-----------------------------------
Kolejny wieczór 5-go sezonu STAND-UP w Kawonie.
Raz na miesiąc zielonogórski Kawon zamieni się w klub komediowy. W atmosferze absolutnego luzu spędzimy czas z najlepszymi polskimi komikami. Niektórych znacie doskonale, a niektórych po prostu musicie poznać.
*Impreza przeznaczona dla widzów dorosłych.
Gospodarzem sceny jest Janusz Pietruszka

2018-09-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-09 10:35:53

Koncert Two Timer

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2018-09-21 18:00:03 2018-09-21 20:00:03
Link: https://www.facebook.com/events/675944816131547/

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do naszej Fabryki na koncert energetycznego zespołu Two Timer. Muzycy gwarantują bluesową ucztę muzyczną na najwyższym poziomie.

Two Timer gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu lat 60-ych i 70-ych brzmienia. 
Zespół od blisko 10 lat koncertuje w klubach i festiwalach na świecie m.in. International Blues Challenge Memphis (USA), International Jazz Festival Montreal (CAN), Le Buis Blues (FRA), Rawa Blues, Suwałki Blues Festival, Jimiway Blues Festival, Gdynia Blues Festival, Harmonica Bridge Festival w Toruniu, Blues am Rand (DE), Muddylives Festival (DE) i inne.
Zespół dwukrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA w 2014 oraz 2016 roku, w którym zakwalifikował się do półfinału tego największego wydarzenia bluesowego na świecie.

Dyskografia zespołu:
2010 - EP "Here it comes"
2014 - LP "Two Timer"
2016 - LP "The Big Ass Beer To Go"
2018 - LP "The Big Easy"

Więcej informacji o Two Timer na 
www.twotimer.pl 
______________________________________________________

Bilety dostępne od 20.08 br

przedsprzedaż 20 zł bilet
w dniu koncertu 30 zł bilet

do nabycia:
- w klubie
- online na www.abilet.pl
______________________________________________________

W celu rezerwacji stolika podczas wydarzenia, prosimu o kontakt telefoniczny pod numerem 537200681.
______________________________________________________

#fabryka #koncert #twotimer #rock #blues #electricblues #dobregranie #food #music #muzykanażywo #akustycznie #zielonagóra #moniuszki

2018-08-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-17 11:37:05

21/09 ✪ Space® v.4 ✪ Stinsøn / Zboro / Ōkami / Bartosz ST

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2018-09-21 19:00:23
Link: https://www.facebook.com/events/666270210425378/

Vol.4 Astronomiczna Jesień

Chodź na spacer i daj się oprowadzić po najgłębszych zakątkach przestrzeni. Bagaż jest zbędny, wystarczy doza wyobraźni oraz gotowość na doświadczenie nieopisanej magii, której nie sposób poznać na co dzień stąpając twardo po gruncie.
Niech ta podróż będzie dla Ciebie swoistą terapią, która pozwoli ci zatopić się i dryfować z echem universum.


Lista FREE do 22:30 / potem 10 PLN / reszta 15 PLN
(listę zamykamy w dniu imprezy o 20:55)

Srebrni surferzy tej edycji to
✪ Zboro [Projekt LAB, Poznań] 
✪ Ōkami [TAMA, Poznań]
✪ Stinsøn [Berlin] 
✪ Bartosz ST [OBIEKT]

✪deep ✪minimal ✪micro ✪electro ✪leftfield ✪house ✪techno ✪abstract

more info tba

2018-09-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-16 19:44:24

parkrun Zielona Góra #8

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: leśne ścieżki za CRS
Czas: 2018-09-22 07:00:36 2018-09-22 09:00:36
Link: https://www.facebook.com/events/1930378250402789/

Cykliczne - w każdą sobotę
Bezpłatne - wymagana jedynie rejestracja
Z pomiarem czasu - profesjonalne wyniki
dla każdego - niezależnie od tego ile Ci to zajmie nigdy nie będziesz ostatni i zawsze na Ciebie poczekamy

2018-09-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-20 15:35:49

Zielonogórskie Forum Organizacji Pozarządowych 2018

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Europejskie Liceum Ogólnokształcące dr Rahn, ul. Sienkiewicza 36
Czas: 2018-09-22 07:30:38 2018-09-22 14:30:38
Link: https://www.facebook.com/events/1921518661228422/

Zielonogórskie Forum Organizacji Pozarządowych to spotkanie organizacji pozarządowych, osób pracujących w trzecim sektorze, wolontariuszy, grup nieformalnych czy działaczy społecznych, które jest okazją do wymiany doświadczeń, omówienia aktualnych problemów zielonogórskiego sektora pozarządowego oraz skorzystania z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości.

Forum odbędzie się 22 września 2018 r. w godz. 9.30 – 16.30 w siedzibie Fundacji Oświaty i Kultury w Zielonej Górze (ul. Sienkiewicza 36 – siedziba Europejskiej Szkoły Podstawowej dr Rahn)

Podczas Forum zostaną wyciągnięte wnioski obejmujące potrzeby i oczekiwania, jakie są niezbędne dla rozwoju organizacji pozarządowych i różnych grup społecznych oraz propozycje do programu współpracy miasta Zielona Góra z organizacjami pozarządowymi.

Program, zapisy, szczegóły -> http://forumngo.zgora.pl/

2018-08-29

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-29 19:29:49

✿ Park w OCHLI ✿ uroczyste otwarcie ✿ 

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Ochla
Czas: 2018-09-22 10:00:26 2018-09-22 14:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/284512499044243/

Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki zaprasza 22 września, o godzinie 12:00 na otwarcie parku w Ochli! Imprezę poprowadzi Bardzo Fajny Klaun, który przygotował wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych. W programie przewidziany między innymi pokaz baniek mydlanych, dmuchane zamki, malowanie twarzy oraz pokazy strażaków OSP w Ochli.

Program:
12.00 - Uroczyste otwarcie
12.45 - Pokaz piłkarzy „Zorza Ochla”
13.30 - Występ Kingi Walczak
14.00 - Pokazy OSP w Ochlii
14.45 - Występ uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze
15.15 - Pokaz Klub Karate Shinkyokushin Zielona Góra - Ochla

Prowadzenie: Bardzo Fajny Klaun

Dodatkowe atrakcje dla dzieci:
✿Pokaz wielkich baniek mydlanych
✿Wata cukrowa
✿Modelowanie balonów
✿Turniej piłki nożnej na boisku dmuchanym dla dzieci 
✿Zamki dmuchane
✿Kolorowe warkoczyki
✿Malowanie twarzy

Zapraszamy !!!

2018-09-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-15 08:16:31

Warsztaty Tanga z Rysiami

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Zespół Szkół Ekologicznych, ul. Francuska 25a
Czas: 2018-09-22 10:30:18 2018-09-23 13:30:18
Link: https://www.facebook.com/events/265066450713716/

W dniach 22-23 września w Studio Dance Club razem z Moniką Wydrowską i Ryszardem Musiałem po raz kolejny będziemy zgłębiać tajniki tanga. Zatem bardzo serdecznie zapraszamy i do zatańczenia! :)

TEMATY PRZEWODNIE:
22 września (sobota):
godz. 12:30-13:15 - Technika - Jak prowadzić? Jak podążać? By zwiększyć przyjemność tańczenia. 
godz. 13:30-15:00 - Giro, różne oblicza i zastosowanie w tańcu. 
godz. 15:30-17:00 - Milonga - podstawowe rytmy i stylistyka tańca. Kombinacje kroków tańczone na małych przestrzeniach.
23 września (niedziela):
godz. 11.00-11:45 - Technika - Jak prowadzić? Jak podążać? By zwiększyć przyjemność tańczenia. Estetyka ruchu i ozdobniki.
godz. 12:00-13:30 - Tango walc - muzykalność, sekwencje kroków charakterystyczne dla walca.
godz. 14:00-15:30 - Tango walc - muzykalność, sekwencje kroków charakterystyczne dla walca, cd.

Miejsce warsztatów: ZSEkol. ul. Francuska 25a w Zielonej Górze
Koszt warsztatów (płatność w terminie do 10 września):
- jeden dzień - 150,00 zł/osoba (po terminie 170,00 zł/os.)
- dwa dni - 225,00 zł/osoba (po terminie 250,00 zł/os.)
Dla uczestników majowych warsztatów przewidziany jest rabat w wysokości 25,00 zł/os. pod warunkiem płatności w terminie.
Zapisy u Krzysztofa Kocińskiego (tel. 604 79 80 48, email: studiodanceclub@wp.pl 
Opłatę za warsztaty wnosimy na konto bankowe Studio Dance Club.
Nr 25 1090 1535 0000 0000 5301 9973.

UWAGA! W sobotę 22 września zapraszamy na MILONGĘ Z RYSIAMI do GRAPE TOWN HOTEL przy al. Wojska Polskiego 79. Startujemy o godz. 20.00. Na godzinę przed milongą zostanie przeprowadzona otwarta lekcja tanga dla chcących rozpocząć przygodę z tangiem argentino. Jak zwykle pozytywne emocje i piękna muzyka gwarantowane. Parkietowe 15,00 zł/os.

2018-07-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-23 07:00:56

Święto Pieczonego Ziemniaka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Przylep
Czas: 2018-09-22 12:00:18 2018-09-22 19:00:18
Link: http://www.zielona-gora.pl/PL/971/7008/Swieto_Pieczonego_Ziemniaka/#

➤ Zmieniamy oblicze Święta Pieczonego Ziemniaka ! 💓
W sobotę 22 września w Przylepie, w parku będzie czekać na Was mnóstwo atrakcji !

➤ Wielkie Rodzinne Ognisko przy muzyczce, kilkanaście konkurencji sportowych dla małych i dużych, bieg przełajowy w różnych kategoriach wiekowych i wiele innych. 

➤ Przyjdź z dziećmi pobiegać w workach lub ze znajomymi pobiegać w dużych gaciach 😜

➤ Przylep ma być dla nas - więc bawmy się razem 🤩🤩🤩 
Udostępniajcie proszę znajomym i zobaczmy się w sobotę 😁

➤ Cała ekipa Stowarzyszenia My w Przylepie wraz z Radą Sołecką serdecznie- Zapraszamy 😘. Do zobaczenia 😁

➤ Dofinansowano ze środków miasta Zielone Góra

2018-09-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-17 19:20:03

„Duże podróże za pieniądze (nie)duże” – "Maraton z Mitami w Tle"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2018-09-22 14:00:08 2018-09-22 15:00:08
Link: https://www.facebook.com/events/301528433764937/

Nasz gość – Mateusz Fabiszak jest muzykiem obracającym się w świecie elektronicznych i klubowych brzmień, podróżnikiem i maratończykiem. Ukończył studia geograficzne i dziennikarskie. Mieszka w Poznaniu. Swoimi obserwacjami i przemyśleniami jakie nasuwają mu się w związku z podróżami, dzieli się w publikowanych reportażach oraz w trakcie spotkań podobnych do naszego cyklu. Publikował na portalach internetowych DookołaŚwiata24.pl, Globtroter.pl, MaratonyPolskie.pl oraz StrefaTestów.pl. 

W trakcie spotkania zatytułowanego „Maraton z Mitami w Tle”, przedstawi nam swoje wrażenia z podróży do Grecji. Pan Mateusz opowie o tym jak z bliska wygląda południowy luz, odniesie się tego, czy słynny kryzys faktycznie ma miejsce, przedstawi Greków oraz ich kulturę oraz podzieli się wrażeniami ze swojego udziału w XXV edycji Maratonu Ateńskiego.

W czasie każdej prelekcji autor prezentuje również zdjęcia własnego autorstwa. Miał już okazję wystąpić m.in. w:
- lubelskim Centrum Spotkania Kultur,
- Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu,
- warszawskiej księgarni „Geograf”,
- poznańskim klasztorze dominikanów,
- bydgoskim festiwalu „Podróżnicy”,
- kilku wielkopolskich klubach podróżniczych.
Teraz pora na Zieloną Górę :)

2018-09-06

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-06 18:27:01

Barbarian Race

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: dokładne miejsce nie zostało jeszcze podane
Czas: 2018-09-22 17:00:23 2018-09-23 20:00:23
Link: https://www.facebook.com/events/370061193401157/

Od organizatora:
Na zakończenie sezonu przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe OCR-owe święto!
Zarezerwuj 22-23 września, bo szykują się prawdziwe barbarzyńskie Igrzyska w Zielonej Górze!

Na 6km trasie Rebelii czeka na Was ponad 20 przeszkód oraz niezapomniana przygoda w doborowym towarzystwie prawdziwych pasjonatów biegów przeszkodowych.
Po sobotniej Rebelii kolej na prawdziwe zmagania barbarzyńskich Tytanów! Czeka na Was przepiękna, malownicza 13 km trasa, urozmaicona najlepszymi przeszkodami znanymi z tras Barbarian Race. Kto jest gotowy na podbój Grodu Bachusa?
Barbarian Arrow to ultrakrótka, 300 m trasa naszpikowana ok. ośmioma najlepszymi przeszkodami znanymi z trasy Barbarian Race. Starty odbywają się dwójkami lub czwórkami.

Rośnie w Twoim domu mały Barbarzyńca? Zapisz go na Barbarian Race Kids, a specjalnie przygotowany tor przeszkód obudzi w nim wielkiego wojownika!

Tego wydarzenia nie można pominąć w swoim biegowym kalendarzu!

2018-05-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-12 18:12:18

Cadillac gra Led Zeppelin

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-09-22 18:00:29 2018-09-22 21:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/227843408064766/

Led Zeppelin to najlepszy zespół rockowy wszech czasów – koniec, kropka. Ich eklektyczna muzyka, meandrująca między starym folkiem, bluesem i heavy metalem ukształtowała nasze gusta. Jest to muzyka „światła i cieni”, zderzenie hippisowskiego idealizmu z mistycyzmem i czarną magią, dziecięcej niewinności z wulgarnym erotyzmem. Muzyka Led Zeppelin nie jest łatwa do grania, ale zespół CADILLAC uwielbiamy to robić. Riffy Jimmiego Pagea są pogięte, bębny Johna Bonhama niewiarygodnie ciężkie, linie wokalne Roberta Planta boleśnie wysokie, a różnorodność dźwięków tworzonych przez Johna Paula Jonesa po prostu przytłacza. Dlatego zespół CADILLAC poświęca bardzo dużo czasu na próby, nierzadko zaniedbując inne obowiązki. Lecz gdy już zacznie wychodzić, to uczucie satysfakcji jest nie do opisania. Granie takich numerów jak Black Dog, Dazed and Confused, Kashmir i Whole Lotta Love daje im mnóstwo radości i energii. 

"Nazywamy się CADILLAC i uwielbiamy grać covery. Tym razem stawiamy na Led Zeppelin". Koncert odbędzie się w sobotę 22 września 2018 od godz.20.00 w zielonogórskiej piwnicy artystycznej KAWON. "Przyjdź i daj sobie oddać trochę tej energii... No dobra, już dobra - Stairway też zagramy ..."

*******************************
BILETY ONLINE JUŻ DOSTĘPNE !!!

Bilety:
Przedsprzedaż - 25 zł - bilet kolekcjonerski (od 22.08.2018)
* bileteria Muz-Art - (68) 324 63 13 w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl

* Kawon - (68) 324 43 86 - w godz.13.00-02.00
Zielona Góra, Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl


Internet JUŻ DOSTĘPNE !!! - 25 zł
* www.abilet.pl
https://abilet.pl/impreza/cadillac-gra-led-zeppelin-4753

W dniu koncertu - 30 zł
do nabycia na bramce

*******************************
CADILLAC

Zespół Cadillac istnieje od ponad 20 lat. Grają covery na wysokim poziomie w przeróżnych gatunkach muzycznych. Te największe koncerty są rockowe, z utworami Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, Metallica, U2 i wielu innych, lecz Cadillac występuje też na imprezach okolicznościowych z bardzo zróżnicowanym repertuarem. Cadillac to zespół czteroosobowy, lecz czasem, na przykład na potrzeby show muzycznego "Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon", grają w rozszerzonym składzie.

internet:
https://www.facebook.com/zespolcadillac
http://zespol-cadillac.pl/

video:
https://www.youtube.com/watch?v=95JvoFj3HaY

*******************************

wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/227843408064766/

*******************************

Data: 22.09.2018 (sobota) godz.20.00

*******************************

Miejsce:
Piwnica Artystyczna KAWON
Zamkowa 5, Zielona Góra
tel. 68 324 43 86
http://www.kawon.zgora.pl/
https://www.facebook.com/Piwnica-Artystyczna-Kawon

*******************************

2018-08-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-10 06:50:34

Peja/Slums Attack

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: One Love, al. Niepodległości 8a
Czas: 2018-09-22 18:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/230374887472105/

Tym razem pojawimy się w Zielonej Górze (!) na zaproszenie twórców akcji "Wspieramy Łukasza" - jest to koncert, z którego dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na leczenie Łukasza. Na scenie Rycha wesprze Gandzior oraz Dj'e: Rink i Danek. Impra w stylu amerykańskiej domówki _ "Brooklyn Night". Ilość miejsc ograniczona.

2018-08-30

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-30 18:55:38

22/09 ◎ Ostatni Dzień Lata z BENG Bros. ◎ lista free*

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2018-09-22 19:00:50
Link: https://www.facebook.com/events/2203268596616752/

Plany wspaniałe - Malaga, Murcia
Egipt, Tunezja, Sycylia i Turcja,
lecz wszystko jebnęło, bo strajk w Ryanairze - 
zostało ci w Mielnie jeść dorsze nieświeże.

A rybka nad morzem za sto czterdzieści, 
od biedy jeszcze deserek się zmieścił.
Z frytkami i Colą wyszły dwie stówki,
więc potem jadłeś już tylko surówki.

Lecz było słonecznie i było gorąco,
cztery browarki jebnąłeś niechcąco.
Piasek w twych majtkach robił Ci peeling -
taki to oto wakacyjny feeling.

Na plażę poszedłeś posmażyć się trochę,
lecz jak tutaj znowu nie jebnąć fochem,
gdy Janusz z Grażyną u progu wkurwienia,
bo przyszli za późno i nie ma już cienia.

Wróciłeś więc z plaży i grilla już składasz,
instrukcja po chińsku, a Ty średnio władasz.
Tu śrubka, tam uchwyt, Ty nic nie rozumiesz,
pogrążasz się zatem w technicznej zadumie.

Lecz zapach kiełbasy przenika twe zmysły,
i nawet kiedy ogórki Ci skisły,
karkówkę z kiełbasą wrzuciłeś na ruszt
i każesz podziwiać swój kucharski kunszt.

To wszystko już było, wspominać zostało
i łezka się czasem zakręci nieśmiało.
To wszystko minęło i wróci za rok,
nie przejmuj się tym, odważny zrób krok.

Lato minęło, jesień już za pasem,
więc nie zaszkodzi przyjebać znów basem.
Powiedz więc słońcu "C'est la vie"
I braciom BENG otwórz swe drzwi!

Zasady wstępu: 
*Lista FREE do 23:00, 10 PLN po 23:00, Reszta 15 PLN
(listę zamykamy w dniu imprezy o 20:55)

2018-09-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-17 21:38:53

Lubuskie Plony Jesieni

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Giełda Niedzielna, al. Zjednoczenia 102
Czas: 2018-09-23 07:00:56 2018-09-23 12:00:56
Link: https://www.facebook.com/events/1140475992769867/

Czas na złotą polską jesień!

Prezes Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego S.A Tomasz Czajkowski i wiceprezes Mirosław Zelisko zapraszają na Lubuskie Plony Jesieni.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 23 września. 

W programie między innymi: darmowy jesienny poczęstunek, występy artystyczne, strefa dla dzieci, degustacja lubuskich produktów regionalnych oraz cała masa innych atrakcji. 

Początek już o godzinie 9.00, na terenie Giełdy Niedzielnej przy Al. Zjednoczenia 102.

Nie może tam Ciebie zabraknąć!

2018-09-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-10 20:22:35

Sensoplastyka® w Tkalni

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Dla dzieci i rodziców

Miejsce: Tkalnia, ul. Fabryczna 13a
Czas: 2018-09-23 08:00:32 2018-09-23 10:30:32
Link: https://www.facebook.com/events/1892892724127446/

Już we wrześniu rozpoczynamy w Tkalni nowy cykl zajęć dla dzieci, na który serdecznie zapraszamy. 

Będziemy dotykać, zanurzać się, sprawdzać, obserwować, wąchać i smakować i przede wszystkim nieskrępowanie bawić się i bezkarnie brudzić. 

Sensoplastyka®, bo o niej mowa to: marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. 
Materiały sensoryczne na zajęciach opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. 

Sensoplastyka® wspiera rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia, a co najważniejsze - wpływa na stymulację wszystkich zmysłów. Jej nadrzędnym celem jest wspieranie konstruktywnego rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych. 

Spotkamy się w dwóch grupach:

18 miesięcy – 3 lata wraz z opiekunami: 10:00 – 11:00
3 - 5 lat wraz z opiekunami (opcjonalnie): 11:30 – 12:30 
Czas trwania: do 60 minut

Prosimy o zabranie wygodnych strojów, które mogą się pobrudzić oraz klapków kąpielowych (w zajęciach uczestniczymy boso). Przydadzą się także mokre chusteczki. 

Koszt zajęć: 
30zł/dziecko + opiekun
40zł/dwójka dzieci + opiekun 
(w cenę wliczone materiały).

ZAPISY: warsztatova@gmail.com
Otrzymają Państwo w mailu zgodę dziecka na udział w zajęciach wraz z pytaniami o alergie.


Zajęcia poprowadzi certyfikowana Trenerka 1 stopnia metody Sensoplastyka®: Joanna Nau

Joanna Nau – od niedawna właścicielka firmy Bufetova – Warsztatova, lecz swoją przygodę z zajęciami artystycznymi dla dzieci zaczęła już wiele lat temu. Pedagog, animatorka kultury, edukatorka artystyczna, kulturoznawca. Od lat wspiera rozwój artystyczny dzieci i młodzieży, prowadząc warsztaty plastyczne. Twierdzi, że w każdym drzemie talent a dziecięca wyobraźnia i pomysłowość nie mają granic.

2018-09-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-08 03:57:41

3. Falubazowy Rajd Rowerowy

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Stadion MOSiR przy ulicy Sulechowskiej
Czas: 2018-09-23 11:00:55 2018-09-23 14:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/1075996922568513/

23 września żużlowcy oraz kibice Falubazu znów wsiądą na rowery i przejadą ulicami Zielonej Góry w Falubazowym Rajdzie Rowerowym! Tym razem trasa rajdu poprowadzi na stadion żużlowy przy Wrocławskiej 69

Tegoroczny Rajd będzie już jego trzecią edycją. Dwie poprzednie cieszyły się dużą popularnością i gromadziły setki kibiców. Wszyscy chcieli skorzystać z wyjątkowej okazji na wycieczke rowerową w towarzystwie Andrzeja Huszczy, Piotra Protasiewicza czy Patryka Dudka. Kto może wziąć udział w Rajdzie? Jedynym wymogiem jest posiadanie roweru oraz kasku, gwarantującego bezpieczeństwo. 

Trasa 3. Falubazowego Rajdu Rowerowego:
START Stadion MOSiR przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze - Sulechowska - Wyspiańskiego - Chrobrego - Bohaterów Westerplatte - Wojska Polskiego - Wyszyńskiego - Łużycka - Długa - Konstytucji 3 Maja - Wrocławska - Podgórna - Lwowska - Wrocławska - META Stadion żużlowy przy W69

Zapisujemy zatem datę 23 września (niehandlowa niedziela) w kalendarzach i o godzinie 13:00 stawiamy się na starcie 3. Falubazowego Rajdu Rowerowego. Na wszystkich uczestników czekać będzie okolicznościowy upominek oraz ciepły posiłek.

SPONSOR GŁÓWNY 3. FALUBAZOWEGO RAJDU ROWEROWEGO JEST ELEKTROCIEPŁOWNIA ZIELONA GÓRA

2018-09-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-13 10:20:11

Szklana menażeria

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2018-09-23 14:00:49 2018-09-23 15:30:49
Link: https://www.facebook.com/events/374733096396890/

Już we wrześniu - jedna z tych sztuk, które szczególnie polubiła nasza publiczność: SZKLANA MENAŻERIA

Dramat autorstwa Tennessee Williamsa wystawiony na Broadwayu w 1945 roku. Opowiada o rodzinie, w której u boku samotnej matki i brata żyje Laura, dziewczyna, której trudno odnaleźć się w realnym społeczeństwie, jej tragicznie utraconych marzeniach i rozpadzie rodziny. Przez fabułę przewija się tytułowa kolekcja szklanych figurek dziewczyny. Wiele z wątków dramatu zawiera odniesienia do biografii Williamsa. Dramat ten został uznany przez amerykańskich krytyków za najlepszą sztukę sezonu, w którym odbyła się jego premiera. Uchodzi za jedno z najbardziej znanych dzieł autora. Wystawiany był wielokrotnie na deskach teatrów, w tym również polskich. Doczekał się również wielu ekranizacji, m.in. w 1950, 1973, 1977 i 1987 roku.

Tłumaczenie, adaptacja i reżyseria: Lech Mackiewicz
Scenografia: Jerzy Szafjański
Kostiumy: Katarzyna Florysiak
Ruch sceniczny: Paweł Matyasik
Opracowanie muzyczne: Damian neogenn Lindner

Rezerwacje biletów:
tel. 68 452 72 72 (wew. 35, 51, 63)
http://www.bilety.teatr.zgora.pl/

2018-09-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-09 12:04:57

Premiera - Nerwica Natręctw / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-09-23 15:00:38
Link: https://www.facebook.com/events/402803013524976/

ZIELONOGÓRSKA PREMIERA SPEKTAKLU!

Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. „Nerwica natręctw” - sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. 

Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda... Będzie zabawnie!

Autor: Laurent Baffie
Reżyseria: Artur Barciś
Obsada:
• Karolina Sawka
• Jowita Budnik
• Katarzyna Herman
• Rafał Królikowski
• Artur Barciś / Andrzej Zieliński
• Zdzisław Wardejn
______________
Bilety online 👉 adria-art.pl

2018-06-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-25 18:05:47

Wojciech Bąkowski - koncert

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-09-23 17:00:49 2018-09-23 19:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/710203232666771/

Wojciech Bąkowski 
Ur. w 1979 r. w Poznaniu. Artysta, poeta, reżyser filmów animowanych i wideo, autor audioperformance-ów i muzyki alternatywnej, lider zespołów KOT, Czykita i Niwea. Znany również jako WuEsBe. Członek grupy artystycznej Penerstwo. Laureat Paszportu ''Polityki'' 2010, bohater filmu fabularnego „Serce Miłości” Łukasza Rondudy (2017). Od kilku lat wydaje płyty pod własnym nazwiskiem. Jesienią 2018 nakładem Dunno Records ukaże się najnowsza pt. „Jazz Duo”. Płyty artysty, to jego intymne zetknięcia z technologią. Utwory tworzy pobierając sample ze stron z darmowymi dźwiękami. Tworzy z nich kolaże, które okrasza lapidarnymi obserwacjami swojej codzienności i życia wewnętrznego. 

***
Mój człowiek, Bąkowski Wojciech, siedzi. Jest mu bardzo wygodnie. Gruby kot gra na saksofonie. Płyta Jazz duo, której fragmenty usłyszycie na koncercie Bąkowskiego ukaże się latem 2018 roku nakładem wytwórni DUNNO Recordings (LP). Świat jest stary i działa po staremu. Tańczą bluzy, spodnie. Jest dobrze. Dopasowywał melodię, nie wiadomo na jakiej zasadzie. Jest dobrym artystą. Wiemy to. Zapraszamy na koncert.

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 14:03:07

Niezawisłość sędziowska

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
Czas: 2018-09-24 16:00:50 2018-09-24 18:00:50
Link: https://www.facebook.com/events/257848631520791/

Igor Tuleya - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie oraz były rzecznik tego sądu - będzie gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze.

Wykład będzie dotyczyć niezawisłości sędziowskiej. Potem będzie okazja do rozmowy o praworządności w świetle zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Igor Tuleya orzekał w głośnej sprawie zatrzymania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, uznając to zatrzymanie za bezzasadne. Zajmował się także sprawą dr. Mirosława G. Sędzia Tuleya skazał lekarza za łapówkarstwo; zasłynął przy tym wypowiedzią o porównaniu metod CBA do tych z okresu stalinizmu. Nakazał prokuraturze wznowić umorzone śledztwo dotyczące wydarzeń z 16 grudnia 2016, gdy posiedzenie Sejmu przeniesiono do Sali Kolumnowej i tam przegłosowano ustawę budżetową. Uchylił kilkadziesiąt stalinowskich wyroków, skazywał katów bezpieki.

- Obrona niezależności sądów i trójpodziału władzy to nasz podstawowy obowiązek – mówił Igor Tuleya na lipcowym wiecu w Warszawie w sprawie obrony Sądu Najwyższego. - Wierzę w sędziów, że wykażą się charakterem w trudnych czasach. Gwarancje niezawisłości sędziów, to także prawa obywatelskie, a nie przywileje sędziowskie.

Zielona Góra - poniedziałek, 24 września, godz. 18.00
Piekarnia Cichej Kobiety ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

WSTĘP WOLNY
Zapraszamy

2018-08-30

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-30 09:46:50

PubQuiz w Barcelonie!

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Barcelona Sport Pub, ul. Ciesielska 9
Czas: 2018-09-24 18:00:07 2018-09-24 20:00:07
Link: https://www.facebook.com/events/533449057106637/

Zapraszamy na PubQuiz w Barcelona Sport Pub!

Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody, w tym gotówkę i alkohol!


Czym jest PubQuiz?

Quiz to forma rozrywki intelektualnej polegająca na sprawdzaniu posiadanych wiadomości z różnych dziedzin, np. kino, sport, geografia, muzyka, media itp. Swoją formą przypomina popularne teleturnieje, takie jak "Milionerzy" czy "Jeden z dziesięciu", których głównym założeniem jest odpowiadanie na pytania przez uczestników gry z tą różnicą, że udział w nim może wziąć każdy, bez wstępnych eliminacji.

W pierwszej części PubQuizu zadawane są pytania, na które drużyna udziela odpowiedzi na specjalnie przygotowanych kartach. W drugiej części prowadzący podaje odpowiedzi, aby uczestnicy mogli porównać je ze swoimi. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje jeden punkt, a za odpowiedź błędną lub jej brak - zero. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów.

Oczywiście, jak w każdej grze, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, na przykład: gotówka, alkohol, czy talon do wykorzystania w barze! W nowym sezonie wygrywają aż cztery drużyny! Ostatnia nagroda jest przekazywana drużynie, która była najbliżej odpowiedzi w Dogrywce, a nie wygrała żadnej z pierwszych trzech nagród.


PubQuiz jest doskonałym sposobem na sprawdzenie posiadanej wiedzy oraz oryginalną formą spędzania wolnego czasu ze znajomymi.
A wszystko pod szyldem zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy!


Uczestnicy

Liczba uczestników biorących udział w grze jest dowolna. Mogą to być pojedyncze osoby lub drużyny, których skład również nie jest limitowany. Każda z drużyn wymyśla swoją nazwę oraz wybiera przedstawiciela, który w razie potrzeby jest łącznikiem pomiędzy prowadzącym a zespołem.


Rundy

Standardowy Quiz składa się z dziewięciu kategorii po pięć pytań. Pomiędzy każdym pytaniem jest czas (około 2 - 3 min) na zastanowienie się nad odpowiedzią, a pomiędzy rundami dłuższa 5-minutowa przerwa. Każda kategoria dotyczy innej dziedziny wiedzy.
Przykładowy zestaw kategorii to:
- wiedza ogólna (pytania dotyczyć mogą... wszystkiego, np. seriali telewizyjnych, sportu, polityki, wydarzeń ostatniego tygodnia),
- obrazy (drużyna dostaje kartę z obrazami, na których należy np. rozpoznać celebrytę),
- muzyka (po usłyszeniu fragmentu utworu należy podać jego tytuł),
- nauka (sprawdzian wiedzy z historii, geografii, biologii i medycyny, fizyki, literatury itd.),
- inne (prawda czy fałsz, cytaty, kulinaria).


Dogrywka

Po zakończeniu głównej części Quizu, czyli po zaprezentowaniu wszystkich pytań z 9 kategorii, od razu będzie przeprowadzona dogrywka. Biorą w niej udział wszystkie drużyny i odpowiedź na pytanie jest drużynowa. Pytanie dogrywkowe będzie dotyczyło liczby, a drużyna, która będzie najbliżej odpowiedzi prawidłowej, wygrywa.


W przypadku, gdy w Quizie zasadniczym drużyny miały tyle samo punktów, wynik dogrywki rozstrzyga ich miejsce w tabeli. W ten sposób poznajemy 3 najlepsze drużyny!


Następnie z pozostałych drużyn, które brały udział w Quizie, a nie zdobyły nagród, system typuje drużynę, która była najbliżej odpowiedzi prawidłowej w dogrywce i to do niej trafia nagroda dodatkowa!

2018-09-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-19 21:25:01

Promocja tomiku Elżbiety Kościuchy-Wieczorek

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2018-09-27 16:00:28 2018-09-27 17:30:28
Link: https://www.facebook.com/events/336384663777769/

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów zapraszają 27 września, godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję tomiku "Stale na coś czekamy" Elżbiety B. Kościuchy-Wieczorek, poetki, prozatorki, biblioterapeutki, członkini Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów. 
Prowadzenie: Elżbieta Dybalska.

Elżbieta B. Kościucha-Wieczorek – z zawodu nauczycielka, polonistka. Laureatka VI Międzynarodowego Konkursu Literackiego „O Statuetkę Sowy Tuchówki 2015”. Zwyciężczyni 3. Zielonogórskiego Slamu Poetyckiego 2018.  

"Elżbieta B. Kościucha-Wieczorek swoją przygodę z poezją zaczęła bardzo wcześnie. Tekst, który napisała na klasówce z matematyki, przeszedł do szkolnej legendy, chociaż się nie zachował. Inne natomiast doczekały się uznania na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach literackich. (wiersze i opowiadania).

Żartobliwie mówi o sobie, że jest wiedźmą i od razu dodaje: od wiedzieć, bo po prostu lubi wiedzieć. Najlepiej wychodzi jej uczenie siebie i … trochę innych. „Pasjami uwielbia pasjonatów”, ponieważ temu co nas interesuje, warto poświęcić się bez reszty, a także bajki, w których jak w lustrze, pozwala się przejrzeć czytelnikom.

Tajemnicze B. przed nazwiskiem, to nic innego jak jedna z przesiadek w życiu, kiedy trzeba było dokonać wyboru. Dla rodziny i dawnych znajomych nadal pozostała Brygidą.

Z rzeczy, na które czeka, pozostała jej emerytura. Wtedy (prawdopodobnie) będzie mieć dość czasu, by zająć się tym, co najbardziej lubi – pisaniem i czytaniem. Tymczasem prowokuje słowem i inspiruje, szczególnie młodych ludzi, by podzielili się swoim talentem. Stąd wśród jej tekstów znalazły się rysunki Pawła Mazura."

Jej utwory opublikowano w antologiach:
– Pierwsze Mistrzostwa Polski w Poezji, Wąglany–Białaczów 2003
– Jabłoń i inne opowiadania, Tuchów 2013
– Bajki o Tuchowie, Tuchów 2015
– Napatrzeć się gwiazd i poznać każdy smak, Zielona Góra 2016
– …i tylko bal wciąż będzie trwał…, Zielona Góra 2017
oraz w Lubuskim Piśmie Literacko-Kulturalnych „Pro Libris”, nr 1-2 (62-63)/2018.

2018-09-21

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-21 21:16:46

Trening trasą Zielonogórskiej Połówki i Zielonogórskiej Ćwiartki

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: Medyczne Studium Zawodowe, ul. Wazów 44
Czas: 2018-09-27 17:00:46 2018-09-27 19:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/352750825265727/http

Każdego roku przed Półmaratonem Zielonogórskim spotykamy się, by na cotygodniowych treningach wspólnie pokonać jedna pętle naszego półmaratonu ( około 10 km). Jest to okazja by zapoznać się z profilem trasy, przygotować pod względem nawodnienia, porozmawiać z naszymi pacemakerami i przygotować strategię na dzień startu.

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 16:36:42

Biuro Karier UZ zaprasza na warsztaty

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Kampus B, al. Wojska Polskiego 69, (bud. A-16), sala103R
Czas: 2018-09-28 08:00:56
Link: http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?biuro-karier-uz-zaprasza-na-warsztaty

Rozpoczęcie studiów to nowy etap w życiu młodego człowieka. Nowi znajomi, miasto, akademik. Chwilami gdzieś z tylu pojawia się malutka nutka niepokoju...Jak będzie, jak sobie poradzę? Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, podpowiemy Ci, jak przetrwać pierwszy rok studiów i nie zwariować.

28. IX - godz. 10.00 ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE – to warsztat, na którym poznasz techniki zarządzania swoim czasem oraz przećwiczysz ich zastosowanie.

28. IX - godz. 13.15 UCZELNIANY GPS – to spotkanie informacyjne dla studentów pierwszych lat, podczas którego dowiesz się kto jest kim na uczelni i do kogo zwrócić się o pomoc.

2. X - godz. 11.00 NABIERZ WIATRU W ŻAGLE - to warsztat, na którym nauczymy Cię jak przekuć stres w sprzymierzeńca motywującego do działania.

Wszystkie spotkania odbędą się na Kampusie B, al. Woj. Polskiego 69, (bud. A-16), sala103R.

Zapisy na stronie: http://www.bk.uz.zgora.pl/index.php?warsztaty

2018-09-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-16 19:53:34

Słyszę, widzę, czuję, czyli świat zmysłów człowieka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Dla dzieci i rodziców

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2018-09-28 11:00:34 2018-09-28 12:00:34
Link: https://www.facebook.com/events/2191227627849914/

Zapraszamy na spotkanie w ramach Akademii Młodego Biologa, tym razem poprowadzone przez naszych Specjalistki: Aleksandrę Dyrkacz i Magdalenę Konys. 
Dowiemy się ile zmysłów ma człowiek, bo nie jest to wcale tak oczywiste. To właśni dzięki nim zbieramy informacje o otaczającym nas świecie. Zobaczymy jak one działają. Spróbujemy też w łatwy sposób oszukać nasz wzrok i słuch – niestety nie zawsze możemy ufać naszym zmysłom.
Podczas spotkania poza przedstawioną w ciekawy sposób teorią, będzie można wziąć udział w ciekawych i zaskakujących eksperymentach.
Wstęp bezpłatny, zapraszamy serdecznie.

2018-09-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-20 11:46:06

Wesoły Początek Radości - koncert w Kawonie !

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-09-28 16:00:43
Link: https://www.facebook.com/events/1800599086668190/

W latach osiemdziesiątych Nowa Sól dosłownie była wylęgarnią zespołów rokowych. Wyrastały one jak grzyby po deszczu. Co było fajne, to to, że nie czuło się między tymi wszystkimi zespołami rywalizacji, ale raczej wzajemne uznanie i chęć grania wspólnych koncertów. Wesoły Początek Radości powstał z trzech lokalnych grup: Najpierw Andrzej, Józek i Sławek z „Synów B” razem z Miłoszem i Wieśkiem z „Komplex’u” założyli WPR, potem szybko doszedł do zespołu Waldek z  „Podpory”. Wszyscy wtedy byliśmy fanami zespołów takich jak Deep Purple, Rainbow, White Snake, dlatego wpływy te można było usłyszeć w naszej muzyce, która szybko znalazła licznych fanów. WPR przez pierwszy okres istnienia zagrał wiele koncertów w całej Polsce.

Braliśmy udział w wielu festiwalach i przeglądach i znajdowaliśmy się zawsze w czołówce najlepszych. W 82’ roku wystąpiliśmy na słynnym festiwalu rockowym w Jarocinie a w 1983  zostaliśmy zaproszeni (po przesłuchaniach z kaset)  do Rzymu na światowy festiwal „Sakrosong”, na którym również zostaliśmy gorąco przyjęci przez rzymską publiczność. W międzyczasie na ogólnopolskim przeglądzie piosenki we Wrocławiu otrzymaliśmy nagrodę dziennikarzy.
Członkami zespołu byli wówczas: Józef Polewski i Waldek Wojno – śpiew, Andrzej Polewski i Miłosz Szymakowski – gitary, Iwona Piekarska – klawisze, Wiesław Maciołek - bas i Sławek Zaleski - perkusja. Nasze teksty pisane przez Waldka były zaangażowane politycznie i duchowo, co się nie spodobało ówczesnym władzom i co w części przyczyniło się do późniejszego rozwiązania zespołu. Życie sprawiło, że porozjeżdżaliśmy się po innych miastach a dwóch z nas wyjechało do Francji. W roku 1988 praktycznie przestaliśmy grać jako WPR i jednocześnie na prawie 27 lat straciliśmy ze sobą kontakt.
Ostatnimi czasy dzięki facebookowi okazało się że ludzie ciągle pamiętają WPR. Kilka lat temu powstała strona na FB „Nowosolski Rock lat 70-80” i tu pojawiły się między innymi stare zdjęcia WPR, a znajomi zaczęli dodawać kolejne archiwalne zdjęcia. Odżyły wspomnienia złotych czasów „Wesołego”. Użytkownicy FB recytowali po trzydziestu latach teksty takich kawałków jak Golgota, Długie włosy czy Doktor Jeckyl. W międzyczasie Waldek i Sławek nawiązali ze sobą kontakt, a kiedy wszyscy muzycy w tamtym okresie skontaktowali się ze sobą - okazało się że wszyscy chcielibyśmy zagrać koncert; no - poza Iwoną. Następnie Waldek skontaktował się z Prezydentem Nowej Soli, który też pamiętał dobrze zespół i do pomysłu zorganizowania koncertu podszedł w sposób entuzjastyczny ułatwiając nam załatwienie sali. Po roku prób doszło do koncertu, który był dla nas prawdziwym sukcesem. Bilety sprzedały się praktycznie w jeden dzień a my nie zawiedliśmy naszej publiczności, która gorąco przyjęła nasz występ. W koncercie tym zagrali z nami gościnnie: Józek -klawisze, Kasia -skrzypce i Robert -śpiew.
Ten koncert zamknął jeden rozdział w historii zespołu i otworzył drugi. Jako Wesoły Początek Radości nie jesteśmy już zespołem wracającym do przeszłości lecz kroczymy w przyszłość i nowe muzyczne doświadczenia. Aktualnie do naszego zespołu dołączył się basista - Piotrek Jurek co daje nam dwóch basistów ale widocznie taka jest już nasza uroda bo teraz mamy dwóch wokalistów, dwóch basistów, dwóch gitarzystów i dwóch perkusistów bo Waldek jako ten drugi też wali w bębny w którymś numerze.
Zapraszamy na nasz najbliższy koncert do Zielonej Góry (klub Kawon) w dniu 25-09-2018. Ponownie razem się pobawimy. Jako support zagra z nami młoda rockowa grupa z Nowej Soli „Most”.

Bilety:
30,00 zł - do 31 sierpnia
39,00 zł - od 1 września

2018-09-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-16 20:18:03

ZNOWU W Trasie! Wesoły Początek Radości w Kawonie!

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-09-28 16:00:49 2018-09-28 19:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/183939782460823/

✊✊✊Guess who's back ✊✊✊

Zapraszamy na nasz najbliższy koncert do Zielonej Góry (klub Kawon) w dniu 28-09-2018. Ponownie razem się pobawimy. Jako support zagra z nami młoda 🎸 rockowa grupa z Nowej Soli „Most”.

Bilety:
💣 30,00 zł - do 31 sierpnia
💣 39,00 zł - od 1 września

na abilety.pl 
lub w tych punktach:
-Nowa Sól BUT Lubusz Tourist ul. Kuśnierska 6 / tel. (68) 387 97 08
-Nowa Sól MILENIUM ZAKŁADY BUKMACHERSKIE ul.Wrocławska 5/2 / tel. 797 991 977
-Nowa Sól MILENIUM ZAKŁADY BUKMACHERSKIE ul. 1 Maja 18 / tel. 797 991 978
-Nowa Sól Biuro Podróży POLRIDER 1 Św. Barbary 2 / tel. 68 458 33 77
-Nowa Sól My Travel ul. Szeroka 15A / tel. 796019791

🔥🔥🔥 Rock & Roll never dies 🔥🔥🔥

Dla tych, którzy jeszcze nas nie znają, trochę historii :)

Braliśmy udział w wielu festiwalach i przeglądach i znajdowaliśmy się zawsze w czołówce najlepszych. W 82’ roku wystąpiliśmy na słynnym festiwalu rockowym w Jarocinie a w 1983 zostaliśmy zaproszeni (po przesłuchaniach z kaset) do Rzymu na światowy festiwal „Sakrosong”, na którym również zostaliśmy gorąco przyjęci przez rzymską publiczność. W międzyczasie na ogólnopolskim przeglądzie piosenki we Wrocławiu otrzymaliśmy nagrodę dziennikarzy.
Członkami zespołu byli wówczas: Józef Polewski i Waldek Wojno – śpiew, Andrzej Polewski i Miłosz Szymakowski – gitary, Iwona Piekarska – klawisze, Wiesław Maciołek - bas i Sławek Zaleski - perkusja. Nasze teksty pisane przez Waldka były zaangażowane politycznie i duchowo, co się nie spodobało ówczesnym władzom i co w części przyczyniło się do późniejszego rozwiązania zespołu. Życie sprawiło, że porozjeżdżaliśmy się po innych miastach a dwóch z nas wyjechało do Francji. W roku 1988 praktycznie przestaliśmy grać jako WPR i jednocześnie na prawie 27 lat straciliśmy ze sobą kontakt.
Ostatnimi czasy dzięki social media okazało się że ludzie ciągle pamiętają WPR. Kilka lat temu powstałała grupa http://bit.ly/nowosolskirock
i tu pojawiły się między innymi stare zdjęcia WPR, a znajomi zaczęli dodawać kolejne archiwalne zdjęcia. Odżyły wspomnienia złotych czasów „Wesołego”. Fani recytowali po trzydziestu latach teksty takich kawałków jak Golgota, Długie włosy czy Doktor Jeckyl. W międzyczasie Waldek i Sławek nawiązali ze sobą kontakt, a kiedy wszyscy muzycy w tamtym okresie skontaktowali się ze sobą - okazało się że wszyscy chcielibyśmy zagrać koncert; no - poza Iwoną. Następnie Waldek skontaktował się z Prezydentem Nowej Soli, który też pamiętał dobrze zespół i do pomysłu zorganizowania koncertu podszedł w sposób entuzjastyczny ułatwiając nam załatwienie sali. Po roku prób doszło do koncertu, który był dla nas prawdziwym sukcesem. Bilety sprzedały się praktycznie w jeden dzień a my nie zawiedliśmy naszej publiczności, która gorąco przyjęła nasz występ. W koncercie tym zagrali z nami gościnnie: Józek -klawisze, Kasia -skrzypce i Robert -śpiew.
Ten koncert zamknął jeden rozdział w historii zespołu i otworzył drugi. Jako Wesoły Początek Radości nie jesteśmy już zespołem wracającym do przeszłości lecz kroczymy w przyszłość i nowe muzyczne doświadczenia. Aktualnie do naszego zespołu dołączył się basista - Piotrek Jurek co daje nam dwóch basistów ale widocznie taka jest już nasza uroda bo teraz mamy dwóch wokalistów, dwóch basistów, dwóch gitarzystów i dwóch perkusistów bo Waldek jako ten drugi też wali w bębny w którymś numerze.

2018-09-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-16 19:33:40

III Zielonogórskie Biegi Górskie - Rollercoaster

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: MOSIR Ochla (Basen)
Czas: 2018-09-29 09:00:47
Link: http://nowegranice.pl/rollercoaster/

Już 29 września 2018 III edycja Zielonogórskich Biegów Górskich – Rollercoaster, bieg przełajowy w Zielonej Górze na Wzgórzach Piastowskich o charakterze górskim na dystansie 10km oraz 21km. Start i Meta zawodów znajdują się przy Ośrodku MOSIR Ochla (Basen).

Zapisz się już dziś pod tym adresem: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1936-iii-zielonogorskie-biegi-gorskie-rollercoaster.html

Regulamin biegu: https://drive.google.com/open?id=1JsIngESkuNJhYvI2g7UOIBJYspHDClQ1

Regulamin biegu dla dzieci: https://drive.google.com/open?id=0B2pCrRldBQroZXJPSFktN2lHT0U

Ślad GPX Trasy Rollercoaster 21km: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=fxevyhklgpgxhzir

Ślad GPX Trasy Rollercoaster 10km: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=chsyrnvijtuvbaqb

2018-07-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-12 19:53:09

Tworzymy bryły, budujemy piramidy - warsztaty

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Dla dzieci i rodziców

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14,
Czas: 2018-09-29 10:00:17 2018-09-29 12:00:17
Link: https://www.facebook.com/events/375816669624977/

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu budowaliśmy wymarzone domki? Tym razem będziemy wspólnie budować bryły. Dowiecie się przy okazji czym są bryły platońskie i co mają wspólnego z żywiołami. 
Piramidy to też bryły. Największą na świecie pod względem objętości jest piramida w Choluli, w meksykańskim stanie Puebla, natomiast chyba najbardziej znaną jest piramida Cheopsa - jeden z siedmiu cudów świata. My nie musimy jechać do Gizy, aby ją zobaczyć. Zbudujemy własną! Zapowiada się świetna zabawa dla dużych i małych! Rusza kolejna edycja Akademii Młodych Projektantów.
Warunkiem uczestnictwa jest telefoniczne zgłoszenie chęci udziału (tel. 660481635) oraz wykupienie biletu w ciągu 2 dni od daty zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy do 27 września 2018 r. 
Koszt warsztatów pojedynczego uczestnika to 15 zł. W tej cenie zapewniamy materiały potrzebne do wykonania prac.

2018-09-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-19 21:22:57

Niedzielne koncerty przed Filharmonią

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-09-29 14:00:42
Link: https://www.facebook.com/events/1850219171952857/

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Wykonawcy: Trio Reed Connection (www.reedconnection.eu)

Michał Mogiła - obój
Jarosław Podsiadlik - klarnet
Rafał Dołęga - fagot

Program: popularne utwory kompozytorów różnych epok m.in.: W. A. Mozarta, H. Tomasiego, J. Leclaira

Wstęp wolny

2018-08-22

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-22 19:01:52

Finisaż wystawy "Światło" i gala wręczenia nagród

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2018-09-29 15:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/461239464342214/

Od 3 września w holu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze będzie można oglądać pokonkursową wystawę jubileuszowego, XX Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. „Światło”. Znajdzie się na niej ok. 100 najlepszych rysunków wyłonionych przez jury konkursu. Ich autorzy to czołówka polskich rysowników tej miary co Sławomir Łuczyński, Henryk Cebula, Magdalena Wosik, Jerzy Głuszek, Mirosław Hajnos. Jednak większość rysunków to efekt pracy międzynarodowej reprezentacji artystów.
Temat tegorocznego konkursu okazał się inspirujący i bardzo refleksyjny. Rysunki są nie tylko humorystyczne ale poruszają też wiele ważnych tematów społecznych, politycznych, ekologicznych, filozoficznych, symbolicznych, cywilizacyjnych. Przekrój tematyczny jest imponujący.
Pierwszym skojarzeniem stały się naturalne i sztuczne źródła światła [słońce, księżyc, latarki, latarnie uliczne, żarówki, świeczki, laptopy, smartfony] oraz sam twórca żarówki elektrycznej – Thomas Edison. Wielu autorów skupiło się na ukazaniu kontrastu między światłem a mrokiem. Na styku tych zjawisk prezentują wydarzenia często tragikomiczne. Rysownicy ukazali również świat bez światła czyli niełatwe życie np. niewidomych i więźniów. Wiele scen rozgrywa się na scenie teatru, w blasku fleszy i reflektorów. Niektórzy do tematu podeszli w szerszy, filozoficzny sposób – na rysunkach pojawiają się bowiem jasne i ciemne, diabelskie moce. Gdzieniegdzie pojawia się efektowne rozszczepienie białego światła w pryzmacie. Jak co roku w pracach wybrzmiewają też aktualne problemy społeczno-polityczne świata i Polski. Gorącym tematem okazała się ekologia i problem ochrony środowiska. Niektórzy światło interpretują w kontekście postępu cywilizacyjnego ludzkości. Niemal wszystkie rysunki obnażają absurdy i zręcznie napiętnują je ciętą ripostą. 
Oglądając wystawę na pewno będzie się można i uśmiechnąć, i zadumać. Warto to zobaczyć. Wystawa czynna będzie do końca września.

29 września o godz. 17.00 odbędzie się uroczysty finisaż z udziałem laureatów konkursu, środowiska rysowników i sympatyków humoru rysunkowego. Nastąpi podsumowanie artystycznych osiągnięć autorów - będzie więc okazja do poznania artystów, porozmawiania, zdobycia autografu. Jak co roku dostępny będzie świeżo wydany katalog, w tradycyjnej szacie graficznej, jednoznacznie kojarzącej się już z konkursem. Znajdą się w nim rysunki oceniane najwyżej przez znawców sztuki. Katalog otrzymają goście i uczestnicy konkursu, których prace obejrzymy na wystawie.

Zainteresowanych żartem rysunkowym zapraszamy również na wystawę autorską prac Luca Vernimmena, rysownika z Belgii - tegorocznego laureata Biura Wystaw Artystycznych w konkursie na rysunek satyryczny. Finisaż będzie miał miejsce w gmachu BWA w ostatnia sobotę września, o godz. 16.00.

Na wszystkie powyższe wydarzenia serdecznie wszystkich zapraszamy.

2018-09-21

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-21 21:19:24

Ludomir Franczak - Walden

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: BWA, al. Niepodległości 19
Czas: 2018-09-29 17:00:04 2018-09-29 19:00:04
Link: https://www.facebook.com/events/658743591169108/

Tytułowy WALDEN jest stawem w środku lasu, nad który 4 lipca 1845 roku wyniósł się Henry David Thoreau i gdzie mieszkał w samotności przez następne ponad dwa lata. W spektaklu staje się on symbolem miejsca odosobnienia, a jednocześnie ucieczki od doskwierającej rzeczywistości. Miejscem, gdzie w spokoju można przemyśleć i przetestować nowy model życia. 
Walden to tak naprawdę opowieść o konieczności decydowania samemu za siebie i świadomym życiu wobec natury, państwa, czy cywilizacji, zwracająca uwagę na uważne słuchanie świata. 
Spektakl oparty na powieści Henryego Thoreau, przywołujący również jego traktat O obywatelskim nieposłuszeństwie, przeprowadzony jest w konwencji XIX-to wiecznego teatru pudełkowego, prezentowanego często w prywatnych domach, rozbudowanego o żywy, performatywny plan. Jednocześnie operuje nowoczesnymi środkami z pogranicza sztuk wizualnych, sztuki dźwiękowej i teatru. Całość pozostaje statyczna, jak na, popularnych w XIX wieku, panoramach, stając się swego rodzaju ilustracją dla akcji rozgrywającej się w warstwie dźwiękowej częściowo nagranej i odtwarzanej, częściowo tworzonej na żywo. 
Walden jest powieścią na wskroś aktualną, a przemyślenia Thoreau wydają się uniwersalnym lekiem na naszą rzeczywistość. Rytm poszczególnych scen, oniryczny nastrój z jednoczesnym kontrastem obrazu i tekstu, wywołuje, niczym panoramy, uczucie kompletności przekazu i jego realizmu. Jednocześnie jest to realizm nie z tego świata - przedstawiający pewną utopię, która ma szansę spełnić się na poziomie każdego z widzów - dopełniając się w jego głowie. 

Scenariusz i realizacja - Ludomir Franczak
Głos - Emil Franczak
Produkcja nagrań - Marcin Dymiter

Projekt powstał w ramach rezydencji w Domu Słów w Lublinie 

Ludomir Franczak (1974). Artysta wizualny, reżyser teatralny, kurator. Jego prace prezentowane są w galeriach, teatrach, przestrzeni publicznej i festiwalach w Polsce i na świecie. Współpracuje z muzykami (Marcin Dymiter, Robert Curgenven, Pogodno), artystami wizualnymi (Magdalena Franczak, Sebastian Buczek) i teatrami (Kana/Szczecin, Strefa Ciszy/Poznań, Szwalnia/Łódź). Jest stypendystą Fundacji Wyszehradzkiej (VARP), MKiDN (2014) i trzykrotnym Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobywcą nagrody za najlepszy film eksperymentalny na festiwalu Euroshorts 2007. Nominowany do tytułu Kulturysta roku 2013 przez dziennikarzy radiowej Trójki. Laureat programu Placówka Instytutu Teatralnego w Warszawie (2015/16). 
Zajmuje się problemem pamięci i tożsamości. Za pomocą działań intermedialnych buduje złożone projekty wykorzystując zarówno sztuki wizualne, jak i historię, czy literaturę. Jest autorem wydawnictw artystycznych. 
lfranczak.blogspot.com

2018-09-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-19 19:11:25

II Nocny Rozświetlony Rajd Rowerowy

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: CRS, ul. Sulechowska 41
Czas: 2018-09-29 18:00:00 2018-09-29 19:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/1845247132237255/

29 września razem z FUNFIT II zapraszamy już na 2 edycję Nocnego Rozświetlonego Rajdu Rowerowego. Masz niewyczerpane pokłady energii? Masz pomysł i poczucie humoru. Lubisz dobrą zabawę i szalonych ludzi? W takim razie ten Rajd jest dla Ciebie!!!

Rowerzysta widoczny z każdej odległości… Odblaski światełka gwizdki muzyka....Dołącz do nas i spraw by Zielona Góra tej nocy świeciła najjaśniej i szybko nie zasnęła" 

Szykujemy kilka niespodzianek dla właścicieli najbardziej świetlnych rowerów ;) 

Trasa liczy 14 km i prowadzi ulicami Zielonej Góry.
Przedział wiekowy nieograniczony.
Przejazd bezpłatny.
29 września o 20.00 BĄDŹ Z NAMI ROWERZYSTAMI !!!

PARTNERZY RAJDU :
Fines Operator Bankowy Zielona Góra
Decathlon Zielona Góra
BOHAR Palety

2018-09-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-19 19:15:38

Babskie GraNie #12 x Monster / Szange / Violence [lista]

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2018-09-29 19:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/1886158905026345/

Wracamy do Was po wakacyjnej przerwie z kolejną edycją BaBskiego Grania, na której spotykamy się już po raz #12! 
Tym razem zaprosiliśmy Monster z Poznania. Za sterami staną również nasze lokalne, świetnie już Wam znane Szange i Violence.

Monster (Oramics, LOW Kollektiv):
Zaczęła didżejować ponad 10 lat temu, głównie na poznańskim skłocie Rozbrat. W 2017 roku założyła LOW Kollektiv, z którym występuje w różnych klubach w Poznaniu i innych miastach. Na początku 2018 r. organizowała konkurs dla początkujących didżejek, a sama została zwyciężczynią konkursu didżejskiego festiwalu Wooded City, gdzie wystąpiła w czerwcu br. Ma obsesję na punkcie acid i chicago house, jak również old-schoolowego techno.㋡

https://soundcloud.com/molimonster
https://soundcloud.com/behind-the-stage/oramics-monster

Violence:
Violence - to coraz bardziej rozpoznawalny Dj-ski alias w Zielonej Górze. Pseudonim ten zapożyczony został z francuskiego, bo oznacza m.in. intensywność, a słowo to doskonale oddaje muzyczne inklinacje Wioli. W marcu 2017 r. w klubie O B I E K T w Zielonej Górze ukończyła warsztaty DJ-skie. Do świata muzyki elektronicznej trafiła prosto z rockowych klimatów, jak sama przyznaje momentalnie się w tej muzyce zatraciła, a jej różnorodność przyprawia ją o zawrót głowy. Poszukuje w niej przede wszystkim głębi i intensywności odczuwania. Violence porusza się w stylistyce deep house i tech house, ale nie jest to jej ostatnie słowo, ponieważ cały czas odkrywa nieznane dotąd obszary. Bogate brzmienie, wykorzystanie żywych instrumentów, różnorodność dźwięków oraz motywy etniczne to elementy charakterystyczne dla utworów, które znajduje jej uznanie. Jako Violence gra tylko muzykę, która jest bliska jej sercu. Swoją wysublimowaną selekcją jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Granie daje jej poczucie spełnienia i stało się wielką pasją.

https://www.facebook.com/djviolence/
https://soundcloud.com/violenceprofile

Szange:
Mało o sobie pisze, jeszcze niechętniej mówi, woli by to muzyka jaką gra mówiła za nią. Mieszkanka Zielonej Góry, którą można było usłyszeć już na wielu imprezach w tym mieście. Sety przygotowuje starannie, w selekcji utworów jest wybredna. Przemawia do niej mocniejsza estetyka techno, techno electro. Nie stroni też od klimatów house czy nawet disco, lubi eksperymentować i nie zamykać się w ramach konkretnego gatunku. 

https://soundcloud.com/szange
https://www.facebook.com/szangemusic/

Organizatorzy: El'mirka, O B I E K T

2018-09-08

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-08 21:57:05

Pierwszy mecz barażowy o PGE Ekstraligę 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69
Czas: 2018-09-29 22:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/663618714010412/

Pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w PGE Ekstralidze 2019. Falubaz Zielona Góra zmierzy się w nim na własnym torze z wicemistrzem 1.Ligi Żużlowej.

2018-09-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-17 06:58:02

Niedzielne koncerty przed Filharmonią

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10,
Czas: 2018-09-30 14:00:19 2018-09-30 15:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/297116391078099/

Kwartet smyczkowy AQUILA, 

Mateusz Mróz - skrzypce
Katarzyna Mizera - skrzypce
Ewa Schuhmacher - altówka
Anna Szul - wiolonczela

Marta Mogielnicka - harfa

„Klasycznie i tanecznie”, w programie m.in. Divertimento Nr 1 in D-dur – W.A Mozarta, muzyka taneczna

Wstęp wolny

2018-09-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-10 09:38:09

Kabaret Rewers & zacni Goście - Premierowy Poligon Kabaretowy

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-10-03 18:00:49 2018-10-03 20:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/298578880956661/

Zapraszamy na Wieczór ze świeżymi, premierowymi tekstami w wykonaniu Kabaretu Rewers i bardzo zacnych Gości w osobach: 

- Marta Pohrebny - skromna, ale bez cienia przesady można powiedzieć królowa monodramu,
- Urszula Zdanowicz - Łabiak - aktorka, Teatr 4 Kąty, 
- Władysław Sikora - TEN Sikora, nestor Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, kabaret Perły z Odry, 
- Sławomir "Słowik" Kaczmarek - Kabaret Made in China,
- Roman Awiński - Spiker radiowy, Show Man, 
- Tomasz Tabaka - klawisze czarne i białe. 
Gospodarze wieczoru: Anna Olechnowicz- Lachowska, Maciej Wojciechowski, Janusz Rewers. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak może wyglądać wizyta kobiety w serwisie samochodowym, albo jak dziś wygląda w Polsce polowanie lub zobaczyć jak przychodzi do lekarza nie baba, tylko ksiądz, to ZAPRASZAMY DO KAWONU !

Te i wiele innych tematów będzie można zobaczyć w premierowych tekstach autorstwa Andrzeja Kłosa i Janusza Rewersa.

2018-09-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-16 19:28:11

Wielka Integracja Zielonej Góry

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: X-Demon, ul. Kupiecka 63
Czas: 2018-10-03 20:00:14
Link: https://www.facebook.com/events/266345660755713/

Już czas pomyśleć o Wielkich Otrzęsinach w X-Demonie!
Na pierwszą studencką szaloną noc zapraszamy 3 października w środę!
Czekamy Was mnóstwo niespodzianek, które już wkrótce zaczniemy ujawniać..

☎ Rezerwacje ONLINEhttp://bit.ly/1RtF806
INFO: 797 407 885 ☎

OBSERWUJ NAS:
www.xdemon.pl
www.facebook.com/XDemon
www.instagram.com/xdemonzielonagora
snapchat: xdemonzg

2018-09-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-11 07:34:08

Fisz Emade Tworzywo

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-10-05 17:00:14 2018-10-05 20:00:14
Link: https://abilet.pl/impreza/fisz-emade-tworzywo-4824


Fisz Emade Tworzywo - jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej.Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia iteksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiajbracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik -wysoka jakość i zaangażowanie.W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADETWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta„Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wieludziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została równieżlaureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marcaukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000-2011.To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne irozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjneteksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90,kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.„Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości,że nie brzmiała by tak a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hiphoplat 90tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS” mówi Fisz. Bilety:
50,00 zł - przedsprzedaż
60,00 zł - w dniu koncertu

2018-09-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-16 20:21:56

VII NOVITA Półmaraton Zielonogórski

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: dokładne miejsce startu jeszcze nie zostało podane
Czas: 2018-10-05 22:00:50
Link: http://www.polmaratonzielonogorski.pl/

Od organizatora:
Neonowe opaski, fluorescencyjne farby do ciała, odblaski, muzyka i duuuuuużo energiiiii!

Tegoroczny Półmaraton Zielonogórski to wielka zmiana. Zapraszamy Was na imprezę jakiej jeszcze nie było.

Taki efekt uzyskamy tylko po zmroku!

Po raz pierwszy do udziału w naszej imprezie zapraszamy także tych, którzy chcieliby zmierzyć się z Zielonogórską Ćwiartką, a dokładnie jedną pętlą naszego półmaratonu (nieco ponad 10 km).

Zapisy zostaną uruchomione już w marcu!

2018-02-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-02-19 21:05:01

Warsztaty tworzenia świec sojowych

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Przestrzeń 4a, ul. Sowińskiego 4a
Czas: 2018-10-06 11:00:26 2018-10-06 15:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/2179876949003120/

Po pięknym lecie nadchodzi powoli jesień... to fajny czas na przygotowanie się do dłuższych wieczorów... to czas na stworzenie sobie naturalnych świec do ogrzewania i rozjaśniania wnętrz. 

Na warsztacie wykorzystamy soję ... dodamy do niej olejki eteryczne, suszone kwiaty ... aby zrobić dla siebie unikalne świece.

Ostatnie badania American Chemical Society w USA wykazały, że swiece parafinowe wydzielają do atmosfery wiele toksycznych związków takich, jak toluen i benzen. Może warto nauczyć się tworzenia ich naturalnych zamienników – ciepłego, światła świecy z wosku sojowego.

W czasie warsztatów wykonacie i zabierzecie ze sobą do domu:
🌺 świece sojowe od podstaw
🌺 świece sojowe do decoupage
🌺 świece sojowe z masłem shea lub kakaowym do masażu

Wiek: dorośli

Prowadząca: Agnieszka Zdunek
Agnieszka przeszła na zieloną stronę mocy 7 lat temu. Od tego czasu tworzy receptury ekologicznych kosmetyków, mydeł, octów i środków czystości dla siebie, rodziny i znajomych.
Prowadzi „Warsztaty z naturalnego piękna”, na których uczy jak dbać o zdrowie i urodę w zgodzie z naturą i inspiruje do zmiany nawyków i zdrowego trybu życia. Tworzy naturalne mydła
i unikatowe świece sojowe.
Prowadzi pierwszy w Polsce podcast ekologiczny Jest zielono. Jest współtwórcą ogrodu społecznego na Szelągu w Poznaniu oraz opiekunem ogrodu na KontenerArt, również w Poznaniu. W wolnych chwilach remontują stare, olenderską chatę z 1830 roku w przepięknej wsi Boruja.

Zapisy na warsztaty:
- mailowo: olgove@poczta.pl
- telefonicznie: 698 961 466 (Olga)

Koszt:
- 110 zł / osobę

Płatność (po potwierdzeniu rezerwacji miejsca) przelewem do 14.09.2018r. na konto:
IDEA BANK SA 14 1950 0001 2006 7832 0537 0001
tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika, nazwa i termin warsztatu

2018-09-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-17 19:37:11

Spektakl "Bóg mordu"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2018-10-06 14:00:50 2018-10-06 15:30:50
Link: https://www.facebook.com/events/2052477845062470/

Nic wielkiego: wybity ząb, bójka w parku, trochę krwi. Chłopięce czasy mają swoje prawa. Problem zaczyna się wtedy, gdy do gry wchodzą rodzice. Sterowana, kurtuazyjna rozmowa zamienia się z czasem w piekło. Yasmina Reza, autorka tekstu, ukazuje komunikacyjną śmierć świata. Czwórka dorosłych ludzi, zamiast rozwiązać problem swoich dzieci, zaczyna toczyć niekontrolowaną rozgrywkę. Tytułowy mord dokonuje się na poziomie języka. A stąd do nienawiści tylko jeden krok. Szeroka widownia zna tekst Rezy dzięki filmowej „Rzezi” Romana Polańskiego. To jednak przestrzeń sceniczna umożliwia najwłaściwszy ogląd przedstawionych przez dramatopisarkę znaczeń i napięć.
„Boga mordu” znamy dzisiaj głównie z filmu. To Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz i John C. Reilly zagrali właśnie rodziców w Rzezi Romana Polańskiego. Reżyser „Chinatown” i „Pianisty” zauważył w tekście Rezy potencjał kinowy. Film podzielił widownię. Nie wytrzymał może próby ekranu. Wracamy więc z tekstem do pierwotnej przestrzeni, w której widziała swój tekst Reza. Spektakl dla Lubuskiego Teatru przygotował Lech Mackiewicz.
Premiera spektaklu odbyła się 24 marca br. na Scenie Kameralnej.


Autor: Yasmina Reza
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Lech Mackiewicz
Scenografia i kostiumy: Jerzy Szafjański
Opracowanie muzyczne: Damian-neogenn-Lindner
Światło: Michał Gilka, Krzysztof Wójcicki
Asystentka reżysera: Alicja Stasiewicz
Inspicjentka: Dobrosława Trębacz

Obsada:
Weronika Huler – Marta Frąckowiak
Aneta Reling – Alicja Stasiewicz
Alan Reling – Radosław Walenda
Robert Huler – Ernest Nita

Rezerwacje biletów:

68 452 72 72 (wew. 35, 51, 63)
http://www.bilety.teatr.zgora.pl/

2018-09-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-19 19:12:57

Lady Pank – po 35 latach od debiutu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41
Czas: 2018-10-09 17:00:18 2018-10-09 19:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/153767115482157/

Od organizatora:
Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, Zamki na piasku, Vademecum skauta, Fabryka małp i kilka pozostałych. To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: Tańcz głupia tańcz, Mała Lady Punk i Minus 10 w Rio. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…

Druga połowa roku to trasa koncertowa pod szyldem LP1, która obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach i, w kilku przypadkach, w towarzystwie gości, którzy zaznaczyli swoją obecność na płycie. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli z latami 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów…

Zarówno płyta, jak i trasa LP1 to jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku na polskim rynku muzycznym.

2018-06-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-12 06:04:51

Niemen na Ziemi Lubuskiej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Edukacja i rozwój

Miejsce: Mediateka Szklana Pułapka, Palmiarnia, ul. Wrocławska 12a
Czas: 2018-10-11 15:00:10 2018-10-11 16:30:10
Link: https://www.facebook.com/events/226875034646167/

W ramach akcji "Podróże wszelkie za środki niewielkie" zapraszamy na spotkanie pt. "Niemen znany i nieznany na Ziemi Lubuskiej", które poprowadzi Jan Edward CZACHOR - Prezes Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena. Wybierzmy się, tym razem, w podróż po swoim regionie, który bardzo pozytywne nas zaskakuje swoim bogactwem dóbr wszelakich. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Spotkanie odbędzie się w bibliotece Norwida, w filii "Szklana Pułapka", w zielonogórskiej Palmiarni.

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 15:29:58

Prywatna klinika - spektakl komediowy w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2018-10-14 14:00:49 2018-10-14 19:30:49
Link: https://www.facebook.com/events/594639300910261/

14.10. 2018 - Prywatna Klinika 
Spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie 
2 spektakle - godz. 16:00 / 19:00
Filharmonia Zielonagórska

Prywatna Klinika to inteligentna i prawdziwie śmieszna farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę. Lekka treść, wyraziste postaci, zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji oraz świetna obsada zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie.

Historia Harriet rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome zdradzane małżonki, spektakl staje się prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów.

Sztuka napisana w 1983 r. przez mistrzów gatunku - Johna Chapman i Dave’a Freeman - nie traci na aktualności, a farsa na związki damsko-męskie bawi kolejne pokolenia widzów.

https://www.youtube.com/watch?v=LzmgCK7B6yg
https://www.youtube.com/watch?v=UlnCl_SRPeA

Obsada: 
HARRIET - Anna Gzyra / Katarzyna Kołeczek
ANNA - Klaudia Halejcio 
GORDON - Michał Czernecki / Rafał Cieszyński 
ALEK - Tomasz Oświeciński
MAGDA - Alżbeta Lenska
MILDRED - Magda Margulewicz 
RYSZARD - Paweł Koślik 

Twórcy:
REŻYSER - Grzegorz Reszka
SCENARIUSZ - John Chapman & Dave Freeman 
TŁUMACZ - Elżbieta Woźniak
SCENOGRAFIA i KOSTIUMY - Agnieszka Sasim
ZDJĘCIA - Szymon Szczęśniak 

bilety: 
www.abilet.pl
kupbilecik.pl

zamówienia grupowe: 662 771 980

2018-09-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-10 09:40:17

Mieczysław Szcześniak - Nierówni

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Winiarnia Bachus, ul. Stary Rynek 1
Czas: 2018-10-14 17:00:59 2018-10-14 19:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/2184588425155352/

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie !!!
Pragniemy Państwa zaprosić na koncert Mieczysława Szcześniaka, któremu towarzyszyć będą fantastyczni muzycy !
Paulinhio Garcia- gitara
Marcin Pospieszalski- bas
Adam Lemańczyk- fortepian

Ogromne podziękowania Polski Holding Inwestycyjny !!!

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 09:24:57

☆ Robert Cichy w Hydrozagadce ☆

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2018-10-19 18:00:06 2018-10-19 20:00:06
Link: https://www.facebook.com/events/277357376408173/

☆ Robert Cichy z koncertem promującym album "SMACK" w Zielonej Górze ☆

Robert Cichy jest producentem albumu, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne teksty lub po prostu zaskakuje ciepłą melodią. Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów.
Gościnnie na płycie zaśpiewała Ania Dąbrowska ("Old times girl") oraz australijski wokalista Phillip Bracken ("The road"). W jednym z utworów usłyszymy "walkę" gitarzysty z dj'em czyli starcie gitary Roberta Cichego ze skretch'ami DJ BRK'a).

Robert Cichy - gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który udzielił się na ponad 50 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz'a, N.E.R.D.'a czy Jamiroquai'a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

"Old times girl" z gościnnym udziałem Ani Dąbrowskiej:
https://youtu.be/x1v3cNKrUzM
"Breaking Bad":
https://www.youtube.com/watch?v=3nmWAtt6ISc
"Close the door":
https://www.youtube.com/watch?v=JqtbyV16Gt4

Album "SMACK" w serwisach cyfrowych:
http://soundline.biz/RobertCichySmack

2018-09-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-10 19:38:35

Pierwszy Marsz Równości w Zielonej Górze.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Inne

Miejsce: miejsce rozpoczęcia zostanie podane później
Czas: 2018-10-20 12:00:29 2018-10-20 15:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/197152980954606/

W sobotę 20-go października ulicami Zielonej Góry przejdzie pierwszy Marsz Równości - przemarsz wszystkich, którzy żądają Polski otwartej i pełnej szacunku, dla każdego obywatela. Organizatorki i organizatorzy zielonogórskiego Marszu za swój główny cel obierają podarowanie nadziei, dodanie odwagi i wsparcia wszystkim, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie podyktowane homofobią.

W opinii organizatorów marsz jest doskonałym momentem, by pokazać, że Zielona Góra jest miastem, gdzie żyje wielu ludzi upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego czy wyznawaną religię.

Wśród postulatów Marszu znalazło się żądanie uznania przez Państwo Polskie, którego osoby LGBTQ+ są pełnoprawnymi obywatelkami i obywatelami, ich prawa do miłości oraz nadania jej ram prawnych w kształcie, w jakim przysługują one osobom heteronormatywnym, a więc prawa do zawarcia związku małżeńskiego wraz z prawem do adopcji. Zagwarantowanie przez Państwo formalnych ram dla istnienia rodzin funkcjonujących w modelu nieheteronormatywnym, a także gwarancja ochrony przez Państwo każdej polskiej rodziny jest sztandarowym postulatem Marszu Równości w Zielonej Górze, którego hasło brzmi: „Każda rodzina jest najważniejsza!” Ma ono na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej, że postulaty Marszu są z gruntu konserwatywne, ponieważ opierają się na założeniu, iż to właśnie rodzina jest podstawą społeczeństwa – każda rodzina. 
Organizatorki i organizatorzy zwracają szczególną uwagę na prawo do bezpiecznego i spokojnego życia oraz samorealizacji, które powinno należeć się nie tylko osobom nieheteronormatywnym, ale i wszystkim, którzy spotykają się z problemem wykluczenia.

Tradycyjnie już osoby uczestniczące w Marszu Równości będą apelować do władz w sprawach związanych z problemami osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami psychicznymi, kwestiami związanymi z równouprawnieniem kobiet w życiu społecznym i gospodarczym oraz wsparciem dla osób znajdujących się na uchodźstwie z powodu wykluczenia.
Marsz Równości w Zielonej górze jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich organizacji pozarządowych, partii politycznych i osób prywatnych, które chcą przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.


Na bieżąco będziemy publikować wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia.

2018-07-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-20 10:29:26

Oficjalne After Party po Marszu Równości

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2018-10-20 17:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/477475532727711/

Po Pierwszym Marszu Równości W Zielonej Górze "tęczobranie 2018" zaplanowaliśmy oficjalna Imprezę dla wszystkich uczestników marszu ale i nie tylko. 

W tym dniu w tym miejscu każdy poczuje się dobrze i swobodnie.

Odbędzie się ona w klubie Obiekt, w Zielonej Górze. 

Więcej informacji podanych wkrótce w postach do tego wydarzenia.

Serdecznie Zapraszamy 😊😊😍🤩
❤️🧡💛💚💙💜. 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈.

2018-08-27

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-08-27 19:57:52

Mikromusic - Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-10-25 17:00:05 2018-10-25 20:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/383762275489429/

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

Na debiutanckim albumie "Mikromusic" wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd "Mikromusic w Eterze". Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu "Piękny koniec" zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel "Takiego chłopaka" osiągnął ponad 17 mln. wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman". Album studyjny Mikromusic "Matka i Żony" ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór "Krystyno", we wrześniu zaś ukazał się singiel "Bezwładnie", w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 09:57:08

Stand-Up W Kawonie - Katarzyna Piasecka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-10-26 17:00:54 2018-10-26 18:30:54
Link: https://www.facebook.com/events/2107974006133788/

Kolejny wieczór nowego sezonu Stand-up w Kawonie 
Tym razem:
Katarzyna Piasecka w najnowszym programie stand-up comedy „WINNA”!
Nowe spostrzeżenia, nowa energia i jedna historia, bez której ten
program nie mógłby powstać. Całość w charakterystycznej dla niej -
bezpośredniej i bezkompromisowej formie.

Support: Tomasz BORAS Borkowski

Bilety: Abilet.p (sprzedaż od poniedziałku 23.07)

Open Mic - zgłoszenia w wiadomości.

-----------------------------------
Kolejny wieczór 5-go sezonu STAND-UP w Kawonie.
Raz na miesiąc zielonogórski Kawon zamieni się w klub komediowy. W atmosferze absolutnego luzu i braku hamulców spędzimy czas z najlepszymi polskimi komikami. Niektórych znacie doskonale, a niektórych po prostu musicie poznać.
*Impreza przeznaczona dla widzów dorosłych.
Gospodarzem sceny jest Janusz Pietruszka

2018-07-22

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-22 18:43:21

Wielka Trasa Stand-up Polska w Zielonej Górze!

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50
Czas: 2018-10-29 18:00:53 2018-10-29 20:00:53
Link: https://www.facebook.com/events/615346815510004/

Wielka Trasa Stand-up to wyjątkowy projekt, w ramach którego komicy prezentują starannie wyselekcjonowane najlepsze dwie godziny stand-up'u z ostatniego półrocza. 
Nikt nie oparł się jeszcze takiej dawce śmiechu, dlatego w październiku 2018 r. odbędzie się już VII taka trasa! Na każdym wydarzeniu wystąpi 8 najbardziej znanych, kontrowersyjnych polskich komików. Każdy z nich będzie przedstawiał nowy materiał w stosunku do poprzednich tras, żadnych powtórzonych żartów!

Specjalnie dla was wystąpią:

Antoni Syrek-Dąbrowski
komik, improwizator, scenarzysta, aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Wziął udział w takich programach jak: "HBO Stand-up Comedy Club", obu sezonach "Comedy Central Prezentuje: Stand-up!" oraz "Tylko dla dorosłych" w TVP2. Udało mu się również zakwalifikować do programu "Stand-up Express" - kolaboracji komików z całej Europy wschodniej, gdzie występował po angielsku.

Michał Kempa
Komik, prawnik, kolarz. Jest komikiem, ale propaguje humor nieśmieszny i smutny. Dużo biega, bolą go piszczele. Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go, jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego czy inne gorsze wersje innych wersji.

Sebastian Rejent
Uwielbia stać na scenie, często też się po niej porusza. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego, jeszcze mu się to nie udało, natomiast trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś się posikał ze śmiechu... i nie było to dziecko. Sukces. Sebastian nigdy nie zgodzi się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie.

Reszta komików wkrótce...

2018-07-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-12 18:36:55

Koncert - Remember Your Roots

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2018-11-02 18:00:57 2018-11-02 22:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/1144410678995707/

Od organizatora:
Zapraszamy na koncert który jest częścią organizowanej przez Oldschool Records trasy REMEMBER YOUR ROOTS która jesienią i zimą 2018 roku odwiedzi kilka polskich miast. Podczas imprezy zagrają dwie legendy polskiej sceny streetpunk, zespoły The Analogs i Zbeer wspierani przez warszawski pleasure trap

Bilety w przedsprzedaży 35 zł w dniu koncertu 45 zł

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Są uważani za prekursorów rodzimej sceny streetpunk/Oi!. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. W styczniu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany "Wilk".
www.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)
www.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)

ZBEER powstał wiosną 1999. Zespół jest bezdyskusyjną legendą polskiej sceny streetpunk. Na swoim koncie ma cztery albumy oraz niezliczoną ilość piosenek na różnego rodzaju składankach. Jesienią 2018 roku ukaże się nowy, premierowy album zespołu.

PLEASURE TRAP powstał w 2016 roku w Warszawie. Ich muzyczne inspiracje rozciągają się od wczesnej Oi! music poprzez streetpunk po ska. W kwietniu 2018 roku swoja premierę ma ich debiutancki album.

2018-03-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-03-04 07:56:24

Zielonogórski Bieg Niepodległości

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Sport i rekreacja

Miejsce: ul. Bohaterów Westerplatte
Czas: 2018-11-10 16:00:47
Link: https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1840

Organizatorzy
Organizatorem jest Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Miasta Zielona Góra.

Termin i miejsce
1. Impreza odbędzie się 10 listopada 2018 roku (sobota) w Zielonej Górze.
2. Bieg przeprowadzony zostanie ulicami miasta: Bohaterów Westerplatte (start), Zjednoczenia, Aglomeracyjna, Dworcowa, Ułańska, Bohaterów Westerplatte (meta). Dystans 9,6 km.
3. Start nastąpi o godz. 17:00

Uczestnictwo i zgłoszenia
1. Uczestnik biegu musi mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badania lekarskie lub złożyć oświadczenie o udziale w biegu lub marszu na własną odpowiedzialność.
2. Gwarantuje się przyjęcie łącznie 300 zawodników, którzy dokonają zgłoszenia i wpłaty wpisowego. Decydować będzie kolejność wpłat.
3. Opłata startowa wynosi 50 PLN.
4. Zgłoszenia oraz opłaty startowe przyjmowane będą do 31 października 2018 r. włącznie tylko poprzez stronę internetową: http://www.super-sport.com.pl
5. Przelewy realizowane będą za pomocą usługi DOTPAY. Za datę wniesienia opłat startowych przyjmuje się termin dokonania płatności.
6. Opłata startowa nie podlega zwrotowi.
7. Zawodnicy zaproszeni przez organizatorów będą zwolnieni z opłaty startowej.
8. Pakiety startowe wydawane będą po okazaniu dokumentu tożsamości, w dniach 8-9 listopada (czwartek i piątek) w godz. 1600– 2000 w siedzibie Centrum Rekreacyjno-Sportowego MOSiR przy ul. Sulechowskiej 41 oraz w biurze zawodów w dniu imprezy (sobota) w godz. 14:00 - 16:00
9. Przyjęcie numeru startowego uważa się za jednoznaczne z akceptacją regulaminu imprezy.

Klasyfikacje
Prowadzone będą indywidualne klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych:

Mężczyźni
M 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
M 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
M 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
M 50 – 50 - 59 lat (1968-1959)
M 60 – 60 i więcej lat (od 1958)

Kobiety
K 20 – 18 - 29 lat (2000-1989)
K 30 – 30 - 39 lat (1988-1979)
K 40 – 40 - 49 lat (1978-1969)
K 50 – 50 więcej lat (od 1968)

Nagrody
1. Zawodnicy, którzy w klasyfikacjach generalnych mężczyzn i kobiet zajmą trzy czołowe
miejsca otrzymają puchary Prezydenta Miasta Zielona Góra.
2. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca I, II i III w poszczególnych kategoriach wiekowych
otrzymają medale i nagrody rzeczowe.
3. Najlepszy Zielonogórzanin i najlepsza Zielonogórzanka otrzymają puchary Przewodniczącego
Rady Miasta Zielona Góra.
4. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale.
5. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godz. 18:30

Finansowanie
1. Koszty związane z przeprowadzeniem imprezy pokrywają organizatorzy.
2. Zawodnicy przyjeżdżają na koszt własny lub organizacji delegującej.

Postanowienia końcowe
1. Uczestnicy biegu nie będą ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
2. Organizatorzy zapewnią opiekę lekarską, szatnię oraz napoje na mecie biegu.
3. Uczestników obowiązuje strój oraz obuwie sportowe w czasie biegu oraz w trakcie dekoracji.
4. Organizatorzy nie będą odpowiadali za przedmioty pozostawione bez zabezpieczenia lub skradzione podczas imprezy.
5. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom

2018-05-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-05-20 15:21:32

The Original Punk Rock Song Fest / Zielona Góra 17.11

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: WySPa - Klub Studencki, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2018-11-17 17:00:47 2018-11-17 22:59:47
Link: https://www.facebook.com/events/221922875255521/

The Original Punk Rock Song Fest
Ga-Ga Zielone Żabki
Prawda
Sedes
Uliczny Opryszek

17.11.2018 Zielona Góra / Klub WySPa
wejście g.18.00 start g. 19.00
Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem
Przedsprzedaż 35 PLN / W dniu koncertu 40 PLN
UWAGA !!! Każdy kto kupi bilet w przedsprzedaży dostaje przy wejściu na koncert płytę na której znajdą się wszystkie kapele grające na trasie PUNK'S NOT DEAD !!!


GA-GA ZIELONE ŻABKI
W 2018 roku Smelec ze swoją formacją celebruje XXX lecie zdobycia nagrody publiczności w Jarocinie. Mija też 25 lat od ukazania się płyty Rebelia zespołu GA-GA. Automatycznie nadarza się okazja do zaprezentowania starych utworów już dawno nie granych z tej naprawdę świetnej płyty. Będzie też okazja zaprezentować kilka utworów z repertuaru Zielone Żabki a trzeba powiedzieć że kilka ich piosenek z tamtego czasu na żywo ostatni raz można było usłyszeć niemal 30 lat temu. Zapraszamy serdecznie tych którzy pamiętają Jarocin oraz tych których jeszcze wtedy nie było na świecie, bo mimo upływu czasu, tematy poruszane przez zespół są wciąż aktualne a muzyka emanuje pozytywna energią.

SEDES to legendarny wrocławski zespół punk rockowy założony w 1980 roku z inicjatywy Jana "Młodego" Siepieli oraz Adama "Kucharza" Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie. Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie "Muzyczny Start". Zespół wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ją członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury. W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punk rockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania. W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

ULICZNY OPRYSZEK
Punkowy band powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą - na Słowacji, w Niemczech (Berlin i Hamburg) oraz w Londynie. Na dorobek zespołu składa się 5 płyt studyjnych. Ostatnia „Na zawsze punk 2” została wydana w 2017 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara-vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass-vocal).

PRAWDA - Wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera.
Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009, Reaktywowany na jesień 2016 roku.
Jesienna trasa 2017 promuje album "Chaos in Poland"

https://www.facebook.com/prawdaband/

2018-06-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-15 20:32:04

Ørganek // 18.11.2018 // Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-11-18 18:00:25 2018-11-18 21:00:25
Link: https://www.facebook.com/events/2268147683417693/

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako power trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt."Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 - 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty. 

W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016 

W październiku 2016 roku ukazał się drugi albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji. Płyta do chwili obecnej osiągnęla status platynowej płyty. 


Rok 2017 to konsekwentne i silne budowanie marki zespołu ORGANEK na polskim rynku wydawniczym i koncertowym.

W lutym swoją premierę ma drugi singiel z płyty „Czarna Madonna“ do piosenki o tym samym tytule. Przejmujący, intymny i ponadczasowy utwór swoim kunsztem przekonuje autorów teledysku Ewę Piaskowską, Jerzego Skolimowskiego oraz Korę Jackowską do współpracy. 

23 marca swoją premierę ma teledysk do piosenki pt. "Wiosna". Kilkanaście tysięcy filmów i zdjęć nadesłanych przez fanów na prośbę zespołu ORGANEK staje się kanwą historii zawartej w obrazie. 

W kwietniu podczas gali FRYDERYKI zespół ORGANEK otrzymuje dwie nagrody w kategoriach „Album Roku Rock“ za płytę "Czarna Madonna" oraz „Utwór Roku“ za piosenkę "Mississippi w Ogniu. 

Sukces festiwalu w roku 2016 zadecydował o ponownym zaproszeniu Tomasza Organka do objęcia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania w roku 2017.

Single autorstwa Tomasza Organka pt. "Wataha" oraz "Nieboskłon" promujące Męskie Granie Orkiestra w latach 2016 i 2017 osiągnęły znaczący sukces komercyjny. Bilety na koncerty Męskie Granie Orkiestra w roku 2017 wyprzedają się na długo przed koncertem. Teledyski do singli promujących obie edycje festiwalu osiągają milionowe wyświetlenia na platformie YouTube natomiast album „Męskie Granie 2016“ i "Męskie Granie 2017" osiągają status płyty platynowej.

Równolegle w roku 2017 ORGANEK gra ponad 120 koncertów w całej Polsce i za granicą. 

Bilety do nabycia w lokalu i na portalu www.abilet.pl 
Cena 50 zł przedsprzedaż i 60 zł w dniu koncertu. 

Zapraszamy !

2018-09-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-04 09:15:34

35-lecie pracy artystycznej Urszuli w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-11-23 17:00:35 2018-11-23 21:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/453086548478100/

Od organizatora:
Urszula to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej . Ma na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich : „Na Sen” , „Dziś już wiem” , „Dmuchawce , Latawce , wiatr „ , „Konik na biegunach” , „Totalna Hipnoza”, „Szał sezonowej mody „ i wiele innych. Koncerty w roku 2018 odbędą się w ramach jubileuszu 35-lecia działalności artystycznej Urszuli. W lutym i marcu 2018r odbyła się pierwsza część Jubileuszowej trasy koncertowej : Urszula 35-lecie - "Najlepsze 80-te” podczas której Artystka wystąpiła między innymi w Krakowie, Gdańsku , Szczecinie oraz Poznaniu z wyjątkowym show przenoszącym nas w lata 80 te . Ejtisowe brzmienia zawładnęły scenami klubów w Polsce .

Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Urszuli oraz jej hitów .

Już teraz serdecznie zapraszamy !
Koncert Urszuli w Piwnicy Artystycznej Kawon będzie przekrojem największych hitów Artystki z lat 80 tych , który na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów.

2018-06-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-12 06:03:11

Michał Bajor „Od Kofty do Korcza"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2018-11-25 17:00:00 2018-11-25 19:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/258009778336894/

Zapraszamy do Zielonej Góry na koncert Michała Bajora "OD KOFTY... DO KORCZA". Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

2018-09-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-03 09:54:18

Romantycy Lekkich Obyczajów w Zielonej Górze / Kawon 2.12

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-12-02 18:00:41 2018-12-02 21:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/285961728636149/

RLO zagra po raz pierwszy w Zielonej Górze podczas jesiennej trasy klubowej promującej płytę "Neoromantyzm".

➡️ teledysk "Neoromantyzm" https://youtu.be/y8qBbSSbPGo
➡️ kup płytę https://bit.ly/2HRQABa

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał siedem lat temu w Olsztynie. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Skład koncertowy RLO dodatkowo wspiera dwóch muzyków: Kuba Staniak (klawisze) i Paweł Łach (perkusja). Charakterystyczny styl w jakim tworzą artyści jest wielobarwnym połączeniem ulicznego folku i rocka alternatywnego. Potrafią porwać tłum na scenach Przystanku Woodstock i wzruszyć wypełniony po przegi klub.

Grupa wydała dotychczas trzy albumy. Ostatni z nich "Neoromantyzm" trafił do sprzedaży w 2018 roku nakładem S.P. Records. To wytwórnia, która wydała płyty takich grup jak Lao Che, Strachy Na Lachy, Pidżama Porno, Lao Che, Happysad, Kult czy Kaliber 44. 

Bilety: info soon!

2018-07-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-07-25 20:55:57

The Dumplings - Zielona Góra | Trasa R A J

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2018-12-08 19:00:44 2018-12-08 21:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/242490583120328/

The Dumplings powraca i prezentuje ‘RAJ’, czyli trzeci studyjny album duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia.
Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców ‘złotych’ ‘No Bad Days’ i ‘Sea You Later’. 

8.12 Kawon, Zielona Góra
Godz. 20:00
Bilety:
60 zł https://pwevents.pl/bilety/the-dumplings-kawon-zielona-gora/643/158
65 zł Ticketmaster, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Ticketclub
70 zł w dniu koncertu

Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej.
Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

„Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów”.
Justyna Święs, Kuba Karaś


Tracklista albumu:
1. Kino
2. Raj
3. Deszcz 
4. Uciekam
5. Przykro mi 
6. Nieszczęśliwa
7. Frank
8. Tam gdzie jest nudno ale gdzie będziemy szczęśliwi
9. Jestem kobietą (Bonus track)
10. Ach nie mnie jednej (Bonus track)Przy okazji wydania trzeciego albumu, zespół wybiera się w trasę koncertową RAJ.
Poniżej lista miast gdzie The Dumplings pojawi się jeszcze tej jesieni:

5.10 Opole, Festiwal Filmowy Opolskie Lamy
6.10 Gliwice, Festiwal Jimek +
12.10 Kobylnica
16.11 Gostyń
17.11 Wrocław, One Love Music Festival
22.11 Poznań
23.11 Konin
24.11 Gdańsk
25.11 Olsztyn
30.11 Kraków
1.12 Rzeszów
7.12 Bydgoszcz
8.12 Zielona Góra
9.12 Szczecin
14.12 Bielsko-Biała
15.12 Sosnowiec
20.12 Warszawa
21.12 Ostrów Wlkp.

2018-09-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-04 09:16:49

Stand-up Show 2019 - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Imprezy i rozrywka

Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41
Czas: 2019-01-26 18:30:56 2019-01-26 21:30:56
Link: https://www.facebook.com/events/1811160135597052/

Czołówka najlepszych komików w kraju na jednej scenie i ponad 100 tysięcy widzów. 17 miast, 18 występów i trasa, która z pewnością przejdzie do historii!STAND-UP SHOW 2019 - The Best of - to największe komediowe wydarzenie w Polsce. Wystąpią: Łukasz Lotek Lodkowski, Rafał Pacześ, Katarzyna Piasecka, Kacper Rucińskii, Rafał Rutkowski, Tomasz Boras Borkowskii inni. Pełen skład STAND-UP SHOW 2019 ujawnimy wkrótce. Szykujcie się na ponad dwie godziny rasowego stand-upu!

PROGRAM PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

IG: instargram.com/standupshow2019
BILETY: http://www.bit.ly/suszielbil

2018-09-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-09-19 21:21:00

3. Koncert Muzyki Filmowej / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Kultura i sztuka

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Sulechowska 41
Czas: 2019-03-08 18:00:58 2019-03-08 21:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/176715912949564/

Już niedługo poznamy nazwiska artystów, którzy wystąpią w 3 edycji Koncert Muzyki Filmowej. Nie zabraknie tancerzy, orkiestry symfonicznej oraz prowadzących Grażyny Torbickiej / Tomasza Raczka. Już teraz możesz kupić bilety na koncert w Zielona Góra! 8 marca 2019 r. 

BILETY: 99 PLN, 129 PLN, 159 PLN, 189 PLN, 219 PLN oraz 249 PLN VIP do nabycia na stronie WWW.ROYALCONCERT.PL

Informacje i zamówienia zbiorowe biletów tel. 730 377 300, e-mail bilety@royalconcert.pl

08.03.2019 r. | Zielona Góra | Hala Widowiskowo-Sportowa

2018-06-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-06-25 16:50:58