Województwo lubuskie, Polska

Posty Wydarzenia

6 Obserwujących

Miasta:
Zielona Góra
Żary
Gorzów Wielkopolski

Emocjonalność ciała. Wystawa grafik Maurycego Barygi

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: aj-aj, ul. Wiśniowa 10
Czas: 2019-02-01 11:15:18 2019-03-06 19:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/670204410044458/

Zapraszamy na otwarcie wystawy grafik Maurycego Barygi pt. "Emocjonalność ciała", 1 lutego (piątek) od 12:15 do 13:00. Wystawa będzie czynna do 6.03.

Maurycy Baryga - ur. w Poznaniu w 1996 roku. Obecnie student Grafiki Warsztatowej I roku II stopnia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Studia licencjackie odbył na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, na specjalizacji Krytyka i Promocja Sztuki, które ukończył dyplomem z wyróżnieniem w 2018 r. Opiekunem teoretycznej pracy dyplomowej był dr Jan Wasiewicz. Promotorem praktycznej pracy dyplomowej był prof. Piotr Szurek.

Brał udział w wystawach zbiorowych, krajowych, oraz międzynarodowych (FIGURAMA 2017). Jest autorem podyplomowej wystawy indywidualnej, która w 2018 r. odbyła się pod patronatem i w przestrzeni Rodriguez Gallery w Poznaniu.

Emocjonalność ciała to tytuł serii grafik, które są częścią pracy dyplomowej. Projekt jest wizualizacją relacji ciało – emocje, świadomość - podświadomość. W pracach chciałem ująć delikatne połączenie cielesności z emocjami przeżywanymi w ciele i poprzez ciało. Nieodłącznym elementem cielesności jest niekontrolowana przypadkowość. Wymyka się ona próbie idealizacji i uporządkowania. Widok ciała wywołuje w nas często skrajne emocje. Z jednej strony jesteśmy w nim ograniczeni, z drugiej to ciało otwiera nas na świat, to centrum przeżywania, stanowiące o tym, kim jesteśmy. Cielesność jest zalążkiem doświadczenia, zarówno przyjemności i rozwoju, jak i konfrontacji z materialnością. Nie ważne na jaki aspekt kultury spojrzymy, ciało w niej dominuje, jest wszechobecne, jesteśmy od niego uzależnieni. Zaprzeczenie naszej cielesności jest niemożliwe.

Praca składa się z 13 matryc o różnych wymiarach. Samo przygotowanie matryc jest inspirowane doświadczeniami rysunkowymi. Zastosowano techniki pozwalające na wpisanie roli przypadku - takie jak lawowanie kwasem czy odprysk. W procesie druku wykorzystana została bibuła japońska i olej makowy, w celu nadania odbitkom swoistej mięsistości. Przy drukowaniu ślad farby z matrycy rozlewa się, wnikając w strukturę papieru. Owe połączenie tworzy odbitki o wyjątkowej delikatności, transparentności, a jednocześnie pozostawia niemalże cielesne wrażenie organiczności i tkankowości. Powstałe prace odnoszą się do powiązania materialności ciała z przeżywanymi w nim i przez nie emocjami. Są próbą odzwierciedlenia delikatnej relacji jaka między tymi aspektami zachodzi.

kuratorzy: Maryna Mazur, Piotr Szurek

2019-01-27

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-27 19:00:05

Zbiórka karmy dla zielonogórskiego schroniska

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2019-02-02 12:30:59 2019-02-28 15:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/767785536919997/

17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. W tym dniu przypominamy, że kot to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Jednak nie wszystkie koty mają kochających właścicieli. W Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów.
Od 1 lutego przyłączamy się do akcji pomocy bezdomnym zwierzętom. Zbieramy karmę i akcesoria dla psów i kotów, które przekażemy do zielonogórskiego schroniska. 1 lutego w naszym holu, tj. w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczym, ul. Dąbrowskiego 14, zostaną ustawione specjalne kosze.
Do akcji przystąpił również Pałac w starym Kisielinie Zielonogórski Ośrodek Kultury - filia w Starym Kisielinie. Liczymy na Was!

2019-02-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-02 12:25:09

Hegemonia Zastalu w Zielonej Górze - wystawa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2019-02-06 16:00:41 2019-04-07 14:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/392946927939647/

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Hegemonia ZASTALU w Zielonej Górze. Dzieje Zaodrzańskich Zakładów Przemysłu Metalowego ZASTAL 1945-1991". Ekspozycja jest próbą przybliżenia historii i oddziaływania jednego z największych zakładów przemysłu ciężkiego naszego regionu, którego ślady świetności są nadal widoczne w panoramie Zielonej Góry.

Trzonem wystawy jest zestaw 25 plansz dokumentujących (cząstkowo) przedwojenne dzieje fabryki* – i już znacznie szerzej - czasy, gdy jej właścicielem stało się państwo polskie. Poszczególne fazy rozwoju ZASTALU pogrupowane zostały dekadami. Oprócz danych produkcyjnych, zdjęć, opisów uwarunkowań społeczno-politycznych, znalazły się informacje o wyrobach będących chlubą lokalnego przemysłu. Odrębną tablicę poświęcono przemontowni w Braniewie, o której niewiele osób wie, że była fabryką-córką zielonogórskiego hegemona. Szeroko przedstawione zostały różnorodne działania socjalne zakładu: opiekę medyczną, mieszkaniową, wypoczynkową, rekreacyjną, sportową czy kulturalną. Ważnym i bardzo emocjonalnym segmentem tej części ekspozycji są wspomnienia pracowników.

Ekspozycja uświadamia znaczenie zakładu dla Zielonej Góry, który przez lata był nie tylko jednym z największych pracodawców, ale również i ważnym inwestorem. Wsparł m.in. budowę Elektrociepłowni i stadionu na ul. Sulechowskiej. Do dziś w tkance miasta funkcjonuje Osiedle Zastalowskie z ulicami: Konstruktorów, Mechaników, Spawaczy. Współczesny Aldemed mieści się w siedzibie fabrycznej przychodni zdrowia, a fani koszykówki kibicując swojej pierwszoligowej drużynie skandują ZASTAL, ZASTAL, ZASTAL… choć nazwa zespołu od lat jest zmieniona. Z sentymentem także odnosimy się do orkiestry dętej, która wielokrotnie uświetniała i nadal uświetnia miejskie uroczystości.

Na wystawie pojawią się także pamiątki: zdjęcia, dyplomy, proporczyki, gadżety, pieczątki, referentki, trofea i sztandary. Atrakcją dla zwiedzających będą z pewnością dwa torowiska wijące się wśród eksponatów, na których ustawione zostaną miniaturowe węglarki autorstwa Jana Jarziny, jednego z byłych pracowników fabryki.

Ogromną role w przygotowaniu wystawy odegrały spotkania i wywiady z pracownikami, chętnie dzielącymi się swoimi wspomnieniami. Byli to: Czesław Fedorowicz, Zbigniew Galbierczyk, Emilia Jarzina oraz Jan Jarzina, Stanisław Lach, Kazimierz Ludwiczak, Krystyna Malentowicz, Eugeniusz Manowiec, Witold Michałowski z Braniewa, Leszek Muszkieta, Jan Olszewski, Czesław „Maciej” Protasewicz, Hieronim Rutkowski, Grażyna i Edward Solscy i Jan Szarek.

Kluczową funkcję w opracowaniu warstwy merytorycznej do plansz informacyjnych odegrał ostatni dyrektor Zaodrzańskich Zakładów Przemysłu Metalowego ZASTAL – Czesław Fedorowicz.

* Wystawa poświęcona G. Beucheltowi i jego firmie jest na co dzień prezentowana w holu na parterze MZL.

Kurator wystawy:
dr Izabela Korniluk

Termin wystawy:
6 II - 7 IV 2019 r.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

2019-02-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-04 20:05:46

Akcja "Na pieska" - wspomagamy zielonogórskie schronisko.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Erotic Shop, ul. Bohaterów Westerplatte 18/2
Czas: 2019-02-07 13:00:02 2019-02-28 16:00:02
Link: https://www.facebook.com/events/373990373394472/

Luty to miesiąc miłości.

Z okazji zbliżających się Walentynek, chcieliśmy wspomóc bliskie naszemu sercu schronisko - dlatego też od dziś do końca lutego, z każdych stu złotych wydanych w naszym sklepie, 5 złotych przekazujemy na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

Pod koniec miesiąca poinformujemy o finalnym efekcie zbiórki :)

Make love, not war ;)

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 08:07:20

Marek Sobczyk - Rok rzeźby wystawa malarstwa i obiektów.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: BWA, Aleja Niepodległości 19
Czas: 2019-02-08 18:00:19 2019-03-03 21:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/298366977539077/

Galeria BWA w Zielonej Górze zaprasza 8.02.2019 o godzinie 19.00 na otwarcie wystawy Marka Sobczyka "Rok Rzeźby". Wystawa czynna będzie do 3 marca.


W tym projekcie ustalamy pewne perspektywy, stosujemy zasady i idee, analizujemy i poddajemy krytyce, kładziemy na stół argumenty, traktując materialność, sztuczność, rzeźbę i malarstwo jako argumenty właśnie. W jakimś sensie konwencja sztuki wizualnej bierze w cudzysłów drugą konwencję. Malarstwo analizuje rzeźbę, wciela ją, nasyca sztucznością. Ciało jest pewnym kryterium. Sztuczność malarstwa jest jego ciałem a nieomal socjotechnika jest ciałem rzeźby. Rzeźba jest uzasadniana socjotechnicznie, mocowana, wskazuje się na jej socjotechniczne oddziaływania, rodzaj skutkującej polityczności. W sumie politykę uprawia też sztuczne malarstwo, jednak ta i tamta są to dwie całkowicie różne polityczności.

Projekt Rok rzeźby dyskutuje sześć ważnych (pionowych) kulturowych typów, rytów, pokazując ucieczkę od rzeźby rozumianej socjotechnicznie w sześć innych przestrzeni, konwencji, dyscyplin. Każdej z sześciu prac przestrzennych towarzyszą po dwa płaskie obrazy malarskie, na których to pionowe (ryty, typy kulturowe) jest zderzone z tym co poziome – recepcją (widzki-obserwatorki / widza-obserwatora), w tym miejscu atmosfera oczekiwania i spełniania przypomina kolejkę do KFC: składanie zamówienia, płacenie i otrzymywanie zamówionego zestawu.
www.mareksobczyk.pl

Marek Sobczyk, ur. w 1956 roku w Warszawie, mieszka i pracuje w Warszawie.
Malarz, projektant i teoretyk. Studiował malarstwo w latach 1975-1980 w warszawskiej ASP, gdzie uzyskał dyplom w pracowni Stefana Gierowskiego. Był jednym z założycieli Gruppy i współtwórcą czasopisma „Oj Dobrze Już”. W malarstwie posługuje się elementami ekspresji koloru, rysunku, tematu i funkcji. Za pomocą praktyki (malarstwa, prac przestrzennych, wystąpień) i teorii opracowuje pewne zagadnienia, np. maniery, krytyki, propagandy i polityki, parafrazuje także religijne wątki ikonograficzne. Na wielu obrazach pojawia się tekst, będący ważnym elementem kompozycji. W latach 1979-1986 twórczość Sobczyka stanowiła komentarz do sytuacji społeczno-politycznej Polski. Działalność malarską poszerza o prace teoretyczne i projekty przestrzenne. Zajmuje się również projektowaniem graficznym i typografią (w latach 1990-2004 działał w spółce Zafryki z Piotrem Młodożeńcem). (biogram ze strony www.zacheta.art.pl

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 20:26:04

Baśnie - pustką na drutach

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filia nr 4 WiMBP im. C. Norwida, ul. Podgórna 45
Czas: 2019-02-11 11:00:12 2019-02-28 15:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/2045897068862980/

Wystawa prac malarskich Anny Edyty Witkowskiiej. Autorka- maluje i rysuje amatorsko, jest absolwentką UZ na kierunku "Animacja kultury", którą zakończyła pracą na temat życia i twórczości malarskiej Dariusza Milińskiego. Obecnie pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida – a dokładnie w Bibliotece Pana Kleksa. Interesuje ją sztuka w szerszym znaczeniu - połączenie różnych jej dziedzin. Miłośniczka natury. Fanka muzyki Davida Bowie, serialu "Twin Peaks", ogólnie twórczości Davida Lyncha oraz Andy'ego Warhola; jest pod wrażeniem spuścizny Tadeusza Kantora oraz Piotra Potworowskiego. Opiekunka kotki Tusi. Uwielbia jeździć pociągami i szynobusami, szczególnie gdy podróżuje do bliskich sercu osób.
Pustką na drutach – czyli „coś z niczego”; z pustki, z braku, z tęsknot, z wyczekiwania mogą powstać niezwykłe rzeczy. Pustka jest nienaturalna, przyroda zwykle dąży do jej zapełnienia i robi to na różne sposoby. Podobnie umysł człowieka – kiedy „śpi, budzą się demony” – tutaj niekoniecznie pod postacią zła, a raczej jako twory wybujałe i niecierpliwie kreatywne. Do pustego można nalać, tworzyć siebie niejako na nowo, szukać porywających pomysłów lub odkrywać na nowo tematy, które pasjonowały nas, gdy byliśmy dziećmi. Stąd mój pomysł na nazwę wystawy.

2019-02-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-11 08:02:59

Zielonogórskie podwórka. Agnieszka Kujawa-Bartosik. Akwarele

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2019-02-13 16:00:29 2019-04-11 15:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/532875850549695/

13 II 2019 r. zapraszamy na otwarcie wystawy "Zielonogórskie podwórka. Agnieszka Kujawa-Bartosik. Akwarele".

Zielonogórzanka Agnieszka Kujawa-Bartosik (ur. 1965) akwarelę uczyniła głównym obszarem swojej malarskiej twórczości, ponieważ kapryśna technika akwareli jest dla niej idealnym medium, aby zatrzymać ulotny czas. Artystka posługując się realistyczną konwencją portretuje przyrodę oraz różne elementy krajobrazu, w szczególności krajobrazu miejskiego Zielonej Góry. Nie są to jednak konwencjonalne ujęcia najbardziej malowniczych i reprezentacyjnych punktów miasta, lecz miejsca rzadko odwiedzane przez turystę czy osobę „z zewnątrz”.

Zawsze ciekawiły mnie miejsca "z historią", ale najbardziej te nieoczywiste. Nie te, gdzie działy się ważne wydarzenia zapisane w kronikach, ale te, gdzie zachowały się fragmenty dawnej rzeczywistości, gdzie można jeszcze poczuć klimat przeszłości, wyobrazić sobie, jak było kiedyś. Zielonogórskie podwórka są właśnie takimi miejscami. Schowane za fasadami domów, zarośnięte, nieodnawiane. Zaglądam w te zakamarki, fotografuję, maluję. Wiele z miejsc, które pojawiły się na moich obrazach - już nie istnieje. Nie ma "komórek" na tyłach Sowińskiego, nie ma chaszczy w podwórkach na placu Matejki i wielu innych. Miasto się zmienia, remontuje, modernizuje - a ja patrzę w przeszłość.

Wystawa prezentowana będzie do 11 IV 2019 r., a jej kuratorem jest Jacek Gernat.

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-10 18:37:42

Dzień Kota - spotkanie miłośników kotów

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2019-02-17 14:00:42 2019-02-17 16:00:42
Link: https://www.facebook.com/events/1139826562866065/

Już tradycyjnie z okazji Dnia Kota, obchodzonego 17 lutego w całej Polsce, zapraszamy wszystkich, którzy kochają koty. Spotkamy się z wolontariuszką naszego schroniska, właścicielką kilku psów i kotów - Panią Katarzyną Sobieszek, która opowie o tym jak odpowiedzialnie zajmować się naszym pupilem - kotem. Zaplanowaliśmy też zajęcia warsztatowe. Zrobimy matę zapachową dla naszych kotów. Zajęcia są darmowe."Przepustką" będzie przyniesienie karmy lub akcesoriów dla zwierząt ze schroniska.
Prosimy o rezerwację miejsc e-mailem lub w kasie Centrum Przyrodniczego:
tel.: 660 481 635
e-mail: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl

2019-01-30

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-30 19:13:35

Rodzinny bal karnawałowy w Palmiarni

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Palmiarnia, ul. Wrocławska 12a
Czas: 2019-02-17 15:00:25 2019-02-17 17:00:25
Link: https://www.facebook.com/events/2388082688088299/

Serdecznie zapraszamy na rodzinny bal karnawałowy, który odbędzie się 17.02.2019 w zielonogórskiej Palmiarni.
Na bal zapraszamy wszystkie chętne dzieci do 10. roku życia wraz z rodzicami uczące się na co dzień w szkole YAMAHA oraz spoza naszej placówki !
Cegiełki wstępu na bal nabyć można w sekretariacie szkoły YAMAHA (ul. Moniuszki 16, w godz. 14.00 do 21.00) w cenie:
- 15 zł. - dzieci
- 30 zł. - dorośli

W cenie cegiełki zapewniamy:
- dwie godziny niezapomnianej zabawy prowadzonej przez animatorów oraz DJ
- poczęstunek oraz napoje dla dzieci i rodziców ( herbata, kawa, soki, woda, owoce, tartinki,bogaty wybór ciast)
- wiele dodatkowych atrakcji (malowanie twarzy, kącik zabaw dla dzieci, rodzinne sesje zdjęciowe)

Mile widziane stroje karnawałowe dzieci oraz rodziców !

Liczymy na Waszą obecność oraz wspaniałą zabawę :)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny - 68 325 73 44 ( w godz. od 14.00 do 21.00)

2019-01-29

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-29 19:53:53

RAZ DWA TRZY Ważne piosenki / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-02-17 15:00:50 2019-02-17 20:00:50
Link: https://www.facebook.com/events/684316241943469/

Dwa koncerty:
👉 16:00
👉 19:00


Zespół Raz Dwa Trzy od lat podąża własną drogą i wierny jest swoim pomysłom i estetyce, dzięki czemu może cieszyć się niesłabnącą sympatią fanów i życzliwością krytyków. Kunsztownie skonstruowane teksty, bogactwo instrumentów, pasja i doskonałe aranżacje - to jego znaki charakterystyczne.

„Ważne piosenki” to wyjątkowa podróż po świecie muzycznych inspiracji zespołu Raz Dwa Trzy. Na ich tle Adam Nowak snuje opowieść o życiu, miłości i zakamarkach ludzkiej duszy. Zapraszamy do spędzenia wspólnego wieczoru i wysłuchania historii zamkniętych w „Ważnych piosenkach”.
_____________
Bilety online: adria-art.pl

2018-12-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-12-09 21:53:05

Moc muzyki i Muzyka mocy - koncert - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Tkalnia, ul. Fabryczna 13a
Czas: 2019-02-17 17:00:27 2019-02-17 18:45:27
Link: https://www.facebook.com/events/252408172342428/

Poczuj Moc muzyki i Muzykę mocy ♥

Nadszedł czas kiedy chcemy podzielić się muzyką i spontaniczną ekspresją, która zadziewa się ilekroć spotykają się nasze Dusze, zaprzyjaźnione ze sobą i zakochane w muzyce i dźwiękach.

Zapraszamy Cię na wyjątkowe wydarzenie, które będzie połączeniem mocy GONGÓW i MIS z mocą GŁOSU, który zabrzmi w pełnych miłości i wysokowibracyjnych pieśniach oraz mantrach.

Spotkają się energie żeńska i męska, przy akompaniamencie gitary.

Towarzyszyć nam będą gongi tybetańskie i misy dźwiękowe o działaniu terapeutycznym (instrumenty z kilkuwiekową tradycją) oraz inne instrumenty, tj. gitara, ukulele, bęben oceaniczny, sansula, kalimba, tank drum, grzechotki, dzwonki rurowe, dzwoneczki Zaphir, tingsza :)

Korzyści z sesji zanurzenia w dźwiękach gongów i mis:
> harmonizacja
> zniwelowanie napięcia
> stabilizacja pracy układu nerwowego
> regulacja gospodarki wodnej organizmu
> oczyszczanie uaktywniając wydalanie toksyn z organizmu
> pobudzenie krążenie płynów ustrojowych = poprawia ukrwienie tkanek
> przyspieszenie procesy gojenia ran, czy np. zrastania kości.
> wzmocnienie sił witalnych
> synchronizacja pracy naszych półkul mózgowych w zakresie częstotliwości alfa a przy dłuższym słuchaniu – theta
> neutralizacja skutków nagromadzonego stresu
> poprzez wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenie, pomaga na powrót połączyć się z INTUICJĄ, a co za tym idzie uruchomić proces zmian w życiu, podjąć ważne decyzje, otworzyć się na coś nowego, na podążanie drogą duszy
> jest to przede wszystkim czas tylko dla Ciebie, na relaks i odprężenie oraz przyjemność płynącą z dźwięków świata :)

Przeciwwskazania:
- wszczepiony rozrusznik serca
- sztuczne zastawki serca
- osoby po przeszczepach narządów

Zalecana konsultacja ze swoim lekarzem w przypadku:
- epilepsji.

!!!!!
Ubierz się wygodnie, bo sesji najwygodniej jest doświadczać leżąc.
Koniecznie weź również ze sobą matę/karimatę oraz koc/śpiwór, ewentualnie poduszkę.
!!!!!

GDZIE:
Tkalnia / ul. Fabryczna 13A / Zielona Góra

KIEDY:
NIEDZIELA / 17.02.2019 r. / godz. 18:00-19:45 /

CENA:
35 zł /os.

Na wydarzenie obowiązują zapisy:
Magdalena - 605 578 893, m.pytkowska@op.p

GRAJĄCA:
Magdalena Pytkowska - Jestem…. No właśnie :) Kim jestem… Na dziś czuję, że docieranie do sedna to przygoda na całe życie. Być może nie jedno. :) A żyjąc w tym życiu odkrywam, eksploruję, doświadczam, tańczę, śpiewam, gram, zmieniam się, uczę poprzez relacje, joguję, gotuję, organizuję, i wiele innych zwyczajnych rzeczy robię na co dzień. Na ten moment na mojej drodze zajmuję się towarzyszeniem ludziom w pokonywaniu barier na drodze ich wzrastania, poprzez psychoterapię tańcem i ruchem, oraz wykorzystanie mocy wibracji i dźwięków. Pracuję terapeutycznie, indywidualnie, grupowo, organizuję i prowadzę również warsztaty rozwojowe oraz kręgi kobiet. Uwielbiam naturę, wieś, kocham być blisko ziemi, drzew, w lesie. Z zaciekawieniem obserwuję życie, wciąż ucząc się uważnie w nim uczestniczyć, słyszeć, widzieć, być obecną, doświadczać chwilę po chwili, czując, przeżywając, prawdziwie.
Odkąd moja Dusza obudziła się do śpiewu, kreacji muzyki i tańca, już nie chce przestać, to mnie niesie w świat i w życie, do ludzi, z ludźmi.

Juan Carlos - Smakosz życia, podróżnik po niezgłębionych stanach emocji i umysłu, praktyk uważnego życia w tu i teraz. Uwielbia przebywać w naturze, obserwować jej procesy, zanurzać się w jej boskim przejawie. Kocha muzykę i dźwięki, a szczególnie gitary (ma ich chyba z 10 ;), no dokładnie 7 :)), tam gdzie mieszka, pod Madrytem, uczy gry na gitarze, wielką radość sprawia mu obcowanie/praca z dziećmi, z którymi spotyka się jako wolontariusz od 14 lat w podmadryckim przedszkolu by muzykować, by wraz z nimi bawić się muzyką i słowami. Urodzony i żyjący w Hiszpanii, skąd specjalnie przyleci do Zielonej Góry :)

Zaufaj, że naturalne dźwięki spotkają się z tym co potrzebuje harmonii w Tobie i że wydarzy się tylko to, na co jesteś gotowa/y.

BĘDZIEMY NA CIEBIE CZEKAĆ ♥

2019-01-25

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-25 08:37:53

Koncert Walentynkowy - Magdalena Janicka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Winiarnia Bachus, ul. Stary Rynek 1
Czas: 2019-02-17 18:00:00 2019-02-17 20:00:00
Link: https://www.facebook.com/events/292627778089939/

Zapraszamy na niezwykły i romantyczny wieczór do Winiarni Bachus jeśli jeszcze nie macie pomysłu na walentynkowy prezent ;)

Magdalena Janicka - wokal
Adam Jełowicki - trąbka
Hubert Łachacz - fortepian

Magdalena Janicka - studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na specjalności wokalistyka jazzowa. Uczestniczka 8. Edycji programu "The Voice of Poland", której udało się wyśpiewać miejsce w odcinkach na żywo - 16stu najlepszych głosów w Polsce!

Niedziela - 17.02.2019
godzina 19.00
WSTĘP- 35zł

Rezerwacje 511 161 212

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 20:28:56

Klub Obywatelski Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2019-02-18 16:30:13 2019-02-18 18:30:13
Link: https://www.facebook.com/events/2350205291874586/

27 spotkanie Klubu Obywatelskiego

2019-02-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-09 20:29:33

Dwoje na huśtawce - Teatr Gudejko

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-02-19 18:00:04
Link: https://www.kupbilecik.pl/baza-4456-dwoje.na.hustawce..teatr.gudejko.html

Nawet ci, którzy nie czytali sztuki ani nie widzieli spektakli z Kępińską i Cybulskim albo Jandą i Machalicą, amerykańskiego filmu czy którejś z polskich adaptacji telewizyjnych, domyślą się co to za historia. Dziewczyna, chłopak i uczucie. Jeżeli ktoś z nas nie był jeszcze na takiej huśtawce, to z pewnością będzie. Raz szczerość, raz kłamstwo. Raz miłość , raz nienawiść. Raz niewypowiedziane szczęście, a raz głęboki smutek. Od wspólnych oddechów do całkowitego braku zrozumienia jest tylko jeden mały krok, a za chwilę znów euforia! Raz wesoło, dwa - ból brzucha ze śmiechu. Oglądając z boku, jest to bardzo śmieszne. Zwłaszcza, gdy obserwatorem jest William Gibson, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru dramaturg amerykański. Bohaterami sztuki jest dwoje trzydziestolatków pochodzących z różnych środowisk, różnych miast, mających za sobą małżeństwa i romanse. W naszym przedstawieniu wcielają się w nich Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski. Co wyniknie z takiego spotkania? Wielka miłość, czy banalne rozczarowanie? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w naszym przedstawieniu. A my sami, trochę mądrzejsi, w dalszym ciągu pozostaniemy na naszych huśtawkach.

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:33:04

Siedem Razy Jeden gra długość "7 życzeń" - 83 wieczór impro

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-02-19 19:00:21 2019-02-19 20:30:21
Link: https://www.facebook.com/events/371220507016380/

Zapraszamy na 83 wieczór impro w Kawonie! Tym razem zagramy długość "7 życzeń". Wystąpimy w stałym składzie, czyli: Katarzyna Piasecka, Znany Wojtek Kamiński, Przemysław Żejmo, Janusz Pietruszka. Do zobaczenia!

Bilety 20 zł dostępne online:
https://abilet.pl/impreza/siedem-razy-jeden-kabaretowa-grupa-improwizacyjna-5153

2019-01-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-18 20:33:23

Szkolenie Barmańskie z Krzysztofem Rathnau

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-02-20 15:00:21
Link: https://www.facebook.com/events/2265011853745483/

Krzysztof Rathnau- Brand Ambasador Lucas Bols odwiedzi Zieloną Górę. Już 20.02.2019- w środę odbędą się dwa spotkania, na których Krzysztof przeniesie nas w świat cocktajli oraz przedstawi historię takich marek jak:
Likiery Bols Amsterdam
Bols Genever
W trakcie szkolenia zagłębimy się w tajniki sztuki cocktailowej, przedstawimy historię likierów i nowatorskie możliwości ich serwowania.
20.02.2019: środa- odbędą się dwa spotkania:
Grape Town Bowling godzina : 11,00
JAZZKINO- godzina : 16,00
Barmani, Barmanki- chcący wziąć udział proszę o kontakt ze mną:
Sylwester Syja Skrzyczewski- 667-060-028
( liczba uczestników ograniczona )

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 23:08:17

Wykład otwarty: Goci na Ziemi Lubuskiej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Instytut Historii UZ, Al. Wojska Polskiego 69
Czas: 2019-02-20 16:00:02 2019-02-20 18:00:02
Link: https://www.facebook.com/events/2537608869588977/

Czy germańscy Goci, którzy w IV w. rzucili na kolana Cesarstwo Rzymskie, przebywali na terenie Ziemi Lubuskiej? Czym była kultura wielbarska, którą na terenie Polski utożsamia się z plemieniem Gotów? Jakie były charakterystyczne wyroby jej kultury materialnej i w jakiej formy grobach chowali swoich zmarłych? Odpwiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można w trakcie wykładu na Uniwersytecie Zielonogórskim, Campus B, Sala nr 8, 20 lutego 2019 r. o godzinie 17.00. Gorąco zachęcamy do udziału.

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 21:39:00

Woda w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski, budynek A-29, ul. prof. Szafrana 4a
Czas: 2019-02-20 16:00:18 2019-02-20 19:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/235549744019726/

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta Zielonogórskie Perspektywy zaprasza Zielonogórzan na otwarte spotkanie na temat przyszłości i stanu obecnego zielonogórskiej wody, we wszystkich formach- wodociągów miejskich, wód powierzchniowych (zbiorników i cieków wodnych, źródeł) wód podziemnych, gruntowych i wód opadowych.
"WODA W ZIELONEJ GÓRZE"
Prowadzenie: Konrad Stanglewicz,
Wprowadzający:
Przedstawiciel Wodociągów – Zaopatrzenie miasta w wodę
dr Andrzej Kraiński- gospodarka wodą w Zielonej Górze
Stanisław Pichiewicz- hydrogeologia Zielonej Góry

Główne zagadnienia:
1. Zaopatrzenie w wodę pitną i użytkową. Stan obecny: zbudowane w latach 70-tych ubiegłego wieku centralne ujęcie wody wraz ze stacją uzdatniania wody w Zawadzie oraz zbiornikami i hydroforniami w mieście zapewniają możliwość dostawy wody w ilości ok. !00 tys m. sześć. na dobę. Aktualnie wykorzystywane jest zaledwie w połowie. Dodatkowo stare miasto korzysta z wody z ujęcia Zacisze i ujęcia na Zjednoczenia. Woda z lokalnych ujęć w miejscowościach dawnej gminy Zielona Góra przeznaczana jest na lokalne potrzeby w tych miejscowościach.
Jakość wody z centralnego ujęcia (dostarczana do większości odbiorców) budzi duże wątpliwości. Woda pochodzi z Jeziora Sławskiego i rzeki Obrzycy (zlewni) tzn. zawiera wszystkie zanieczyszczenia tych wód powierzchniowych. Woda ta jest mieszana z wodą ze studni głębinowych w Zawadzie czyli wodą infilitrowaną z Odry. Uzdatnianie wody zmieszanej- dostarczanej do naszych mieszkań polega na filtrowaniu i doprowadzaniu do zgodności z normami pod względem biologicznym i chemicznym ale nie pod względem smakowym i zdrowotnym. Jest to dobra woda użytkowa ale czy jest to dobra woda do spożycia ? Czy nie należy rozważyć dostarczenia wody pitnej z ekologicznych obszarów rejonu Gryżyny lub Nowogrodu Bobrzańskiego ? Czy nie należy wzorem wielu europejskich miast dla podniesienia komfortu życia mieszkańców Zielonej Góry myśleć o odrębnej dostawie do mieszkań dobrej wody pitnej?
2 . Zielona Góra ma ubogie zasoby wód podziemnych i powierzchniowych i do tego mało opadów. Istniejące źródła i zasoby zostały zdewastowane i wprowadzone do kanalizacji ogólnospławnej. Należałoby myśleć o odbudowie i zagospodarowaniu „historycznych” źródeł i cieków ( Ochla, Las Piastowski, Podgórna, Słowackiego, Szczekocińska,Łącza, Gęśnik itp.) Na wody opadowe miasto przygotowuje budowę kanalizacji deszczowej (burzowej), ale jak ta woda będzie zagospodarowana?
3 . Specyfika budowy geologicznej terenu miasta i szkody górnicze po dawnej głębinowej kopalni węgla brunatnego zawężają możliwości pozyskiwania wód głębinowych. Ale czy dostatecznie są przeanalizowane te zasoby i perspektywa ich wykorzystania na potrzeby miasta? [autor: Marian Kopij]

Data:
20 LUTEGO 2019, godzina 17.00, sala nr 3 (parter),
Uniwersytet Zielonogórski, Campus A
Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii
budynek A-29, ul. prof. Szafrana 4a

2019-01-24

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-24 21:29:39

Dobrze Wiedzieć - konsultacje marketingowe przy kawie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Reprezentuj.com, ul. Wiejska 4
Czas: 2019-02-21 09:00:25 2019-02-21 15:00:25
Link: https://www.facebook.com/events/303045097066596/

Jesteśmy Reprezentuj.com i chcemy pomóc w promocji twojej firmy.

Zapraszamy cię na darmowe konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć. Jeśli planujesz założenie firmy, chcesz rozwinąć działalność lub wypromować konkretny produkt czy usługę, spotkaj się z nami.

Jak to działa?
1. Ty wypełniasz brief, dzięki któremu możemy cię lepiej poznać.
2. My analizujemy brief i przygotowujemy rozwiązania skrojone na twoje potrzeby.
3. Spotykamy się w naszym studiu, by porozmawiać o twojej marce.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Ponieważ chcemy poświęcić każdej osobie przynajmniej godzinę na rozmowę, możemy przyjąć maksymalnie 8 tematów. Jak możesz się upewnić, że trafisz na tę listę? Jak najszybciej wypełnij brief!

Dlaczego warto się z nami spotkać? Ponieważ:
każdą osobę, każdy temat i każdy przypadek traktujemy indywidualnie,
przed spotkaniem wykonujemy research, sprawdzamy branżę, konkurencję,
analizujemy możliwości przy użyciu narzędzi marketingowych, z których korzystamy na co dzień,
proponujemy rozwiązania, które możesz wdrożyć samodzielnie od razu po spotkaniu.

Przeczytaj opinie uczestników naszych poprzednich spotkań:

„Po konsultacji pojawiły się już pierwsze pomysły na promocje, które wcale nie muszą być drogie. Ekonomiczne sposoby na reklamę są szczególnie ważne dla początkujących firm.” - Joanna z Bufetova.

„Bartek wskazał i podsumował rzeczy, które od dawna mnie nurtowały, utwierdził w przekonaniu i zmotywował do dalszego działania. Pokazał, że w promocji biznesu czasami warto zacząć od małych kroków.” - Paulina Borsuk, coach.

„Usłyszałam, że powinnam działać, otworzyć się na współpracę z innymi, nie bać się zadawać pytań i szukać inspiracji. Otrzymałam konkretne wskazówki, jak opakować umiejętności, które już mam.” - Aleksandra Charabin z SHORT Videos.

„Konsultacje całkowicie zmieniły nasze myślenie o promocji własnego biznesu. Zrozumieliśmy, że trzeba dbać o stronę wizualną, ale także treści zamieszczanych informacji. Trzeba ciągle się pokazywać i przypominać o sobie, budować silną markę osobistą tak, by inni kojarzyli nasze imiona i nazwiska, a nie tylko nazwę firmy.” - Katarzyna Krasowska z Kompleksowe projektowanie wnętrz i Łukasz Chwałek z Waek Art

„Przyszłam po poradę, jak się wyróżnić na rynku. Bartek świetnie zrozumiał mój plan, zaproponował mi bardzo inspirujące działania, które na pewno wprowadzę w życie.” - Magdalena Żelazo

Konsultację są całkowicie darmowe i bez zobowiązań.
Zgłoszenia przyjmujemy poprzez nasz brief: www.brief.reprezentuj.com
Wypełnij go uważnie - tak, byśmy mogli jak najlepiej zrozumieć Twoją firmę i podczas konsultacji maksymalnie pomóc.

Skontaktujemy się z każdą osobą i umówimy się indywidualne na konkretną godzinę.

Zaprasza Natalia, Pati, Gośka, Robert, Bartek, Iwo.
21 lutego, ul. Wiejska 4.

2019-01-30

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-30 17:07:26

„Siksa. Stabat Mater Dolorosa” Musical o śmierci i dziewczynie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: BWA Zielona Góra, Aleja Niepodległości 19
Czas: 2019-02-21 18:00:42 2019-02-21 20:00:42
Link: https://www.facebook.com/events/864780967025491/

REŻYSERIA: Piotr Macha + SIKSA
SCENARIUSZ: Stabat Mater Dolorosa
WYSTĘPUJĄ: sam zobacz
PRODUKCJA: CINŻKI DIY

Musical oparty o płytę SIKSY „Stabat Mater Dolorosa” to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie jak i kino jest żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku. Nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy i wchodziła w role po to, by zadowolić samą siebie. Ten film to narzędzie do rekonstrukcji scen szczenięcych, a także barokowe pożegnanie z brokatem i jednorożcami. Stabat Mater Dolorosa wchodzi jak bagnet w posturę współczesności i całym swoim ciałem serwuje mikro-performanse wykonywane na własną odpowiedzialność. Muzyka SIKSY jest scenariuszem, który postaci odrzucają, odgrywają, mielą, wypluwają, negują, potęgują, a kamera Piotra Machy jest jednym z narzędzi zbrodni, którym SIKSA chciałaby osobiście rozjebać współczesność. Jest to język sztuki jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku niemalże niezauważenie. Pistolet, dziewczyna i śmierć – to jest właśnie współczesność.

Trailer: https://youtu.be/k7unpwFSnNs
Facebook: https://www.facebook.com/xsiksax/
Bandcamp: https://siksa.bandcamp.com/

2019-01-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-02 22:37:36

Głośne czytanie fragmentów "Dumy i Uprzedzenia" Jane Austen

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-02-22 17:00:22 2019-02-22 18:00:22
Link: https://www.facebook.com/events/2242727069334759/

Drodzy Państwo!
Przed nami wielkie wydarzenie - głośne czytanie fragmentów powieści Jane Austen "Duma i Uprzedzenie" - z podziałem na role!
Na mediatecznej scenie, zobaczymy i usłyszymy w rolach głównych:
Kaję Rostkowską (Radio Index 96 fm) w roli Elżbiety Bennet
Radnego Marcin Pabierowski w roli Pana Darcy'ego!

W pozostałych, jakże ważnych rolach wystąpią:
Anna Celmer, jako Jane Bennet i Panna Bingley,
Bartek Czerniawski, jako Pan Bingley i sir William Lucas
Justyna Stachura z Biblioteka Pana Kleksa - Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, jako pani Bennet
Andrzej Nowak, jako pan Bennet
Martyna Zawieja z Mediateka Szklana Pułapka, w roli narratora

Pomysł i opracowanie Sandra Stempniewska.
Wydarzenie realizowane w ramach PIERWSZEGO w GÓRZE MEDIÓW Dyskusyjnego Klubu Książki!!!

Romans wszechczasów w mediatecznych murach... tego nie można przegapić :-)

Patron medialny Radio Index 96 fm

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 18:48:03

Piątkowy turniej w "Crypt"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Fabryczna 13
Czas: 2019-02-22 17:00:44 2019-02-22 21:00:44
Link: https://www.facebook.com/events/316574415654983/

No i pech. Umarł król... ale wszystkie swoje skarby kazał złożyć ze sobą w krypcie. Wszystko miało być Twoje! Trzeba się teraz trochę ubrudzić, żeby je odzyskać... Tym bardziej, że rodzeństwo, czyli pozostałe księżniczki i królewicze na pewno zechcą się do nich dobrać pierwsi!

Zapraszamy wszystkich na pierwszy w tym roku, inauguracyjny „Piątkowy turniej”. Osoby, które uczestniczą Lidze mogą zdobyć pierwsze w tym roku punkty. Pamiętajcie jednak, że nie trzeba brać udziału w lidze żeby startować w turnieju. W lutym gramy w CRYPT!

CRYPT to szybka dynamiczna gra karciana oparta na zarządzaniu ryzykiem, licytacji i elementach deckbuildingu. W Polsce publikacją gry zajęło się wydawnictwo All In Games wspierając nas nagrodami i egzemplarzami turniejowymi.

Turniej odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00

#AllInGames #Crypt #PiątkowyTurniej #TrzymajPion #AdAstra

2019-02-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-12 21:33:09

Luxtorpeda // 22.02 // Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-02-22 18:00:55 2019-02-22 21:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/579905879147685/

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i 
wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i 
KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, 
związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, 
znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił 
wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. 
Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest 
połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o 
walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w 
muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do
utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 
edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list
przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i 
podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce 
niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz 
Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 
nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta 
Rockowa.
9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana "Robaki", szybko 
zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do 
utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując 
pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku. 
Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich 
wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton 
itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – 
Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 
2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal 
Hammer".
Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 almbum zepsołu pod tytułem "A Morał Tej Historii 
Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak 3uraki".
W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową "EPkę". 1 kwietnia 2016 “ światło dzienne” 
ujrzał 4 album zespołu „MYWASWYNAS” . Kolejne wydawnictwa zespołu to płyty live: „LuxLive
1” i LuxLive 2”. Zespół podczas nadchodzącej trasy planuje zagrać przedpremierowo utwory z 
najnowszej płyty, której wydanie planuje na jesień 2019 roku.
Skład :
Tomasz " Krzyżyk " Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof " Kmieta " Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław " Hans " Frencel – głos
Robert " Litza " Friedrich - głos, gitara
Robert " Drężmak " Drężek – gitara, gło

Bilety do nabycia w lokalu i na portalu abilet.pl
Cena : 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu.

2018-12-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-12-14 21:35:57

Koncert Cadillac gra Led-Zeppelin

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2019-02-22 19:00:09 2019-02-22 21:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/549754998855047/

Kochani Fabrykowicze zespół Cadillac powraca z Led Zeppelin do Zielonej i już 22.02 zagra w Fabryce specjalnie dla Was. To będzie muzyczna uczta, której nie można przegapić! Bądźcie z nami tego dnia! Zapraszamy!

poniżej zapowiedź:
https://youtu.be/TDZnTH3e7xI
______________________________________________________

Bilety dostępne od 01.02 br

przedsprzedaż 20 zł bilet
w dniu koncertu 25 zł bilet

do nabycia
- w klubie
- online abilet

______________________________________________________

W celu rezerwacji stolika podczas wydarzenia, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 537200681.
______________________________________________________

#fabryka #koncert #muzykanażywo #Cadillac #zielonagora #moniuszki #dobregranie #rock #ledzeppelin #piwo #pizza #impreza #muzykadladorosłych

2019-02-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-02 16:54:24

Zielona Góra | Polska Noc Kabaretowa 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Hala Widowiskowo Sportowa, ul. Sulechowska 44
Czas: 2019-02-22 19:00:47 2019-02-22 22:30:47
Link: https://www.facebook.com/events/440265626420656/

22.02.2019 Zielona Góra (godz. 20:00)
Hala Widowiskowo Sportowa, ul.Sulechowska 44
🔵️ Informacje i bilety:
✅ www.kabaretowebilety.pl ➡️ https://goo.gl/PxJipa

Polska Noc Kabaretowa 2019 Humor świata

Zapraszamy w najśmieszniejszą podróż Waszego życia! Na niezwykłym pokładzie PNK2019 wyruszamy w poszukiwaniu humoru świata. Niezastąpiony przewodnik – Kabaret Nowaki zadba o to, aby było różnorodnie, dynamicznie i all inclusive. W drogę zabiorą się z nami najodważniejsi odkrywcy humoru świata: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2. Zajrzymy do najbardziej dzikich zakątków świata, nie ominiemy żadnej wyspy i szczytu w poszukiwaniu najśmieszniejszego żartu. Zadbamy o to, aby nasza wspólna przygoda była pełna kolorów, zaskakujących odkryć i śmiechu ponad wszelkimi granicami. Podróż za jeden uśmiech, Rejs i Boso przez świat mogą się schować! Nadciąga Polska Noc Kabaretowa 2019! Wskakujcie na pokład i ruszajcie z nami w poszukiwaniu humoru świata.

2019-01-21

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-21 20:28:17

West Side Hardcore #21: SIKSA, Non President, Między Słowami

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-02-22 19:30:49
Link: https://www.facebook.com/events/640613046358073/

Trzy zespoły, trzy różne żywioły, trzy odmienne stylistyki, jeden wspólny mianownik - punk!
Kolektyw West Side Hardcore Crew, Gavlish Bookings i Art Of Underground zawiadamiają, iż 22 lutego w JazzKinie zagrają:

SIKSA [danger/discomfort bass grrrl punk * Gniezno/Gnesen/Hnězdno]
https://siksa.bandcamp.com
www.facebook.com/xsiksax

SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów & clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Niewykwalifikowana instruktorka NOISE-FITNESS dzieląca trening na wytrzymałościowy, siłowy i formy łączone. Opracowana przez nią "aerobiczna piątka freiheit" oparta o warunki niestabilności i nierównowagi niedostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kondycyjnie to najgorsza reklama Gniezna od czasów Chrztu Polski w Magdeburgu w 966 roku. Dla Czechów chce być tym czym Ewa Farna dla Polaków. Dawniej Superbohaterka. Nie wystąpiła na Męskim Graniu.

Non President [crust punk] - Wojcieszów
https://www.facebook.com/Non-President-116060532134495/
https://nonpresident.bandcamp.com/

Między Słowami [Hardcore punk / emo]
https://www.facebook.com/miedzyslowamipunx
https://miedzyslowami.bandcamp.com/

Start: 20.30
Bilety: 20 zł

2019-01-24

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-24 20:57:52

V Ultramaraton Nowe Granice Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: SP 18, ul. Francuska 10
Czas: 2019-02-23 05:00:26 2019-02-23 19:30:26
Link: https://www.facebook.com/events/767828870263485/

V edycja zawodów sportowych rozgrywanych w terenie, na dystansie ultra 103 km i 56 km. Trasa poprowadzona jest wzdłuż granic administracyjnych Zielonej Góry.
Zaproszenie do uczestnictwa kierujemy do biegaczy, którzy mogą pokonać wybrany dystans (103 km lub 56 km) samodzielnie, bądź w sztafecie 4-osobowej (jedynie dłuższy, 103 km). 
Zapraszamy również duatlonistów do pokonania pełnego dystansu 103 km samodzielnie (w tym ok 15 km x2 bieg i 73 km rower), lub w sztafecie 2-osobowej.

Pokonanie dystansu ultra 103 km pozwala biegaczom solistom zdobyć 4 punkty ITRA. 

Szczegóły na stronie www.nowegranice.pl

2018-11-29

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-11-29 20:26:07

Dzień Dinozaura w CP

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2019-02-23 09:00:04 2019-02-24 17:00:04
Link: https://www.facebook.com/events/619506465185973/

Światowy Dzień Dinozaura, przypadający 26 lutego, to wspaniała okazja by przybliżyć naszym gościom te prehistoryczne gady, które w erze mezozoicznej zamieszkiwały naszą planetę. Główną atrakcją będzie specjalnie przygotowana animacja na dużym ekranie – pokaz w technologii AR (rozszerzonej rzeczywistości) oraz animatroniczny dinozaur spacerujący po Centrum.
Na stanowisku z czujnikiem głębi, możliwe będzie również wirtualne odkopanie różnych gatunków dinozaurów (szkieletów). Następnie będzie można zobaczyć jak przedstawiciele poszczególnych gatunków wyglądali i pobawić się z tymi wirtualnymi zwierzętami.
Czeka na nas także zabawa w paleontologa. Na sali ekspozycyjnej znajduje się piaskownica z ukrytymi szczątkami dinozaura. Uczestnicy zabawy za pomocą pędzelków i łopatek będą mieli za zadanie odkopać te artefakty. Dodatkowe informacje na ich temat zostaną przedstawione na tablicy informacyjnej.
Przygotowane będą również stanowiska warsztatowe „Świat Dinozaura”. Uczestnicy w każdym wieku będą mogli wykonać prace plastyczne nawiązujące do tematyki wydarzenia.
Na znawców świata dinozaurów czeka koło fortuny „Dino”. Będzie to tematyczny quiz z nagrodami.
Zaplanowano 4 tury zwiedzania:
10.00-11.30, 12.00-13.30, 14.00-15.30 oraz 16.00-17.30.
W tych dwóch dniach tj. 23 i 24 lutego obowiązują odpowiednio następujące godziny wejść: 10.00, 12.00,14.00, 16.00. Oczywiście należy wcześniej dokonać rezerwacji i odebrać bilety z wyprzedzeniem, w terminie jednego tygodnia od dnia rezerwacji.
Rezerwacje przyjmujemy do 20 lutego, a odbiór biletów jest możliwy do 22 lutego.
Cena biletu to 10,00 zł/osoba.
Limit osób – 100 uczestników na jedną turę.

Dzieci do 12 roku życia, zgodnie z regulaminem placówki, muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Obowiązuje rezerwacja.
Chętnych prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe:
tel.: 660 481 635
e-mail: cp@centrumnaukikeplera.pl.

2019-01-26

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-26 09:53:45

Warsztaty z pisania projektów: Zielona Pozarządowa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: OWES, ul. Dąbrowskiego 41d/3
Czas: 2019-02-23 09:00:09 2019-02-23 12:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/316107762368356/

23 lutego zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych pisaniu projektów. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu Zielona Pozarządowa.

Chcesz nauczyć się lub podnieść swoje umiejętności w pisaniu projektów?
Twoja organizacja składa wnioski w konkursach dotacyjnych, ale nie otrzymuje wsparcia?
Te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Razem omówimy i w sposób praktyczny poćwiczymy logikę projektową oraz elementy składowe projektu (diagnoza, cele, działania, rezultaty, harmonogram i budżet projektu).

Liczba miejsc jest ograniczona. Na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy. Jedna organizacja może zgłosić maksymalnie 2 osoby.

Zgłoszenia:
kontakt@lyadafund.eu lub a.szulczewski@fundacjacp.org lub tel. 533 316 283.

Termin: 23 lutego 2019 r. w godz. 10.00 - 13.00
Miejsce: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze
ul. Dąbrowskiego 41D/3 (zobacz dokładną lokalizację -> https://goo.gl/znn6c8)

Zielona Pozarządowa to cykl spotkań dla zielonogórskich organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i społeczników zapoczątkowany przez Fundację Lyada. W trakcie spotkań wymieniamy się m.in. wiedzą, informacjami i doświadczeniami z działalności społecznej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

2019-02-14

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-14 08:33:28

Konferencja #byckobietaontour

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: dokładne miejsce zostanie podane później
Czas: 2019-02-23 09:00:30 2019-02-23 15:00:30
Link: http://byckobietaontour.pl/23-02-zielona-gora/

Program konferencji

10:00 – 10:15
Powitanie

10:15 – 11:00
Dorota Wellman w rozmowie z Martą Klepką

11:00 – 12:00
Anna Męczyńska: Moda

12:30 – 13:30
Przerwa kawowa

13:30 – 14:15
Bartek Jędrzejak: Metody i techniki wystąpień publicznych

14:15 – 15:15
Paulina Smaszcz-Kurzajewska: Kobieca sztuka negocjacji

15.15 – 15:45
Joanna Karlik – Knocińska i Grażyna Wolszczak: #lagom

15:45 – 16:00
podsumowanie konferencji i losowanie nagród

Sprzedaż biletów rusza 2 stycznia 2019!
Dostępnych jest tylko 170 biletów!
Decyduje kolejność wpłat na konto.

Wpłat należy dokonać na numer naszego konta:
Cena 200 zł
Numer rachunku banku Pekao SA:
53 1240 6609 1111 0000 4933 1651

FORTIS NOWY STARY BROWAR
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Kościuszki 42, 61-891 Poznań

2019-01-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-23 20:09:18

Teresa Werner

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-02-23 15:00:14
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-31447-teresa.werner.zielona.gora.html

Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała" czy "Kocham swoje morze". Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazało się kilka płyt CD oraz DVD. Pierwszy album "Spełnić Marzenia" uzyskał status Platynowej Płyty. Obecnie Teresa Werner pracuje nad swoim 4 albumem studyjnym z którego premierowe piosenki zaprezentuje już na koncercie. 

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:35:23

XI Gala Inżyniera

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: WOSiR Drzonków, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2019-02-23 18:00:01
Link: https://www.facebook.com/events/325947408016522/

Inżynierze! Czekałeś na to cały rok!

XI Gala Inżynierów odbędzie się już 23 lutego! Idealny czas że odprężyć się po sesji studenckiej i zabawić się w ten karnawałowy wieczór wraz z innymi inżynierami i nie tylko! Zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów i zainteresowanych. Gala Inżynierów to już tradycja.

Jak co roku organizatorami są Magdalena Jabłonowska i Mateusz Kramski, oraz WKN Skamieniali.

Sprzedaż biletów:
W budynku A8:
24.01 godz: 11:00 - 13:00
26-27.01 godz: 11:00 - 13:00
29.01 godz: 11:00 - 13:00
31.01 godz: 11:00 - 13:00
W budynku A12:
26-27.01 godz: 11:00 - 13:00

Sprzedaż biletów w innych terminach pod nr tel: 668 061 682

Cena biletu: 140 zł / osobę.

2019-01-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-09 12:41:07

IRA - XXX lecie zespołu

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski - Aula, ul. Podgórna 50
Czas: 2019-02-23 18:00:42
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-30762-ira.zielona.gora.html

Wyjątkowy koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu IRA!

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt.IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA - Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. Zespół w 2016 roku wydał już 11 z kolei płytę i obchodzi swoje 30-lecie istnienia.

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:36:46

Małpa x Kartky / Zielona Góra / Koncerty premierowe

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: WySPa, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2019-02-23 19:00:25
Link: https://www.facebook.com/events/345683036270753/

MAŁPA i KARTKY na wspólnym koncercie w Bydgoszczy! Usłyszymy materiał z nowych płyt artystów: "Blur" oraz "Black Magic".
Bilety: I PULA: 40zł | II PULA 45zł | III PULA 50zł

Bilety są już dostępne na Ticketos!
https://ticketos.pl/event/1638/

2019-01-24

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-24 08:01:19

Stare Dobre Małżeństwo

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-02-24 16:00:58 2019-02-24 18:00:58
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-30250-stare.dobre.malzenstwo.zielona.gora.html


Koncert legendarnej grupy Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Najnowsza płyta SDM zatytułowana Blizny czasu jest kolejną intymną opowieścią lidera grupy, wysnutą z wnikliwych obserwacji samego siebie. Powstałą w zgodzie z własnym sumieniem artysty oraz wedle subiektywnych kanonów mądrości i piękna. Poza wszelkim możliwym wpływem i opiniotwórczym obiegiem.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

2019-01-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-02 10:47:09

Polsko-Niemicki Cross Duathlon 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: WOSiR Drzonków, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2019-02-25 08:00:27 2019-02-25 14:00:27
Link: https://www.facebook.com/events/1156834274492740/

POLSKO – NIEMIECKI CROSS DUATHLON 2019 🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♀️🚴‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️

W sobotę, 25 maja 2019 r. w WOSiR Drzonków odbędzie się „Polsko – Niemiecki Cross Duathlon 2019”. To już trzecie takie międzynarodowe zawody, które zostaną zrealizowane w ramach jako polsko-niemieckiego projektu z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr (Program Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020). Po raz trzeci partnerem imprezy jest brandenburski Triathlonverein Fürstenwalde 1990 e.V. Uczestnicy międzynarodowych zawodów będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach, hobby i główny. Dystans hobby to 5 km bieg, 20 km rower i 2,5 km bieg, a dystans główny to 5 km bieg, 30 km rower i 5 km bieg. Zapisów można dokonywać na stronie https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze.html Pierwszych 25 Lubuszan i pierwszych 20 Brandenburczyków będzie zwolniona z opłat startowych. Osoby te MAJĄ OBOWIĄZEK dodatkowego zgłoszenia zawierającego informację o miejscu zameldowania na adres mailowy duathlon(małpka)drzonkow.pl, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić czas.

ZAPISY:
https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze.html

2019-02-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-11 19:18:49

Akademia Niepodległości: wykłady prof. Piotra Okulewicza

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-02-25 15:00:58 2019-02-25 17:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/286597762014627/

25 lutego 2019 r. o godz. 16:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Akademia Niepodległości. Prof. Piotr Okulewicz wygłosi wykłady „Budowanie Niepodległej: zaborowe dziedzictwo, wyzwania, ludzie” oraz „Ojcowie Niepodległej: I. Paderewski, I. Daszyński, W. Witos”.

„Akademia Niepodległości” to ogólnopolski projekt Instytutu Pamięci Narodowej zaplanowany na lata 2018-2021, którego inauguracja następuje w całej Polsce w grudniu 2017 roku. Będzie to cykl regularnych spotkań, w czasie których pracownicy IPN, zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych oraz lokalnych środowisk przedstawią w formie popularnych wykładów drogę do niepodległości, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia. Wykłady w każdym ośrodku będą miały taki sam przewodni temat, którego ujęcie będzie indywidualnym wyborem wykładowcy, w miarę możliwości podkreślane będą wątki lokalne. Każde spotkanie będzie składało się z dwóch wykładów: pierwszego o charakterze monograficznym i drugiego opartego na wątkach biograficznych. Cykl został pomyślany nie tylko jako poszerzenie wiedzy, ale też jako element formowania postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązaniu do Ojczyzny. Formuła spotkań oparta będzie na wzorze Uniwersytetów Trzeciego Wieku: słuchacze będą posiadać indeksy, a całość zakończy się w roku 2021 roku wręczeniem dyplomów.

Założeniem projektu jest idea, aby spotkania odbywały się poza miastami wojewódzkimi i dużymi ośrodkami. Dla terenu działania oddziału poznańskiego wybrane zostały dwie lokalizacje: Zielona Góra i Nowy Tomyśl.

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-13 21:42:31

Weekend z R. - "A Surfeit of Lovers"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-02-25 18:00:16
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-29071-weekend.z.r..a.surfeit.of.lovers.zielona.gora.html


Weekend z R. "A Surfeit of Lovers". Mistrzowska farsa Robina Hawdona pełna znakomitych kreacji.

Londyn. Lata dwudzieste. Clarise i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory.  Przepełnieni są miłością, ale czy tylko do siebie? Okazuje się że "ta" miłość może być ogromnym problemem. Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nie lada wyzwanie dla Clarise, która miała zaplanowany  ten czas w najdrobniejszych szczegółach. Cała sytuacja wywołuje szereg nieporozumień i komplikacji przez co akcja nabiera zawrotnego tempa.  Teraz Clarise musi wykazać się niebagatelną wyobraźnią i pomysłowością, żeby utrzymać swoją tajemnicę przed mężem do końca. "Weekend z R." to komedia wielu zwrotów akcji, intryg i sekretów. Komizm sytuacyjny spektaklu gwarantuje dwie godziny świetnego humoru i rewelacyjnej zabawy.

Reżyseria: Wojciech Błach
Przekład: Elżbieta Woźniak

Obsada (zamiennie):
CLARICE: Monika Dryl / Joanna Orleańska
DAISIE: Aneta Zając / Aleksandra Zienkiewicz
ROGER: Kazimierz Mazur / Rafał Kwietniewski
ROBERT: Wojciech Błach / Łukasz Płoszajski
BOB: Robert Wabich / Jakub Wieczorek
RODNEY: Paweł Koślik / Sebastian Stankiewicz

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:39:32

Finisaż wystawy Agaty Życzkowskiej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Mediatega Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-02-26 17:00:19 2019-02-26 18:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/244105219851389/

Mediateka Góra Mediów i galeria „Na Górze” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida, serdecznie zaprasza na finisaż wystawy prac malarskich Agaty Życzkowskiej „Światło i Kolor”. Agata Życzkowska - malarstwo

O artystce:

Agata Życzkowska - absolwentka Wydziału Artystycznego w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim, dla której malarstwo jest prawdziwą pasją. Jak sama twierdzi, maluje nie tylko pędzlem, ale przede wszystkim sercem. Tematem jej twórczości jest natura, zjawiska atmosferyczne, barwy i światło.
Maluje farbami akrylowymi na płótnie.


Finisaż odbędzie się 26 lutego o godz. 18.00 w mediatece Góra Mediów.

Serdecznie zapraszamy!

2019-02-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-12 21:08:51

Twoja kompetentna rodzina.- Juulowskie spotkania.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe "Gaudium", ul. Botaniczna 12a/1
Czas: 2019-02-26 17:00:29 2019-02-26 20:15:29
Link: https://www.facebook.com/events/630754510676209/

Zapraszam rodziców, przyszłych rodziców i wszystkich zainteresowanych na XI spotkanie juulowskie. Tym razem szkieletem spotkania będzie książka Jespera Juula " Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania"

SZCZEGÓŁY OFERTY:

TEMAT XI SPOTKANIA : " Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania"


Jesper Juul dzieli się refleksjami na temat najczęstszych problemów rodziców: agresji, niewłaściwej komunikacji, konfliktów przy stole, zachwiania życzliwych relacji, braku właściwego przywództwa dorosłych, podziale obowiązków domowych, trudności małżeńskich i ich wpływu na dzieci. Porusza kwestię intuicji i odradza stałe siedzenie nosem w poradnikach dla rodziców.

Spotkanie pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na następujące pytania:
Co mówi o nas zachowanie naszych dzieci?
Dlaczego dorośli muszą się stale rozwijać?
Jak odkryć własne wartości?
Czym się różni empatia od współczucia?
Gdzie są granice demokracji?
Co znaczy "być wiernym sobie?"
Jak być dobrym przywódcą w rodzinie?
Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci?
Co jest ważniejsze: posłuszeństwo czy samodzielność?


Spotkanie będzie miało wieloraką formę: wykładu, dyskusji, ćwiczeń indywidualnych. Będzie również czas na omówienie bieżących trudności uczestników. Jednocześnie, można przyjść, słuchać i nie udzielać się czynnie- to też jest ok:)
CZAS TRWANIA - 4h/ 180 min + 15 min przerwy
KOSZT: 80zł za 1 spotkanie /4 godzinne
MIEJSCE: Siedziba CTS "Gaudium" przy ul. Botanicznej 12a/1 w Zielonej Górze.

GRUPA:
Ilość miejsc jest ograniczona- max.15 osób.
Zapisy przyjmujemy pod numerem 693 744 349 lub mailowo: krystynazelek@wp.pl . Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 dni przed spotkaniem. Warunkiem zapisu na warsztat będzie wpłata na konto 94 1020 3017 0000 2102 0079 0162
termin zgłoszeń upływa 19 lutego.

Grupę poprowadzi mgr Krystyna Zelek

Krystyna Zelek.

Psychoterapeutka, psycholog, pedagog, trenerka kompetencji społecznych, uczestniczka licznych warsztatów, treningów rozwoju osobistego i treningów psychoterapeutycznych.


Zapraszam serdecznie :)

2019-02-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-11 21:52:39

Stand-up Nowe Rozdanie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski - Aula, ul. Podgórna 50
Czas: 2019-02-26 20:00:57
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-31357-standup.nowe.rozdanie.zielona.gora.html


Get your shit together Tyrone! Idzie ogień i pożoga, które pochłonie Twoje miasto. Przed Wami grupa ludzi, którzy nie biorą jeńców, za to uwielbiają rozbestwione tłumy. Ziomkostwo, które wychodzi na scenę zawsze musi tworzyć dobry klimat i tutaj nie ma od tej reguły wyjątku. W Waszym mieście zawitają i puszczą je z dymem:

Kacper Ruciński - najprawdziwszy, z krwi i kości złodupiec, którego meandry umysłu są nie do przebycia dla zwykłych kmiotków, także lepiej odróbcie lekcje przed występem dzieciaki. Może i nie jest najstarszy w tej ekipie, ale na pewno najbardziej doświadczony, co widać na scenie. Jego nic i nikt nie pokona

Mateusz Socha - naturszczyk i dzik, który na dokładkę całkiem nieźle wygląda. Mózg całej operacji, ogarniacz i bajarz. Jedno jest pewne - w każdej historii jaką przeżyliście w swoim życiu było za mało Matiego. Czas na więcej Matiego. Mati jak Wam wejdzie do głowy, to już nie wyjdzie. Najdziwniejsze jest to, że wcale Wam to nie będzie przeszkadzać.

Piotr Zola Szulowski - zerwany z łańcucha wilk, który rzuci Wam się do gardeł obnażając jak wygląda rodzinne życie i czego w nim brakuje. Wszyscy niby wiecie, ale nie chcecie tego do siebie dopuścić, więc on jest od tego, żebyście otworzyli oczy na to, że nie wszystko jest takie piękne. Za to jakie to wszystko jest zabawne!

Michał Kutek - trochę taki inteligencik, trochę taki dresiarz. Człowiek o prawniczej przeszłości i raczej bez jakiejś jaskrawej przyszłości. Funkcjonujący w oparach delikatnego rozczarowania bardzo krytycznie podchodzi do wszystkiego co go spotyka i otacza. Głos rozsądku i trzeźwości w tym skalanym gronie szaleńców.

Darek Gadowski - romantyk i nienawistnik, pochłonięty przez odmęty rodzinnego Koszalina nie mógł stać się nikim innym, niż jest teraz, czyli sobą. Poświęcił swoje życie, relacje, rodzinę, wszystko poświecił na to, aby być Darkiem Gadowskim, nieociosanym Kryształem, zawsze trochę zaskoczonym tym, jak daleko może sięgnąć głupota.

Tomasz Boras Borkowski - mogłoby się wydawać, że ludzie w tym wieku nie powinni już żyć, a na pewno tworzyć. Ten skurczybyk nie dość, że robi obie te rzeczy, to jeszcze w jakim stylu! Boras ma aparycję skromną, ale błysk w oku młodzieńczy, porwie Was swoimi krótkimi, całkiem jak na niego szybkimi żarcikami.

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:42:02

Pizza Party

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Pizzeria Bella Napoli, ul. Piastowska 12
Czas: 2019-02-27 16:30:30 2019-02-27 19:00:30
Link: https://www.facebook.com/events/2017012311935535

Zapraszamy do pizzerii Bella Napoli na Pizza Party.
Start 17:30
Zasady są proste - płacisz 25 zł za wstęp i dostajesz kolejne kawałki pizzy tak długo, aż nie powiesz STOP.
Cena dotyczy jednej osoby.
Napoje są dodatkowo płatne.
Kelner roznosi pizze różnego rodzaju - każdy znajdzie coś dla siebie.
Pizza Party odbywa się tylko w niektóre dni, zadzwoń lub sprawdź na facebooku kiedy.
Ilość miejsc ograniczona.

2019-02-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-11 21:46:44

Ula i Patryk improwizują urodziny

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Klub Gęba, Aleja Wojska Polskiego 65
Czas: 2019-02-27 19:30:54 2019-02-27 22:30:54
Link: https://www.facebook.com/events/332106534179813/

Ula i Patryk improwizują zapraszają na swoje pierwsze urodziny!

Tak, to już rok! Od roku nasz duet występuje dla Państwa na zielonogórskich (i nie tylko) scenach, grając improwizowane spektakle, które bawią, wzruszają i uczą.

W związku z tym zapraszamy na niezwykły wieczór, na którym to będziemy świętować już rok wspólnej zabawy. Nie będziemy tym razem jednak na scenie sami. Dołączy do nas wrocławska grupa WOLNI!
To będzie nietypowy wieczór. Przygotujemy dla Państwa niezliczone niespodzianki!
W trakcie występu przy pianinie towarzyszyć nam będzie wspaniały muzyk - Jakub Gościniak ♥

27.02.2019r.
20:30
Klub Gęba
Wstęp: 15 zł normalny/10 zł ulgowy (studenci i uczniowie za okazaniem legitymacji)

Ula i Patryk improwizują - istniejący od lutego 2018 roku duet impro. Dwójka ludzi, którzy postawili na zupełną swobodę i zabawę sztuką improwizacji. Występują regularnie lokalnie w Tkalni i Gębie w Zielonej Górze. Zagrali na otwartej scenie na Warsaw Improv Festiwal 2018 oraz byli zaproszeni na I Poznański Festiwal Improwizacji "Impro na Fyrtlu".

A czym jest impro?
To sztuka działania tu i teraz, bez przygotowania, spontanicznie, na bazie której można budować krótkie sceny jak i długie spektakle.

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-13 21:30:09

OpenCoffee Zielona Góra #25

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Klimat Bistro, ul. Mikołaja Reja 15/2
Czas: 2019-02-28 07:00:14 2019-02-28 09:00:14
Link: https://opencoffeezg.pl/home/najblizsze-wydarzenie

Nie tylko na spotkaniach OC poruszane są ciekawe tematy. Przed każdym spotkaniem wysyłamy tematyczny "newsletter" treściwie wypełniający 3 minuty waszego życia, bo właśnie tyle wystarczy poświęcić na jego przeczytanie.

Nasza platforma https://opencoffeezg.pl stała się na tyle dojrzała, że postanowiliśmy przenieść wysyłkę newslettera właśnie tam. Jeżeli masz ochotę otrzymywać newsletter z dookoła przedsiębiorczymi tematami, zapisz się tu: https://opencoffeezg.pl/home/dolacz.

Przyjdź, przywitaj się i porozmawiaj o biznesie z osobami, które łączy prowadzenie działalności gospodarczej, bądź chęć wstąpienia na tę drogę.

Dla mniej wtajemniczonych: OpenCoffeeZG to niezobowiązujące spotkania dla przedsiębiorców przy kubku kawy. Nasze spotkanie przyczyniają się również do odświeżenia kontaktów i tematów z poprzednich spotkań. Zauważyliśmy, że udział w naszym spotkaniu, często doprowadza do późniejszej współpracy.

Charakter nieformalny. Bez agendy, warsztatów czy prelekcji. Spotykamy się w drugi i ostatni czwartek każdego miesiąca. Nie wahaj się zaprosić i zabrać ze sobą znajomych, wstęp wolny.

2019-02-15

Utworzony przez Piotr Poźniak dnia 2019-02-15 11:56:47

Dwie Twarze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-02-28 16:00:59 2019-02-28 17:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/682588162157798/

„Dwie twarze”, czyli kolejna edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego
DWIE TWARZE – portret w stylu Picassa

Od wielu lat Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z Zielonej Góry. Bardzo nam miło, że konkurs cieszy się dużą popularnością i za każdym razem dziękujemy za niesamowite prace jakie przesyłacie.

W tej edycji konkursu zmierzymy się z kubizmem.
Kubizm to kierunek w sztuce, który powstał we Francji na początku XX wieku a prekursorami byli Pablo Picasso i Georges Braque. Nazwa „kubizm” nawiązuje do łacińskiego słowa „cubus”,co oznacza kostkę, sześcian.
Ten styl w malarstwie polega na tworzeniu obrazów, rysunków złożonych z sześcianów, kul, walców, stożków i innych figur geometrycznych. Obrazy kubistyczne wyglądają tak, jakby ktoś pociął je na kawałki, a potem złożył na nowo. Czasem przypominają roztrzaskane na drobne kawałki lustro. Do techniki malarskiej wprowadzono takie zabiegi jak wklejanie kolorowych kawałków papieru czy trójwymiarowe formy wbudowane w płaszczyznę obrazu. Kubizm zerwał z odzwierciedlaniem rzeczywistości. W zamian tego kubiści starali się wydobyć z rzeczywistości jak najbardziej geometryczne formy, odrzucono perspektywę.
Wykorzystując dowolne techniki plastyczne, za pomocą figur geometrycznych i barw stwórzcie portrety, które będą złożone z dwóch części-twarz realistyczna i twarz kubistyczna. Na jednej kartce A3 powstanie niesamowita i niepowtarzana „składanka” i to od Was zależy jaki znajdziecie pomysł na dwie twarze.
Zapraszamy.

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-10 21:05:44

HoTS - Zielona Góra - Polski Jazz 360

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2019-02-28 18:00:57 2019-02-28 20:00:57
Link: https://www.facebook.com/events/2318384985154045/

▎HoTS

W przededniu pojawienia się trzeciej płyty zespołu, będącej rejestracją koncertu z legendarnego studia im. A. Osieckiej Polskiego Radia, kwintet HoTS rusza w przedpremierową trasę koncertową. Zespół jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych – jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce. Unikalny styl muzyczny kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność – zespół zagrał już ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą. Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie.

Nazwa zespołu, to odnosi się do pitagorejskiej harmonii ciał niebieskich – HoTS, czyli ”Harmony of the Spheres”, to również tytuł debiutanckiego albumu grupy, który został wydany w 2015 roku nakładem wytwórni V Records. To właśnie harmonia jest kluczem do opisania tej płyty, która skupia się przede wszystkim na melodii i brzmieniu. Każdy z utworów, które charakteryzuje zmieniająca się rytmika, liryczność tematów i oryginalna harmonia, opowiada o prostych rzeczach – miejscu urodzenia, fascynacji serialem filmowym, inspiracjach muzycznych, o miłości. Druga płyta zespołu, pt. „Numbers” (Multikulti Project 2016) zawiera kompozycje bardziej złożone, o otwartej formie i z dużą dawką improwizacji. Jest to album koncepcyjny, pełen charakterystycznej melodyki i dyscypliny wykonawczej wypracowanej przez wiele lat wspólnych prób i koncertów. Na obu płytach znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu – Mikołaja Poncyljusza.

▎ Skład zespołu:
Mikołaj Poncyljusz – gitara
Radek Nowak – trąbka
Bartosz Tkacz – saksofon tenorowy
Adam Prokopowicz – kontrabas
Maciej Wojcieszuk – perkusja

▎ BILETY
do nabycia w kasie Muzeum Ziemi Lubuskiej
☛ 20 zł - normalny
☛ 10 zł - ulgowy
oraz za pośrednictwem strony internetowej MZL https://euslugi.mzl.zgora.pl/category/bilety-82?horizontal

▎Projekt Polski Jazz 360° dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

2019-02-05

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-05 07:36:20

Kwiat Jabłoni - Zielona Góra - Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-02-28 19:00:20 2019-02-28 21:00:20
Link: https://www.facebook.com/events/1021214011413415/

kwiat jabłoni | zielona góra | kawon
28.02 | 20:00

Zapraszamy na koncert promujący nasz debiutancki album "Niemożliwe". Premiera płyty zaplanowana jest na 1 lutego.

bilety https://goout.net/pl/bilety/kwiat-jabloni/luud/

Dziś Późno Pójdę Spać - https://youtu.be/FWDXwrgdm9w
Niemożliwe - https://youtu.be/wj5e-ur03f4
Dzień Dobry (Live) - https://youtu.be/tu6vPd--Wdk

2019-01-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-02 10:56:20

Warsztaty fotograficzne w Górze Mediów

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-03-02 14:00:47 2019-03-02 17:00:47
Link: https://www.facebook.com/events/375768716548615/

Góra Mediów zaczyna nowy projekt!
Jeśli stawiasz pierwsze kroki w fotografii i chcesz dołączyć do grupy warsztatowej, to jest to spotkanie dla Ciebie.
Warsztaty mają charakter zamkniętej, kilkuosobowej grupy, która kształci się sama, wymieniając się doświadczeniami.
Będziemy zajmować się fotografią studyjną.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 marca (sobota) o godz. 15.00

Zapisy pod nr tel.: (068) 45 32 615
(Ilość miejsc ograniczona)

Prowadzenie - Bartek Czerniawski

(zabierzcie koniecznie swój sprzęt! :) )

2019-02-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-03 21:45:09

Oman – Duże podróże za pieniądze (nie)duże

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2019-03-02 15:00:09 2019-03-02 17:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/343951352876986/

Zimową porą zapraszamy do kraju gorących piasków pachnących kadzidłem. Oman – kraj jeszcze 30 lat temu zamknięty na świat, dziś otwiera się dla turystów.
Miłośnicy offroadowych szlaków – Agnieszka i Rafał opowiedzą, jak na własną rękę zwiedzić ten przepiękny i ciągle mało znany kraj. Będzie nie tylko o pustyni Rub' al Khali, ale także o zielonych wadi i bogactwie płynącym z ropy.
Zapraszamy na Bliski Wschód!

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 20:49:16

Forced To Mode / Red Storm / Depeche Mode black day party

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-02 18:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/2161470940760098/

fc.blackday zaprasza na:
koncert FORCED TO MODE

support: RED STORM
Po koncercie bawimy się na Depeche Mode party.

sobota: 02.03.2019, godzina 19:00.

Piwnica Artystyczna KAWON
ul. Zamkowa 5
65-086 Zielona Góra

przedsprzedaż biletów (www.eryko.pl):
http://eryko.pl/pl/p/FORCED-TO-MODE-RED-STORM-DEPECHE-MODE-party-02.03.2018-PRZEDSPRZEDAZ/347

cena biletu:
- przedsprzedaż: 50 zł
- sprzedaż: 60 zł
- w dniu koncertu: 70 zł

“FORCED TO MODE”
to projekt zapoczątkowany w 2011 roku przez berliński zespół Forced Movement w hołdzie dla kultowej grupy Depeche Mode.

Co wyróżniło go spośród innych tego typu inicjatyw? Koncerty pod banderą “Devotional Tribute” grane przez F2M wyróżniają się światowej klasy poziomem. Każde show na długo pozostaje w pamięci nie tylko fanów, ale i dla prasy. Zaskakujące zbliżenie do oryginału, perfekcjonistyczna dbałość o szczegóły i wulkan energii artystów decydują o unikatowości Forced to Mode.

Pierwsze koncerty F2M były w dużej mierze inspirowane trasą ”Devotional Tour”, którą Depeche Mode odbyło w 1993 roku. Przez ostatnie lata zespół nieustannie powiększał swój repertuar. We wrześniu 2014, w 30-stą rocznicę powstania albumu “Some Great Reward” z takimi hitami jak “People are People” oraz “Master & Servant”, muzycy z F2M po raz pierwszy wykonali utwory z tego krążka. Wiosną 2015 zespół wykonał na scenie kawałki z najpopularniejszego albumu DM “Violator” w oryginalnej “tracklist”.

Repertuar F2M obejmuje ponad 50 tytułów obejmujących wszystkie dekady twórczości legendarnych Anglików. I jak na razie, końca nie widać…

Zespół: (Matthias Kahra - Gitara, Thomas Schernikau - Klawisze, Christian Schottstädt - Wokal)

RED STORM to projekt powołany do życia przez wokalistke i kompozytorkę Agnieszkę Leśną.
Album "Alert", którym zadebiutował zespól, zapewnił grupie już na starcie spory rozgłos w karju, jak i poza jego granicami.

Produkcją krążka zajął się legendarny producent - John Fryer, mający na swoim koncie produkcję albumów takich gwiazd jak: Depeche Mode, Nine Inch Nails, Him, White Zombie, Paradise Lost czy Cradle Of Filth. Drugim producentem albumu "Alert" był Ivan Munoz, lider chilijskiego Vigilante znany również z produkcji albumów oraz remixów dla Die Krupps, Hanin Elias (Atari Tanage Riot) ...

Debiut RED STORM doczekał się bardzo dobrego przyjęcia w zachodnich mediach.
Publikacje i wywiady z muzykami RED SROM znalazły się w takich europejskich magazynach muzycznych jak
ORKUS Magazine, Sonic Seducer Magazine czy Legacy Magazine. Sam album we wspomnianych magazynach otrzymał najwyższe noty.
Również polski Teraz Rock docenił debiut RED STORM, dając "Alert" cztery na pięć gwiazdek oraz publikując całostronicowy
wywiad z Agnieszką. Album "Alert" znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych albumów roku według czytelników oraz dziennikarzy magazyny TERAZ ROCK
"Najlepszy płytowy debiut 2016 roku"

Pochodzące z "Alert" single "Control" oraz "Red Storm", znalazły się w pierwszej dwudziestce najlepszych alternatywnych
singli w Niemczech według prestiżowego notowania Doutsche Alternative Charts.

W 2019 roku planowana jest premiera nowego albumu zespołu.

www.facebook.com/redstorm.official

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-10 18:19:22

Marta Podulka śpiewa Adele

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-03-02 18:00:09 2019-03-02 20:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/292788868254966/

Koncert w hołdzie twórczości Adele w specjalnie przygotowanych aranżacjach.

Marta Podulka – wokalistka obdarzona niezwykłym głosem i charyzmą. Szerszej publiczności znana z IV edycji programu Mam Talent, gdzie zajęła 3 miejsce. Pochodzi z Brzozowa na Podkarpaciu, ale na stałe związana jest z Poznaniem, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną. Jej przeboje „Nieodkryty Ląd” czy „Mocna” długo okupywało najważniejsze listy przebojów. Na scenie Marcie towarzyszą:

Bartek Pietsch - bas
Grzegorz Piotrowski - gitary
Jan Sawiński - piano
Waldek Franczyk - perkusja

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-10 20:30:37

Marta Podulka śpiewa Adele

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-03-02 18:00:55 2019-03-02 20:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/292788868254966/

Koncert w hołdzie twórczości Adele w specjalnie przygotowanych aranżacjach.

Marta Podulka – wokalistka obdarzona niezwykłym głosem i charyzmą. Szerszej publiczności znana z IV edycji programu Mam Talent, gdzie zajęła 3 miejsce. Pochodzi z Brzozowa na Podkarpaciu, ale na stałe związana jest z Poznaniem, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną. Jej przeboje „Nieodkryty Ląd” czy „Mocna” długo okupywało najważniejsze listy przebojów. Na scenie Marcie towarzyszą:

Bartek Pietsch - bas
Grzegorz Piotrowski - gitary
Jan Sawiński - piano
Waldek Franczyk - perkusja

2019-01-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-19 10:23:59

Koncert 4Szmery, najlepszy ac/dc tribute band w Europie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2019-03-02 19:00:04 2019-03-02 22:00:04
Link: https://www.facebook.com/events/790626411290724/

Zespół powstał w Bochni w 199……no właśnie…., czy tak naprawdę interesuje Was historia naszego zespołu? Może zostawimy daty historykom a rocznice kombatantom.

Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem jak napisał o nas ostatnio red. Metz „słuchanie już nie wystarcza”. Nie będziemy wchodzić tutaj w polemikę z różnego rodzaju „autorytetami muzycznymi” głoszącymi wszem i wobec, że AC/DC to muzyczne prostactwo i uwstecznianie muzyki. Bo prawda jest taka, że „psy szczekają, a australijska karawana toczy się po świecie od prawie 40-tu lat”.

A co to za zespół, który gra covery? A gdzie własne kompozycje, prawdziwa twórczość? Te pytania padają od kilku lat pod naszym adresem. Jeśli zadają je nasi Przyjaciele widzący w nas potencjał prosimy o cierpliwość. Jeżeli zaś ktoś atakuje nas anonimowo w sieci, tłumaczymy, że AC/DC to klasyka taka sama jak Bach, Mozart, Chopin a my po prostu gramy klasykę. I jeżeli na nasze koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia jakie czasem udaje nam się wywołać…

Do tej pory wydaliśmy dwie płyty. Pierwszą z nich nagraliśmy w legendarnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci „Bona” Scotta. W nagraniu wzięli udział nasi Przyjaciele: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak i Paweł „Bejbi” Mąciwoda.

Tytuły płyt „No Steep till…. Muzyczna Owczarnia” i „Life after Death” to nic innego ,jak parafrazy najlepszych płyt koncertowych nagranych przez Motorhead i Iron Maiden. Jak coverband to po całości. Wokół nas dzieją się różne dziwne historie, a my gramy coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek , które dobrze znają , bo jesteśmy prawdziwi w tym co robimy.

Dziękujemy Wam za to , że Jesteście z nami , zapraszamy na koncerty i jedno możemy Wam obiecać: jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa…..

let there be rock !!!!

Informacje dot biletów już wkrótce.

2019-01-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-23 19:45:06

Stand up City Zielona Góra (S03Ep05): Kubicka/Sipika

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-03-02 19:00:37 2019-03-02 21:00:37
Link: https://www.facebook.com/events/813481945656129/

Witajcie w Stand Up City :D

Zasada jest prosta: raz w miesiącu zapraszamy 2 znakomitych komików, których zadaniem jest Was rozbawić i doprowadzić do łez (śmiechu oczywiście ;) ). Padną żarty za które nikt nie będzie przepraszać! Tu nie ma ściemy, tu jest rozrykwka dla dorosłych :D

Podczas piątego wieczoru zaprezentują się przed Wami:
Magda Kubicka i Juliusz Sipika :)

Znacie ich? To wiecie, że są dobrzy. Nie znacie? Najwyższa pora poznać i śmiać się ile wlezie :D

Magda Kubicka – komiczka, która mieszkała już prawie wszędzie. Od Lublina, przez Kraków, Puławy, Warszawę, aż po Mińsk Mazowiecki. Od niemal trzech lat związana ze sceną stand-upową. Zwyciężczyni największego festiwalu komediowego SZPAK 2019 oraz innych festiwali, takich jak Fermenty czy Koks. Finalistka PAKI 2018 oraz FAMY. Wystąpiła na antenie TVP2, TVP ROZRYWKA oraz w programie COMEDY CENTRAL.
„Nie o taką Polskę walczyłam!” to najnowszy program Magdy. Przed obejrzeniem występu, wiele osób twierdzi, że: „jest za młoda na walkę o Polskę” lub „chyba jej się coś pomieszało i ciekawe co jej się w tej Polsce nie podoba”. W programie Magda mówi nie tylko o trudach korzystania z PKP i próbie zrobienia prawa jazdy, ale też o tym dlaczego tak trudno być matką chrzestną. Porusza też temat ekshibicjonizmu, o który została posądzona. To wszystko okraszone pikantnymi uwagami jej babci, która lubi wypić i straszy wnuki śmiercią. Babcia ma także dwie zasady: „bzykać się trzeba bez zobowiązań” i „chcę umrzeć przed premierą tego programu”. Premiera była, a babcia żyje, więc musicie to zobaczyć!

Juliusz Sipika - niepełnosprawny komik z Łodzi. Zajmuje się stand-upem od trzech lat. W swoim programie łączy absurdalne przemyślenia na temat świata z prozą dnia codziennego. Występował już kilka razy w różnych miejscach podobno są ludzie, którym to się podobało. Lubi guacamole.

Gospodarzem Wieczoru będzie Alex Niebrzegowski

Stand up City Zielona Góra: Sezon 3, Wieczór 5
JAZZKINO
02.03.2019 (sobota)
start: 20:00
wstęp: 25pln (aby zarezerwować bilet napisz wiadomość do Świat Komedii)

Uwaga: Impreza dla osób dorosłych!!!

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 23:06:50

VI Zielonogórski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 2019-03-03 17:00:40
Link: https://www.facebook.com/events/342948856301589/

Młodzież Wszechpolska Zielona Góra, Stowarzyszenie Lubuszanie dla Rzeczpospolitej oraz Brygada Lubuska O NR zapraszają na Zielonogórski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasza manifestacja jest wyrazem hołdu dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po 1944 roku nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem.
Tym samym pragniemy kultywować etos Niezłomnych oraz ideały suwerennej i wielkiej Polski.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego promowania marszu, który organizowany przez nas od 2014 wpisał się na stałe w patriotyczny kalendarz Winnego Grodu.

Za pomocą niniejszego wydarzenia będziemy przekazywać informacje związane z przygotowaniami do marszu oraz samym jego przebiegiem.

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 3 marca (niedziela), godz. 18.00

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 20:46:33

PKF -Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe "Gaudium", ul. Botaniczna 12a/1
Czas: 2019-03-03 17:30:40 2019-03-03 21:00:40
Link: https://www.facebook.com/events/775476569488677/

IX spotkanie PKF w CTS "Gaudium". Tym razem zapraszamy na film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona".
"Nowy Orlean, rok 1918 − koniec I wojny światowej. Na świat przychodzi Benjamin Button (Brad Pitt), lecz jego narodziny są czymś niezwykłym. Rodzi się jako osiemdziesięcioletni staruszek i stopniowo młodnieje. Jego ojciec przerażony brzydotą dziecka porzuca go na progu domu dla starców; tam Benjamin wychowuje się pod opieką troskliwej Queenie . Tutaj też poznaje swoją miłość − wnuczkę jednej z pensjonariuszek − Daisy (Cate Blanchett). Przez kolejne lata Benjamin zamiast starzeć się staje się coraz młodszy. Film opowiada historie o ludziach i o miejscach, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, lecz również o tym, czego czas nie może zmienić." ( Wikipedia)

Po seansie porozmawiamy o tym, do czego zaprosi Was ten film. :)
zapraszamy serdecznie !

2019-02-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-11 21:51:06

Konkursy recytatorskie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-03-06 08:00:18 2019-03-07 15:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/2235700213419703/

Zapraszamy.
W marcu w Zielonogórskim Ośrodku Kultury kolejny raz prezentować się będą młodzi recytatorzy. Zapraszamy Was do udziału w Dziecięcym i Młodzieżowym Konkursie Recytatorskim.
Konkurs odbędzie się 6 marca (klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej) i 7 marca (klasy VI Ii VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum). 
Szkoły i inne placówki oświatowe na terenie Zielonej Góry są organizatorami eliminacji środowiskowych i mogą delegować do udziału w prezentacjach troje recytatorów w I grupie wiekowej (klasy I-III szkoły podstawowej), troje recytatorów w II grupie wiekowej (klasy IV-VI szkoły podstawowej) i troje recytatorów w III grupie wiekowej (klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum). 

Uwaga: Nominowani do finału wojewódzkiego LKR w roku 2018 mogą startować
w prezentacjach Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego 2019 bez konieczności brania udziału w eliminacjach środowiskowych.


Zgłoszenia laureatów eliminacji środowiskowych – szkolnych należy przesłać do Zielonogórskiego Ośrodka Kultury do 21 lutego 2019.
Wszelkie pytania i wątpliwości związane z organizacją i regulaminem imprezy prosimy kierować do ZOK (Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Dominika Krupa – tel. 68 4511000).
regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na zok.com.pl

2019-01-06

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-06 17:48:52

Rysowanie po Ekranie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Biblioteka Pana Kleksa, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-03-06 15:30:36 2019-03-06 17:00:36
Link: https://www.facebook.com/events/1684874671658301/

Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Pana Kleksa i Mediateka Góra Mediów w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze serdecznie zapraszają na warsztaty grafiki komputerowej!

Już 6 marca o godz. 16:30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne,
które odbędzie się na antresoli Biblioteki Pana Kleksa.
Uwaga! Podczas tego spotkania będziemy przyjmować ostatnie zapisy – o ile wcześniej lista nie zostanie zapełniona.
Maksymalna ilość miejsc: 6.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w klasach 4-6, które rysują/ malują, lecz nie mają doświadczenia pracy z tabletami graficznymi.

Obowiązują wcześniejsze zapisy; numer tel.: (68) 45 32 610 lub adres e-mail:biblioteka.pana.kleksa@biblioteka.zgora.pl
Prowadzenie: Anna Witkowska, Paulina Pochanke

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 18:51:38

Koncert Blood Brothers - official Iron Maiden tribute band

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2019-03-06 19:00:24 2019-03-06 22:00:24
Link: https://www.facebook.com/events/1402473956555017/

Blood Brothers
Nasi sąsiedzi z Ukrainy, cierpiąc głód koncertów swoich brytyjskich idoli w tej części kontynentu, postanowili wziąć gitary w swoje ręce i przynajmniej częściowo zaspokoić potrzebę "pogo do Iron Maiden". I wyszło im to tak dobrze, że noszą oficjalnie zatwierdzone miano "official Iron Maiden tribute band"! Ich koncerty to doskonała warsztatowo heavymetalowa petarda, która rozrusza nawet nieboszczyka. Ich występ to także spektakularne sceniczne show przy muzyce Iron Maiden, która tym pięciu chłopakom sprawia niesamowitą radość. Atmosfera, którą potrafią stworzyć na scenie daje niesamowite uczucie bycia częścią prawdziwego występu brytyjskich legend z tym, że w bardziej kameralnych okolicznościach. Na koniec dodać należy, że chłopaki mieli zaszczyt supportowania gwiazd takich jak Scorpions, Guano Apes, Lucuna Coli, Enter Shikari, Anti-Flag, Kaliban czy Clawfinger. Wszystkie koncerty będą dedykowane powrotom do Iron Maiden! To już 20 lat odkąd Bruce i Adrian powrócili! Blood Brothers zagrają cały album «Brave New World»! Musisz tam być!

Informacje dot biletów już wkrótce.

Audio:
www.soundcloud.com/bloodbrothers_im

Video:
https://youtu.be/pZxj4f1nZ58 - The Trooper
https://youtu.be/vFZtE6g1Lps - Run To The Hills
https://youtu.be/xd6YGF0s8rk - Fear Of The Dark
https://youtu.be/FQo85S5OAvk - The Evil That Men Do
https://youtu.be/T-jrzFSi0yQ - Hallowed Be Thy Name
https://youtu.be/IAFidHBWOE4 - Blood Brothers
https://youtu.be/GhlVQ5UGg2k - Seventh Son Of A Seventh Son
https://youtu.be/3x05oa7S0IA - 2 Minutes To Midnight
https://youtu.be/saz4G9sV4Ps - Flight Of Icarus

Socjalne media:
www.bloodbrothers.com.ua
www.facebook.com/bloodbrothers.ua
www.instagram.com/bloodbrothers_im
https://www.youtube.com/channel/UC_v2O8B2gmVCBYlelLYSDDw

2019-01-23

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-23 19:46:35

Koncert Blood Brothers - official Iron Maiden tribute band

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16,
Czas: 2019-03-06 19:00:55 2019-03-06 22:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/1402473956555017/

Blood Brothers
Nasi sąsiedzi z Ukrainy, cierpiąc głód koncertów swoich brytyjskich idoli w tej części kontynentu, postanowili wziąć gitary w swoje ręce i przynajmniej częściowo zaspokoić potrzebę "pogo do Iron Maiden". I wyszło im to tak dobrze, że noszą oficjalnie zatwierdzone miano "official Iron Maiden tribute band"! Ich koncerty to doskonała warsztatowo heavymetalowa petarda, która rozrusza nawet nieboszczyka. Ich występ to także spektakularne sceniczne show przy muzyce Iron Maiden, która tym pięciu chłopakom sprawia niesamowitą radość. Atmosfera, którą potrafią stworzyć na scenie daje niesamowite uczucie bycia częścią prawdziwego występu brytyjskich legend z tym, że w bardziej kameralnych okolicznościach. Na koniec dodać należy, że chłopaki mieli zaszczyt supportowania gwiazd takich jak Scorpions, Guano Apes, Lucuna Coli, Enter Shikari, Anti-Flag, Kaliban czy Clawfinger. Wszystkie koncerty będą dedykowane powrotom do Iron Maiden! To już 20 lat odkąd Bruce i Adrian powrócili! Blood Brothers zagrają cały album «Brave New World»! Musisz tam być!

Informacje dot biletów już wkrótce.

Audio:
www.soundcloud.com/bloodbrothers_im

Video:
https://youtu.be/pZxj4f1nZ58 - The Trooper
https://youtu.be/vFZtE6g1Lps - Run To The Hills
https://youtu.be/xd6YGF0s8rk - Fear Of The Dark
https://youtu.be/FQo85S5OAvk - The Evil That Men Do
https://youtu.be/T-jrzFSi0yQ - Hallowed Be Thy Name
https://youtu.be/IAFidHBWOE4 - Blood Brothers
https://youtu.be/GhlVQ5UGg2k - Seventh Son Of A Seventh Son
https://youtu.be/3x05oa7S0IA - 2 Minutes To Midnight
https://youtu.be/saz4G9sV4Ps - Flight Of Icarus

Socjalne media:
www.bloodbrothers.com.ua
www.facebook.com/bloodbrothers.ua
www.instagram.com/bloodbrothers_im
https://www.youtube.com/channel/UC_v2O8B2gmVCBYlelLYSDDw

2019-02-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-03 09:05:57

PRO8L3M * Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-07 18:00:18 2019-03-07 22:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/2306940899325717/

PRO8L3M - Widmo Tour - Zielona Góra

PRO8L3M w ramach Widmo Tour wystąpi premierowo z drugim LP pt. 'Widmo'. Nie zabraknie także klasyków z wcześniejszych wydawnictw zespołu.

Koncert będzie miał wyjątkową oprawę wizualną.

Bilety: https://bit.ly/2UkCcra
Lokalizacja: 51°56'30.6"N 15°30'08.2"E
Drzwi: 19:00
Koncert: 21:00
Wstęp: 16+

2019-01-28

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-28 18:28:20

XXVII Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: WOSiR Drzonków, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2019-03-08 09:00:25 2019-03-08 16:00:25
Link: https://www.facebook.com/events/302187740382970/

Lubuskie Centrum Targowe LCT-BIS ma przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXVII edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, które odbędą się w dniach 8 – 10 marca 2019 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, ul. Drzonków-Olimpijska 20.

Targi Budownictwa należą do największej imprezy targowej na Ziemi Lubuskiej i cieszą się dużym zainteresowaniem Wystawców oraz Zwiedzających. Rokrocznie w imprezie bierze udział ponad 100 wystawców, z których zdecydowana większość pochodzi z naszego regionu, ale są również wystawcy z całej Polski i Niemiec a imprezę odwiedzają tysiące gości.

Do uczestnictwa zapraszamy producentów oraz firmy usługowe z branży budowlanej, deweloperów, pracownie projektowania architektonicznego, projektowania i urządzania wnętrz oraz ogrodów, firmy zajmujące się doradztwem i usługami finansowymi oraz instytucje wspierające rozwój budownictwa.

Podczas trwania targów odbywa się wiele imprez towarzyszących, takich jak: pokazy, prezentacje oraz tradycyjnie konkursy dla Wystawców: „Produkt Targów”, „Najciekawsza Aranżacja Stoiska” oraz „Najlepszy Produkt Budowlany Firm Lubuskich” a dla Zwiedzających, którzy wezmą udział w konkursach przeprowadzanych na obiektach targowych wręczone zostaną miłe upominki.
Przyjmowanie zgłoszeń wystawców do udziału w targach 
tel.603 922 566 ( 8:00 - 14:00) lub e-mail:targi@lct-bis.pl

2018-12-09

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-12-09 21:27:36

Tajniki ciała ludzkiego – Akademia Młodego Biologa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2019-03-08 12:00:53 2019-03-08 13:30:53
Link: https://www.facebook.com/events/369511363846532/

Akademia Młodego Biologa to cykl spotkań o charakterze pokazowo-warsztatowym, adresowanych do dzieci w wieku 6-10 lat. Zapraszamy do nas grupy przedszkolne i młodszych uczniów szkoły podstawowej. Na zajęciach przybliżymy szczegóły funkcjonowania naszego organizmu. Uzupełnieniem zajęć będzie możliwość poeksperymentowania na stanowiskach naszej wystawy czasowej "Poznaj i odkryj siebie".
Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja. Liczba miejsc jest ograniczona, zatem obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o rezerwację miejsc telefonicznie, e-mailem lub w kasie Centrum Przyrodniczego:
tel.: 660 481 635
e-mail: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 21:42:00

8M Kobiety Przeciw Nienawiści // Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: deptak koło pomnika Bachusa
Czas: 2019-03-08 17:00:20 2019-03-08 19:00:20
Link: https://www.facebook.com/events/301565827228722/

Kobiety - na pierwszej linii walki o normalność.
Kobiety - dumne i wolne od strachu.
Kobiety - przeciw prawicowemu populizmowi.
Kobiety - przeciw fanatyzmowi religijnemu.
Kobiety - przeciw nienawiści.

Przeciw nienawiści i pogardzie wobec kobiet.
Przeciw nienawiści i okrucieństwu wobec dzieci.
Przeciw nienawiści i nieludzkiemu traktowaniu zwierząt.
Przeciw nienawiści i bezmyślności wobec przyrody.
Przeciw nienawiści do człowieka - innego, młodszego, starszego, z niepełnosprawnością, osoby LGBT+, migranta/ migrantki, uchodźczyni/ uchodźcy.

Idziemy przeciw złu. Idziemy przeciw nienawiści. Idziemy wspólnie, bo to jest walka o wspólny, lepszy świat. Właśnie teraz, właśnie w tych czarnych czasach.

Jesteśmy częścią Międzynarodowego Strajku Kobiet #8M, który zaczął się w Polsce od Ogólnopolskiego Strajku Kobiet 03/10/2016, a w tym roku odbywa się po raz trzeci!

Będzie się działo - szczegóły wkrótce!
A jeśli chcesz do nas dołączyć i zorganizować #8M w swoim mieście - napisz do nas na ogolnopolskistrajkkobiet@gmail.com lub przez nasz FP.
https://www.facebook.com/events/540951889723418/

Wesprzyj naszą zrzutkę: https://zrzutka.pl/mrsynp
Polub naszą stronę na FB: https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/
Obserwuj nas na TT: @strajkkobiet

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-13 21:52:08

Długi Łykend

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2019-03-08 18:00:06
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-34973-dlugi.lykend.zielona.gora.html

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Kobiet! Na zielonogórskiej scenie zaprezentowany zostanie spektakl gościnny "Długi łykend" w gwiazdorskiej obsadzie. Gwarantujemy dużą dawkę humoru oraz szereg atrakcji i niespodzianek dla wszystkich pań. Nie może Was zabraknąć!!!

Dwie pary małżeńskie. Karol, wzięty prawnik i zapiekła sknera, Wanda, modna psycholożka, królowa kozetki, Robert, gapiowaty nauczyciel i Pola, wielbicielka Dody i mody. Spotykają się w luksusowej willi gdzieś na skraju Puszczy Białowieskiej w mateczniku lelka krzykliwego. Ich wzajemne relacje szybko przekraczają granice konwencjonalnego spotkania przyjaciół a skrywane dotąd uczucia mocno komplikują spokojne życie obu par. "Jak dobrać sobie odpowiedniego partnera na życie?" pyta w tytule swojej książki Wanda. No i... zaczyna się dobieranie... Norm Foster jeden z najznakomitszych współczesnych komediopisarzy lekką ręką kreśli sylwetki bohaterów, dając aktorom wspaniały materiał do zbudowania zabawnych ról a dowcipny dialog gwarantuje widzom inteligentną zabawę najwyższej próby. Jego sztuki doczekują się rocznie około 150 rożnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali. Tego samego autora grane są w Polsce (z ogromnym powodzeniem) dwa spektakle: "Premiera" i "Ostra jazda". 

Obsada:
Maja Barełkowska, 
Katarzyna Walter, 
Piotr Dąbrowski, 
Wojciech Wysocki

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:47:14

3 Koncert Muzyki Filmowej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Hala CRS, ul. Sulechowska 41
Czas: 2019-03-08 18:00:08 2019-03-08 21:00:08
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-33467-3.koncert.muzyki.filmowej.zielona.gora.html


Na jednej scenie wystąpią Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka, Agata Nizińska, Kasia Moś, Tomasz "Tomson" Lach, Sławek Uniatowski, Grzegorz Hyży, Łukasz Zagrobelny oraz jako gość specjalny Beata Kozidrak wraz z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka.

Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka lub Tomasz Raczek

2019-01-21

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-21 20:49:02

Agata Nowosielska - Odludzkie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: BWA, Aleja Niepodległości 19,
Czas: 2019-03-08 18:00:40 2019-03-31 15:00:40
Link: https://www.facebook.com/events/394632454636949/

Agata Nowosielska - Odludzkie
kuratorka Iwona Bigos
otwarcie wystawy: 08.03. godz. 19:00
wystawa czynna do 31.03.2019.

„(...) w naszych duszach jest tabliczka woskowa. U jednego większa, u innego mniejsza, u jednego z czystego wosku, u drugiego z brudniejszego i twardszego, u niektórych z miększego, a bywa, że z takiego w sam raz (...). Powiedzmy, że to jest dar matki Muz, Mnemozyny. Jeżeli z tego, co widzimy albo słyszymy, albo pomyślimy, chcemy coś zapamiętać, podkładamy tę tabliczkę pod spostrzeżenia i myśli, aby się w niej odbijały tak jak wyciski pieczęci. To, co się w niej odbije, pamiętamy to i wiemy, jak długo trwa jego ślad w materiale”.
[Platon Teajtet tłum. W. Witwicki, Kęty 2002, 191 C–E]

Nie ma w słowniku słowa odludzkie. A jednak bez problemu potrafimy sobie wyobrazić co mogłoby ono oznaczać i wcale nie chodzi o synonim odczłowieczenia. Odludzkie to bardziej to, co jest od człowieka i po człowieku, ale również to czym on jest i to czego potrzebuje.
Wystawę prac Agaty Nowosielskiej można podzielić dwie opowieści: jedną o tym, co tworzy człowieka – cielesności i duchowości oraz drugą o tym, co stworzył człowiek kierowany potrzebami.
Punktem wyjścia do tego humanistycznego dialogu pogrążonego w cieniu mizantropii, wydaje się być obraz o znamiennym tytule tabula rasa, który wcale nie przedstawia powierzchni czystej i gładkiej. Tabula rasa Nowosielskiej jest albo przykryta draperią, albo sama nią jest i to właśnie w jej fałdach rozpoczyna się narracja o nas, o naszym świecie z nami lub już po nas. W tej opowieści figura ludzka pojawia się tylko sporadycznie, ograniczona albo do sztafażu, albo odwrócona plecami. Próbując wyrazić całość artystka ogranicza się do kilku tematów, jak ogrody, igrzyska, materialność i niematerialność. Nie pozwala sobie jednak na jednoznaczność, gra i obrazem, i tytułem. Raz wprowadza na ślad narracji, zachwyca pięknem motywu i doskonałością malarstwa aby za chwilę osadzić nas na skrajni. Prowadząc przez piekło rozczarowania człowiekiem, Nowosielska stawia nas na końcu przed przysłowiową ścianą, której pozorne romantyczne piękno po chwili okazuje się tylko wybielonym śmietniskiem.

Iwona Dorota Bigos


Agata Nowosielska, urodzona w 1982 roku w Gdyni, jest malarką, kuratorką i autorką tekstów o sztuce. Gdańską ASP ukończyła w 2006 r. na Wydziale Malarstwa. Absolwentka Hochschule für Künste Bremen (program Erasmus) oraz Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2010). Ze Stocznią Gdańską i Młodym Miastem związana od 2004 roku od czasu debiutu w Eksperymentalnej Galerii eksperymentalnej Sztuki Klosz Art Jakuba Bielawskiego i wystawy indywidualnej w Kolonii Artystów Sylwestra Gałuszki i Mikołaja Roberta Jurkowskiego. Obecnie kuratorka współpracująca z gdańskim Klubem Żak.
Laureatka Bremerkunstipendium (2007), Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska (2010, 2014 oraz 2018), międzynarodowego projektu Close Stranger (realizowanego we współpracy z CSW Łaźnia, 2013-2014) oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury (2014). Zdobywczyni II nagrody w międzynarodowym konkursie „Bilder retten Bücher” organizowanego przez Narodową Bibliotekę w Wiedniu. 2014 Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska Fundusz Mobilności (Wystawa w ramach Stypendium odbyła się w siedzibie Chorwackiego Stowarzyszenia Artystów Sztuk Wizualnych HDLU 29 października 2015 roku.) 2016 Stypendium Kultura Polska na Świecie - Instytut Adama Mickiewicza - indywidualna wystawa "Holy place" w Szwecji. 2016 Stypendium Kultura Polska na Świecie - Instytut Adama Mickiewicza - zbiorowa wystawa "Z tęsknoty do przynależności",Hong Kong, Chiny.

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-13 21:32:20

Koncert William Prestigiacomo

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2019-03-08 19:00:35 2019-03-08 21:00:35
Link: https://www.facebook.com/events/969059139959279/

William Prestigiacomo, finalista The Voice of Poland 6, to człowiek który kocha muzykę. Jest włoskim piosenkarzem z angielskim imieniem, urodzonym w Niemczech, a mieszkającym w Polsce. Artysta pochodzi z Palermo na Sycylii, ma włoski temperament i kocha śpiewać od dziecka. Uwielbia blues, jazz, reggae, country i rock. William nie tylko śpiewa, ale także pisze własne piosenki. Członek zespołu Band Blues Rock, solista w Teatrze Sabaoth / projekt „Sounds of Sabaoth”, finalista programu muzycznego „Tour Music Festival” organizowanego przez Universal Music Italy i MTV w sekcji „Songwriters”. William obecnie promuje swój pierwszy singiel, pt. „Just for Love”, który zaprezentował w programie muzycznym „Jaka to melodia” TVP1 oraz „Pytanie na śniadanie” TVP2 i który zaśpiewa dla nas w Fabryce podczas muzycznego dnia kobiet. Zapraszamy!

https://www.youtube.com/watch?v=JxzLiZkvA5A
______________________________________________________

Bilety dostępne od 28.01 br

przedsprzedaż 20 zł bilet
w dniu koncertu 20 zł bilet

do nabycia
- w klubie
- online abilet

______________________________________________________

W celu rezerwacji stolika podczas wydarzenia, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 537200681.
______________________________________________________

#fabryka #koncert #muzykanażywo #Will #Williamprestigiacomo #zielonagora #moniuszki #dobregranie #rock #blues #bluesrock #jazz, #reggae, #country

2019-02-03

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-03 09:04:41

Warsztaty oddechowe Buteyko oraz biegowe Pose Method of running

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Iron Church, Os. Zacisze 16
Czas: 2019-03-09 10:00:10 2019-03-09 16:00:10
Link: https://www.facebook.com/events/1062192200618851/

Zapraszamy na warsztaty szlifowania techniki biegowej via Pose Method of Running oraz pracy nad oddechem via Oddychanie Metodą Butejki (tlenowa przewaga).

Nasze warsztaty to niesamowicie zintensyfikowana sobota, w której rozłożymy Twoją technikę na części pierwsze, a potem złożymy ją w nową całość. To także jedyna okazja, aby podczas kilku godzin całkowicie zmienić swoje życie pod kątem oddechu. Pozbyć się zadyszki i raz na zawsze rozprawić się z brakiem energii podczas wstawania.

Zapraszamy cię na bardzo intensywne warsztaty pracy nad twoją techniką biegu, które raz na zawsze zmienią Twoje wizję biegania. Na tych warsztatach skupimy się na korekcie techniki i wszelkich sprawach związanych z tym jak doprowadzić ją do perfekcji wg standardów Pose Method of Running, którego Maciej Jagusiak, czyli Pan Jagoda, jest jedynym certyfikowanym trenerem w Polsce.

Dla Kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem jak i doświadczonych biegaczy, którzy chcą poprawić złe nawyki lub udoskonalić swoją technikę.

Odpowiemy między innymi na takie pytania:

Czy zmieniając technikę nie zaburzysz ekonomiki ?
Ile czasu potrzebuję aby zmienić technikę?
Jak bezpiecznie przejść do biegania na śródstopiu?
Czy da się dobrze technicznie truchtać?
Jak wydłużyć krok nie zwiększając ryzyka kontuzji?
Co jest a co nie jest oczywistym błędem technicznym?

A także jak przy pomocy treningu oddechowego:

- mieć więcej energii z rana
- pozbyć się astmy
- ... i kilku kilogramów!!
- podnieść próg mleczanowy i tlenowy,
- bardziej panować nad umysłem w sytuacji kontrolowanego stresu,
- wzmocnić przeponę,
- zwiększyć wydolność fizyczną!
- a także wytwarzać naturalny doping poprzez zwiększenie produkcji hormonu EPO (erytropoteyna), który pobudza szpik kostny do produkcji erytrocytów, zwiększając transport tlenu przez krew,
- przestać chrapać i podnieść jakoś snu, aby regenerował lepiej niż spa w 5 gwiazdkowym hotelu.
- oraz jak na stałe poradzić sobie z astmą, alergią, nadciśnieniem, nieżytem nosa

A to tylko mała część tego co Cię czeka w IRON CHURCH 9.03.2019

MODUŁ I BIEGOWY

11:00-13:30

Cena 147zł

MODUŁ II ODDECHOWY

14:00-17:00

Cena 147zł

Jeśli wybierzesz 2 moduły, inwestujesz w siebie jedynie 247zł!

2019-02-11

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-11 21:14:53

Maraton SERC - I Charytatywny Maraton Indoor Cycling

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: hala sportowa UZ, ul. Szafrana 6
Czas: 2019-03-09 15:00:02 2019-03-09 19:00:02
Link: https://www.facebook.com/events/1169745923183719/

Kochani mamy wielki zaszczyt zaprosić Was na
I CHARYTATYWNY "MARATON SERC".
Jest to niezwykłe wydarzenie, gdyż będziemy kręcić dla naszej małej bohaterki Różyczki. Więcej informacji już wkrótce.
ZAPISY - CZAS START

2019-02-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-04 21:32:08

Sexi Dzień Kobiet w Fabryce

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2019-03-09 17:00:48
Link: https://www.facebook.com/events/251528719109066/

Specjalnie z okazji dnia kobiet zapraszamy Was na NIEZAPOMNIANĄ IMPREZĘ :-)

Podczas wieczoru:
Niespodzianki na barze!
Szwedzkie stoły z pysznymi fabrycznymi przekąskami!
Ok północy profesjonalny pokaz tańca erotycznego w wykonaniu Panów ze zdjęcia!
zapraszamy Was serdecznie 09.03 do Fabryki ♥

Menu wieczoru:
- mini hamburgery mięsne & wege
- oryginalna włoska pizza
- frytki stekowe
- chipsy domowe na ciepło
- mini calzone

Cena 50 zł / Os.

Zapraszamy!

2019-02-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-02 16:52:12

ŁĄKI ŁAN / Zielona Góra 09.03 / Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-09 18:00:41 2019-03-09 22:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/484439271963968/

ŁĄKI ŁAN ZAGRA W ZIELONEJ GÓRZE!
09.03.2019 KAWON, UL. ZAMKOWA 5
INFORMACJE O BILETACH WKRÓTCE!

ŁĄKI ŁAN słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do Natury.

Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show.

W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta Łąki Łan "Syntonia", którą promują single "Pola Ar" i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”

2019-01-01

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-01 22:07:35

Koncert Yellow Horse - Zielona Góra "Jazz Kino"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JazzKino, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-03-09 19:00:14 2019-03-09 22:00:14
Link: https://www.facebook.com/events/499877997188312/

Zapraszamy na koncert Yellow Horse ! 
Zielona Góra - Jazz Kino 
09.03.2019, start 20:00 
Wstęp 15zł 

Yellow Horse to trio nawiązujące klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko... Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album Lost Trail łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady.

Muzyka: 

https://www.youtube.com/watch?v=RzPNOE53U0Y
https://www.youtube.com/watch?v=5vylTMtlEWI
https://www.youtube.com/watch?v=BnkMB53vtT8

Występ w TVP Polonia

https://www.youtube.com/watch?v=SVvQ_qQ5ecI
https://www.youtube.com/watch?v=B19uILkl7vs

Występ w Radio Lublin 

https://www.youtube.com/watch?v=3iZ1Otj_PHA&t=82s
https://www.youtube.com/watch?v=r-nel5FDoxw
https://www.youtube.com/watch?v=AsGYStnh8CQ

Recenzje najnowszego albumu "Lost Trail" : 

Gitarzysta - https://magazyngitarzysta.pl/muzyka/recenzje/rock-i-punk/38473-lost-trail

Top Guitar - http://topguitar.pl/muzyka/yellow-horse-lost-trail/

Polska Płyta - https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2018/07/05/yellow-horse-lost-trail/

Kvlt - https://kvlt.pl/recenzje/yellow-horse-lost-trail-2018/

Wyspa.fm - http://wyspa.fm/news/146960/nowa-plyta-yellow-horse-juz-w-sprzedazy

Rock Area - http://www.rockarea.eu/articles.php?article_id=5260

Cantara Music - https://www.cantaramusic.pl/recenzje?action=details&id=714

2018-12-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-12-17 18:59:39

Dwie pary do pary

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-03-10 15:00:21
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-31047-dwie.pary.do.pary.zielona.gora.html

Spektakl Warszawskiego Teatru Capitol z Okazji Dnia Kobiet w reżyserii Olafa Lubaszenko!!! DWIE PARY DO PARY- Gdy noc poślubna zmienia się w koszmar...
Niefortunna pomyłka zmienia noc poślubną młodych i całkowicie niedoświadczonych nowożeńców w prawdziwy koszmar. Elizabeth i Timothy nie spędzą tych wyjątkowych i jakże ważnych dla nich chwil sami. Niespodziewanie do ich apartamentu hotelowego wkracza inna para świeżo upieczonych i bardziej dojrzałych małżonków. Obie rezerwacje są ważne, wolnych pokoi brak, a Wanda i Frankie ani myślą rezygnować ze swoich planów. Po chwilowym impasie, rozpoczyna się wojna o pokój. I tak najpiękniejsze chwile na nowej drodze życia obydwu par, zamieniają się w istne wariactwo. Ta noc poślubna będzie bezsenna... Jednak nie takich doznań i atrakcji spodziewali się po niej nowożeńcy. Wypadnięty dysk, mdłości, krwotok z nosa, wspinaczka po rynnie na piętnastym piętrze, telefony od wścibskiej mamusi, bezczelny boy hotelowy wyłudzający napiwki i na koniec... zabawa w chowanego. Czy nowożeńcy zdołają w takich okolicznościach skonsumować swoje małżeństwo? 

OBSADA 
ELIZABETH -  Dominika Kryszczyńska
WANDA -  Patricia Kazadi
TIMOTHY - Eryk Kulm Jr
FRANKIE -  Lesław Żurek
HERMAN -  Hiroaki Murakami

Autorzy  Billy Van Zandt & Jane Milmore
Reżyseria  Olaf Lubaszenko
Kostiumy  Tomasz Jacyków

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:50:42

Dwie pary do pary

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-03-10 18:00:22
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-31049-dwie.pary.do.pary.zielona.gora.html


Spektakl Warszawskiego Teatru Capitol z Okazji Dnia Kobiet w reżyserii Olafa Lubaszenko!!! DWIE PARY DO PARY- Gdy noc poślubna zmienia się w koszmar...
Niefortunna pomyłka zmienia noc poślubną młodych i całkowicie niedoświadczonych nowożeńców w prawdziwy koszmar. Elizabeth i Timothy nie spędzą tych wyjątkowych i jakże ważnych dla nich chwil sami. Niespodziewanie do ich apartamentu hotelowego wkracza inna para świeżo upieczonych i bardziej dojrzałych małżonków. Obie rezerwacje są ważne, wolnych pokoi brak, a Wanda i Frankie ani myślą rezygnować ze swoich planów. Po chwilowym impasie, rozpoczyna się wojna o pokój. I tak najpiękniejsze chwile na nowej drodze życia obydwu par, zamieniają się w istne wariactwo. Ta noc poślubna będzie bezsenna... Jednak nie takich doznań i atrakcji spodziewali się po niej nowożeńcy. Wypadnięty dysk, mdłości, krwotok z nosa, wspinaczka po rynnie na piętnastym piętrze, telefony od wścibskiej mamusi, bezczelny boy hotelowy wyłudzający napiwki i na koniec... zabawa w chowanego. Czy nowożeńcy zdołają w takich okolicznościach skonsumować swoje małżeństwo? 

OBSADA 
ELIZABETH -  Dominika Kryszczyńska
WANDA -  Patricia Kazadi
TIMOTHY - Eryk Kulm Jr
FRANKIE -  Lesław Żurek
HERMAN -  Hiroaki Murakami

Autorzy  Billy Van Zandt & Jane Milmore
Reżyseria  Olaf Lubaszenko
Kostiumy  Tomasz Jacyków

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:52:12

Edith Piaf i przyjaciele

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski - Aula, ul. Podgórna 50
Czas: 2019-03-12 18:00:24
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-30619-edith.piaf.i.przyjaciele.zielona.gora.html

Edith Piaf - Edith Wróbelek, jak ją nazwano w młodości z powodu niskiego wzrostu i niewielkiej postury to słynna francuska piosenkarka, która już za życia stała się legendą. Swoja karierę rozpoczęła na paryskich ulicach skąd trafiła na najsłynniejsze światowe sceny. Obdarzona niezwykle silnym, pełnym ekspresji i dramatyzmu głosem olśniła cały świat. Jej nostalgiczny, wręcz dramatyczny repertuar inspirowany był prostą filozofią: kochać i śpiewać. Do najpopularniejszych utworów z twórczości Edith Piaf należą: "L'accordeoniste", "La vie en rose", "Milord", "Padam, Padam", "Je ne regrette rien". Te utwory zaliczono do klasyki francuskiej piosenki, ale czy tylko do francuskiej? Mody i upodobania muzyczne się zmieniają, ale moda na Edith Piaf wciąż trwa, i to nie tylko nad Sekwaną.

W hołdzie dla Edith Piaf postanowiliśmy stworzyć koncert poświęcony twórczości tej wielkiej, niezapomnianej artystce. Koncert przepełniony atmosferą paryskich ulic połowy XX wieku, koncert, który na zawsze pozostanie w Państwa pamięci. Kilka utworów wykonanych w czasie koncertu pochodzi z repertuaru jej największych przyjaciół z francuskiej bohemy. W rolę Edith Piaf wcieli się obdarzona wspaniałym głosem Pani Maria Czechlewska, absolwentka PSM, pasjonatka śpiewu od lat związana z PZPLiT Mazowsze, koncertowała na wielu scenach Europy a także w USA. W sezonie 2016/2017 kreowała główna rolę w spektaklu " Les Bal Spectacle de Paris''. U jej boku zaśpiewa wybitny tenor - baryton Andreij Timoschenko, główna postać Chóru Alexandra Pustovalova, można by o nim książkę napisać, śpiewał w ponad 60 krajach świata, zawsze z wielkim sukcesem. 

Solistom będzie towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją samego Alexandra Pustovalova - niezwykłego i wszechstronnego artysty, który wielokrotnie odwiedzał nasz kraj. Wśród muzyków wystąpią również wirtuozi bałałajki i nieodzownego w piosenkach Edith Piaf akordeonu.  Międzynarodowa obsada i starannie dobrany repertuar z twórczości Edith Piaf i jej przyjaciół gwarantują dobrą zabawę,niezapomniany i piękny wieczór, wieczór pełen miłości i śpiewu, wieczór Edith Piaf i jej przyjaciół.

Zapraszamy na koncert!!!

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:53:57

10 Miejski Przegląd Filmów Amatorskich

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: V LO im. Krzysztofa Kieślowskiego, ul. Zachodnia 63
Czas: 2019-03-13 10:00:49 2019-03-13 13:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/243466889865401/

Zapraszamy na kolejną przygodę z filmem w naszej szkole.

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-13 21:49:50

XII Dyktando Uniwersyteckie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Aula Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71
Czas: 2019-03-14 09:00:43 2019-03-14 13:00:43
Link: https://www.facebook.com/events/392352401516535/

Zespół Kół Naukowych Gradiam wspólnie z AEGEE - Zielona Góra oficjalnie ogłaszają XII Dyktando Uniwersyteckie, odbywające się w tym roku pod hasłem: "Jak często potykasz się o swój własny język?". Patronem honorowym dyktanda jest Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Pula nagród prezentuje się następująco:
- zdobywca I miejsca otrzyma kartę prezentową do Empiku o wartości 300 zł
- zdobywca II miejsca otrzyma kartę prezentową do Empiku o wartości
200 zł
- zdobywca III miejsca otrzyma kartę prezentową do Empiku o wartości
100 zł
- do zakończenia konkursu mogą zostać ogłoszone kolejne nagrody i bonusy

Konkurs polega na odręcznym napisaniu dyktanda, wygłoszonego w dniu 14.03.2019 r. o godzinie 10:00 w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Autorem dyktanda jest prof. dr hab. Marian Bugajski.

Dyktando ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich zainteresowanych, także tych spoza Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Przed zgłoszeniem uczestnictwa, prosimy o zaznajomienie się z regulaminem konkursu.

Ogłoszenie wyników dyktanda i rozdanie nagród odbędzie się 14.03.2019 r. w Zielonej Górze, w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Zielonogórski i działające z jego ramienia Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców UZ oraz AEGEE - Zielona Góra.

REGULAMIN KONKURSU:

I. Definicje
1. „Regulamin” – niniejszy dokument, określający warunki przebiegu Konkursu.
2. „Konkurs” – wydarzenie pod tytułem: XII Dyktando Uniwersyteckie, prowadzony na zasadach określonych niniejszym Regulaminem.
3. „Organizator” – Uniwersytet Zielonogórski, Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców UZ, AEGEE - Zielona Góra.
4. „Uczestnik” – pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która zgłasza swój udział w Konkursie.
5. „Komisja” – organ składająca się z przedstawicieli Organizatora lub osób przez niego wskazanych, dokonujący oceny prac konkursowych.

II. Postanowienia ogólne
1. Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa
w Konkursie.
2. Konkurs prowadzony jest na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
3. Konkurs rozpoczyna się o godz. 10:00 i kończy się o godz. 14:00 w dniu 14.03.2019 r.
4. Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 Nr 201 poz. 1540 z późn. zm.).

III. Warunki uczestnictwa w Konkursie
1. Uczestnikiem Konkursu może być każda pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca obywatelstwo polskie, miejsce stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz pełną zdolność do czynności prawnych, z wyłączeniem osób, o których mowa w ust. 2 poniżej.
2. Z możliwości nagrodzenia w Konkursie wyłączeni są Organizatorzy oraz osoby wchodzące w skład Komisji.
3. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest zaznajomienie się Uczestnika z niniejszym Regulaminem.

IV. Zasady Konkursu
1. Wzięcie udziału w Konkursie polega na wykonaniu zadania konkursowego przez Uczestnika na zasadach określonych poniżej.
2. Jeden Uczestnik może wykonać w Konkursie maksymalnie jedną pracę w formie dyktanda, które zostanie podyktowane w trakcie trwania Konkursu w obecności wszystkich Uczestników, Organizatorów i Komisji.
3. Zgłoszenie uczestnictwa odbywa się w dniu Konkursu.
4. Praca będąca przedmiotem oceny Komisji musi być stworzona podczas trwania Konkursu.
5. Prace będące niezgodne z założeniami Konkursu i zasad Regulaminu nie będą brane pod uwagę, tj. nie będą przedmiotem oceny Komisji.
6. Korzystanie ze wszelkich pomocy dydaktycznych w postaci słowników, ściąg itp. w trakcie trwania Konkursu jest jednoznaczne z dyskwalifikacją Uczestnika.
7. Materiały przekazane na Konkurs nie podlegają zwrotowi.
8. Zgłoszenie udziału w Konkursie jest równoznaczne z pełną akceptacją Regulaminu Konkursu.

V. Tematyka i forma pracy konkursowej
1. Praca konkursowa musi być związana z tematyką konkursu.
2. Tematyką konkursu jest dyktando napisane odręcznie w trakcie trwania konkursu.
3. Warunkiem przyjęcia pracy do oceny Komisji jest jej czytelność i wizualna estetyka.

VI. Komisja konkursowa
1. Prace konkursowe będą oceniane przez Komisję.
2. Komisja dokona oceny językowej pracy.
3. Zadania Komisji:
• kwalifikacja zgłoszonych prac,
• ocena zakwalifikowanych prac,
• przyznanie dyplomów i nagród rzeczowych
4. Komisja może zwrócić się do autorów prac konkursowych, o udzielenie dodatkowych informacji na temat pracy.
5. Decyzje Komisji zapadają większością głosów; w kwestiach nierozstrzygniętych decyduje głos przewodniczącego.
6. Decyzje Komisji Konkursu są ostateczne.

VII. Rozstrzygnięcie Konkursu
1. Dnia 14.03.2019 r. Komisja wybierze wśród Uczestników trzy osoby (zwane dalej „Zwycięzcami”) zajmujące I, II oraz III miejsce w Konkursie.
2. Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej podczas gali w Bibliotece Uniwersyteckiej w Zielonej Górze.
3. Informacja o Zwycięzcach będzie również udostępniona na stronie Organizatora.
4. Oficjalne odebranie nagród odbędzie się na gali w auli Biblioteki Uniwersyteckiej w Zielonej Górze.
5. Konkurs i gala odbędzie się dnia 14.03.2019 r. w godzinach 10:00-14:00.

VIII. Nagrody
1. Nagrodę w Konkursie (dalej „Nagroda”) stanowią:
• karty prezentowe do Empiku na łączną kwotę 600 zł.
2. W Konkursie nagrodzone zostaną 3 osoby.
3. Zwycięzca trzymają Nagrodę poprzez odbiór osobisty, który nastąpi podczas gali w Bibliotece Uniwersyteckiej w Zielonej Górze.
4. Zwycięzcy nie przysługuje prawo żądania wymiany Nagrody na inną lub na ekwiwalent pieniężny.
5. W przypadku podania przez Uczestnika błędnych, nieprawdziwych lub niekompletnych danych, niezbędnych do wydania Nagrody, forma przekazania Nagrody pozostaje w dyspozycji Organizatora.

IX. Dane osobowe
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 i art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE [RODO], informujemy, że:
1. Administratorem danych osobowych Uczestników jest Uniwersytet Zielonogórski, 65-417 Zielona Góra, ul. Licealna 9; REGON 977924147; tel. 683282000, fax: 683270735; www.uz.zgora.pl.
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować w sprawach ochrony swoich danych osobowych przez e-mail: IOD@adm.uz.zgora.pl lub telefonicznie tel. 603474724.
3. Dane osobowe Uczestników przetwarzane będą w celu promocji i prawidłowego funkcjonowania Konkursu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia Komisji Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. – RODO.
4. Imię, nazwisko oraz wizerunek Uczestnika może zostać opublikowany na Facebooku Organizatora, Instytutu Filologii Polskiej i Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz w materiałach promocyjnych i prasowych wspomnianych podmiotów.
5. Dane osobowe Uczestnika przechowywane będą przez okres 10 lat.
6. Uczestnik posiada prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
7. Uczestnik ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
8. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, jednakże jej brak może skutkować odmową uczestnictwa w Konkursie.

X. Postanowienia końcowe
1. Regulamin konkursu będzie dostępny na stronach Organizatora oraz w sali 202 budynku A-16 Uniwersytetu Zielonogórskiego.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.

2019-01-31

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-31 08:04:35

10 Tenorów

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5
Czas: 2019-03-14 18:00:43
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-34132-10.tenorow.zielona.gora.html

10 TENORÓW przynoszą miłość do Polski w 2019r. Trasa koncertowa 10 utalentowanych wokalistów gwarantuje pasję i uśmiech na twarzy. Najbardziej ekscytująca grupa wokalna 10 TENORÓW zaśpiewa dosłownie wszystko - od najlepszych piosenek romantyczny pop, ballad rockowych po utwory ludowe aż do arii operowej. Nic dziwnego - jest ich aż DZIESIĘCIU, więc i repertuar szeroki i możliwości znaczące. Ale to przecież nie jest cała prawda o 10 Tenorach z Polski i Ukrainy - ważnym elementem jest perfekcja z jaką wykonują muzykę, oraz skala talentu, który pozwala na sięganie równocześnie do twórczości Johanna Straussa i Leonarda Cohena. Jakie są rezultaty tego spotkania? Oceńcie Państwo sami... 

CZĘŚĆ I:
1. C. Porter "C'est magnifique" z musicalu "Can-Can" 
2. Il Divo "La vida sin amor" 
3. A. Lara "Granada" 
4. N. Rota "Parla piu piano" z muzyki do filmu "Ojciec chrzestny" 
5. F. Lehár Septet z operetki "Wesoła Wdówka" 
6. P. Majboroda "Moja rodzona matko" 
7. J. Strauss-syn Aria Barinkaya "Wielka sława to żart" z operetki "Baron cygański" 
8. E. De Curtis "Wróć do Sorrento" 
9. G. Verdi "La donna è mobile" z opery "Rigoletto" 
10. E. Cannio "O surdato" nnammurato 
11. C. Velázquez "Besame mucho" 
12. L. Danza "Funiculì, funiculà" 
13. Q. Mendoza y Cortés "Cielito Lindo" 

CZĘŚĆ II:
1. C. Pesa, L. Greco, G. Meccia, J. Fontana "Il mondo" 
2. R.Valens Ludowa piosenka meksykańska "La Bamba" 
3. Secret Garden "You raise me up" 
4. C. D. Labati "Help yourself" 
5. "Typewriter" orkiestra 
6. L. Reed "Delilah" 
7. J. Groban "Per te" 
8. W. Iwasiuk "Czerwona Ruta" 
9. L. Cohen "Hallelujah" 
10. D. Modugno "Volare 
11. F. Sartori "Con te partirò" 
12. H. Carpendale Liberta 
13. B. Joel "Uptown Girl" 
14. F. Mercury "We are the champions" 

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:55:53

Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy - Jezioro Łabędzie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Hala CRS ul. Sulechowska 41
Czas: 2019-03-15 18:00:05
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-31060-rosyjski.klasyczny.balet.moskwy..jezioro.labedzie.zielona.gora.html

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Dziś oni stanowią podstawę kolektywu. Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował. Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji - Natalya Kungurceva. W składzie kolektywu wśród uznanych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych - Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich. Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerzy - absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata. W okresie od 8 do 17 marca 2019 roku "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu obejrzą widzowie z 10 miast w Polsce. To będzie wspaniałe widowisko (w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą), w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem  40 tancerzy baletowych!

"Jezioro Łabędzie" to jedyny w swoim rodzaju utwór, który można słuchać i oglądać dziesiątki razy z coraz większym zainteresowaniem. Piękna, wysublimowana muzyka baletowa, cała do ostatniej nuty, przelewa się w taniec. Przy tym bajka przekształciła się w żywą symbolikę tego, co jest szlachetne i wzruszające w duszy słowiańskiej kobiety. Historia dziewczyny zaczarowanej w Łabędzia przez złego czarnoksiężnika to legenda znana z dzieciństwa. A motywy złowrogiej dwoistości w wizerunku Czarnego Łabędzia wciąż inspirują współczesnych artystów wszystkich gatunków sztuki. "Jezioro Łabędzie", jak powiedział krytyk, to "wzruszająca pieśń bez słów"!

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 22:58:07

Arab w Zielonej Górze | 16 Marca

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: WySPa, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2019-03-16 18:30:00
Link: https://www.facebook.com/events/534262977047769/

Zapraszamy na premierowy koncert Araba !
Razem z Nim Sylu i DJ Avens ! 
--------------------------------------------------------
ARAB IG: https://www.instagram.com/gabrys_arabski
SYLU IG: https://www.instagram.com/s_y_l_u/
AVENS IG: https://www.instagram.com/avensmusic
--------------------------------------------------------
16 Marca (Sobota) Klub WySPa - Klub Studencki !
Więcej info wkrótce!

2018-12-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-12-17 18:49:07

Daria Zawiałow | Helsinki Tour - Zielona Góra 17.03

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-17 18:00:16 2019-03-17 21:00:16
Link: https://www.facebook.com/events/938493743206077/

Daria Zawiałow / Helsinki Tour!
17 marca 2019 (niedziela), godz. 20:00 (otwarcie drzwi 19)
Kawon, ul. Zamkowa 5, Zielona Góra.

Bilety w cenie: 
55 zł na https://bit.ly/2BbDUTP
60 zł na BiletyFM, Biletomat, Eventim, Ticketmaster, Ebilet, Abilet.pl
65 zł w kasie klubu dniu koncertuIdzie nowe! 
Nowa płyta Darii Zawiałow, a wraz z nią trasa koncertowa!!!

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która przebojem weszła na polski rynek fonograficzny zapowiada kolejny etap w swojej muzycznej karierze. Jej debiutancka płyta „A Kysz!” pojawiła się w marcu 2017 roku i szybko pokryła się złotem. Od tamtej pory Daria zagrała mnóstwo koncertów kradnąc serca coraz to większej rzeczy słuchaczy, którzy wyglądali nowego materiału. Artystka właśnie zapowiada premierę i trasę, podczas której fani będą mogli usłyszeć nowe utwory. Drugi, studyjny album "Helsinki" ukaże się wiosną nakładem wydawnictwa Sony Music.


Daria Zawiałow o nowej płycie i koncertach:
„Helsinki” – to tytuł mojego nowego albumu, który ujrzy światło dzienne na wiosnę 2019! Materiał na płytę stworzyłam razem z moim przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Nie spodziewaj się jednak powtórki z „A Kysz!”. Muzyczne poszukiwania, fascynacje nowymi dźwiękami i rozwój zaprowadziły nas w miejsca, w których jeszcze razem nie byliśmy. Pobawiliśmy się trochę elektroniką, ale nie zawładnęła nami całkowicie – za bardzo kochamy organiczne brzmienia i mocne gitarowe riffy! Będzie dojrzalej, będzie jeszcze bardziej eklektycznie, a na pewno będzie po naszemu! Płyta ukaże się wczesną wiosną 2019 roku.”
W ślad za nią wyruszę w trasę koncertową, jestem przekonana, że efekt tych naszych poszukiwań bardzo pozytywnie zaskoczy wszystkich, którzy zechcą się z nami spotkać na trasie i przyjąć od nas całą masę muzycznej energii!
Do zobaczenia!!!


Helsinki Tour
15.03 – Toruń | Od Nowa
16.03 – Szczecin | Kolumba 4
17.03 – Zielona Góra | Kawon
22.03 – Kraków | Studio
23.03 – Rzeszów | Pod Palmą
24.03 – Bielsko Biała | Miasto
30.03 – Gdańsk | Stary Maneż
31.03 – Łódź | Wytwórnia
05.04 – Katowice | Rialto
06.04 – Warszawa | Stodoła
07.04 – Białystok | Zmiana klimatu 
12.04 – Kielce | Bohomass 
13.04 – Wrocław | Zaklęte Rewiry
26.04 – Poznań | Enea Spring BreakKontakt: Rafał Podlewski rafal@kayax.pl 606 431 255

2019-01-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-02 08:02:41

Lao Che // 21.03 // Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-21 18:00:09 2019-03-21 21:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/803076976707636/

Koncert promujący nową płytę zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie”. 

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. 

Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina. 

Zespół występuje w składzie: 
Rafał Borycki – bas, wokal 
Mariusz Denst – sampler, wokal 
Hubert Dobaczewski – wokal, gitara 
Maciek Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne, sampler, wokal 
Michał Jastrzębski – Szwed – perkusja 
Karol Gola- saksofon, flet, klawisze 
Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal 

Bilety do nabycia w lokalu i na portalu abilet.pl 
Cena 50/60 w przedsprzedaży i 70 w dniu koncertu.

2019-01-02

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-02 10:45:35

Krajowa Wystawa Psów Rasowych - 23 marca 2019r.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2019-03-23 09:00:19 2019-03-23 17:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/2224950920858365/

Krajowa Wystawa Psów Rasowych - 23 marca 2019r.

Miejsce: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie (66-004 Zielona Góra, ul. Drzonków-Olimpijska 20).

Więcej informacji już niebawem.

Oficjalna strona www.zkwp.zgora.pl

2019-01-01

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-01 22:06:19

♫ Kufajka Rencisty gra Brylewskiego ♫ koncert ♫ Zielona Góra ♫

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-03-23 19:00:26 2019-03-23 22:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/405264620232487/

Kufajka Rencisty to zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae. Od 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej. W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów krajowej sceny punkrockowej. Projekt Kufajka Rencisty gra BRYLEWSKIEGO to hołd złożony Robertowi Brylewskiemu wyjątkowej postaci Polskiej sceny alternatywnej. Podczas koncertu usłyszeć można znane utwory zespołów: Brygada Kryzys, Armia, Izrael oraz własne kompozycje. Żywiołowość i charyzma wokalisty oraz pozostałych członków zespołu sprawia, że ich koncerty to niezapomniane przeżycie. Na koncert w Zielonej Górze zaprasza Stowarzyszenie Art Of Underground do klubu JAZZKINO w sobotę 23 marca 2019 od godz.20.00.

*******************************
Data: 23.03.2019 (sobota)
Godzina otwarcia klubu: 18:00
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

Miejsce:
Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://www.facebook.com/jazzkino

*********************
Bilety: 20 zł
do nabycia wyłącznie na bramce

*********************
wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/405264620232487/

*********************
KUFAJKA RENCISTY
https://www.facebook.com/kufajkarencisty/

2019-02-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-15 22:14:39

Druga data / Szpaku w Zielonej Górze - Atypowy Tour | WySPa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: WySPa, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2019-03-24 19:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/511590525993114/

noSleep zaprasza na drugi koncert Szpaka w Zielonej Górze promujący jego najnowszy album ,,Atypowy’’

Bilety dostępne tylko online pod adresem:
https://ticketos.pl/event/1521/


💎Pakiet Prestiż - 99 PLN💎
* Uczestnictwo w próbie / spotkanie ze Szpakiem
* Wejście na koncert
* Plakat koncertowy w formacie A3
* Bilet kolekcjonerski w rozmiarze 15 x 5 cm

Support: Szymkus

Kup bilet:
https://ticketos.pl/event/1521/

WSTĘP +16
Zgoda dla nieletnich: https://tiny.pl/gbk1h

2019-01-21

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-21 08:35:25

Sokół - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-29 19:00:41 2019-03-29 22:30:41
Link: https://www.facebook.com/events/1533787343390505/

Sokół - PIERWSZA SOLOWA TRASA - Zielona Góra

Po 20 latach działalności muzycznej Sokół wydaje swój PIERWSZY SOLOWY ALBUM pt. „Wojtek Sokół”.
29 marca będziecie mieli niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zobaczyć solowy koncert legendy.
Premierowe utwory z płyty 'Wojtek Sokół' zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji.

Na scenie wraz z Sokołem: Ras oraz DJ Kebs.
Koncert będzie miał wyjątkową oprawę wizualną przygotowaną na tę trasę.

Bilety: https://bit.ly/2U9D02f
Drzwi: 20.00
Koncert: 22.00
Wstęp 16+


Sokół, a dokładnie Wojtek Sokół, to prawdopodobnie jedyny artysta na polskiej scenie muzycznej, który po przeszło 20 latach aktywnej obecności w wielu projektach, potrafi żyć tym, czym żyje ulica i alternatywa, jednocześnie bezbłędnie poruszając się po świecie muzyki mainstreamowej. Pierwsze formacje, które współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych – TPWC, ZIP Skład i WWO – oraz ich ówczesne produkcje, raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Na koncie ma cztery złote i dwie platynowe płyty, a pierwszy solowy album wydaje dopiero… w tym roku. "Wojtek Sokół” - bo taki, przewrotny w swojej prostocie, tytuł nosić będzie debiutancki solowy album Sokoła, to podróż po różnych obszarach rapowych i muzycznych zamiłowań artysty. Należy się spodziewać zarówno jazdy bez trzymanki i ostrych zakrętów, jak i prostych dróg. Nigdy jednak, jak w całej dotychczasowej działalności Sokoła, dróg na skróty.
Premiera albumu już 15 lutego.
https://prosto.pl/wojteksokol

2019-01-20

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-20 12:40:20

Galant Race 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Park Braniborski
Czas: 2019-03-30 11:00:47 2019-03-30 13:00:47
Link: https://www.facebook.com/events/395670984519837/

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektronik", ZGZB oraz sponsor główny (WIDEOREJESTRATORY24.PL) zapraszają na kolejną odsłonę Galant Race, biegu przełajowego, który odbędzie się 30.03.2019 w Parku Braniborskim w Zielonej Górze.

W tym roku zbieramy środki finansowe na pomoc naszemu zeszłorocznemu absolwentowi, który w styczniu 2019 uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego doznał poważnego urazu kręgosłupa (uraz rdzenia i kręgów TH10 i 11) – w rezultacie paraliżu kończyn dolnych.

Jego największą potrzebą jest specjalistyczny wózek oraz rehabilitacja a te rzeczy wymagają ogromnych nakładów finansowych przekraczających możliwości rodziny.

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-13 21:01:00

Wielka Trasa Standup Polska:8 Grzechów Głównych w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50
Czas: 2019-03-30 18:00:26 2019-03-30 20:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/803589269994398/

Szanowni Państwo,

Stand-up Polska ma zaszczyt zaprosić na pierwszy w swojej historii spektakl(*) stand-upowy pt. „Osiem grzechów głównych”!

Pragniemy z dumą poinformować, że Wasza ulubiona Wielka Trasa ewoluowała! Nadal będziemy jeździć po Polsce z naszym najlepszym, premierowym materiałem, ale poczuliśmy nieodpartą potrzebę wyniesienia komedii na nowy, wyższy poziom. Chcemy was nie tylko rozbawić, ale przede wszystkim pokazać, że nie boimy się żadnych tematów.

Wiemy, że jest siedem. Uważamy jednak, że to niewystarczająca liczba. Pierwsi mnisi chrześcijańscy nie byli sobie w stanie wyobrazić okropności dzisiejszego świata. W pismach Jana Kasjana nie ma mowy o kawie rozpuszczalnej, elektronicznych papierosach czy influencerach. Na to, jak i inne potworności współczesności, musi być jakiś nowy grzech. Wspólnie z wami spróbujemy te problemy nazwać, by później móc z nimi skutecznie walczyć. Bo kto jak nie my?!

(*)Spektakl oznacza, że będziemy mieć wyprasowane ciuchy.

OBSADA: Michał Kempa, Wojciech Fiedorczuk, Antonii Syrek-Dąbrowski, Karol Kopiec, Piotrek Szumowski, Bartek Walos, Cezary Jurkiewicz, Maciek Adamczyk, Sebastian Rejent.

Więcej informacji wkrótce.

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-10 18:07:57

Bitamina / 31.03 / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-31 16:00:12 2019-03-31 21:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/333031084210286/

Bitamina w Zielonej Górze!

Bilety: https://going.pl/bitamina-zielona-gora

Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu, którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo.

Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina powstała z przyjaźni trojga ludzi i z miłości do muzyki. Słychać to dokładnie w tekstach oraz produkcji bitów. Wrażliwość, z jaką trafiają do słuchacza jest zaskakująca, a wyśpiewywane emocje każdy odczuwa bardzo osobiście.

Nie patrząc na modę i trendy nieustannie pracują nad swoją muzyką. Mimo iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów, którzy doceniają wrażliwość i szczerość grupy i które nie pozwalają im pozostać obojętnymi.

2019-01-13

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-13 19:39:10

TURBO / Hellhaim / Okrütnik - Zielona Góra (JazzKino)

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-03-31 17:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/312097969404078/

Turbo wraz z HELLHAIM i Okrütnik na koncertowej trasie ‘The Last Warrior Tour’!

Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO ogłasza obszerne tournee pod kryptonimem ‘The Last Warrior Tour’. Zespół zapowiada wykonanie na żywo w całości kultowego krążka ‘Ostatni Wojownik’ (1987) oraz dodatkowo najostrzejsze petardy z bogatego dorobku płytowego grupy. 

W roli gościa specjalnego tournee wystąpi piekielnie ognisty HELLHAIM (serwujący miażdżący show w klimatach dokonań wczesnego Exciter!) oraz (na dużej części trasy) jedna z najciekawszych siarczystych grup metalowych młodego pokolenia – pochodząca z Kotlina formacja OKRÜTNIK. Na kilku koncertach zaprezentuje się również heavy metalowy DORMANT DISSIDENT a dodatkowe supporty trasy zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Wojciech Hoffmann (TURBO): To będzie wyjątkowo rzadki i niezwykle bezkompromisowy pakiet, o którym myślałem już od dawna. Zagramy Wam całego ‘Wojownika’ oraz nasze najszybsze i najostrzejsze numery z kilku płyt TURBO a nasi zaproszeni goście z całą pewnością również dołożą do pieca... Ściągajcie masowo, bowiem szykuje się mocny wpierdol – do zobaczenia na trasie!

Bilety na koncerty trasy ‘The Last Warrior Tour’ trafią do sprzedaży pod koniec grudnia.
Szczegółowa rozpiska tournee oraz więcej informacji pod poniższymi linkami:

www.turbo.art.pl
facebook.com/Turbo.Band.Official
https://www.youtube.com/watch?v=FG7l-qXQMgY

************************************
HELLHAIM – gdzieś między cmentarzem, a szpitalem psychiatrycznym w podwarszawskim Pruszkowie tworzy i nagrywa plugawy kolektyw, znany jako Hellhaim... Jego członkowie przekuwają swoje chore fascynacje w dźwięki, które sami określają jako „extreme heavy metal”. Zrodzony w bólach i wydany na świat w 2017 roku debiutancki album „Slaves of Apocalypse” nieźle namieszał w metalowym światku, co dla Hellhaim było pretekstem, aby ruszyć w Polskę ze swoją ewangelią. Fani są zgodni, że każdy koncert ekipy to prawdziwie bezkompromisowe i energetyczne wydarzenie, w którym wysokooktanowy thrash miesza się z melodyką zaodrzańskiego heavy metalu. To także show, które wywołuje skrajne emocje, czyli – posługując się słowami wieszcza – śmieszy, tumani, przestrasza... 

Skład: 
Mateusz Drzewicz (vox) 
Piotr Konicki (gtrs) 
Albert Żółtowski (gtrs) 
Piotr Omelańczuk (bass) 
Jaro Kaczmarczyk (drums)

http://hellhaim.pl/
facebook.com/HELLHAIM/
www.youtube.com/user/grupaHELLHAIM
open.spotify.com/artist/0nSxNiiV6UhZn0gWJnlegc
www.deezer.com/en/artist/13959287

************************************
OKRÜTNIK – formacja założona w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Michała, Grzegorza, Szymona i Mateusza. Na początku czerwca do składu dołączył Eryk. Brzmienia Okrütnika można zakwalifikować do szeroko pojętego heavy metalu z thrashowymi zagrywkami i elementami black metalu w wokalu. Teksty tworzą niepowtarzalny przekaz, cechujący się między innymi: nawiązaniami do poezji, negacji człowieka i świata, okultyzmu oraz przekonań nihilistycznych. Na codzień Okrütnik działa przy Domu Kultury w Kotlinie.

https://www.instagram.com/okrutnikband/
https://www.facebook.com/okrutnikofficial/
https://www.youtube.com/channel/UC3cAvYyvadWtsXZsqVuH4iQ

Guślarz (live)
https://youtu.be/zhwEyhtKJjI
Sabat (live)
https://youtu.be/NttmI935tp4

************************************
OSTATNI WOJOWNIK – czwarty album polskiej formacji metalowej TURBO, zarejestrowany w studio ‘Giełda’ w Poznaniu w 1987 roku. Krążek będący przełomem dla polskiej muzyki metalowej i należących do ścisłej czołówki najwybitniejszych dokonań muzyki thrash naszego regionu. 

Nowoczesny na tamte czasy i ultra profesjonalny materiał inspirowany dokonaniami grup pokroju Metallica i Flotsam And Jetsam przyniósł zespołowi TURBO absolutne przewodnictwo na krajowym rynku ciężkiej muzyki zdobywając w szybkim tempie liczniejsze rzesze fanów i zwolenników. Ostry i szalony thrash metal z ‘Ostatniego Wojownika’ otworzył również grupie drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową Noise Records – jednym z najważniejszych potentantów metalowych w Europie tamtego okresu. Doprowadziło to do wydania anglojęzycznej wersji płyty pod szyldem „Last Warrior’, która ukazała się na całym świecie i została bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną w tym m.in. magazyny „Kerrang” i „Metal Hammer”. 

Po prestiżowym festiwalu ‘Metalmania 88’ na którym TURBO wystąpiło obok tak uznanych marek jak RAGE czy KREATOR zespół promował album na trasie koncertowej po Polsce i Czechosłowacji, po powrocie z której został zaproszony do odbycia kolejnego tournee po Węgrzech u boku największej ówczesnej gwiazdy muzyki thrash w Europie – formacji KREATOR. Wysoką pozycję TURBO i ‘Ostatniego Wojownika’ ugruntowały również entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80-tych festiwalach muzyki rockowej w tej części Europy – ‘Jarocin 87’, ‘Jarocin 88’ oraz wydana w tym samym roku koncertowa płyta ‘Alive’. Krążek ‘Ostatni Wojownik’ po dziś dzień uznawany jest za prawdziwy kanon thrash metalu i złotych lat dla muzyki metalowej w Polsce.

2018-12-17

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-12-17 18:51:55

Stand-up Skład II - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski - Aula, ul. Podgórna 50
Czas: 2019-04-05 17:00:28 2019-04-05 19:00:28
Link: https://www.facebook.com/events/344844899675080/

Rusza II edycja trasy Stand-up Skład! Pierwsza odniosła spory sukces, zatem pora na kolejną dawkę mocnego humoru na najwyższym poziomie. Nowe teksty, których nie usłyszycie na żadnej innej trasie.

Wystąpi aż 9 świetnych komików: 
Prowadzący : Bartosz Zalewski i Jasiek Borkowski 
oraz
Błażej Krajewski
Adam Van Bendler
Sebastian Rejent
Paweł Chałupka
Olka Szczęśniak
Tomek Kołecki
Rafał Banaś

05.04.2019
godz 19:00-21:00
Będzie tylko jedno wydarzenie, ilość miejsc ograniczona. 
Bilety na kupbilecik.pl
https://www.kupbilecik.pl/impreza-32742-trasa.standup.sklad.zielona.gora.html

*Występ dla osób powyżej 16 roku życia
**Nagrywanie występu w formie audio i video jest zabronione
***Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym. Organizator zastrzega sobie prawo do wyproszenia osób utrudniających przebieg wydarzenia, bez obowiązku zwrotu pieniędzy za bilet osobom przeszkadzającym

2018-12-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-12-16 21:37:37

Nocny Kochanek @Kawon - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-04-05 17:00:33
Link: https://www.facebook.com/events/1948015922159880/

Nocny Kochanek i 8 lat w Tybecie w Zielonej Górze! 

Bilety dostępne tylko w sprzedaży online: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu.

Bilety: https://goout.net/pl/bilety/nocny-kochanek/hlsd/
Facebook: www.facebook.com/nocnykochanek
YouTube: www.youtube.com/c/NocnyKochanek
Strona internetowa: www.nocnykochanek.pl

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. 

"Randka w Ciemność" to trzeci studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Grupa prezentuje kolejną porcję humoru w warstwie lirycznej, tym razem skupiając się głównie na relacjach damsko-męskich. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar. Autorem ilustracji jest ponownie Robert Adler. "Randka w Ciemność" to jego czwarta okładka wykonana dla zespołu.
Premiera wydawnictwa: piątek – 11 stycznia 2019. Płyty CD do nabycia na sklep.nocnykochanek.pl oraz w sklepach muzycznych i księgarniach w całej Polsce. 

==

Zespół 8 lat w Tybecie to pięć silnych charakterów ze Śląska Cieszyńskiego, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Determinacja i upór w dążeniu do celu to sprawa nadrzędna. Muzycy przekładają treść nad formę, stawiają na naturalność
i wiarygodność. Podczas jednego z konkursów muzycznych juror skomentował ich występ w następujący sposób: "Soczyste, chropowate brzmienie, wokalista o magnetycznej osobowości i inteligentne teksty sprawiły, że zespół bezapelacyjnie wyprzedził swych konkurentów". 
Długo wyczekiwana debiutancka płyta zespołu 8 lat w Tybecie ukaże się na początku 2019 roku. Znajdzie się na niej 11 utworów, a wśród nich dobrze znane m.in. ze stacji Antyradio, Eska Rock, Radio Afera „Król Popkultury” czy „Po co tyle słów?”. Przy realizacji nagrań zespół pracował z fachowcami w gronie których znaleźli się między innymi Marcin Gajko, producent Leszek Biolik, czy realizator Michał Wasyl. Część materiału została zrealizowana w studiu RecPublica w Lubrzy gwarantującym bezkompromisową jakość albumu.
Zespół w 2017 był finalistą Eliminacji do Przystanku Woodstock, zagrał także na Spring Break Festival, największym polskim festiwalu showcase’owym.

FB: https://www.facebook.com/8latwtybecie
YT: https://www.youtube.com/user/8latwtybecie

2018-11-29

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2018-11-29 20:44:30

Bibobit

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-04-05 18:00:58 2019-04-05 20:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/760495251010320/

Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu - od marca 2018 zagrali około 40 koncertów w tym w październiku na zaproszenie TVP Kultura zarejestrowano ich pierwszy studyjny live act na Scenie
Alternatywnej. Tylko w ubiegłym roku ich występy poprzedzały wykony m. in. takich artystów jak Cory Henry czy Keyon Harrold.
Wiosną zagrali na festiwalu Jazz Nad Odrą, latem na zaproszenie Jazz Forum wystąpili na Pol`and`Rock Festival.
Wyjątkowe połączenie żywiołowego jazzu z hip-hopem i elektroniką, to siła zarówno ich koncertów jak i albumu „Podróżnik”.
Po udanym zeszłorocznym debiucie, w sierpniu 2018 r podczas nagrań do leśnej sesji live., zabrali się i skomponowali nowy materiał. Wszystko odbyło się w
małym letniskowym domku pod koniec wakacji, a efekty tej pracy, częściowo będziecie mogli usłyszeć już na zbliżających się koncertach!

„Jesteśmy w pełnej wolności z naszymi wyborami i przebiegiem muzycznej drogi. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje.”

Tak o swojej twórczości mówią autorzy projektu Bibobit: Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch - duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, funk, oraz muzyka hip-hop w różnym stężeniu. To zespół, który świadomie przekracza granice gatunkowe, co podkreśla tytuł ich pierwszego albumu „Podróżnik” wydanego na początku 2018 r. Koncertowy dorobek tej grupy dowodzi, że to zespół, który powstał po to aby grać na żywo.

Daniel Moszczyński - wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box
Bartek Pietsch - gitara basowa, wokal
Waldemar Franczyk - perkusja
Zdzisław Babiarski - piano
Patrycjusz Gruszecki - trąbka, flugelhorn
Jan Adamczewski - saksofon

2019-01-19

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-19 10:39:53

★ XXX-lecie Cadillac ★ PINK FLOYD project ★ KAWON ★ 06.04.2019 ★

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-04-06 18:00:08 2019-04-06 21:00:08
Link: https://www.facebook.com/events/409490399821841/

W tym roku zespół CADILLAC obchodzi jubileusz XXX-lecia działalności. Z tego powodu zapraszamy na specjalny koncert podczas którego zagramy utwory PINK FLOYD. Będzie to wzbogacony program podczas którego zaprezentujemy także nowe świetlne show. Koncert odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 w Kawon Piwnica Artystyczna. Zapraszamy !!!

*******************************

Cadillac czerpie niekończącą satysfakcję z muzykowania w różnych kierunkach muzycznych, które (Bogu dzięki) bardzo często podoba się publiczności, a dzięki temu jest motorem napędzającym nas do dalszego działania. Inspiruje nas to co jest oryginalne i może być ciekawe dla naszego odbiorcy - stąd lubimy muzykować wspólnie z innymi zespołami lub ich członkami najczęściej na lokalnych scenach naszego miasta.

*******************************

Cadillac Plus Pink Floyd Project
skład zespołu:

Zenek "Chodi" - gitary, wokal
Zenek "Stefan" - instr. klawiszowe, wokal
Jarek - wokal, gitara basowa
Marek "Kielu" - perkusja, wokal
Jaga Macewicz - chórki
Kasia Pusowska - chórki
Przemek Puchalski - instrumenty klawiszowe
Paweł Krawczonek - saksofon

https://www.facebook.com/zespolcadillac
http://zespol-cadillac.pl/

video:
https://www.youtube.com/watch?v=95JvoFj3HaY

*******************************
Bilety:
Przedsprzedaż - 25 zł - bilet kolekcjonerski (od 15.02.2019)
* bileteria Muz-Art - (68) 324 63 13 w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl

* Kawon - (68) 324 43 86 - w godz.13.00-02.00
Zielona Góra, Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl


Internet - 25 zł (od 15.02.2019)
* www.abilet.pl

W dniu koncertu - 30 zł
do nabycia na bramce

*******************************
Data: 06.04.2019 (sobota) godz.20.00

*******************************

Miejsce:
Piwnica Artystyczna KAWON
Zamkowa 5, Zielona Góra
tel. 68 324 43 86
http://www.kawon.zgora.pl/
https://www.facebook.com/Piwnica-Artystyczna-Kawon

*******************************

wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/409490399821841/

*******************************

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-10 21:20:19

Drum&Bass Night [LISTA FB] | Klub Obiekt, Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2019-04-13 20:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/224163158490807/

Breaky Vibes to kolektyw z trójmiasta zajmujący się promocją oraz organizacją wydarzeń z muzyką drum&bass na terenie całej Polski. Na swoich imprezach gościli takich artystów jak Audio, Mefjus, Pythius, Rido i wiele innych zagranicznych i polskich nazwisk. W raz ze swoim projektem "Drum&Bass Night" podbijają mniejsze i większe miasta, zarażając muzyką dnb nawet najbardziej wybrednych klubowiczów. 13 kwietnia czas na Zieloną Górę i tamtejszy klub O B I E K T.

Line up:

Detoxic [Breaky Vibes / Sfinks700 / Trójmiasto]
Snake [Pralnia Elektroniczna / Poznań]
Esba [Breaky Vibes / Trójmiasto]
Paradigm [Breaky Vibes / Trójmiasto]
Histeria [Machine of Death / Zielona Góra]

WSTĘP:
LISTA FB - 10 PLN
POZOSTALI - 20 PLN

MUZYKA: DEEP / DARK / NEURO / HARD DNB

START: 22:00

www.facebook.com/BreakyVibe

2019-01-21

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-21 17:54:26

KAMP! Live Zielona Góra, 27.04 O B I E K T

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2019-04-27 18:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/255962595281965/

Po potężnej jesiennej trasie koncertowej, KAMP! powracają z serią kolejnych koncertów, tym razem zamykając zimę i energetycznie wchodząc w okres wiosenny 2019. "DARE", wydany w ubiegłym roku trzeci album zespołu całkowicie zmienił występy chłopaków, o czym warto przekonać się na własne oczy i uszy w jednym z jedenastu polskich miastach, które odwiedzą w lutym, marcu i kwietniu. Zespół pojawi się w miejscach, gdzie "DARE" na żywo jeszcze nie miał okazji zabrzmieć. Dodatkowo w ramach trasy zespół ponownie odwiedzi Wrocław i Warszawę. Bilety już w sprzedaży na stronie https://goingapp.pl/evt/2056549/kamp-dont-clap-hands-zielona-gora

22 lutego, Rzeszów, Klub Vinyl
23 lutego, Bielsko Biała, Rude Boy
1 marca, Olsztyn, Nowy Andergrant
8 marca, Białystok, Zmiana Klimatu
9 marca, Częstochowa, Rura
15 marca, Wrocław, Stary Klasztor
16 marca, Gorzów Wielkopolski, MCK Zawarcie
11 kwietnia, Warszawa, Klub Niebo
26 kwietnia, Ostrów Wielkopolski, Stara Przepompownia
27 kwietnia, Zielona Góra, Obiekt

Wydany we wrześniu "DARE" okazał się jedną z najciekawszych elektronicznych płyt 2018 roku, potwierdzając wyjątkową pozycję KAMP! na polskiej scenie muzycznej. Od blisko dekady to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. KAMP! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez siec, kontakt z fani podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów. W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu "KAMP!". Płyta cieszyła się ogromnym powodzeniem, do dziś zespół sprzedał blisko 12 tysięcy egzemplarzy debiutu. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase'owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

2019-01-04

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-04 18:59:43

1. Zielonogórski Lotny Festiwal Piwa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 2019-05-17 13:00:37 2019-05-19 18:00:37
Link: https://www.facebook.com/events/554405275061824/

17 - 19 Maja, Plac Bohaterów, Zielona Góra.
Odbędzie się pierwsza edycja Lotnego Festiwalu Piwa 🍺🍺🍺

Przygotujcie się na prawdziwe święto

#piwa 🍺🍺🍺
#muzyki 🎤🎷🎸
#jedzenia 🍔🍟🌭

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której zobaczycie nie tylko interesujących artystów, ale również naszych ekspertów, od których dowiecie się m.in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem. To nie wszystko! Będą też degustacje i liczne konkursy z narodami 🏆🏆🏆. Wstęp oczywiście darmowy. Do zobaczenia!!

Godziny otwarcia:
Piątek - 15:00 - 22:00
Sobota - 12:00 - 22:00
Niedziela - 12:00 - 20:00

2019-02-15

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-15 22:06:45

XI Przełajowy Bieg Raculan

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Racula-Saperska
Czas: 2019-05-18 08:00:21 2019-05-18 11:00:21
Link: https://www.facebook.com/events/584264712044377/

To już 11-ta edycja Biegu Raculan, który cieszy się coraz większą popularnością.

2019-01-12

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-12 18:06:45

Kabaret Moralnego Niepokoju

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-05-26 14:00:11 2019-05-26 17:00:11
Link: https://www.facebook.com/events/2156487491281597/

“Tego jeszcze nie grali” - to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu “Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można?

📌 Filharmonia Zielonogórska
🕒 26.05.2019, godz. 16:00
🎫 Bilety ➡️ https://abilet.pl/impreza/kabaret-moralnego-niepokoju-tego-jeszcze-nie-grali-5166

Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej - eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich - jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.
Jest dowcipnie, nastrojowo, niewulgarnie (dzieci), czasem lirycznie, aktorzy na scenie są trzeźwi, nie profanują krzyży, nie śmieją się z ludzi tylko dlatego że ci mają inny kolor skóry, nie wciągają na scenę widzów żeby ich ośmieszyć, przeciwnie - dbają o ich komfort starając się mówić do nich wyraźnie, a mimo to na nich nie pluć (pierwszy rząd).
A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-16 21:35:26

II Marsz Równości w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: dokładne miejsce nie zostało jeszcze podane
Czas: 2019-06-01 10:00:12 2019-06-01 13:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/397986747436583/

W sobotę 1 czerwca ulicami Zielonej Góry przejdzie drugi Marsz Równości - przemarsz wszystkich, którzy oczekują Polski otwartej, pełnej szacunku i bez nienawiści dla każdego obywatela.
Obieramy sobie za główny cel - podarowanie nadziei, dodanie odwagi i wsparcia wszystkim, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie.

Według naszej opinii marsz jest doskonałym momentem, by pokazać, że Zielona Góra jest miastem, gdzie żyje wiele ludzi upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego, wyznawaną religię czy bezwyznaniowość.

Wśród postulatów Marszu znalazło się żądanie uznania przez Państwo Polskie, którego osoby LGBTQ+ są pełnoprawnymi obywatelkami i obywatelami, ich prawa do miłości oraz nadania jej ram prawnych w kształcie, w jakim przysługują one parom różnopłciowym, a więc prawa do zawarcia związku małżeńskiego wraz z prawem do adopcji. Zagwarantowanie przez Państwo formalnych zasad dla istnienia rodzin funkcjonujących w modelu jednopłciowym, a także gwarancja ochrony przez Państwo każdej polskiej rodziny.

Tradycyjnie już osoby uczestniczące w Marszu Równości będą apelować do władz w sprawach związanych z problemami osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami psychicznymi, kwestiami związanymi z równouprawnieniem kobiet w życiu społecznym i gospodarczym oraz wsparciem dla osób znajdujących się na uchodźstwie z powodu wykluczenia.

Pragniemy również podczas marszu upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W 2017r. Jako jeden z pierwszych prezydentów miast w Polsce wziął udział w Marszu Równości. W swoim przemówieniu podkreślał, że jego obecność wynika z jego chrześcijańskiego światopoglądu. "Chrześcijaństwo łączy, nie dzieli. Miłość może tylko łączyć".
W tym roku głos nieżyjącego Pawła Adamowicza zabrzmi również w Zielonej Górze.

Marsz Równości w Zielonej Górze jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich organizacji pozarządowych, partii politycznych i osób prywatnych, które chcą przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

2019-01-27

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-27 20:03:47

Konferencja Greenfield 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, ul. Prof. Z. Szafrana 2
Czas: 2019-06-08 07:00:31 2019-06-08 17:00:31
Link: https://www.facebook.com/events/401535830613906/

Greenfield to największa w województwie lubuskim konferencja skierowana do programistów!

Strona konferencji: http://greenfieldconf.pl

Zapraszamy również do obserwowania naszego profilu na Twitterze:
https://twitter.com/Greenfield_Conf

Konferencja została przygotowana przez lokalne meetupy DEV at ZG, Zielona Góra JUG, UX Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski oraz przy wsparciu między innymi MetaPack Polska, Apator Rector, Transition Technologies PSC oraz GlobalLogic Poland.

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-07 08:08:30

Bartek Kaszuba ✗ MY on tour ✗ Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-06-22 13:00:41 2019-06-22 17:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/315235406001945/

Po sukcesie debiutanckiego albumu pora na to, co było nieuniknione. Bartek Kaszuba jedzie w Polskę pokazać, że MY to coś więcej niż slogan, że MY to siła. WY pokażcie ją na koncertach!

Start sprzedaży biletów w piątek 1 lutego o 16:00

Bilety na wydarzenie dostępne będą online na platformie www.empikbilety.pl oraz w salonach EMPIK w całych kraju.

229 zł ✗ Bilet VIP- upoważnia do wzięcia udział w lunchu z artystą oraz Mee&Greet
119 zł ✗ Bilet Meet&Greet - upoważnia do wzięcia udziału w Meet&Greet oraz w koncercie
39 zł ✗ Bilet zwykły - upoważnia do wzięcia udziału w koncercie

Pytania na temat koncertu można kierować mailowo na adres: booking@my-music.pl

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-02-10 18:31:52

BuskerBus 2019 w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: deptak
Czas: 2019-08-29 22:00:46 2019-08-31 10:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/1934096153325357/

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus! Artyści z całego świata opanują zielonogórski deptak w dniach 30-31 sierpnia 2019.

Więcej informacji już wkrótce!

Zgłoszenia od artystów zaczniemy przyjmować 14.01.2019..

Współorganizatorem Festiwalu BuskerBus w Zielonej Górze jest Zielonogórski Ośrodek Kultury.

2019-01-18

Utworzony przez Placepark Zielona Góra dnia 2019-01-18 20:16:05