Polska, Europa

Posty Wydarzenia

1 Obserwujących

Województwa:
Województwo lubuskie
Województwo dolnośląskie
Województwo kujawsko-pomorskie
Województwo lubelskie
Województwo łódzkie
Województwo małopolskie
Województwo mazowieckie
Województwo opolskie
Województwo podkarpackie
Województwo podlaskie
Województwo pomorskie
Województwo śląskie
Województwo świętokrzyskie
Województwo warmińsko-mazurskie
Województwo wielkopolskie
Województwo zachodniopomorskie

Hegemonia Zastalu w Zielonej Górze - wystawa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2019-02-06 16:00:41 2019-04-07 14:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/392946927939647/

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Hegemonia ZASTALU w Zielonej Górze. Dzieje Zaodrzańskich Zakładów Przemysłu Metalowego ZASTAL 1945-1991". Ekspozycja jest próbą przybliżenia historii i oddziaływania jednego z największych zakładów przemysłu ciężkiego naszego regionu, którego ślady świetności są nadal widoczne w panoramie Zielonej Góry.

Trzonem wystawy jest zestaw 25 plansz dokumentujących (cząstkowo) przedwojenne dzieje fabryki* – i już znacznie szerzej - czasy, gdy jej właścicielem stało się państwo polskie. Poszczególne fazy rozwoju ZASTALU pogrupowane zostały dekadami. Oprócz danych produkcyjnych, zdjęć, opisów uwarunkowań społeczno-politycznych, znalazły się informacje o wyrobach będących chlubą lokalnego przemysłu. Odrębną tablicę poświęcono przemontowni w Braniewie, o której niewiele osób wie, że była fabryką-córką zielonogórskiego hegemona. Szeroko przedstawione zostały różnorodne działania socjalne zakładu: opiekę medyczną, mieszkaniową, wypoczynkową, rekreacyjną, sportową czy kulturalną. Ważnym i bardzo emocjonalnym segmentem tej części ekspozycji są wspomnienia pracowników.

Ekspozycja uświadamia znaczenie zakładu dla Zielonej Góry, który przez lata był nie tylko jednym z największych pracodawców, ale również i ważnym inwestorem. Wsparł m.in. budowę Elektrociepłowni i stadionu na ul. Sulechowskiej. Do dziś w tkance miasta funkcjonuje Osiedle Zastalowskie z ulicami: Konstruktorów, Mechaników, Spawaczy. Współczesny Aldemed mieści się w siedzibie fabrycznej przychodni zdrowia, a fani koszykówki kibicując swojej pierwszoligowej drużynie skandują ZASTAL, ZASTAL, ZASTAL… choć nazwa zespołu od lat jest zmieniona. Z sentymentem także odnosimy się do orkiestry dętej, która wielokrotnie uświetniała i nadal uświetnia miejskie uroczystości.

Na wystawie pojawią się także pamiątki: zdjęcia, dyplomy, proporczyki, gadżety, pieczątki, referentki, trofea i sztandary. Atrakcją dla zwiedzających będą z pewnością dwa torowiska wijące się wśród eksponatów, na których ustawione zostaną miniaturowe węglarki autorstwa Jana Jarziny, jednego z byłych pracowników fabryki.

Ogromną role w przygotowaniu wystawy odegrały spotkania i wywiady z pracownikami, chętnie dzielącymi się swoimi wspomnieniami. Byli to: Czesław Fedorowicz, Zbigniew Galbierczyk, Emilia Jarzina oraz Jan Jarzina, Stanisław Lach, Kazimierz Ludwiczak, Krystyna Malentowicz, Eugeniusz Manowiec, Witold Michałowski z Braniewa, Leszek Muszkieta, Jan Olszewski, Czesław „Maciej” Protasewicz, Hieronim Rutkowski, Grażyna i Edward Solscy i Jan Szarek.

Kluczową funkcję w opracowaniu warstwy merytorycznej do plansz informacyjnych odegrał ostatni dyrektor Zaodrzańskich Zakładów Przemysłu Metalowego ZASTAL – Czesław Fedorowicz.

* Wystawa poświęcona G. Beucheltowi i jego firmie jest na co dzień prezentowana w holu na parterze MZL.

Kurator wystawy:
dr Izabela Korniluk

Termin wystawy:
6 II - 7 IV 2019 r.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

2019-02-04

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-04 20:05:46

Zielonogórskie podwórka. Agnieszka Kujawa-Bartosik. Akwarele

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Czas: 2019-02-13 16:00:29 2019-04-11 15:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/532875850549695/

13 II 2019 r. zapraszamy na otwarcie wystawy "Zielonogórskie podwórka. Agnieszka Kujawa-Bartosik. Akwarele".

Zielonogórzanka Agnieszka Kujawa-Bartosik (ur. 1965) akwarelę uczyniła głównym obszarem swojej malarskiej twórczości, ponieważ kapryśna technika akwareli jest dla niej idealnym medium, aby zatrzymać ulotny czas. Artystka posługując się realistyczną konwencją portretuje przyrodę oraz różne elementy krajobrazu, w szczególności krajobrazu miejskiego Zielonej Góry. Nie są to jednak konwencjonalne ujęcia najbardziej malowniczych i reprezentacyjnych punktów miasta, lecz miejsca rzadko odwiedzane przez turystę czy osobę „z zewnątrz”.

Zawsze ciekawiły mnie miejsca "z historią", ale najbardziej te nieoczywiste. Nie te, gdzie działy się ważne wydarzenia zapisane w kronikach, ale te, gdzie zachowały się fragmenty dawnej rzeczywistości, gdzie można jeszcze poczuć klimat przeszłości, wyobrazić sobie, jak było kiedyś. Zielonogórskie podwórka są właśnie takimi miejscami. Schowane za fasadami domów, zarośnięte, nieodnawiane. Zaglądam w te zakamarki, fotografuję, maluję. Wiele z miejsc, które pojawiły się na moich obrazach - już nie istnieje. Nie ma "komórek" na tyłach Sowińskiego, nie ma chaszczy w podwórkach na placu Matejki i wielu innych. Miasto się zmienia, remontuje, modernizuje - a ja patrzę w przeszłość.

Wystawa prezentowana będzie do 11 IV 2019 r., a jej kuratorem jest Jacek Gernat.

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-10 18:37:42

Gabriela Kowaliczek - wernisaż wystawy "Słowo"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Galeria PWW, ul. Ogrodowa 52A
Czas: 2019-03-04 17:00:34 2019-03-25 15:00:34
Link: https://www.facebook.com/events/350651968874355/

Zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy Gabrieli Kowaliczek pt. "Słowo". Gabriela jest studentką Instytutu Sztuk Wizualnych. Część jej twórczości będzie można oglądać już od 4. marca (wernisaż) od godziny 18:00 w Galerii PWW na ulicy Ogrodowej 52A w Zielonej Górzem
Wystawa czynna do 25 marca

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 08:58:31

Agnieszka Błędowska - Świetlica / CLUB ROOM

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: BWA, Aleja Niepodległości 19
Czas: 2019-03-08 18:00:11 2019-03-30 18:00:11
Link: https://www.facebook.com/events/2085749781516037/

Otwarcie 15.03., godz. 19:00
Wystawa czynna do 30.03.2019

Świetlica. Miejsce - przestrzeń, w której spędzisz wolny czas, poddasz się re - kreacji i re - generacji, zabawie, rozwiniesz zainteresowania i zintegrujesz się społecznie.

Przez narracje, które proponuję doświadczysz zaangażowania w kontakcie z przedmiotem gry – grupowo albo indywidualnie. Nieintuicyjne mechaniki gier, przy pomocy których przywołuję jedynie wyobrażenia doświadczeń, mogą wywołać reakcje - zaskoczenia, zakłopotania, strachu, śmiechu czy dyskomfortu tylko. To co proponuję, zapraszając do „zabawy”, nie jest wcale jednoznaczne. Tworzę w przestrzeni Galerii kilka punktów - miejsc do gry, a bieg wydarzeń i bezsensowne elementy świata składają się tu jakoś w całość. Mechaniki gier stały się inspiracją do stworzenia gier w takiej formie - potraktowałam je jako narzędzia, a nie przedmioty zabawy, co pokazuje ich możliwości do wykorzystania w interakcjach artystycznych i społecznych. W ten sposób stają się narzędziami komunikacji i wymiany - do testowania w bezpiecznych warunkach symulacji, bez bezpośredniego narażania na trudności realnej sytuacji. Gracz wciela się w zaplanowaną dla niego rolę. Gra angażuje jego emocje i zainteresowanie w podobnym stopniu co realność zdarzeń.
Zapraszam do gry z konkretnych powodów. Stwarzam formy gier, narracje, reguły, zasady i rekwizyty.
Możesz zmierzyć się z grą albo znaleźć się przeciwko grze. Gry postrzegamy jako: tymczasowe światy w świecie zwyczajnym, służące wykonaniu zamkniętej w sobie czynności, mają jasną strukturę i rządzą się własnymi regułami. To reguły tworzą porządek*.
W grach perswazyjnych rozrywka nie stanowi ich głównego celu - mogą popularyzować poglądy, stanowiska i opcje. Mogą służyć ideologizacji i propagandzie. Zwracać uwagę na problemy faktycznie istniejące w rzeczywistości i przedstawiać je z subiektywnej perspektywy. Mogą być oceną i komentarzem. Gra perswazyjna jest krótka i nieskomplikowana, ma wciągać w określoną przestrzeń znaczeń. Czy jest rozrywką?


Mechaniki gier pełne są transpozycji i związków z realnością, z życiem codziennym, z aktualnością wydarzeń i podobieństw w odniesieniu do relacji społecznych. W grach planszowych i sytuacyjnych wykorzystuję ich możliwości w ustanawianiu reguł i zasad, tworzę pola interakcji w odniesieniu do realnych problemów społecznych. Jakkolwiek gry ze swej natury są czymś odrębnym i wewnętrznie zorganizowanym, jednak odległym od prawdziwego życia, oddzielonym, przez czas i miejsce - to mają jasną strukturę i rządzą się własnymi regułami. A jeśli wchodzisz do gry musisz tych reguł przestrzegać. Niezwykłość gry zapewnia narracja, rodzaj umowy między twórcami historii a jej uczestnikami. Działania podejmowane przez każdego z uczestników gry mają wpływ na pozostałych. Uczestnicy grając współzależą społecznie, chociaż ich strategie celują indywidualnie w jak najlepszy wynik. Istnieją mechanizmy wciągające gracza w świat gry i podtrzymujące jego zainteresowanie. Status, osiągnięcia, poczucie wspólnoty, współzawodnictwo, zagrożenie i niechęć do straty, te wszystkie elementy odnajdujemy w grze. Gra to wspólnota, grupa, drużyna, strategie i sojusze - z indywidualnym zyskiem.

*J.Huizinga, Homo ludens. Zabawa jako źródło kultury, Wydawnictwo Aletheia, Warszawa 2017

Agnieszka Błędowska. Studia na PWSP/UAP w Poznaniu ukończyła w 1993 roku na kierunku Grafika. Od 1993 pracuje jako wykładowca i adiunkt. Obecnie w Szczecinie w ZUT, w Katedrze wzornictwa. Prowadziła zajęcia w zakresie Intermediów, Rysunku, Projektowania graficznego i Komunikacji wizualnej. Zajmuje się grafiką, fotografią, rysunkiem, tworzy obiekty.
Głównym rysem jej działań artystycznych jest ich intermedialność. Wybiera takie narzędzia edycji, które najlepiej zrealizują zamysł artystyczny. Motywy i inspiracje zwykle się przenikają.
Teraz szczególnie interesuje ją gra jako struktura możliwych relacji społecznych i wynikające z niej prawdopodobne interakcje.

2019-02-21

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-21 09:02:23

Agata Nowosielska - Odludzkie

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: BWA, Aleja Niepodległości 19,
Czas: 2019-03-08 18:00:40 2019-03-31 15:00:40
Link: https://www.facebook.com/events/394632454636949/

Agata Nowosielska - Odludzkie
kuratorka Iwona Bigos
otwarcie wystawy: 08.03. godz. 19:00
wystawa czynna do 31.03.2019.

„(...) w naszych duszach jest tabliczka woskowa. U jednego większa, u innego mniejsza, u jednego z czystego wosku, u drugiego z brudniejszego i twardszego, u niektórych z miększego, a bywa, że z takiego w sam raz (...). Powiedzmy, że to jest dar matki Muz, Mnemozyny. Jeżeli z tego, co widzimy albo słyszymy, albo pomyślimy, chcemy coś zapamiętać, podkładamy tę tabliczkę pod spostrzeżenia i myśli, aby się w niej odbijały tak jak wyciski pieczęci. To, co się w niej odbije, pamiętamy to i wiemy, jak długo trwa jego ślad w materiale”.
[Platon Teajtet tłum. W. Witwicki, Kęty 2002, 191 C–E]

Nie ma w słowniku słowa odludzkie. A jednak bez problemu potrafimy sobie wyobrazić co mogłoby ono oznaczać i wcale nie chodzi o synonim odczłowieczenia. Odludzkie to bardziej to, co jest od człowieka i po człowieku, ale również to czym on jest i to czego potrzebuje.
Wystawę prac Agaty Nowosielskiej można podzielić dwie opowieści: jedną o tym, co tworzy człowieka – cielesności i duchowości oraz drugą o tym, co stworzył człowiek kierowany potrzebami.
Punktem wyjścia do tego humanistycznego dialogu pogrążonego w cieniu mizantropii, wydaje się być obraz o znamiennym tytule tabula rasa, który wcale nie przedstawia powierzchni czystej i gładkiej. Tabula rasa Nowosielskiej jest albo przykryta draperią, albo sama nią jest i to właśnie w jej fałdach rozpoczyna się narracja o nas, o naszym świecie z nami lub już po nas. W tej opowieści figura ludzka pojawia się tylko sporadycznie, ograniczona albo do sztafażu, albo odwrócona plecami. Próbując wyrazić całość artystka ogranicza się do kilku tematów, jak ogrody, igrzyska, materialność i niematerialność. Nie pozwala sobie jednak na jednoznaczność, gra i obrazem, i tytułem. Raz wprowadza na ślad narracji, zachwyca pięknem motywu i doskonałością malarstwa aby za chwilę osadzić nas na skrajni. Prowadząc przez piekło rozczarowania człowiekiem, Nowosielska stawia nas na końcu przed przysłowiową ścianą, której pozorne romantyczne piękno po chwili okazuje się tylko wybielonym śmietniskiem.

Iwona Dorota Bigos


Agata Nowosielska, urodzona w 1982 roku w Gdyni, jest malarką, kuratorką i autorką tekstów o sztuce. Gdańską ASP ukończyła w 2006 r. na Wydziale Malarstwa. Absolwentka Hochschule für Künste Bremen (program Erasmus) oraz Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2010). Ze Stocznią Gdańską i Młodym Miastem związana od 2004 roku od czasu debiutu w Eksperymentalnej Galerii eksperymentalnej Sztuki Klosz Art Jakuba Bielawskiego i wystawy indywidualnej w Kolonii Artystów Sylwestra Gałuszki i Mikołaja Roberta Jurkowskiego. Obecnie kuratorka współpracująca z gdańskim Klubem Żak.
Laureatka Bremerkunstipendium (2007), Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska (2010, 2014 oraz 2018), międzynarodowego projektu Close Stranger (realizowanego we współpracy z CSW Łaźnia, 2013-2014) oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury (2014). Zdobywczyni II nagrody w międzynarodowym konkursie „Bilder retten Bücher” organizowanego przez Narodową Bibliotekę w Wiedniu. 2014 Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska Fundusz Mobilności (Wystawa w ramach Stypendium odbyła się w siedzibie Chorwackiego Stowarzyszenia Artystów Sztuk Wizualnych HDLU 29 października 2015 roku.) 2016 Stypendium Kultura Polska na Świecie - Instytut Adama Mickiewicza - indywidualna wystawa "Holy place" w Szwecji. 2016 Stypendium Kultura Polska na Świecie - Instytut Adama Mickiewicza - zbiorowa wystawa "Z tęsknoty do przynależności",Hong Kong, Chiny.

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-13 21:32:20

III BIEG PO KREW

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Wazów 44
Czas: 2019-03-21 09:00:49 2019-03-21 13:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/1463257287138774/

Serdecznie zapraszamy na na trzecią edycję BIEGU PO KREW.
W ramach imprezy planujemy:
- III Bieg po krew” - dla uczniów zielonogórskich szkół, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców naszego miasta,
- dzień otwarty "Przychodnia na wesoło"
- maraton masażu - ustanowienie rekordu Polski w masażu 24 godzinnym
- miasteczko Medyka - warsztaty prozdrowotne
- zbiórkę krwi,
- możliwość przystąpienia do bazy dawców szpiku kostnego
Zapisy wkrótce

2019-03-09

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-09 12:31:08

Dzień otwartych drzwi

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: V LO im. Krzysztofa Kieślowskiego, ul. Zachodnia 63
Czas: 2019-03-21 10:30:50 2019-03-21 15:00:50
Link: https://www.facebook.com/events/2119979264745980/

Choć nasze drzwi zawsze są otwarte, to w 1 dzień w roku otwieramy je szerzej, tak mocno, jak tylko się da. Tego dnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w naszym liceum: absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ich rodziców. Oprowadzimy Was po szkole, opowiemy, jakie profile dla Was przygotowaliśmy. Będziecie mieli okazję porozmawiać z nauczycielami o rekrutacji, o nauce, a z uczniami - o naszej szkolnej codzienności. Przybywajcie licznie! Czekamy na Was!

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 17:26:01

Wegetarianizm z głową - Warsztaty dla kobiet

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Nasz Warsztat, ul. Reja 5
Czas: 2019-03-21 16:00:39 2019-03-21 18:00:39
Link: https://www.facebook.com/events/383367345846898/

*** UPD. Rejestracja jest zamknięta, do wszystkich uczestniczek zostały wysłane wiadomości e-mail. W razie pojawienia się wolnych miejsc, będziemy informować na stronie wydarzenia! ***

Wegetarianizm z głową - to temat drugiego spotkania w ramach projektu "W drodze do siebie - warsztaty dla kobiet".

Stosujecie dietę wegetariańską? Czy dopiero rozważacie?

Zapraszamy na warsztaty kulinarno-dietetyczne: ugotujecie zdrowe wegetariańskie potrawy i podczas gotowania porozmawiacie z dietetykiem. Odpowiecie na pytania takie jak czy jest to zdrowe, czy jak przejść na dietę bezmięsną, nie tracąc na pełnowartościowości posiłków.

Zdrowie teraz jest w modzie, ludzie świadomie podchodzą do zmiany nawyków żywieniowych, często mając ogrom pytań, jak to zrobić prawidłowo.

I to właśnie idealna możliwość, żeby dowiedzieć się o wegetarianizmie więcej.

Zajęcia prowadzą Aga Migdałek ze szkoły gotowania EnceRęce oraz Lidia Aleksandrowicz z Zdrowie na miarę - Fundacja,

Wpisowe - 20 zł.
Rejestracja na warsztaty jest obowiązkowa:
https://lyadafund.eu/warsztaty-dla-kobiet/

Projekt "W drodze do siebie - warsztaty dla kobiet" - to cykl wydarzeń dla kobiet, skierowany na rozwój kobiecości i odnalezienia własnej równowagi pomiędzy ciałem a duchem.
Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Zielona Góra.

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 15:55:09

Lao Che // 21.03 // Kawon

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-21 18:00:09 2019-03-21 21:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/803076976707636/

Koncert promujący nową płytę zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie”. 

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. 

Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina. 

Zespół występuje w składzie: 
Rafał Borycki – bas, wokal 
Mariusz Denst – sampler, wokal 
Hubert Dobaczewski – wokal, gitara 
Maciek Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne, sampler, wokal 
Michał Jastrzębski – Szwed – perkusja 
Karol Gola- saksofon, flet, klawisze 
Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal 

Bilety do nabycia w lokalu i na portalu abilet.pl 
Cena 50/60 w przedsprzedaży i 70 w dniu koncertu.

2019-01-02

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-02 10:45:35

Koncert Jazzowy w pierwszy dzien Wiosny

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Ohy-Ahy Kościelna 2
Czas: 2019-03-21 18:00:15
Link: https://www.facebook.com/events/619341625186447/

Witamy pierwszy dzień wiosny muzyką❗️🎷🎼🎷
21 marca o 19:00 przyjdzcie na Koncert Jazzowy. Wystąpią Hubert Lachacz / instrumenty klawiszowe,
Alan Racz / saksofon.
❗️Wstęp wolny. Rezerwacje +48 577 771 200

2019-03-12

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-12 19:34:16

Zielona Góra, Pląsy dla najmłodszych

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: miejsce nie zostało podane
Czas: 2019-03-22 16:00:39 2019-03-22 19:00:39
Link: https://www.facebook.com/events/2113195925413479/

Proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeeAsyKl4pg87gcUq_x85Fnp1AcVockqX2AaWWqfqhQ9r23EQ/viewform

Kurs prowadzi Maria Tomaszewska, autorka wielu książek o tematyce muzycznej, kompozytorka piosenek.cena 90 zł
Zagadnienia
a) piosenki z ruchem (pląsy)
b) piosenki dla maluchów
c) zabawy paluszkowe
d) masażyki
e) elementy aktywności muzycznej do muzyki poważnej


Cena szkolenia: 90 zł
Wpłaty należy dokonywać na konto 73105017641000009259688290
EDUMUZ Maria Tomaszewska- GDYNIA

WPŁATA JEST GWARANCJĄ MIEJSCA NA SZKOLENIUW ramach szkolenia otrzymają Państwo:
• Serwis kawowy
• Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu
• Komplet materiałów (dwie płytki cd)

Informujemy, iż w przypadku nie zebrania odpowiedniej liczby osób szkolenie może zostać odwołane. W takim przypadku wpłacone kwoty zostaną niezwłocznie zwrócone

Kontakt: Maria Tomaszewska 509 899 688
spiewaki@poczta.onet.pl

2019-02-27

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-27 18:05:41

Udręczenie: Spotkanie autorskie z Markiem Krukowskim

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-03-22 17:00:59 2019-03-22 18:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/2203338343314890/

Udręczenie to oficjalny debiut Marka Krukowskiego, książka, która w szufladzie przeleżała ponad 5 lat. Udręczenie jest intymną opowieścią o rodzinie z nabokowskim motywem w tle. Główny bohater, Maryś, to trzydziestoparoletni starzec o artystowskich zapędach, cierpiący na swoistego rodzaju egzystencjalny paraliż. Całe dnie przesiaduje w poniemieckiej willi i czeka aż Marta, o dziesięć lat starsza siostra, wróci z pracy. Maryś gotuje obiady, niedomaga, wychodzi na spacer do podmiejskiego lasku, odwiedza starych rodziców osiadłych na wsi i tak się zwolna przesącza na drugą stronę…
Jesteś Udręczony? A któż w tym kraju nie jest! Zatem Udręczenie to książka również dla Ciebie. Podczas jej lektury będziesz prychał rozeźlony i wyrzekał: "Że co, proszę? Ten cały Maryś jest niby udręczony? Dobre sobie! Nic z tych rzeczy. Wiem, co mówię, gdyż tak się składa, że w tej kwestii jestem niekwestionowanym ekspertem".


Marek Krukowski — doskonały rocznik ‘80, długo dojrzewający, zielonogórski twórca awangardowego teatru, domorosły filozof z uniwersyteckim dyplomem, amator tenisa, postać lokalnie znana i lubiana.

Za powieść Udręczenie Marek Krukowski otrzymał Srebrne Sokole Pióro. Nagrodę Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Lubuskich Wawrzynów 2018.

Spotkanie z cyklu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Prowadzenie: Sandra Stempniewska

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 21:16:41

VIII ZWJB Udi Shlomo/ The Diaspora House

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
Czas: 2019-03-22 19:00:13 2019-03-22 22:00:13
Link: https://www.facebook.com/events/963239027397551/

Udi Shlomo (NO/IL) - perkusja, kompozycje i aranżacje
Christian Cuadra (SE) - saksofon
Omri Abramov (DE/IL) - saksofon
Hogne Kleiberg (NO) - piano
David Andersson (NO/SE) - kontrabas


Udi Shlomo (perkusista, aranżer i kompozytor) łączy oryginalne pieśni żydowskie z nowymi aranżacjami, które tworzą energiczną i ciepłą muzykę, z bogatymi melodiami i rytmami.

W 2013 r. Udi Shlomo zaczął gromadzić żydowską muzykę z całego świata, następnie przeniósł zróżnicowane brzmienia tej muzyki do swoich nowych aranżacji. Zainspirowany tym połączeniem skomponował wiele utworów łączących jazz i muzykę świata.

Udi Shlomo urodził się w Izraelu. Grywał z międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak: Sheila Jordan, Lew Soloff, Judy Silvano oraz Chuck Israel. Po dziesięciu latach udanej kariery w rodzinnym kraju, wyemigrował do Norwegii.

"Shlomo gra na perkusju perfekcyjne! Każde jego zagranie jest bardzo przemyślane." - Brian S. Lunde "Jazzreview"

"Świat musi go poznać i jego muzykę!" - Johan Hauknes "salt-peanuts"

https://www.youtube.com/watch?v=3yz-p1wltkA

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 11:42:42

♫♫ Koncert Bullfinch "Plugged" w Fabryce ♫♫

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2019-03-22 19:00:34 2019-03-22 21:00:34
Link: https://www.facebook.com/events/295375784472725/

Kolejny "podłączony" koncert rewelacyjnego Bullfinch w nowej sali koncertowej w Fabryce! Przewidziane miejsca siedzące, więc im szybciej zarezerwujesz stolik tym lepiej!!!!!

*******************************
„Nazwij to rockiem czy grungem, ostatni album zielonogórskiego Bullfinch to kalejdoskop emocji. Świetny wokal, niepokojące teksty i bogate aranżacje sprawiają, że ten album jest niepowtarzalny”. Posłuchaj zarówno najnowszych jak i starszych numerów zespołu w bogatych i mocnych aranżacjach.

Bullfinch w sieci:
www.bullfinchart.com
www.facebook.com/Bullfinchart
https://www.youtube.com/user/basjar2

*******************************
BULLFINCH koncert „PLUGGED”
Data: 22.03.2019 (piątek) godz.20.00
Godzina otwarcia klubu: 18:00
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

Miejsce:
Klub Fabryka
Zielona Góra, ul. Moniuszki 16
https://www.facebook.com/fabrykafoodmusic/

*********************
Bilety:
20 w przedsprzedaży oraz na bramce.

Informacje o przedsprzedaży wkrótce

*********************

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 20:04:45

22/03 ◎ Minimal Zone ◎ C.L.R / Drzeewo / Neogenn [lista free*]

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2019-03-22 20:00:08
Link: https://www.facebook.com/events/403659843529651/

W piątek 22 marca Ganjaclinik i Drum Kwadrat zapraszają na kolejną imprezkę z cyklu ⚫️ Minimal Zone ⚫️
Muzyka oscylować będzie wokół szeroko pojętego minimalu, a serwować ją będą prosto z winyli:

🎧 C.L.R
🎧 DRZEEWO
🎧 NEOGENN

⚠️ lista fb FREE do 22:00 / potem 10zł / pozostali 15zł

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 14:35:51

★ Single Party ★

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Heaven, ul. Generała Józefa Sowińskiego 38c
Czas: 2019-03-22 20:00:47
Link: https://www.facebook.com/events/1200461456793935/

🔵🔵 Single Party 🔵🔵
Wszystkie #single w Piątek balują w Niebie 😆😆😆😆
Kolejna odsłona magicznej imprezy - nie tylko dla Singli! ❗
Przednia zabawa dla każdego! - wybierz swoją opaskę i baw się z nami do białego rana!

Imprezę nakręcają rezydenci:
DJ X-Meen | Acid Luke | DJ Dream | JONY
_______________________
REZERWACJE: http://bit.ly/2w3r4FG

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 21:21:46

Bitwa o Zieloną Górę // Xdemon Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: X-Demon, ul. Kupiecka 63
Czas: 2019-03-22 20:00:59
Link: https://www.facebook.com/events/396012421228429/

⚡️ZIELONA GÓRA vs. POZNAŃ⚡️
AxelSound kontra DJ NOISERR
Kto podbije Wasze serce i wygra wielką bitwę o Zieloną Górę❓
Zadecydujecie już sami 😎

☎ Rezerwacje ONLINE http://bit.ly/1RtF806
INFO: 6797 407 885 ☎

Nie zapomnij o kuszących promocjach w klubie X-DEMON:

PROMOCJA URODZINOWA
PROMOCJA NA WIECZÓR PANIEŃSKI

OBSERWUJ NAS:
www.xdemon.pl
www.facebook.com/XDemon
www.instagram.com/xdemonzielonagora
snapchat: xdemonzg

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:33:10

Krajowa Wystawa Psów Rasowych - 23 marca 2019r.

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2019-03-23 09:00:19 2019-03-23 17:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/2224950920858365/

Krajowa Wystawa Psów Rasowych - 23 marca 2019r.

Miejsce: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie (66-004 Zielona Góra, ul. Drzonków-Olimpijska 20).

Więcej informacji już niebawem.

Oficjalna strona www.zkwp.zgora.pl

2019-01-01

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-01 22:06:19

Konsultacje społeczne: Zielony skwer przy ul. Kopernika

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: OWES, ul. Dąbrowskiego 41d/3
Czas: 2019-03-23 09:00:58 2019-03-23 14:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/301948210403961/

Zapraszamy mieszkańców Zielonej Góry na konsultacje dotyczące zagospodarowania skweru przy ul. Kopernika. Konsultacje odbywają się w ramach akcji Masz Głos przy wsparciu Pracowni Zrównoważonego Rozwoju PZR.

Konsultacje odbywają się do 13 kwietnia 2019. Dołączyć do dyskusji można na każdym etapie:
1. od 06 do 13 marca pytamy mieszkańców w okolicach skweru o tym jakie mają skojarzenia, zdanie o bezpieczeństwie tego miejsca, i jakie mają pomysły na zagospodarowanie terenu. Możecie tam spotkać naszych młodych wolontaruszy przy wsparciu Młodzieżowa Rada Miasta Zielona Góra.

2. 16 marca 2019 - przeprowadzamy dłuższe rozmowy na skwerze. Ирина Бровко (Irina Brovko) i Beata Tokarz będą tam od godziny 10:00 do godziny 14:00, będą rozmawiać z mieszkańcami i dokładnie spisywać oczekiwania wobec tego miejsca.

3. 23 marca 2019 - warsztaty z Krzysztof Ślebioda z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Toruń. Odbędą się w formie prezentacji z inspiracjami, rozmów, dyskusji na podstawie wyników badań, przeprowadzonych wcześniej. Miejsce warsztatów: OWES Zielona Góra, przy ul. Dąbrowskiego 41D/3 (zobacz dokładną lokalizację -> https://goo.gl/znn6c8)

4. 13 kwietnia 2019 - warsztaty na skwerze. Przedstawimy wstępne wizualizacje, przeprowadzimy rozmowy z mieszkańcami, zbierzemy uwagi do wizualizacji.

Przez cały okres konsultacji swoje pomysły na skwer można również wysyłać drogą elektroniczną: kontakt@lyadafund.eu .

Na podstawie tych konsultacji i wszystkich rozmów oraz warsztatów z mieszkańcami powstanie końcowy plan na zagospodarowanie skweru, o realizację którego będziemy przeprowadzać rozmowy z władzami. Przy stworzeniu wizualizacji pomagać nam będzie Aleksandra Afrodyta Maliszewska.

Zapraszamy do rozmów, dyskusji i udziału w warsztatach!

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:13:35

Akademia Młodych Projektantów - Tworzymy kopuły

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2019-03-23 11:00:24 2019-03-23 13:00:24
Link: https://www.facebook.com/events/242979756654357/

Akademia Młodych Projektantów i kolejne zajęcia z cyklu "Tworzymy bryły". Mają one charakter zajęć warsztatowych, na których poznajemy i tworzymy kopuły oraz budujemy budynki z kopułami i łukami. Kopuły należą do najdawniej znanych i stosowanych przekryć o dużej rozpiętości. Pierwsze konstrukcje przypominające kopuły odkryto już 20 tysięcy lat temu na terenie Ukrainy. Powstały one z kości i ciosów mamutów.
Największą kopułą kamienną na świecie jest Global Vipassana Pagoda, Bombaj w Indiach o średnicy wew. 85 m. Największe kopuły świata wykonano ze stali. Oddana do użytkowania w 2014 r. stalowa kopuła prętowa, rozpięta nad Stadionem Narodowym w Singapurze, ma rozpiętość 312 m.
O tym i innych faktach dowiecie się 23 marca. Każdy zespół zabierze do domu samodzielnie wykonaną kopułę.
Czas trwania warsztatów – 2 godz.
Koszt – 20 zł/osoba
Wiek uczestników: 5+
Liczba uczestników: 30
Opiekun jest uczestnikiem zajęć.
Dzieci do 12 roku życia zapraszamy z opiekunami.

Chętnych prosimy o rezerwację drogą mailową
e-mail: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl
Bilety należy wykupić w terminie jednego tygodnia od daty rezerwacji, max do 20.03.2019 r.

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 12:07:04

Chleb nasz powszedni - Wyluzuj! Znajdź swoją pasję

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Nasz-warsztat.pl, ul. Reja 5
Czas: 2019-03-23 11:00:27 2019-03-23 14:00:27
Link: https://www.facebook.com/events/158168035087266/

Zapach świeżego chleba przywodzi na myśl same dobre skojarzenia, dzieciństwo, beztroskę, spokój. Bez chleba nie wyobrażamy sobie często posiłku. Chleb w domu musi być. Najlepiej, gdy jest dobrej jakości i pieczony z sercem. Jak taki znaleźć? Może upiec samemu? Podczas pierwszych warsztatów poznamy tajniki pieczenia chleba. Przygotujcie się na dużo mąki i dobrych opowieści.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Wyluzuj! Znajdź swoją pasję! dofinansowanego ze środków urzędu miasta Zielona Góra.

23 marca, sobota, godzina 12:00, Nasz-warsztat.pl

Warsztaty prowadzi Aga Migdałek.

Konieczna jest rejestracja: https://lyadafund.eu/wyluzuj/

Wpisowe: 10 zł.

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:22:48

Wiosenne targi zdrowia i urody

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Everest Fitness, ul. Wrocławska 17
Czas: 2019-03-23 11:00:32 2019-03-23 15:00:32
Link: https://www.facebook.com/events/2068230936607101/

Zapraszamy na wyjątkowe WIOSENNE TARGI ZDROWIA I URODY, na których dowiesz się jak zadbać o zdrowie i urodę. W jednym miejscu spotkasz specjalistów z zakresu: urody, sportu i rekreacji, fitnessu, dietetyki, żywności, profilaktyki i medycyny. Wykonasz darmowe badania, spróbujesz treningu personalnego, czy zajęć grupowych.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Przychodząc bierzesz udział w losowaniu voucherów na: m.in. treningi personalne, diety, masaże, zabiegi kosmetyczne, rehabilitację, usługi fryzjerskie i wiele więcej.
Dodatkowo tego dnia będziecie mogli zakupić usługi ze specjalnymi zniżkami :)
Więcej informacji oraz listę wystawców podamy na dniach :)

P.S. To pierwsze targi z całego cyklu planowanego na najbliższe miesiące 😍 kolejne planowane: biegowe i rowerowe ❤️🏃🏻‍♀️🚴🏻‍♂️

2019-02-24

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-24 22:22:42

Dagmara Korona Piosenki

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Tkalnia, ul. Fabryczna 13a
Czas: 2019-03-23 18:00:00 2019-03-23 19:30:00
Link: https://www.facebook.com/events/1929323660526930/

Będzie to niezwykły koncert. Zaśpiewam piosenki, które są ze mną (mam wrażenie :) od zawsze. Piosenki, które mnie ukształtowały, które towarzyszą mi niemal całe moje życie. Zaśpiewam teksty m. in. Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Leonarda Cohena i oczywiście Ewy Andrzejewskiej. Pomysł ten chodził za mną od jakiegoś czasu i oto zbieg różnych okoliczności sprawił, że właśnie nadszedł ten moment. Czy dobry - ocenicie sami. Zapraszam Was na kolejne muzyczne spotkanie w klimatycznej Tkalni. Towarzyszyć mi będą:

Dariusz Cetner na fortepianie oraz

Janusz Lewandowski na kontrabasie

Zapraszam
Dagmara Korona

fot. Krzysztof Filmanowicz

Rezerwacje biletów proszę przesyłać sms na nr 601 188 952 z podaniem ilości osób i nazwiska.

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 19:39:01

♫ Kufajka Rencisty gra Brylewskiego ♫ koncert ♫ Zielona Góra ♫

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-03-23 19:00:26 2019-03-23 22:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/405264620232487/

Kufajka Rencisty to zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae. Od 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej. W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów krajowej sceny punkrockowej. Projekt Kufajka Rencisty gra BRYLEWSKIEGO to hołd złożony Robertowi Brylewskiemu wyjątkowej postaci Polskiej sceny alternatywnej. Podczas koncertu usłyszeć można znane utwory zespołów: Brygada Kryzys, Armia, Izrael oraz własne kompozycje. Żywiołowość i charyzma wokalisty oraz pozostałych członków zespołu sprawia, że ich koncerty to niezapomniane przeżycie. Na koncert w Zielonej Górze zaprasza Stowarzyszenie Art Of Underground do klubu JAZZKINO w sobotę 23 marca 2019 od godz.20.00.

*******************************
Data: 23.03.2019 (sobota)
Godzina otwarcia klubu: 18:00
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

Miejsce:
Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://www.facebook.com/jazzkino

*********************
Bilety: 20 zł
do nabycia wyłącznie na bramce

*********************
wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/405264620232487/

*********************
KUFAJKA RENCISTY
https://www.facebook.com/kufajkarencisty/

2019-02-15

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-15 22:14:39

Zwidy Marcowe

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2019-03-23 20:00:24
Link: https://www.facebook.com/events/312158956110078/

Szanowni Panowie Geje, Szanowne Panie Lesbijki, Szanowni Państwo,

Z dumą i zaszczytem zapraszamy na kolejną potańcówkę LGBTQ i wszystkich lubiących bawić się w naszym towarzystwie!
Tym razem będziemy cieszyć się nachodzącą porą roku, licząc na to, że przyniesie nową energię, wysoką temperaturę, a może nową miłość! Hasłem tej edycji niech zatem będzie: WIOSNA.

Czekamy na Was na parkiecie, który będą dla nas rozgrzewali:
dj Hannah
i grupa Beng Bros.

WSTĘP: 10 PLN + hasło: WIOSNA

2019-03-06

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-06 20:18:31

House of Fun // Xdemon Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: X-Demon, ul. Kupiecka 63
Czas: 2019-03-23 20:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/802551983446698/

Ekskluzywna sobota w klubie X-Demon. Zwieńczenie weekendu w samym centrum miasta!

Nie możesz tego przegapić ! Dołącz do wydarzenia już dziś!

☎ Rezerwacje ONLINE http://bit.ly/1RtF806
INFO: 6797 407 885 ☎

Nie zapomnij o kuszących promocjach w klubie X-DEMON:

PROMOCJA URODZINOWA
PROMOCJA NA WIECZÓR PANIEŃSKI

OBSERWUJ NAS:
www.xdemon.pl
www.facebook.com/XDemon
www.instagram.com/xdemonzielonagora
snapchat: xdemonzg

Tylko w X-Demonie najlepsza impreza nie jest przypadkiem a regułą!

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:35:57

Jubileuszowa Zielonogórska Wystawa Psów Rasowych - 24 marca 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Drzonków-Olimpijska 20
Czas: 2019-03-24 09:00:07 2019-03-24 17:00:07
Link: https://www.facebook.com/events/380857259153586/

Jubileuszowa Zielonogórska Wystawa Psów Rasowych - 24 marca 2019r.

Miejsce: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie (66-004 Zielona Góra, ul. Drzonków-Olimpijska 20).

Więcej informacji już niebawem.

Oficjalna strona www.zkwp.zgora.pl

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 12:40:32

Warsztaty salsy kubańskiej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: THE MOTION, ul. Francuska 2b
Czas: 2019-03-24 11:00:26 2019-03-24 16:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/798797050496978/

Proponujemy kolejne warsztay salsy kubańskiej. Tym razym naszym gosciem będzie Michał "Kijek" Kijowski, partnerować będą Paulina Glapińska i Teresa Glapińska.
Chcesz naładować swoje akumulatory, rozruszać zapomniane mięśnie, poznać najnowsze sposoby partnerowania, zakochać się w izolacjach to warsztaty dla Ciebie. Zapraszamy wszystkich, których już zafascynowała salsa cubana i tańczą przynajmniej 4 miesiące.

Michał 'Kijek' Kijowski w środowisku salsy kubańskiej znany jest od dawna.
Ponad 7 lat jako instruktor przez którego "nogi" przewinęły się tysiące kursantów :)
Współzałożyciel wrocławskiej szkoły tańca Just Move.
Organizator licznych wydarzeń w tym największego festiwalu salsy kubańskiej w Polsce "Calle de Timebros".
Na każdej imprezie nie może sobie odmówić kilku animacji tanecznych :) Uwielbia żywe i energetyczne połączenie salsy i reggaetonu czyli salsaton Jednak son, rumba i afro nie są mu obce.

Michał „Kijek” Kijowski to istny wulkan energii. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął ponad 12 lat temu tańcem towarzyskim. Po 3 latach z przerzucił się na salsę i dopiero wtedy odkrył, co tak naprawdę znaczy dla niego taniec. Okazało się, że hobby bardzo pozytywnie wpływa na całe jego życie. Swoją pasją od dawna zaraża ludzi na zajęciach, warsztatach, pokazach i animacjach na imprezach.

W salsie kubańskiej, reggaeatonie i tańcach afrokubańskich najbardziej ceni dowolność, improwizację i spontaniczność. Co zresztą bardzo dobrze oddaje jego żywiołową i charyzmatyczną osobowość.

Organizator cyklicznych warsztatów we Wrocławiu oraz "Ojciec Chrzestny" jednego z największych kubańskich festiwali “Calle de Timberos”

Paulina Glapińska tańczy od 5 roku życia, żadna forma tańca nie jest jej obca,taniec towarzyski, cherliding, hip-hop, street dance,formy tańca współczesnego, salsa, bachata,
Absolwentaka szkoły plastycznej oraz Uczelni zielonogórskiej na wydziale pedagogiki i animacji kultury

Trenuje formacje młodzieżowe jest trenerem,choreografem .
Uczestniczka YOU CAN DANCE oraz GOT TO DANCE,
Włascicielka trenerka Studia Tańca THE MOTION.
Choć tańczy już 23 lat nadal poznaje nowe techniki, szkoli siebie i innych.
Jej artystyczna dusza pozwala na tworzenie niepowtarzalnych choreografii, którymi cieszą się już kolejne pokolenia zdobywając wiele nagród oraz wyróznień.
Na codzień prowdzi zajęcia w swoim studio ,współpracuje od kilku lat z GCK w Kargowej oraz z zaprzyjaźnionymi szkołami tańca.
Kocha to co robi i zaraża innych swoimi emocjami.

Teresa Glapińska założycielka Studia Tańca THE MOTION , jej mottem życiowym to ruch i emocje, jej praca jest jej pasją. Pierwszy raz z tańcem zetknęła sie gdy miała 15 lat i odrazu się w nim zakochała. Taniec współczesny obudził w niej wielki apetyt na każdą formę ruchu i tak jest do dziś, pomimo wielu lat doświadczeń nadal nie straciła "apetytu". Od 18 lat uczy dzieci i młodzież, w atrakcyjny i delikatny sposób otwiera dorosłych ludzi na ruch i muzykę.
Już wiele lat organizuje szkoleniowe obozy taneczne dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawczyni i współorganizatorka Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Tanecznego w Kargowej
Z salsą kubańską zaprzyjaźniła się 10 lat temu. Od tamtej pory zachęca w skuteczny sposób swoich tancerzy do rozwijania się w tym kierunku, oraganizująć warszaty ale też i prowadząc treningi salsy kubańskiej. Kursańci pod jej czujnym okiem mogli już niejednokrotnie zaprezentować swoje umiejętności na różnych pokazach. Choreografka, instruktorka, pasjonatka, żona, mama i babcia .
Ta niecodzienna trójka zaproponuje PROGRAM
Niedziela 24 marca
12.00 - reggaeton i izolacje
13.15 - rueda
przerwa obiadowa
14.30 - styling, partnerowanie
15.45 - połączenia chreograficzne
organizator zastrzega sobie możlwość zmian w kolejności zajęć
wszelkie informacje i zapisy Teresa Glapińska 604479441
CENNIK
1 godz - 30zł
2 godz - 50zł
3 godz - 68zł
4 godz - 80zł
Proszę o przemyślane decyzje i zapisy, liczba miejsc ograniczona. Warsztaty odbędą się przy minimalnej liczbie uczestników 20 osób.
Zaliczkę 30zł proszę wpłacać na konto
ALIOR BANK 92 2490 0005 0000 4000 7923 3902

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 19:45:38

LFA1: Wataha Zielona Góra - Armia Poznań

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Botaniczna 66
Czas: 2019-03-24 11:00:56 2019-03-24 14:00:56
Link: https://www.facebook.com/events/253269518890898/

Wydawać się by mogło, że jeszcze niedawno schodziliśmy z boiska po ostatnim meczu w swoim debiucie w LFA2.

Tak naprawdę za nami ponad pół roku oczekiwania, niezliczone godziny treningów i analiz.

Czas jednak płynie nieubłaganie i już za kilka dni inauguracyjne spotkanie w tym sezonie!

Zaczynamy nowy rozdział futbolu amerykańskiego w Zielonej Górze - po raz pierwszy w historii drużyny gramy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Już 24.03 staniemy naprzeciw Armii Poznań, która powstała z połączenia ekip ze stolicy wielkopolski, tworząc tym samym kolejny mocny ośrodek futbolowy.

Niewątpliwie zatem spodziewać się możemy ciężkiego i wyrównanego spotkania, obfitującego w emocje. Każda strona będzie chciała udowodnić, że jej pojawienie się w LFA1 nie było przypadkowe.

Smaczku i dodatkowego podtekstu najbliższemu starciu dodaje fakt, iż w ostatnim czasie nasz team znacząco wzmocnili niedawni zawodnicy Kozłów z Poznania.

Zatem czekamy na Was przy #Botaniczna66 już 24 marca o godz. 12:00! Wstęp wolny!

#DołączDoW #LFA #Botaniczna66

2019-03-20

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-20 15:08:09

Krakowski Salon Poezji - Dominika Świątek i Jerzy Hajduga

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-03-24 16:00:17 2019-03-24 18:00:17
Link: https://www.facebook.com/events/351583515697687/

Zapraszamy 24 marca 2019 (niedziela), godz.17.00, sala im. Janusza Koniusza na kolejną edycję Krakowski Salon Poezji w Zielonej Górze. Gościem Salonu będzie Jerzy Hajduga, duchowny katolicki, należący do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, poeta, autor wielu tomików poetyckich m.in. „Współbrzmienie”, „Jeszcze”, „Zatrzymać z czasu chwile”, sztuk teatralnych, licznych felietonów oraz innych form publicystycznych i literackich. Pracuje w parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku jako kapelan chorych. Rozmowę z poetą moderować będzie ks. dr hab. Andrzej Draguła, prof. US.

Salon wzbogaci koncert Dominika Świątek, wokalistki, kompozytorki, kierownika muzycznego Teatru Hybrydy, która ma na swoim koncie trzy płyty z autorską muzyką do wierszy: Zbigniewa Herberta („Siódmy anioł”), Juliusza Słowackiego („Proroctwo”) oraz Jerzego Hajdugi („Coraz ciszej”). Jest autorką muzyki do spektakli teatralnych „Mandelsztam” (na podst. twórczości Osipa Mandelsztama), „Gonimy dopóki żywi” (na podst. poezji Czesława Miłosza), „Czas śpiewu kobiety” (wg wierszy Marleny Zynger). Koncertuje także za granicą – Berlin, Sankt Petersburg, Rzym, Lwów, Wilno, Ryga, Birmingham, trzy razy tournée po USA.

Gospodarz Salonu: Andrzej Buck.

Obowiązują bezpłatne miejscówki dostępne przed spotkaniem.

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 20:09:33

Piotr Wyleżoł Quartet

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-03-24 18:00:32 2019-03-24 20:00:32
Link: https://www.facebook.com/events/453071071897216/

Prawdziwa uczta dla miłośników jazzu!
„Piotr Wyleżoł Quartet” z koncertem promującym nowy album „Human Things” wydany w legendarnej serii Polish Jazz vol. 79. W składzie obok Piotra Wyleżoła pojawią się: zjawiskowy saksofonista, laureat Grammy – Dayna Stephens (USA) oraz wybitni polscy muzycy, wieloletni członkowie kwartetu Tomasza Stańki: Sławek Kurkiewicz – kontrabas oraz Michał Miśkiewicz – perkusjia.


Piotr Wyleżoł – pianista, kompozytor.

“Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej” (londyński miesięcznik Blues&Soul, Emrys Baird)

Od lat uznawany za jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych. Swoim ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumem „Human Things”, Piotr Wyleżoł pisze nowy rozdział w legendarnej serii wydawniczej Polish Jazz, wpisując się tym samym w panteon najwybitniejszych polskich jazzmanów w historii.

Urodził się 6 grudnia 1976 roku. Już jako dziecko zdobywał nagrody na ogólnopolskich konkursach pianistycznych i koncertował z repertuarem klasycznym. Okrzyknięty „cudownym dzieckiem” kiedy wieku 10 i 11 lat z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii w Rybniku grał koncerty fortepianowe Mozarta i Beethovena. W 1989 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku w klasie fortepianu Romany Fritzowej. w 1995 r. ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Ireny Kryszczukajtis. W 2000 r. uzyskał dyplom ukończenia Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli.
Karierę na scenie jazzowej rozpoczął jeszcze w okresie studiów, w zespołach m.in. Janusza Muniaka, Jarka Śmietany i Marka Bałaty. Jako student był laureatem licznych konkursów i festiwali jazzowych: Jazz Juniors w Krakowie (I nagroda), Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach (I nagroda), „Klucz do Kariery” – Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz nad Odrą we Wrocławiu (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej (Katowice).
Od początku swojej działalności artystycznej lider własnego trio. W 2001 roku ukazała się pierwsza autorska płyta pianisty „Yearning“ nagrana wspólnie z Adamem Kowalewskim na kontrabasie i Łukaszem Żytą na perkusji. Już wtedy prasa nie szczędziła ciepłych słów: „To jeden z najciekawszych debiutanckich albumów. Trio złożone z młodych polskich muzyków zbudowało nastrój godny największych osiągnięć w swym gatunku.” (Jazz Forum 11.2001).

W 2006 roku ukazała się druga płyta „Piano Trio” ( z Łukaszem Żytą na perkusji i Michałem Barańskim na kontrabasie).
W październiku 2009 roku nakładem renomowanej wytwórni Fresh Sound Records ukazała się trzecia płyta tria pianisty, zatytułowana „Children’s Episodes”. Płyta wydana została w serii New Talent, w której można znaleźć takie nazwiska, jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Chris Cheek. Warto nadmienić, że Piotr Wyleżoł jest pierwszym Polakiem, który dostał się do tego zaszczytnego grona. Płyta ta została również nominowana do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Jazzowy Album Roku. W dyskografii Piotra Wyleżoła jako lidera, poza studyjnymi płytami tria, znajdują się również dwa albumy koncertowe. Pierwszy to „Quintet Live“, która ukazał się w 2010 roku z gościnnym udziałem Adama Pierończyka (sax) oraz Davida Doruzki (git.), oraz zarejestrowany podczas festiwalu „Jazz w Gdyni“ recital na dwa fortepiany ze Sławkiem Jaskułke i wydany pod nazwą DuoDram.
Podczas dotychczasowej obecności na profesjonalnej scenie jazzowej miał okazję współpracować z wieloma jej osobistościami, takimi jak: Billy Hart, Edd Schuller, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Tomasz Stańko, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Nagórski, Kazimierz Jonkisz, Andrzej Cudzich, Adam Pierończyk, Gary Bartz, John Purcell, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Marek Bałata, Ewa Bem, Piotr Baron, Antymos Apostolis, Nigel Kennedy, Steve Logan, Monty Watters, Bennie Maupin, Janis Siegel i inni. W latach 2005 – 2012 regularnie współpracował z Nigelem Kennedy’m, biorąc udział w jego autorskich projektach, a także koncertach muzyki klasycznej, m.in. jako
klawesynista w repertuarze J.S.Bacha czy A.Vivaldiego.
Piotr Wyleżoł występował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce oraz kilkudziesięciu krajach świata. Poza płytami nagranymi jako lider i współlider, uczestniczył w nagraniach kilkudziesięciu płyt z innymi artystami i liczba ta stale rośnie. Od 2007 prowadzi klasę fortepianu w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Więcej na stronie internetowej artysty www.piotrwylezol.comPIOTR WYLEŻOŁ QUARTET
24 marca 2019, godz. 19:00
Hydro(za)gadka
Bilet w cenie 30 zł na abilet.pl oraz na godzinę przed spektaklem (tylko w przypadku, jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane)

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 11:45:43

Druga data / Szpaku w Zielonej Górze - Atypowy Tour | WySPa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: WySPa, al. Wojska Polskiego 65
Czas: 2019-03-24 19:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/511590525993114/

noSleep zaprasza na drugi koncert Szpaka w Zielonej Górze promujący jego najnowszy album ,,Atypowy’’

Bilety dostępne tylko online pod adresem:
https://ticketos.pl/event/1521/


💎Pakiet Prestiż - 99 PLN💎
* Uczestnictwo w próbie / spotkanie ze Szpakiem
* Wejście na koncert
* Plakat koncertowy w formacie A3
* Bilet kolekcjonerski w rozmiarze 15 x 5 cm

Support: Szymkus

Kup bilet:
https://ticketos.pl/event/1521/

WSTĘP +16
Zgoda dla nieletnich: https://tiny.pl/gbk1h

2019-01-21

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-21 08:35:25

Akademia Wyobraźni: Modny Ciuch

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Nasz-warsztat.pl, ul. Reja 5
Czas: 2019-03-25 16:00:14 2019-03-25 18:00:14
Link: https://www.facebook.com/events/267817557475685/

Zapraszamy 25 marca o godzinie 17:00 dzieci w wieku 8-12 lat na kolejne zajęcia z cyklu "Akademia Wyobraźni": Modny Ciuch.

Tym razem będziemy tworzyć ... worki na buty!

Kto powiedział, że worki na buty mają być nudne? Podczas zajęć sami wymyślimy wzory worków i je pokolorujemy. Stworzymy ekskluzywne worki, które może nawet będą służyć nie tylko do noszenia butów?..

Zajęcia odbędą się w Nasz-warsztat.pl
Rejestracja: https://lyadafund.eu/akademia-wyobrazni/

Wpisowe wynosi 10 zł. Przed rejestracją prosimy o uważne przeczytanie zasad uczestnictwa.

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

Zapraszamy serdecznie!

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:24:38

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-03-26 16:00:53 2019-03-26 18:00:53
Link: https://www.facebook.com/events/365526714036923/

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – zgłoszenia
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza miłośników sztuki słowa: recytacji, teatru, poezji śpiewanej do udziału w 64.Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. To jeden z najstarszych, najbardziej prestiżowych turniejów artystycznych w Polsce, który od ponad 60 lat wyłania i prezentuje utalentowane osobowości artystyczne. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest otwartym konkursem, adresowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej, studentów oraz osób dorosłych.

Zgłoszenia należy wypełnić elektronicznie lub wydrukować i wypełnić ręcznie oraz dostarczyć / przesłać do 15 marca 2019 roku na adres:
Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
pliki do pobrania na zok.com.pl
Pytania i wątpliwości związane z konkursem prosimy kierować do ZOK (Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek i Dominika Krupa – tel. 68 4511000).

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 13:20:11

Magia Teatru Lalka teatralna

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-03-27 16:00:27 2019-03-27 17:00:27
Link: https://www.facebook.com/events/2261506794170330/

Teatr – to przede wszystkim człowiek – aktor, który poprzez słowo i ruch kreuje postać. Na scenie wraz z aktorem często występuje lalka teatralna, animowana przez niego kukła, pacynka, jawajka i marionetka. Gdy widzimy lalkę, która chodzi, mówi, mamy wrażenie, że ona żyje, że jest prawdziwa, choć dobrze wiemy, że bez aktora, który ja animuje nie istniałaby. Lalka pobudza wyobraźnię do spontanicznego działania, skłania do zabawy i kreatywności.

Już po raz trzynasty mamy zaszczyt zaprosić na wernisaż i rozstrzygniecie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Magia Teatru - Lalaka Teatralna.

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 13:17:29

OpenCoffee Zielona Góra #26

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Klimat Bistro, ul. Reja 15/2
Czas: 2019-03-28 07:00:23 2019-03-28 09:00:23
Link: https://opencoffeezg.pl

Pierwsze spotkanie OC tej wiosny! Pora się rozbudzić i wskoczyć na pełne obroty, które na pewno zostaną zwiększone dzięki rozmowom z innymi przedsiębiorcami, którzy mają podobne doświadczenia jak Ty.

Przyjdź, przywitaj się i porozmawiaj o biznesie z osobami, które łączy prowadzenie działalności gospodarczej, bądź chęć wstąpienia na tę drogę.

Dla mniej wtajemniczonych: OpenCoffeeZG to niezobowiązujące spotkania dla przedsiębiorców przy kubku kawy. Nasze spotkanie przyczyniają się również do odświeżenia kontaktów i tematów z poprzednich spotkań. Zauważyliśmy, że udział w naszym spotkaniu, często doprowadza do późniejszej współpracy.

Charakter nieformalny. Bez agendy, warsztatów czy prelekcji. Spotykamy się w drugi i ostatni czwartek każdego miesiąca. Nie wahaj się zaprosić i zabrać ze sobą znajomych, wstęp wolny.

2019-03-14

Utworzony przez Piotr Poźniak dnia 2019-03-14 20:26:33

Poznań Motor Show 2019

Wydarzenie w Województwo wielkopolskie, Poznań

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
Czas: 2019-03-28 07:00:37 2019-03-31 16:00:37
Link: https://www.facebook.com/events/189547011946035/

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji. Jak co roku, będziecie mogli podziwiać pojazdy w ramach 4 salonów – samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz truck.

A jak było podczas poprzedniej edycji? Poznajcie Poznań Motor Show 2018:
- rekordowa liczba 151 437 miłośników motoryzacji
- 15 pawilonów pełnych motoryzacyjnych emocji
- 170 wystawców
- 60 motoryzacyjnych premier
- 10 pojazdów koncepcyjnych

„Dlaczego Poznań Motor Show? Dlatego, że to największa i najlepsza impreza tego typu w Polsce, a skoro jest największa i najlepsza, to jak można tu nie być?” – Martin Śliwa, dziennikarz motoryzacyjny.

Do zobaczenia na Poznań Motor Show 2019 -> 28-31 marca 2019!
Bilety już od 22,00 zł.
Link do biletów: www.motorshow.pl/pl/kup_bilet
Szczegółowe informacje znajdziesz na www.MotorShow.pl oraz na naszym Facebooku Poznań Motor Show

Atrakcje podczas Poznań Motor Show:
- premiery motoryzacyjne
- pokazy samochód koncepcyjnych
- Arena Videoblogerów
- Stunt Wars Poland
- spotkania z gwiazdami TVN Turbo
- tory offroad na terenie zewnętrznym
- konkurs customowych motocykli
- Alternative Fuel Technology
- Kongres MOVE
- IX Ogólnopolski Zlot Caravaningowy
- konkursy dla szerokiej publiczności
- Mistrzostwa Mechaników i Lakierników
- strefa BLACKZONE – wystawa aut modyfikowanych

2019-02-24

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-24 11:49:27

Kongres MOVE - Mobility&Vehicles

Wydarzenie w Województwo wielkopolskie, Poznań

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
Czas: 2019-03-28 10:00:12 2019-03-29 19:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/2188944011151561/

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji Kongresu MOVE, który odbędzie się podczas Poznań Motor Show 2019 (official), w dniach 28-29 marca 2019, w prestiżowej Sali Ziemi.

Tegoroczna edycja Kongresu MOVE Mobility & Vehicles to wyjątkowe forum ekspertów. 5 ścieżek tematycznych: energetyka i ładowanie, transport jako usługa, nowe modele biznesowe, smart city i innowacje.

1000 uczestników, 100 speakerów, 20 wystawców w ramach strefy expo.

BILETY
- Bilet dla firm i przedsiębiorstw - 190,00 zł netto (233,70 zł brutto) + wejście na Poznań Motor Show (28.03.2019 - VIP & Business Day oraz 29.03.2019)
- Bezpłatny bilet (po rejestracji) dla przedstawicieli administracji publicznej, środowisk akademickich

Więcej informacji: https://kongresmove.pl/

2019-02-24

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-24 14:23:13

1. Czwartek Social Media w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Mediateka Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12a
Czas: 2019-03-28 16:00:18 2019-03-28 18:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/409095633233795/

Pierwsze spotkanie w Zielonej Górze!

Wydarzenie jest w pełni DARMOWE. Jedyne co musisz zrobić, aby wziąć w nim udział - napisz maila na msm.dagmara.kokoszka@gmail.com i zarezerwuj miejsce!

WAŻNE!!!
Bardzo dziękujemy za zapisy! Niestety - nie mamy już więcej miejsc. Zapraszamy na kolejny „Czwartek” już za miesiąc :-)


Już teraz zapraszamy, WSTĘP WOLNY jak zawsze!
------------------------------------------------------------------

Zapraszamy wszystkich chętnych! Czwartek jak zwykle jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych nowymi mediami. Będzie również sporo okazji do networkingu.

Jaka idea stoi za Czwartkami Social Media?

Integracja szeroko pojętej branży social media. Budowanie nowych relacji. Dzielenie się wiedzą. Dobra zabawa. Mam sygnały, że nasza seria spotkań zaowocowała już bliskimi przyjaźniami, a nawet nową pracą;). Wyjdźcie z domów i z pracy, sprzed komputerów i tabletów, i poznajcie ludzi związanych z mediami społecznościowymi!

Kto przychodzi na nasze spotkania?

Pracownicy agencji social media, freelancerzy, specjaliści od PR, startupowcy ale również ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w social media. Z każdym spotkaniem pojawiają się nowi ludzie.

2019-03-18

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-18 13:37:41

Stunt Wars Poland 2019

Wydarzenie w Województwo wielkopolskie, Poznań

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
Czas: 2019-03-29 08:00:50
Link: https://www.facebook.com/events/2063842727247080/

Międzynarodowe zawody w stunt ridingu podczas Poznań Motor Show.
Termin 29-31.03.2019

International stunt competition during Poznań Motor Show.
Date 29-31.03.2019

2019-02-24

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-24 14:18:58

Sokół - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-29 19:00:41 2019-03-29 22:30:41
Link: https://www.facebook.com/events/1533787343390505/

Sokół - PIERWSZA SOLOWA TRASA - Zielona Góra

Po 20 latach działalności muzycznej Sokół wydaje swój PIERWSZY SOLOWY ALBUM pt. „Wojtek Sokół”.
29 marca będziecie mieli niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zobaczyć solowy koncert legendy.
Premierowe utwory z płyty 'Wojtek Sokół' zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji.

Na scenie wraz z Sokołem: Ras oraz DJ Kebs.
Koncert będzie miał wyjątkową oprawę wizualną przygotowaną na tę trasę.

Bilety: https://bit.ly/2U9D02f
Drzwi: 20.00
Koncert: 22.00
Wstęp 16+


Sokół, a dokładnie Wojtek Sokół, to prawdopodobnie jedyny artysta na polskiej scenie muzycznej, który po przeszło 20 latach aktywnej obecności w wielu projektach, potrafi żyć tym, czym żyje ulica i alternatywa, jednocześnie bezbłędnie poruszając się po świecie muzyki mainstreamowej. Pierwsze formacje, które współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych – TPWC, ZIP Skład i WWO – oraz ich ówczesne produkcje, raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Na koncie ma cztery złote i dwie platynowe płyty, a pierwszy solowy album wydaje dopiero… w tym roku. "Wojtek Sokół” - bo taki, przewrotny w swojej prostocie, tytuł nosić będzie debiutancki solowy album Sokoła, to podróż po różnych obszarach rapowych i muzycznych zamiłowań artysty. Należy się spodziewać zarówno jazdy bez trzymanki i ostrych zakrętów, jak i prostych dróg. Nigdy jednak, jak w całej dotychczasowej działalności Sokoła, dróg na skróty.
Premiera albumu już 15 lutego.
https://prosto.pl/wojteksokol

2019-01-20

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-20 12:40:20

4thBlackzone

Wydarzenie w Województwo wielkopolskie, Poznań

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
Czas: 2019-03-30 09:00:05 2019-03-31 16:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/390317321740497/

BLACKZONE to jedyna w swoim rodzaju wystawa aut modyfikowanych, skupiająca w jednym miejscu najbardziej odpicowane auta w tej części kraju. Wystawa organizowana jest podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce - Poznań Motor Show.
To także wielkie rozpoczęcie sezonu w Naszym kraju.
4 edycja tej klimatycznej wystawy to dowód, że ludzie potrzebują takich atrakcji podczas Poznań Motor Show.

ZGŁOSZENIA AUT:
www.blackz.pl
6 LUTY - 29 MARZEC

Liczba miejsc:
Tuning: 50 aut
Car Audio: 10aut
------------------------------
OFERTA DLA FIRM:
kontakt@blackz.pl

Zadaszone miejsca pod antresolą to świetne miejsce na promocję i ekspozycję swoich produktów firmowych.

Zapraszamy!

2019-02-24

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-24 14:21:55

III Babski RAJd 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Wiejska 10 (teren PZM)
Czas: 2019-03-30 09:00:43 2019-03-30 15:00:43
Link: https://www.facebook.com/events/308750349991073/

witajcie :)

mam wielką przyjemność zaprosić Was na Trzecią edycję turystycznego rajdu z Paniami za kółkiem czyli na III BABSKI RAJd 2019.
Rajd samochodowy turystyczny: impreza otwarta- zapraszamy do wspólnej zabawy :)

o co chodzi…? w skrócie:

po pierwsze i najważniejsze- NIE jest to rajd wyścigowy, lecz na punkty, które uzyskamy za wykonane zadanie na trasie rajdu.

po drugie: załoga składa się z dwóch osób- kierowcą MUSI być kobieta! pilotem może być dowolna osoba, ale samochód może być pełen kibiców, rodziny i przyjaciół :)

spotykamy się 30 marca o 10:00 na terenie PZMot w Zielonej Górze na odprawie załóg*, gdzie otrzymacie wszelkie wskazówki i szczegóły dotyczące rajdu, otrzymacie mapy z trasą po której będziemy się poruszać.
Na trasie rajdu czekać na Was będą liczne zadania: sprawnościowe, łamigłówki, próby rekreacyjne jak i samochodowe. Wszystko to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa Waszego jak i Ruchu Drogowego :) Każde zadanie będzie punktowane, rajd wygrywa załoga, która uzyska najwyższą liczbę punktów (szczegóły w regulaminie)
Na BABSKI RAJd przybywamy własnym samochodem, którym pokonamy trasę.
Każda załoga będzie miała szanse na nagrody.
Górna granica wieku nie istnieje ;)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!

Całość imprezy uprzyjemnią nasi Partnerzy i Sponsorzy :)
www.sharpless.pl https://web.facebook.com/SharplessTreningMedyczny/
https://web.facebook.com/biodetoks/ - terapia antynikotynowa
www.saunagregor.pl https://web.facebook.com/SPA.Gregor/
https://lavito.pl/fabryka-zdrowia

Na zakończenie rajdu planowane jest ognisko w rytmach muzyki na terenie Tawerny Żeglarskiej w Rudnie 12, na miejscu na terenie ośrodka można również skorzystać z noclegu za 35 zł :)

poniżej załączam regulamin imprezy:)
W razie pytań zapraszam do kontaktu:
monika.sharp@wp.pl, 792-654-407

do zobaczenia na starcie :)

Z-CA KOMANDORA
Monika Sharp


REGULAMIN
Samochodowego Rajdu Turystycznego
Babski RAJd


Zielona Góra 30.03.2019

1. ORGANIZATORAMI rajdu są:
- AUTOMOBILKLUB LUBUSKI
- STACJA KONTROLI POJAZDÓW PZM

2. MIEJSCE IMPREZY:
- Start - Zielona Góra ul. Wiejska 10 (teren PZM),
- Meta - Tawerna Żeglarska, Rudno 12, 64-224 Świętno


3. WŁADZE RAJDU:
Komandor – Maciej Szurkowski
Z-ca Komandora – Monika Sharp

4.PROGRAM:
Zapisy:
- przed rajdem : 18.02-30.03.2019r PZM tel. 68 453 31 31,
- w dniu rajdu : 8.30 – 9.00,

Wpisowe za załogę:
- 20 zł do 22.03.2019r,
- 30 zł w od 23.03. 2019 i w dniu rajdu,
Odprawa załóg - godzina 10:00
- Start 1-szej załogi - godzina 10:30
- Meta 1-szej załogi - godzina 14:30
- Zakończenie i ogłoszenie wyników - godzina 15:30, planowane ognisko nad jeziorem.

5. POSTANOWIENIA OGÓLNE
Rajd stanowi imprezę popularną o charakterze otwartym. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są posiadać ważne dokumenty uprawniające do poruszania się po drogach RP. Wpisowe na rajd – 20 zł do 22.03 / od 23.03 i w dniu rajdu 30 zł. Na mecie rajdu możliwość wykupienia noclegu – koszt 35 zł/osoba.

6. CEL IMPREZY
Propagowanie Sportowych Imprez Popularnych, krzewienie zorganizowanych form Turystyki Kwalifikowanej oraz szerzenie i pogłębianie wiedzy historycznej i krajoznawczej o regionie, a także doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdu, kultury motoryzacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego.


7. POJAZDY
Do udziału w imprezie dopuszcza się samochody osobowe w rozumieniu Ustawy „Prawo o ruchu drogowym” lub osobowo/towarowe na bazie podwozia samochodu osobowego, posiadające ważne dokumenty uprawniające do poruszania się po drogach publicznych RP i spełniające wymogi regulaminowe. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy dopuszczenia załogi do startu nie spełniającej warunków uczestnictwa, oraz startującej pojazdem zagrażającym Bezpieczeństwu Ruchu Drogowego.

8. ZAŁOGA
Załogę stanowią co najmniej dwie osoby, określani jako kierowca i pilot.
Kierowca musi być Kobietą, a pilot ukończone co najmniej 17 lat. Pilot nie może prowadzić samochodu podczas imprezy. W przypadku stwierdzenia prowadzenia samochodu przez pilota, załoga zostanie wykluczona z wyłączenie gdy pilot jest kobietą, ma uprawnienia do prowadzenia pojazdu a przyczyna zamiany zostanie wcześniej zgłoszona do organizatora.


9. OBOWIĄZKI ZAŁOGI - do obowiązków załogi należy:
- Obecność na odprawie uczestników.
- Przestrzeganie regulaminu oraz komunikatów podanych na odprawie.
- Przejazd trasy wg. itinerera, wykonanie prób, dostarczenie karty drogowej do biura rajdu na Mecie.
- Stosowanie się do zaleceń obsługi rajdu.
- Kierownik próby jest jedynym przedstawicielem organizatora przed uczestnikiem uprawnionym do podejmowania niezbędnych decyzji.

Nieprzestrzeganie powyższych przepisów pociągnie za sobą karę do wykluczenia włącznie

10. PUNKTACJA – zostanie podana na odprawie zawodników.

11.CHARAKTERYSTYKA - Samochodowego Rajdu Turystycznego:
⁃ Długość trasy – około 70 km;
⁃ Test z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD);
⁃ Zadania Turystyczne (ZT);
⁃ Próby sprawności kierowania pojazdem (SZ);
⁃ Zadania dodatkowe, między innymi : sprawnościowe, zręcznościowe, intelektualne, inne (PR).

12. ORGANIZATOR nie przyjmuje na siebie odpowiedzialności za szkody i straty w stosunku do załóg i ich sprzętu, jak również spowodowanych przez nie w sposób pośredni lub bezpośredni szkód w stosunku do osób trzecich i ich mienia. Organizator zastrzega sobie prawo do właściwej interpretacji niniejszego Regulaminu, jak również do całkowitego odwołania Samochodowego Rajdu Turystycznego.

13. NAGRODY
Osobny komunikat w dniu imprezy podany przez organizatora.


KOMANDOR
Maciej Szurkowski

2019-02-25

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-25 12:53:26

Galant Race 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Park Braniborski
Czas: 2019-03-30 11:00:47 2019-03-30 13:00:47
Link: https://www.facebook.com/events/395670984519837/

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektronik", ZGZB oraz sponsor główny (WIDEOREJESTRATORY24.PL) zapraszają na kolejną odsłonę Galant Race, biegu przełajowego, który odbędzie się 30.03.2019 w Parku Braniborskim w Zielonej Górze.

W tym roku zbieramy środki finansowe na pomoc naszemu zeszłorocznemu absolwentowi, który w styczniu 2019 uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego doznał poważnego urazu kręgosłupa (uraz rdzenia i kręgów TH10 i 11) – w rezultacie paraliżu kończyn dolnych.

Jego największą potrzebą jest specjalistyczny wózek oraz rehabilitacja a te rzeczy wymagają ogromnych nakładów finansowych przekraczających możliwości rodziny.

2019-02-13

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-13 21:01:00

Wielka Trasa Standup Polska:8 Grzechów Głównych w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50
Czas: 2019-03-30 18:00:26 2019-03-30 20:00:26
Link: https://www.facebook.com/events/803589269994398/

Szanowni Państwo,

Stand-up Polska ma zaszczyt zaprosić na pierwszy w swojej historii spektakl(*) stand-upowy pt. „Osiem grzechów głównych”!

Pragniemy z dumą poinformować, że Wasza ulubiona Wielka Trasa ewoluowała! Nadal będziemy jeździć po Polsce z naszym najlepszym, premierowym materiałem, ale poczuliśmy nieodpartą potrzebę wyniesienia komedii na nowy, wyższy poziom. Chcemy was nie tylko rozbawić, ale przede wszystkim pokazać, że nie boimy się żadnych tematów.

Wiemy, że jest siedem. Uważamy jednak, że to niewystarczająca liczba. Pierwsi mnisi chrześcijańscy nie byli sobie w stanie wyobrazić okropności dzisiejszego świata. W pismach Jana Kasjana nie ma mowy o kawie rozpuszczalnej, elektronicznych papierosach czy influencerach. Na to, jak i inne potworności współczesności, musi być jakiś nowy grzech. Wspólnie z wami spróbujemy te problemy nazwać, by później móc z nimi skutecznie walczyć. Bo kto jak nie my?!

(*)Spektakl oznacza, że będziemy mieć wyprasowane ciuchy.

OBSADA: Michał Kempa, Wojciech Fiedorczuk, Antonii Syrek-Dąbrowski, Karol Kopiec, Piotrek Szumowski, Bartek Walos, Cezary Jurkiewicz, Maciek Adamczyk, Sebastian Rejent.

Więcej informacji wkrótce.

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-10 18:07:57

Bitamina / 31.03 / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-03-31 16:00:12 2019-03-31 21:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/333031084210286/

Bitamina w Zielonej Górze!

Bilety: https://going.pl/bitamina-zielona-gora

Tego wieczoru usłyszymy utwory z ich z najnowszego albumu, którego wydanie jest planowane na wiosnę 2019. Będzie to okazja aby usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy na żywo.

Bitamina została założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Bitamina powstała z przyjaźni trojga ludzi i z miłości do muzyki. Słychać to dokładnie w tekstach oraz produkcji bitów. Wrażliwość, z jaką trafiają do słuchacza jest zaskakująca, a wyśpiewywane emocje każdy odczuwa bardzo osobiście.

Nie patrząc na modę i trendy nieustannie pracują nad swoją muzyką. Mimo iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów, którzy doceniają wrażliwość i szczerość grupy i które nie pozwalają im pozostać obojętnymi.

2019-01-13

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-13 19:39:10

Zanurzenie w harmonii wibracji - koncert - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Tkalnia, ul. Fabryczna 13a
Czas: 2019-03-31 16:00:33
Link: https://www.facebook.com/events/365369804057871/

Zapraszam Cię do zanurzenia się w Wibracjach ♥

Magia dźwięku, pierwotnych wibracji, częstotliwości natury i świata - harmonizuje i koi, naturalnie wspomaga organizm i psychikę w powrocie do stanu równowagi.

Głównymi prowadzącymi w tym spotkaniu będą gongi i misy himalajskie. Instrumenty liczące kilka wieków, wykonane według specjalnej technologii, odlewane i wykuwane wiele godzin do uzyskania najwyższej jakości właściwości terapeutycznych. Zanurzenie się w wibracji gongów i mis może wyzwolić od stresu, uspokoić lub pobudzić - w zależności od tego z czym przychodzisz, ukoić zmęczone nerwy, odblokować przepływ energii w ciele poprzez odblokowanie kanałów, którymi przepływa.
Gongom i misom towarzyszyć będą inne instrumenty, tj. bęben oceaniczny, kij deszczowy, sansula, kalimba, tank drum, grzechotki, dzwoneczki Zaphir, tingsza, oraz ja :)

Korzyści z sesji zanurzenia w dźwiękach:

> działa harmonizująco
> likwiduje napięcia
> stabilizuje pracę układu nerwowego
> reguluje gospodarkę wodną organimu
> oczyszcza uaktywniając wydalanie toksyn z organizmu
> pobudza krążenie płynów ustrojowych = poprawia ukrwienie tkanek
> przyspiesza procesy gojenia ran, czy np. zrastania kości.
> wzmacnia siły witalne
> synchronizuje pracę naszych półkul mózgowych w zakresie częstotliwości alfa a przy dłuższym słuchaniu – theta
> neutralizuje skutki nagromadzonego stresu
> poprzez wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenie, pomaga na powrót połączyć się z intuicją, a co za tym idzie uruchomić proces zmian w życiu, podjąć ważne decyzje, otworzyć się na coś nowego
> jest to przede wszystkim czas tylko dla Ciebie, na relaks i odprężenie oraz przyjemność płynącą z dźwięków świata :)

Przeciwwskazania:
- wszczepiony rozrusznik serca
- sztuczne zastawki serca
- osoby po przeszczepach narządów

Zalecana konsultacja ze swoim lekarzem w przypadku:
- epilepsji.

Ubierz się wygodnie, wibracjom najlepiej poddać się na leżąco.

GDZIE:
Tkalnia / ul. Fabryczna 13A / Zielona Góra

KIEDY:
NIEDZIELA / 31.03.2019 r. / godz. 18:00-19:15 /

Koncert trwa około 1 h + 5-10 minut na umoszczenie się przed + 10-15 minut na "wylądowanie" po.

CENA:
30 zł /os.

Na wydarzenie obowiązują zapisy:
Magdalena - 605 578 893, m.pytkowska@op.p

GRAJĄCA:
Magdalena Pytkowska - Jestem…. No właśnie :) Kim jestem… Na dziś czuję, że docieranie do sedna to przygoda na całe życie. Być może nie jedno. :) A żyjąc w tym życiu odkrywam, eksploruję, doświadczam, tańczę, śpiewam, gram, zmieniam się, uczę poprzez relacje, joguję, gotuję, i wiele innych zwyczajnych rzeczy robię na co dzień. Na ten moment na mojej drodze zajmuję się towarzyszeniem ludziom w pokonywaniu barier na drodze ich wzrastania, poprzez psychoterapię tańcem i ruchem, oraz wykorzystanie mocy wibracji i dźwięków. Uczyłam się i doświadczałam również terapii Gestalt. Uczestniczyłam w wielu warsztatach i szkoleniach z obszarów pracy z ciałem, ruchem, głosem, twórczą ekspresją emocji. W obszarze moich aktywności jest praca terapeutyczna, indywidualna i grupowa, organizuję i prowadzę również warsztaty rozwojowe oraz kręgi kobiet. W kontakcie z drugim człowiekiem kieruję się holistycznym ujęciem człowieka, jako Istoty fizycznej, emocjonalnej oraz duchowej. Uwielbiam naturę, wieś, kocham być blisko ziemi, drzew, w lesie. Z zaciekawieniem obserwuję życie, wciąż ucząc się uważnie w nim uczestniczyć, słyszeć, widzieć, być obecną, doświadczać chwilę po chwili, czując, przeżywając, prawdziwie.
Odkąd moja Dusza obudziła się do śpiewu, kreacji muzyki i tańca, już nie chce przestać, to mnie niesie w świat i w życie.

Zaufaj, że naturalne dźwięki spotkają się z tym co potrzebuje harmonii w Tobie i że wydarzy się tylko to, na co jesteś gotowa/y.

CZEKAM NA CIEBIE ♥

2019-03-05

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-05 10:29:59

Koncert klasy gitary elektrycznej

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16
Czas: 2019-03-31 16:00:36 2019-03-31 18:00:36
Link: https://www.facebook.com/events/2304578616452650/

Serdecznie zapraszamy na koncert klasowy gitarzystów elektrycznych, który odbędzie się 31. marca o godz.18.00 w klubie muzycznym Fabryka przy ul. Moniuszki 16.

2019-03-12

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-12 15:35:37

TURBO / Hellhaim / Okrütnik - Zielona Góra (JazzKino)

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-03-31 17:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/312097969404078/

Turbo wraz z HELLHAIM i Okrütnik na koncertowej trasie ‘The Last Warrior Tour’!

Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO ogłasza obszerne tournee pod kryptonimem ‘The Last Warrior Tour’. Zespół zapowiada wykonanie na żywo w całości kultowego krążka ‘Ostatni Wojownik’ (1987) oraz dodatkowo najostrzejsze petardy z bogatego dorobku płytowego grupy. 

W roli gościa specjalnego tournee wystąpi piekielnie ognisty HELLHAIM (serwujący miażdżący show w klimatach dokonań wczesnego Exciter!) oraz (na dużej części trasy) jedna z najciekawszych siarczystych grup metalowych młodego pokolenia – pochodząca z Kotlina formacja OKRÜTNIK. Na kilku koncertach zaprezentuje się również heavy metalowy DORMANT DISSIDENT a dodatkowe supporty trasy zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Wojciech Hoffmann (TURBO): To będzie wyjątkowo rzadki i niezwykle bezkompromisowy pakiet, o którym myślałem już od dawna. Zagramy Wam całego ‘Wojownika’ oraz nasze najszybsze i najostrzejsze numery z kilku płyt TURBO a nasi zaproszeni goście z całą pewnością również dołożą do pieca... Ściągajcie masowo, bowiem szykuje się mocny wpierdol – do zobaczenia na trasie!

Bilety na koncerty trasy ‘The Last Warrior Tour’ trafią do sprzedaży pod koniec grudnia.
Szczegółowa rozpiska tournee oraz więcej informacji pod poniższymi linkami:

www.turbo.art.pl
facebook.com/Turbo.Band.Official
https://www.youtube.com/watch?v=FG7l-qXQMgY

************************************
HELLHAIM – gdzieś między cmentarzem, a szpitalem psychiatrycznym w podwarszawskim Pruszkowie tworzy i nagrywa plugawy kolektyw, znany jako Hellhaim... Jego członkowie przekuwają swoje chore fascynacje w dźwięki, które sami określają jako „extreme heavy metal”. Zrodzony w bólach i wydany na świat w 2017 roku debiutancki album „Slaves of Apocalypse” nieźle namieszał w metalowym światku, co dla Hellhaim było pretekstem, aby ruszyć w Polskę ze swoją ewangelią. Fani są zgodni, że każdy koncert ekipy to prawdziwie bezkompromisowe i energetyczne wydarzenie, w którym wysokooktanowy thrash miesza się z melodyką zaodrzańskiego heavy metalu. To także show, które wywołuje skrajne emocje, czyli – posługując się słowami wieszcza – śmieszy, tumani, przestrasza... 

Skład: 
Mateusz Drzewicz (vox) 
Piotr Konicki (gtrs) 
Albert Żółtowski (gtrs) 
Piotr Omelańczuk (bass) 
Jaro Kaczmarczyk (drums)

http://hellhaim.pl/
facebook.com/HELLHAIM/
www.youtube.com/user/grupaHELLHAIM
open.spotify.com/artist/0nSxNiiV6UhZn0gWJnlegc
www.deezer.com/en/artist/13959287

************************************
OKRÜTNIK – formacja założona w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Michała, Grzegorza, Szymona i Mateusza. Na początku czerwca do składu dołączył Eryk. Brzmienia Okrütnika można zakwalifikować do szeroko pojętego heavy metalu z thrashowymi zagrywkami i elementami black metalu w wokalu. Teksty tworzą niepowtarzalny przekaz, cechujący się między innymi: nawiązaniami do poezji, negacji człowieka i świata, okultyzmu oraz przekonań nihilistycznych. Na codzień Okrütnik działa przy Domu Kultury w Kotlinie.

https://www.instagram.com/okrutnikband/
https://www.facebook.com/okrutnikofficial/
https://www.youtube.com/channel/UC3cAvYyvadWtsXZsqVuH4iQ

Guślarz (live)
https://youtu.be/zhwEyhtKJjI
Sabat (live)
https://youtu.be/NttmI935tp4

************************************
OSTATNI WOJOWNIK – czwarty album polskiej formacji metalowej TURBO, zarejestrowany w studio ‘Giełda’ w Poznaniu w 1987 roku. Krążek będący przełomem dla polskiej muzyki metalowej i należących do ścisłej czołówki najwybitniejszych dokonań muzyki thrash naszego regionu. 

Nowoczesny na tamte czasy i ultra profesjonalny materiał inspirowany dokonaniami grup pokroju Metallica i Flotsam And Jetsam przyniósł zespołowi TURBO absolutne przewodnictwo na krajowym rynku ciężkiej muzyki zdobywając w szybkim tempie liczniejsze rzesze fanów i zwolenników. Ostry i szalony thrash metal z ‘Ostatniego Wojownika’ otworzył również grupie drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową Noise Records – jednym z najważniejszych potentantów metalowych w Europie tamtego okresu. Doprowadziło to do wydania anglojęzycznej wersji płyty pod szyldem „Last Warrior’, która ukazała się na całym świecie i została bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną w tym m.in. magazyny „Kerrang” i „Metal Hammer”. 

Po prestiżowym festiwalu ‘Metalmania 88’ na którym TURBO wystąpiło obok tak uznanych marek jak RAGE czy KREATOR zespół promował album na trasie koncertowej po Polsce i Czechosłowacji, po powrocie z której został zaproszony do odbycia kolejnego tournee po Węgrzech u boku największej ówczesnej gwiazdy muzyki thrash w Europie – formacji KREATOR. Wysoką pozycję TURBO i ‘Ostatniego Wojownika’ ugruntowały również entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80-tych festiwalach muzyki rockowej w tej części Europy – ‘Jarocin 87’, ‘Jarocin 88’ oraz wydana w tym samym roku koncertowa płyta ‘Alive’. Krążek ‘Ostatni Wojownik’ po dziś dzień uznawany jest za prawdziwy kanon thrash metalu i złotych lat dla muzyki metalowej w Polsce.

2018-12-17

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2018-12-17 18:51:55

Recepta na wygraną w Lotto w Planetarium Wenus

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Planetarium Wenus, ul. gen. Sikorskiego 10
Czas: 2019-04-04 16:00:47 2019-04-04 18:00:47
Link: https://www.facebook.com/events/1349687818505411/

Serdecznie zapraszamy na kwietniowe Czwartkowe Spotkania z Nauką, 4.04.2019 roku o godzinie 18:00 w Planetarium Wenus. Dr Jacek Bojarski, z Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Uniwersytetu Zielonogórskiego, przedstawi swój wykład pod tytułem „Recepta na wygraną w Lotto”.

Hazard jest nieodzownym elementem naszej cywilizacji, a pierwsze wzmianki o grach losowych datowane są na tysiące lat przed naszą erą. Nadal jesteśmy kuszeni wielkimi wygranymi i nadal ulegamy wysyłając kolejne kupony. Czy istnieją szczęśliwe liczby? Jak zgarnąć całą pulę? Kto, jak nie matematyk mógłby odpowiedzieć na to pytanie. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, tych grających i niegrających, kwietnia o godzinie 18:00. Wstęp na Czwartkowe Spotkania z Nauką jest bezpłatny.

2019-03-15

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-15 11:08:44

Finisaż prac Pracowni 201 pt. „Książka i ilustracja”

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Mediateka Góra Mediów, al. Wojska Polskiego 9
Czas: 2019-04-05 15:00:43 2019-04-05 17:00:43
Link: https://www.facebook.com/events/769095543446043/

Wystawa jest zbiorem książek i ilustracji wydanych przez „Pracownię 201”, która działa przy Instytucie Sztuk Wizualnych UZ. Pracownia umożliwia studentom rozwijanie indywidualnych umiejętności z zakresu projektowania graficznego.

Wystawa otwarta będzie już od 8 marca!

2019-03-04

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-04 11:40:54

I runda DMP Stelmet Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69
Czas: 2019-04-05 16:00:29 2019-04-05 19:00:29
Link: https://www.facebook.com/events/407467813340591/

Przed nami #SuperInauguracja PGE Ekstraligi! 5 kwietnia w Zielonej Górze rozegrany zostanie pierwszy ligowy mecz sezonu 2019. Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie tego dnia Get Well Toruń.

Na torze światowa czołówka Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Nicki Pedersen, Martin Vaculik Michael Jepsen Jensen oraz Jason Doyle, Chris Holder, Niels Kristian Iversen czy Rune Holta.

5 kwietnia spotykamy się wszyscy przxy W69 i wspólnie wspieramy Falubazu w walce o pierwsze ligowe zwycięstwo.

2019-03-20

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-20 15:09:39

Stand-up Skład II - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski - Aula, ul. Podgórna 50
Czas: 2019-04-05 17:00:28 2019-04-05 19:00:28
Link: https://www.facebook.com/events/344844899675080/

Rusza II edycja trasy Stand-up Skład! Pierwsza odniosła spory sukces, zatem pora na kolejną dawkę mocnego humoru na najwyższym poziomie. Nowe teksty, których nie usłyszycie na żadnej innej trasie.

Wystąpi aż 9 świetnych komików: 
Prowadzący : Bartosz Zalewski i Jasiek Borkowski 
oraz
Błażej Krajewski
Adam Van Bendler
Sebastian Rejent
Paweł Chałupka
Olka Szczęśniak
Tomek Kołecki
Rafał Banaś

05.04.2019
godz 19:00-21:00
Będzie tylko jedno wydarzenie, ilość miejsc ograniczona. 
Bilety na kupbilecik.pl
https://www.kupbilecik.pl/impreza-32742-trasa.standup.sklad.zielona.gora.html

*Występ dla osób powyżej 16 roku życia
**Nagrywanie występu w formie audio i video jest zabronione
***Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym. Organizator zastrzega sobie prawo do wyproszenia osób utrudniających przebieg wydarzenia, bez obowiązku zwrotu pieniędzy za bilet osobom przeszkadzającym

2018-12-16

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2018-12-16 21:37:37

Nocny Kochanek @Kawon - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-04-05 17:00:33
Link: https://www.facebook.com/events/1948015922159880/

Nocny Kochanek i 8 lat w Tybecie w Zielonej Górze! 

Bilety dostępne tylko w sprzedaży online: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu.

Bilety: https://goout.net/pl/bilety/nocny-kochanek/hlsd/
Facebook: www.facebook.com/nocnykochanek
YouTube: www.youtube.com/c/NocnyKochanek
Strona internetowa: www.nocnykochanek.pl

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. 

"Randka w Ciemność" to trzeci studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Grupa prezentuje kolejną porcję humoru w warstwie lirycznej, tym razem skupiając się głównie na relacjach damsko-męskich. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar. Autorem ilustracji jest ponownie Robert Adler. "Randka w Ciemność" to jego czwarta okładka wykonana dla zespołu.
Premiera wydawnictwa: piątek – 11 stycznia 2019. Płyty CD do nabycia na sklep.nocnykochanek.pl oraz w sklepach muzycznych i księgarniach w całej Polsce. 

==

Zespół 8 lat w Tybecie to pięć silnych charakterów ze Śląska Cieszyńskiego, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Determinacja i upór w dążeniu do celu to sprawa nadrzędna. Muzycy przekładają treść nad formę, stawiają na naturalność
i wiarygodność. Podczas jednego z konkursów muzycznych juror skomentował ich występ w następujący sposób: "Soczyste, chropowate brzmienie, wokalista o magnetycznej osobowości i inteligentne teksty sprawiły, że zespół bezapelacyjnie wyprzedził swych konkurentów". 
Długo wyczekiwana debiutancka płyta zespołu 8 lat w Tybecie ukaże się na początku 2019 roku. Znajdzie się na niej 11 utworów, a wśród nich dobrze znane m.in. ze stacji Antyradio, Eska Rock, Radio Afera „Król Popkultury” czy „Po co tyle słów?”. Przy realizacji nagrań zespół pracował z fachowcami w gronie których znaleźli się między innymi Marcin Gajko, producent Leszek Biolik, czy realizator Michał Wasyl. Część materiału została zrealizowana w studiu RecPublica w Lubrzy gwarantującym bezkompromisową jakość albumu.
Zespół w 2017 był finalistą Eliminacji do Przystanku Woodstock, zagrał także na Spring Break Festival, największym polskim festiwalu showcase’owym.

FB: https://www.facebook.com/8latwtybecie
YT: https://www.youtube.com/user/8latwtybecie

2018-11-29

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2018-11-29 20:44:30

Bibobit

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Czas: 2019-04-05 18:00:58 2019-04-05 20:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/760495251010320/

Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu - od marca 2018 zagrali około 40 koncertów w tym w październiku na zaproszenie TVP Kultura zarejestrowano ich pierwszy studyjny live act na Scenie
Alternatywnej. Tylko w ubiegłym roku ich występy poprzedzały wykony m. in. takich artystów jak Cory Henry czy Keyon Harrold.
Wiosną zagrali na festiwalu Jazz Nad Odrą, latem na zaproszenie Jazz Forum wystąpili na Pol`and`Rock Festival.
Wyjątkowe połączenie żywiołowego jazzu z hip-hopem i elektroniką, to siła zarówno ich koncertów jak i albumu „Podróżnik”.
Po udanym zeszłorocznym debiucie, w sierpniu 2018 r podczas nagrań do leśnej sesji live., zabrali się i skomponowali nowy materiał. Wszystko odbyło się w
małym letniskowym domku pod koniec wakacji, a efekty tej pracy, częściowo będziecie mogli usłyszeć już na zbliżających się koncertach!

„Jesteśmy w pełnej wolności z naszymi wyborami i przebiegiem muzycznej drogi. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje.”

Tak o swojej twórczości mówią autorzy projektu Bibobit: Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch - duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, funk, oraz muzyka hip-hop w różnym stężeniu. To zespół, który świadomie przekracza granice gatunkowe, co podkreśla tytuł ich pierwszego albumu „Podróżnik” wydanego na początku 2018 r. Koncertowy dorobek tej grupy dowodzi, że to zespół, który powstał po to aby grać na żywo.

Daniel Moszczyński - wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box
Bartek Pietsch - gitara basowa, wokal
Waldemar Franczyk - perkusja
Zdzisław Babiarski - piano
Patrycjusz Gruszecki - trąbka, flugelhorn
Jan Adamczewski - saksofon

2019-01-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-19 10:39:53

Kurs 50 zabaw animacyjnych dla dzieci w praktyce - Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Tańca i Fitness, ul. Morelowa 34
Czas: 2019-04-06 07:00:14 2019-04-06 14:30:14
Link: https://www.facebook.com/events/665449877241368/

➡️ Chcesz poznać nowe gry i zabawy, żeby móc je wykorzystać na każdej imprezie?
➡️ Chcesz przypomnieć sobie zabawy, których dawno nie wykorzystywałeś w swojej pracy?

Serdecznie zapraszamy na szkolenie "50 ZABAW ANIMACYJNYCH DLA DZIECI W PRAKTYCE"! 💪

Podczas szkolenia poznacie i przećwiczycie aż 50 zabaw, które będziecie mogli wykorzystać podczas swoich zajęć lub też po prostu w domu ze swoimi dziećmi :)
Szkolenie podzielone jest na bloki tematyczne. Między innymi:
➡️zabawy integracyjne
➡️zabawy ruchowe
➡️zabawy taneczne
➡️zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej
i wiele, wiele innych :)

Całe szkolenie będzie miało charakter praktyczny, dlatego weźcie ze sobą strój sportowy, wygodne obuwie na zmianę, wodę i świetny humor! :)
Kiedy? 06/04/2019, godz. 09:00 - 16:30
Szkolenie potrwa 8 godzin dydaktycznych, ostatnie 30 minut natomiast zostawiamy na dodatkowe pytania :)

Gdzie? Morelowa 34, centrum Tańca i Fitnessu CTiF, Zielona Góra

❗przed obiektem jest darmowy parking❗

Po szkoleniu otrzymasz imienne zaświadczenie o ukończenia szkolenia "50 zabaw animacyjnych dla dzieci w praktyce" oraz skrypt z opisem zabaw 🎶

Koszt? 149 zł/os. przy płatności za kurs do 28/02/2019, od 01/03/2019 koszt szkolenia to 169 zl/os.
Zniżka przy zapisie minimum 3 osób jednocześnie!
Zapisy trwają do 21/03/2019❗❗❗
Uwaga❗liczba miejsc ograniczona. W szkoleniu może wziąć udział max 20 osób ❗

100% gwarancją miejsca na kursie jest wcześniejsze zapisanie się, akceptacja regulaminu szkolenia oraz uiszczenie opłaty na konto (opłata nie jest zwracana w razie rezygnacji!)

Konieczność wcześniejszych zapisów! Drogą mailową (happyfitpoznan@gmail.com) lub przez fanpage Happy Fit

Serdecznie zapraszamy! :)

2019-02-25

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-25 10:06:40

Warsztaty "Kosmetyki naturalne"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Fabryczna 13b
Czas: 2019-04-06 08:00:49 2019-04-06 15:15:49
Link: https://www.facebook.com/events/2267201480162916/

Warsztaty „kosmetyki naturalnie” realizowane przez Inicjatywę Sceniczną Fruuu corocznie cieszą się dużą popularnością. Zadanie współfinansowane jest przez Miasto Zielona Góra. W tym roku poprowadzi je znany autorytet w dziedzinie naturalnej kosmetologii - Ewa Ambroży (autorka fun-page pn.: „Chwaściania”).

Program składa się w dwóch części:

I. 10.00 – 13.00 – Maść i mydło. Warsztaty poświęcone przeciwdziałaniu atopowemu zapaleniu skóry, łuszczycy i egzemie. Podczas warsztatów zrobimy maść na AZS lub na łuszczycę, którą zabierzemy ze sobą do domu oraz poznamy zasady wykonywania kremów, czy danej maści, dowiemy się o emulgatorach, ekstraktach ziołowych (rodzaje, sposoby wykonania i pozyskiwania ziół). Na warsztatach będzie też wykład o poszczególnych składnikach używanych do maści na choroby skórne, o diecie, kąpielach i itp. Na warsztatach zrobimy też dedykowane mydło potasowe na AZS lub łuszczyce. Koszt: 60 zł.

II. 13.15 – 17.15 – Kosmetyki. Na warsztatach każdy zrobi dla siebie krem, dedykowany do rodzaju cery. Poznamy sposoby dodawania ziół do kremów, podstawowe emulgatory i naturalne konserwanty. Nauczymy się jak stworzyć własną recepturę kremu. Dodatkowo zrobimy sobie naturalną pastę do zębów. Koszt: 60 zł.

Zgłoszenia przyjmowane są na adres: urszula.kundzik@interia.pl
___Ilość miejsc ograniczona___
W odpowiedzi na maila każdy zgłoszony otrzyma szczegółowe dane do przelewu.

Prosimy bardzo o nie przychodzenie na warsztaty z małymi dziećmi (ze względów organizacyjnych oraz bezpieczeństwa).

Kim jest Inicjatywa Sceniczna Fruuu?
Jesteśmy stowarzyszeniem promującym wszelkie dziedziny artystyczne, z naciskiem na improwizację sceniczną. Istniejemy już od ośmiu lat i w Zielonej Górze zrealizowaliśmy wiele projektów takich jak cykliczne warsztaty improwizacji scenicznej, warsztaty kabaretowe, Lubuskie Warsztaty Improwizacji i Kabaretu, Warsztaty Mydlarskie, Festiwal Improwizacji i Humoru "ImproH" i wiele innych.
Więcej informacji na www.fruuu.pl/

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 19:23:46

Drugie życie książek - kiermasz dla Osób z autyzmem

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Henryka Sienkiewicza 10
Czas: 2019-04-06 08:00:55 2019-04-06 14:00:55
Link: https://www.facebook.com/events/397087364188507/

Nowe, stare, zabawne i bardzo poważne, dla dzieci, zdecydowanie dla dorosłych. Poprosiliśmy Was o książki no i nas zasypaliście. Teraz zapraszamy wszystkie mole książkowe na kiermasz, który odbędzie się przed siedzibą (a w razie złej pogody w siedzibie) Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym Dalej Razem.
***
Zebrane środki przeznaczymy na budowę Hostelu (domu treningowego) dla Osób z autyzmem. Pani Halina ma 67 lat i w pojedynkę opiekuje się 21-letnim wnukiem z autyzmem. Kiedy babcia dostała udaru nie było miejsca, które byłoby w stanie przyjąć Martina na czas jej rehabilitacji. Chłopak trafił na 3 tygodnie do szpitala psychiatrycznego. Tworzymy Hostel dla Osób z autyzmem. Dołączysz? https://generado.org/pl/donate.html

2019-03-07

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-07 21:46:49

Łężycki Bieg o Pietruszkę 2019!

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Łężyca
Czas: 2019-04-06 10:00:10 2019-04-06 15:00:10
Link: https://www.facebook.com/events/387865028706670/

Przełajowy bieg leśnymi duktami za Łężycą, nietypowe nagrody, świetna atmosfera, jeden z etapów Zielonogórskiej Ligi Biegowej

2019-02-25

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-25 22:08:07

Wystawa "Magia linorytu"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Centrum Przyrodnicze, ul. J. Dąbrowskiego 14
Czas: 2019-04-06 14:00:18 2019-04-06 16:00:18
Link: https://www.facebook.com/events/637665046680772/

Serdecznie zapraszamy na wystawę linorytów Arety Fedak,
artystki o światowej renomie, która, co nas niezmiernie cieszy, przyjedzie na wernisaż. Areta Fedak to absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego Pracowni Grafiki Książkowej u profesora Janusza Stannego uzyskała w 1979 roku. Artystka zajmuje się malarstwem sztalugowym (ikony), grafiką warsztatową (linoryt), rysunkiem satyrycznym, nowymi technikami ilustracji oraz grafiką użytkową. W latach 1979 – 2018 brała udział w ponad osiemdziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Szwajcarii, Rumunii, Argentynie, Kanadzie, USA, Włoszech, Ukrainie, Japonii i Belgii. Autorka okładek i ilustracji do kilkudziesięciu podręczników Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz Wydawnictwa Juka - 91. W latach 1983 - 1990 pracowała jako redaktor graficzny w RSW „Wydawnictwo Współczesne”. Jest wieloletnim nauczycielem plastyki, sztuki, rysunku odręcznego i grafiki użytkowej.

Jak sama mówi:
„Kreska, jej charakter i zagęszczenie, kontrast, symbol, plama barwna, spokój, siła koloru, światło, bogactwo form i waloru, ryt głęboki, pobieżny i rytmiczny - to moje życie i pasja”.

W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz tworzenia linorytu i planujemy, że nasi gości będą mieli okazję samodzielnie odbić matrycę i tym samym mieć unikalny linoryt.

2019-03-15

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-15 10:57:33

★ XXX-lecie Cadillac ★ PINK FLOYD project ★ KAWON ★ 06.04.2019 ★

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-04-06 18:00:08 2019-04-06 21:00:08
Link: https://www.facebook.com/events/409490399821841/

W tym roku zespół CADILLAC obchodzi jubileusz XXX-lecia działalności. Z tego powodu zapraszamy na specjalny koncert podczas którego zagramy utwory PINK FLOYD. Będzie to wzbogacony program podczas którego zaprezentujemy także nowe świetlne show. Koncert odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 w Kawon Piwnica Artystyczna. Zapraszamy !!!

*******************************

Cadillac czerpie niekończącą satysfakcję z muzykowania w różnych kierunkach muzycznych, które (Bogu dzięki) bardzo często podoba się publiczności, a dzięki temu jest motorem napędzającym nas do dalszego działania. Inspiruje nas to co jest oryginalne i może być ciekawe dla naszego odbiorcy - stąd lubimy muzykować wspólnie z innymi zespołami lub ich członkami najczęściej na lokalnych scenach naszego miasta.

*******************************

Cadillac Plus Pink Floyd Project
skład zespołu:

Zenek "Chodi" - gitary, wokal
Zenek "Stefan" - instr. klawiszowe, wokal
Jarek - wokal, gitara basowa
Marek "Kielu" - perkusja, wokal
Jaga Macewicz - chórki
Kasia Pusowska - chórki
Przemek Puchalski - instrumenty klawiszowe
Paweł Krawczonek - saksofon

https://www.facebook.com/zespolcadillac
http://zespol-cadillac.pl/

video:
https://www.youtube.com/watch?v=95JvoFj3HaY

*******************************
Bilety:
Przedsprzedaż - 25 zł - bilet kolekcjonerski (od 15.02.2019)
* bileteria Muz-Art - (68) 324 63 13 w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl

* Kawon - (68) 324 43 86 - w godz.13.00-02.00
Zielona Góra, Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl


Internet - 25 zł (od 15.02.2019)
* www.abilet.pl

W dniu koncertu - 30 zł
do nabycia na bramce

*******************************
Data: 06.04.2019 (sobota) godz.20.00

*******************************

Miejsce:
Piwnica Artystyczna KAWON
Zamkowa 5, Zielona Góra
tel. 68 324 43 86
http://www.kawon.zgora.pl/
https://www.facebook.com/Piwnica-Artystyczna-Kawon

*******************************

wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/409490399821841/

*******************************

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-10 21:20:19

DOZ Maraton Łódź

Wydarzenie w Województwo łódzkie, Łódź

Miejsce: Atlas Arena, al. Bandurskiego 7
Czas: 2019-04-07 07:00:16 2019-04-07 19:00:16
Link: https://lodzmaraton.pl/

DOZ Maraton Łódź - Nowy wykonawca, nowa odsłona!

DOZ Maraton Łódź 2019 przyniesie kilka ważnych zmian w formule biegów. Nie będzie półmaratonu, z kolei miejsce sobotniego biegu na 5km zajmie ponownie niedzielny bieg na dystansie 10km, który wystartuje równolegle do maratonu. Wzorem poprzedniej edycji imprezy, dystans maratoński będzie można pokonać również na raty w ramach sześcioosobowych sztafet Ekiden. W sobotę poprzedzającą DOZ Maraton Łódź oraz bieg na 10km, tradycyjnie rozegrane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży Kids Run. W programie imprezy jak co roku odbędą się targi Expo oraz rodzinny piknik zdrowotny.
Zmiany w formule biegów to niejedyna nowość.
Zapraszamy do zapisów i zapoznania się z regulaminami biegów na stronie www.lodzmaraton.pl

2019-01-31

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-31 20:54:30

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Depresja - choroba XXI wieku"

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Aula C WPPS, ul. Wojska Polskiego 69
Czas: 2019-04-08 09:00:04 2019-04-08 14:00:04
Link: https://www.facebook.com/events/323853145148445/

Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii oddział w Zielonej Górze, Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii UZ mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Depresja - choroba XXI wieku".
Termin: 8 kwietnia 2019
Miejsce: Aula C WPPS, ul. Wojska Polskiego 69

Więcej szczegółów już wkrótce!

2019-03-09

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-09 10:16:15

Śmieszny Stand-up w One Love

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: One Love, al. Niepodległości 8a
Czas: 2019-04-08 17:00:37 2019-04-08 19:00:37
Link: https://www.facebook.com/events/382062022374107/

Standup- forma komedii która gra w otwarte karty, na widno porusza to o czym ludzie boją się mówić. Może być wulgarny ale nie musi, szokuje, śmieszy, dziwi, bawi, zaskakuje, bawi! Nic dodać nic ująć. Jazda bez trzymanki!!!

W skład grupy występującej wchodzą:

50 Twarzy Gajdy-Czyli Bartosz Gajda były członek Kabaretu Łowcy.B, dojrzały komik z bardzo abstrakcyjnym poczuciem humoru. Trafne puenty, zabawne spostrzeżenia, prześmieszne anegdoty… cały on. Wystarczy być na występie, resztą zajmuje się on- a dobry z niego opiekun widza :)

Paweł Reszela - Stand-Up Comedy - Stand-Up Comedy- Jeden z pierwszych standup’erów w naszym kraju, nie licząc Tadeusza Drozdy. Uczestnik pierwszej edycji programu „Zabij mnie śmiechem” emitowanego w telewizji Polsat. Osoba o urodzie awangardowej, chamski, ale piekielnie śmieszny.

Wojciech Leśniowski- Członek Zielonogórskiego Klubu Komedii, wulkan energii, którą zaraża innych. Dzięki tej osobie widzowie zapominają o codzienności i w pełni oddają się zabawie. Lubi to co robi, a robi to co lubią inni np. Taki Krzysiek z Kwidzyna.

Kiedy: 08.04.2019
Start: 19.00
Bilety: 30 w przedsprzedaży
40 w dniu występu

(ilość biletów mocno ograniczona)

2019-03-07

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-07 10:47:36

Zielona Nutka

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski, aula
Czas: 2019-04-11 15:00:05 2019-04-11 17:00:05
Link: https://www.facebook.com/events/681877785542456/

IV Zielonogórski Przegląd Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych „Zielona Nutka 2019”
Start wydarzenia: 11 kwietnia 2019, godz. 17:00
Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski- aula
Zielonogórski Ośrodek Kultury i Instytut Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają do udziału w IV Zielonogórskim Przeglądzie Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych „Zielona Nutka 2019”. Impreza skierowana jest do amatorskich chórów dziecięcych i młodzieżowych z Zielonej Góry oraz okolic, działających w szkołach, placówkach kultury, stowarzyszeniach, parafiach itp.. Jej celem jest upowszechnianie i zachęcenie młodych ludzi do odkrywania radości ze wspólnego śpiewania. Przegląd daję również szansę na zaprezentowanie pracy zespołu i oddanie jej ocenie Jury. Przegląd odbędzie się 11 kwietnia 2019 o godz.17.00 w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zapraszamy!

2019-03-01

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-01 10:06:36

ToSięWytnie - wystawa grafik Michała Wolińskiego

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: aj-aj, ul. Wiśniowa 10
Czas: 2019-04-11 18:00:48
Link: https://www.facebook.com/events/339679833316396/

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy grafik Michała Wolińskiego pt. #ToSięWytnie, 8 marca (piątek) od 12:15 do 13:00. Wystawa będzie czynna do 11.04.

Michał Woliński –ur. w Poznaniu w 1986 roku. W 2013 r. ukończył studia licencjackie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Promotorem pracy licencjackiej był prof. Grzegorz Nowicki.
Od 2014 studiuje grafikę warsztatową (obecnie I rok studiów II stopnia) na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Opiekunem teoretycznej pracy licencjackiej była prof. dr hab. Izolda Kiec. Promotorem pracy praktycznej był prof. Andrzej Bobrowski.
Brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. (M.in. 3. Bienal Internacional Mini Print 2018 - Santa Fe, Argentyna; Bunt II –w Collegium Iuridicum Novum UAM).
Od 2012 współpracuje z Pracownią Działań Twórczych Ewy Wanat „Stolarnia” w Swarzędzu.

Tytuł serii „To się wytnie” jest potocznym sformułowaniem, nawiązującym do montażu filmowego, a w tym konkretnym kontekście, także do techniki wykonania. Wyrażenie można tłumaczyć jako: „pomińmy to”, „zapomnijmy o tym”.
Zasadniczą część wystawy stanowi seria ośmiu grafik wykonanych w technice linorytu, składających się na część praktyczną pracy licencjackiej. Całość działa na zasadzie zbliżonej do komiksowej historii obrazkowej, pomimo, że nie próbuje tworzyć linearnej narracji.
Historię można próbować „wyczytać” poprzez prześledzenie, powiązanie ze sobą pojedynczych obrazków / kadrów, z których składają się grafiki / plansze „komiksowe”. Oczywiście, przy podobnym zamyśle należy liczyć się z tym, że każdy, kto rzecz spróbuje odczytać, poskładać w całość, odczyta ją całkiem inaczej, lub wcale.
Pierwsze dwie części serii drukowane są z zestawionych ze sobą mniejszych matryc szkicowanych bezpośrednio w miejscu, gdzie opowiadana historia się dzieje. Kolejnych sześć zostało od początku zakomponowanych jako całość na podstawie wcześniej wykonanych szkiców. Wystawę uzupełniają prace, które są w różnym stopniu powiązane z głównym projektem.

kuratorzy:
Maryna Mazur
Piotr Szurek

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 12:43:22

12/04 ◎ Depeche Mode Black Day Party ◎

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: O B I E K T, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2019-04-12 19:00:08
Link: https://www.facebook.com/events/392693801533455/

Kolejna edycja Depeche Mode Black Day party.

Podczas kwietniowej edycji Depeche Mode Black Day party jako "special guest" ze swoim setem wystąpi Irmina.

Irmina zagra dla Was w godzinach 23:00 - 24:00 oraz po 02:30.

Serdecznie zapraszamy !!!

2019-02-18

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-18 21:57:08

5. Gdańsk Maraton

Wydarzenie w Województwo pomorskie, Gdańsk

Miejsce: ul. Żaglowa 11
Czas: 2019-04-13 08:00:23 2019-04-14 16:00:23
Link: https://www.gdanskmaraton.pl/

Już 14 kwietnia 2019 zapraszamy Was na 5. Gdańsk Maraton. To nie tylko sportowe emocje, walka ze swoimi słabościami i ustanawianie nowych rekordów życiowych. To także wyjątkowa i przyjazna trasa biegu, dzięki której w ciągu tych kilu godzin potrzebnych na jej pokonanie, można poznać wiele ciekawych, często symbolicznych miejsc. Jedna pętla prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana.

Razem z maratonem wystartuje również Sztafeta Maratońska. To idealna możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o pokonaniu królewskiego dystansu.

Start w sztafecie to znakomita forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Zawodnicy biorący udział w maratonie mogą również w ten sposób zapewnić sobie znakomite wsparcie na trasie, które z pewnością pozwoli zwalczyć każdy kryzys. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,4 km/8,4 km/10,7 km/6,7 km),

Dzień wcześniej wystartuje Gdańsk na Piątkę oraz biegi dla dzieci.

2019-01-31

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-31 21:03:23

Warsztaty z Impami!

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Fabryczna 13b
Czas: 2019-04-13 09:00:09 2019-04-14 13:00:09
Link: https://www.facebook.com/events/543807129441184/

Inicjatywa Sceniczna FRUUU zaprasza na warsztaty improwizacji z grupą Impy z Warszawy.
Szczegółowe informacje na dniach.
13-14 kwietnia (10h warsztatów)
50 zł.
Zgłoszenia na maila do 1 kwietnia urszula.jurkiewicz@gmail.com
W zgłoszeniu prosimy o opisanie swojego dotychczasowego doświadczenia oraz imię nazwisko i miasto. W odpowiedzi wyślemy szczegóły dotyczące przelewu.

Wydarzenie dofinansowane przez miasto Zielona Góra.

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 19:26:08

1. Alleycat Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Park Tysiaclecia, Wazów 34
Czas: 2019-04-13 14:00:49 2019-04-13 21:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/296932600972009/

Kwiecień, plecień poprzeplata trochę alley, trochę cat’a. Dziewczyny, chłopaki zabierajcie swoje ostrzaki, składaki i wpadajcie do zielonego miasta na prawdopodobnie pierwszego alleycata w ZG.

Alleycat (ang. kot uliczny) – rodzaj zawodów rowerowych organizowanych na terenie miasta odbywających się w normalnym ruchu miejskim. Uczestnicy mają listę zadań do wykonania. Może być nim punkt kontrolny lub jakieś polecenie (sprawdzenie numeru na budce telefonicznej, przywiezienie pewnej rzeczy, godzina odjazdu autobusu na danym przystanku). Aby wystartować w wyścigu należy uiścić opłatę wpisową. Pieniądze najczęściej pokrywają wydatki związane z organizacją wyścigu oraz nagrody dla zwycięzców. (Wikipedia)

Po wyścigu spotykamy się w pracowni Laszlo Print, gdzie każdy będzie mógł nałożyć sitem zrobiony przez samego Laszlo alleycatowy wzór na swoją koszulkę, bluzę, torbę lub zrobić sobie plakat. Będzie tez można napić się piwka pogadać itp. ;)

Wpisowe: 10zł

Potrzebne będą: rower ;) długopis/ołówek, zapięcie do roweru, lampki rowerowe

O nagrody zadbali: Cheesy Supply, SZOSA, Coffee Tea Trip

DO ZOBACZENIA!!!

2019-03-04

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-04 14:34:02

DAS MOON / RMX Tour / Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Fabryka, ul. Moniuszki 16,
Czas: 2019-04-13 18:00:19 2019-04-13 21:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/377711272869455/

DAS MOON
new wave // dark electro // techno
RMX TOUR 2019

[ENGLISH info below]
Das Moon powraca na trasę koncertową.
Po niemal rocznej przerwie od koncertowania, po podróżach na zewnątrz i do wewnątrz, po ucieczce od dotychczasowej koncepcji muzyki i po totalnym w niej zagłębieniu, Das Moon, jeden z najważniejszych polskich zespołów new wave/dark electro, wyruszy w wyjątkową trasę koncertową RMX TOUR.

RMX TOUR to nowe brzmienie Das Moon, wykorzystujące nieograniczone możliwości elektroniki i live-actu. Punktem wyjścia jest dotychczasowy dorobek Das Moon. Muzycy zaprezentują również premierowy materiał, który trafi na nową płytę.

Grupa Das Moon powstała w Warszawie w 2010 roku. Ma na swoim koncie trzy albumy: "Electrocution" (2011, Polskie Radio), "Weekend In Paradise" (2014, Requiem Records) i "Dead" (2017, Requiem Records). Od roku 2011 zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą. W 2012 otworzyli festiwal Electronic Beats w Gdańsku, grając przed Squarepusherem i Jamesem Blake'em. Zagrali też m.in. na największym na świecie festiwalu muzyki dark i electro-industrial Wave Gotik Treffen (WGT) w Lipsku i festiwalu Mayday w katowickim Spodku. Das Moon dzielił scenę z wieloma kultowymi artystami, m. in. Psychic TV, Westbam, Front Line Assembly, De/Vision, Camouflage, Clan of Xymox i Jazzanova.

Das Moon tworzą: Daisy K, Musiol i Dj Hiro Szyma

ENGLISH:
Das Moon, one of the most important Polish new wave / dark electro bands is hitting the road again. The RMX TOUR is a new sound of Das Moon connecting unlimited possibilities of electronic music and live act. Starting point of RMX TOUR are remixed versions of tracks from the band’s 3 albums performed onstage. What the audience gets is a raving show with music and visuals.


LINKI / LINKS:
WWW: http://dasmoon.pl/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/0P1Reib7muU8WMztwyTzwS
YT: https://www.youtube.com/user/dasmoonvideo
FB: www.facebook.com/dasmoonband

===================================================

start koncertu / concert start - 20:00

===================================================

BILETY / TICKETS:
Przedsprzedaż online / Presale online
Going: 30,zł
Bilety dniu koncertu w klubie / tickets at the door: 40,zł

===================================================

DAS MOON:
contact: manager@dasmoon.pl
tel. (+48) 501 784 954

2019-03-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-10 19:27:28

★ Jugosławia / Izerbejdżan / Polish Fiction ★ Zielona Góra ★

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: JAZZKINO, ul. Jana Sobieskiego 14
Czas: 2019-04-13 18:00:58 2019-04-13 21:00:58
Link: https://www.facebook.com/events/154366852156300/

więcej informacji niebawem

2019-03-01

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-01 19:51:02

Marnik - GAM GAM // X-Demon Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: X-Demon, ul. Kupiecka 63
Czas: 2019-04-13 19:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/2218387368488583/

🔥NIE ZWALNIAMY!!! 🔥
Na Wasze specjalne życzenie w X-Demonie pojawiają się gwiazdy z najwyższej półki 😈
Dlatego 13 KWIETNIA w Sobotę będziemy gościć MARNIK !!! 🔥

Są kluby i jest XDEMON ❤️

☎ Rezerwacje ONLINE: http://bit.ly/1RtF806
INFO: 6797 407 885 ☎

Nie zapomnij o kuszących promocjach w klubie X-DEMON:

PROMOCJA URODZINOWA
PROMOCJA NA WIECZÓR PANIEŃSKI

OBSERWUJ NAS:
www.xdemon.pl
www.facebook.com/XDemon
www.instagram.com/xdemonzielonagora
snapchat: xdemonzg

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:41:15

Drum&Bass Night [LISTA FB] | Klub Obiekt, Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2019-04-13 20:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/224163158490807/

Breaky Vibes to kolektyw z trójmiasta zajmujący się promocją oraz organizacją wydarzeń z muzyką drum&bass na terenie całej Polski. Na swoich imprezach gościli takich artystów jak Audio, Mefjus, Pythius, Rido i wiele innych zagranicznych i polskich nazwisk. W raz ze swoim projektem "Drum&Bass Night" podbijają mniejsze i większe miasta, zarażając muzyką dnb nawet najbardziej wybrednych klubowiczów. 13 kwietnia czas na Zieloną Górę i tamtejszy klub O B I E K T.

Line up:

Detoxic [Breaky Vibes / Sfinks700 / Trójmiasto]
Snake [Pralnia Elektroniczna / Poznań]
Esba [Breaky Vibes / Trójmiasto]
Paradigm [Breaky Vibes / Trójmiasto]
Histeria [Machine of Death / Zielona Góra]

WSTĘP:
LISTA FB - 10 PLN
POZOSTALI - 20 PLN

MUZYKA: DEEP / DARK / NEURO / HARD DNB

START: 22:00

www.facebook.com/BreakyVibe

2019-01-21

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-21 17:54:26

12. PKO Poznań Półmaraton

Wydarzenie w Województwo wielkopolskie, Poznań

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
Czas: 2019-04-14 08:00:24 2019-04-14 11:00:24
Link: https://halfmarathon.poznan.pl/

To już 12. edycja Poznańskiego Półmaratonu, która odbędzie się tym razem 14 kwietnia 2019. Serdecznie zapraszamy!
Zapisy na bieg ruszą w grudniu na: www.halfmarathon.poznan.pl

2019-01-31

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-31 21:12:11

Nastolatki- Juulowskie spotkania dla rodziców. edycja 2

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: CTS Gaudium, ul. Botaniczna 12a/1
Czas: 2019-04-17 16:00:36 2019-04-17 19:15:36
Link: https://www.facebook.com/events/2276515272628320/

Zapraszam rodziców i przyszłych rodziców na kolejne warsztaty dotyczące rodzicielstwa, których szkieletem będzie książka Jespera Juula " Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?".

SZCZEGÓŁY OFERTY:

TEMAT IV SPOTKANIA ( edycja 2): "Nastolatki. Czyli kiedy kończy się wychowanie?" dotyczyć będzie trudnego, zarówno dla dziecka jak i dla rodzica czasu dorastania.

Będziemy mówić :

1.o tym czym jest dojrzewanie
2. o problemach z komunikacją
3. o tym co robić, gdy nastolatek łamie ustalone zasady
4. o seksualności nastolatków
5. o praktycznych sposobach zaradzenia jakie proponuje Juul
4. o udziale ojców w tym czasie
5. o najczęstszych trudnościach jakie mogą się zdarzyć w tym czasie
6. o tym jak cudownie może być żyć z nastolatkiem pod jednym dachem :)
....


Spotkanie będzie miało wieloraką formę: wykładu, dyskusji, ćwiczeń indywidualnych. Będzie również czas na omówienie bieżących trudności uczestników.
CZAS TRWANIA - 4h/ 180 min + 15 min przerwy
KOSZT: 80zł za 1 spotkanie /4 godzinne
MIEJSCE: Siedziba CTS "Gaudium" przy ul. Botanicznej 12a/1 w Zielonej Górze.

GRUPA:
Ilość miejsc jest ograniczona- max.15 osób.
Zapisy przyjmujemy pod numerem 693 744 349 lub mailowo: krystynazelek@wp.pl . Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 dni przed spotkaniem. Warunkiem zapisu na warsztat będzie wpłata na konto 94 1020 3017 0000 2102 0079 0162
termin zgłoszeń upływa 10 kwietnia.

Grupę poprowadzi mgr Krystyna Zelek

Krystyna Zelek.

Psychoterapeutka, psycholog, pedagog, trenerka kompetencji społecznych, uczestniczka licznych warsztatów, treningów rozwoju osobistego i treningów psychoterapeutycznych.


Zapraszam serdecznie :)

2019-02-28

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-28 15:33:55

Electric Flash pres. Efdemin - Ostgut Ton / 2 stages *lista fb

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Wiejska 4
Czas: 2019-04-21 19:00:20
Link: https://www.facebook.com/events/2184451854983205/

Wielkanoc w ZetGie to konret rave z EF ♥

Efdemin - niemiecki producent i dj, który w tym roku wydał dla Ostgut Ton wielobrawny, wielowątkowy i arcyciekawy album "New Atlantis". Phillip Sollmann wystąpi na scenie TECHNO.
Na drugim soudsystemie zaprezentuje się rewelacyjny Hatework Machine dwukrotnie! W wersji DRUM AND BASS oraz HARDCORE.

▬▬▬▬▬ STAGE ELECTRIC FLASH ▬▬▬▬▬

∎ Efdemin - Ostgut Ton, DIAL RECORDS, Cocoon
> http://phillip-sollmann.de

∎ El'mirka
> https://soundcloud.com/elmirka

∎ Dees b2b Rafał Banach - SZLOK
>https://soundcloud.com/dawid-srokowski
> https://soundcloud.com/rafalbanach

∎ Peregrin
> https://www.mixcloud.com/Peregrin

▬▬▬▬▬ STAGE HARDCORE & DRUM AND BASS ▬▬▬▬▬

∎ Hatework Machine - Raving Panda Records, ion nekrolog1k
> https://soundcloud.com/hateworkmachine

∎ ZLM - Zap aka Loopy Monsta
> https://soundcloud.com/loopymonsta

∎ Roni - K

• OPASKA: LISTA FB 15 PLN > 22:00, 20 PLN ALL NIGHT // POZOSTALI 25 PLN || +18

NO PHOTO & PEACE - LOVE - UNITY - RESPECT

► FULL INFO: fb.com/electricflash

H: 21:00, WT, 25 GRU 2018 - FABRYKA DYWANÓW - UL. WIEJSKA 4 za NBP // ZIELONA GÓRA // PL

2019-03-01

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-01 08:45:10

Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Aeroklub Ziemi Lubuskiej, ul. Przylep-Skokowa 18
Czas: 2019-04-26 06:30:19 2019-04-28 14:00:19
Link: https://www.facebook.com/events/578413216000486/

Serdecznie zapraszamy na IV EDYCJĘ Paralotniowych Mistrzostw Polski na celność lądowania. Planowany termin zawodów to 26-28 kwietnia 2019r. Impreza odbędzie się w znakomicie przygotowanym do tego miejscu, którym jest Lotnisko Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (EPZP) w Zielonej Górze. Mistrzostwa kategorii FAI II dedykowane są wszystkim pilotom, zarówno z licencją sportową FAI jak i tym którzy jej nie posiadają.

Planowana ilość rund od 3 do 8 w zależności od warunku atmosferycznych. Loty odbywać się będą za wyciągarką, dlatego należy pamiętać aby każdy z pilotów posiadał uprawnienia typu H i wyczep.

W zawodach będzie brać udział maksymalnie 40 pilotów, więc warto zgłaszać się z wyprzedzeniem. Pierwszeństwo startu będą mieli piloci z ważną licencją sportową FAI na szezon 2019.

Program zawodów w skrócie:
26 Kwietnia – 8:00 rejestracja pilotów, 10:00 ceremonia otwarcia, 11:00 rozpoczęcie zawodów,
27 Kwietnia –8:00 odprawa , 9:00 rozpoczęcie zawodów,
28 Kwietnia – 8:00 odprawa, kolejne rundy zawodów, 16:00 rozdanie nagród – zakończenie zawodów.

2019-03-11

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-11 19:23:01

KAMP! Live Zielona Góra, 27.04 O B I E K T

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21
Czas: 2019-04-27 18:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/255962595281965/

Po potężnej jesiennej trasie koncertowej, KAMP! powracają z serią kolejnych koncertów, tym razem zamykając zimę i energetycznie wchodząc w okres wiosenny 2019. "DARE", wydany w ubiegłym roku trzeci album zespołu całkowicie zmienił występy chłopaków, o czym warto przekonać się na własne oczy i uszy w jednym z jedenastu polskich miastach, które odwiedzą w lutym, marcu i kwietniu. Zespół pojawi się w miejscach, gdzie "DARE" na żywo jeszcze nie miał okazji zabrzmieć. Dodatkowo w ramach trasy zespół ponownie odwiedzi Wrocław i Warszawę. Bilety już w sprzedaży na stronie https://goingapp.pl/evt/2056549/kamp-dont-clap-hands-zielona-gora

22 lutego, Rzeszów, Klub Vinyl
23 lutego, Bielsko Biała, Rude Boy
1 marca, Olsztyn, Nowy Andergrant
8 marca, Białystok, Zmiana Klimatu
9 marca, Częstochowa, Rura
15 marca, Wrocław, Stary Klasztor
16 marca, Gorzów Wielkopolski, MCK Zawarcie
11 kwietnia, Warszawa, Klub Niebo
26 kwietnia, Ostrów Wielkopolski, Stara Przepompownia
27 kwietnia, Zielona Góra, Obiekt

Wydany we wrześniu "DARE" okazał się jedną z najciekawszych elektronicznych płyt 2018 roku, potwierdzając wyjątkową pozycję KAMP! na polskiej scenie muzycznej. Od blisko dekady to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. KAMP! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez siec, kontakt z fani podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów. W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu "KAMP!". Płyta cieszyła się ogromnym powodzeniem, do dziś zespół sprzedał blisko 12 tysięcy egzemplarzy debiutu. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase'owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

2019-01-04

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-04 18:59:43

Jochen Miller // Xdemon Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: X-Demon, ul. Kupiecka 63
Czas: 2019-05-03 19:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/223385701868255/

Kolejna Wspaniała gwiazda w klubie XDEMON
Jochen Miller 🇳🇱
Armada Music | Armind | High Contrast Records

Są kluby i jest XDEMON ❤️

☎ Rezerwacje ONLINE: http://bit.ly/1RtF806
INFO: 6797 407 885 ☎

Nie zapomnij o kuszących promocjach w klubie X-DEMON:

PROMOCJA URODZINOWA
PROMOCJA NA WIECZÓR PANIEŃSKI

OBSERWUJ NAS:
www.xdemon.pl
www.facebook.com/XDemon
www.instagram.com/xdemonzielonagora
snapchat: xdemonzg

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:39:24

1. Zielonogórski Lotny Festiwal Piwa

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Plac Bohaterów
Czas: 2019-05-17 13:00:37 2019-05-19 18:00:37
Link: https://www.facebook.com/events/554405275061824/

17 - 19 Maja, Plac Bohaterów, Zielona Góra.
Odbędzie się pierwsza edycja Lotnego Festiwalu Piwa 🍺🍺🍺

Przygotujcie się na prawdziwe święto

#piwa 🍺🍺🍺
#muzyki 🎤🎷🎸
#jedzenia 🍔🍟🌭

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której zobaczycie nie tylko interesujących artystów, ale również naszych ekspertów, od których dowiecie się m.in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem. To nie wszystko! Będą też degustacje i liczne konkursy z narodami 🏆🏆🏆. Wstęp oczywiście darmowy. Do zobaczenia!!

Godziny otwarcia:
Piątek - 15:00 - 22:00
Sobota - 12:00 - 22:00
Niedziela - 12:00 - 20:00

2019-02-15

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-15 22:06:45

XI Przełajowy Bieg Raculan

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: ul. Racula-Saperska
Czas: 2019-05-18 08:00:21 2019-05-18 11:00:21
Link: https://www.facebook.com/events/584264712044377/

To już 11-ta edycja Biegu Raculan, który cieszy się coraz większą popularnością.

2019-01-12

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-12 18:06:45

Kabaret Moralnego Niepokoju

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-05-26 14:00:11 2019-05-26 17:00:11
Link: https://www.facebook.com/events/2156487491281597/

“Tego jeszcze nie grali” - to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu “Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można?

📌 Filharmonia Zielonogórska
🕒 26.05.2019, godz. 16:00
🎫 Bilety ➡️ https://abilet.pl/impreza/kabaret-moralnego-niepokoju-tego-jeszcze-nie-grali-5166

Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej - eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich - jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.
Jest dowcipnie, nastrojowo, niewulgarnie (dzieci), czasem lirycznie, aktorzy na scenie są trzeźwi, nie profanują krzyży, nie śmieją się z ludzi tylko dlatego że ci mają inny kolor skóry, nie wciągają na scenę widzów żeby ich ośmieszyć, przeciwnie - dbają o ich komfort starając się mówić do nich wyraźnie, a mimo to na nich nie pluć (pierwszy rząd).
A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.

2019-02-16

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-16 21:35:26

Klimakterium 2

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Czas: 2019-05-27 17:00:38
Link: https://www.kupbilecik.pl/impreza-29961-klimakterium.2.zielona.gora.html

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! "Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał"powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek - już nie młodych, ale jakże młodych. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa! Ponad 1800 przedstawień "Klimakterium...i już" w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia" i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w "Klimakterium...i już!", ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie - także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo "Menopauzy szał" ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Obsada: Elżbieta Jodłowska ,Małgorzata Gadecka , Grażyna Zielińska, Ewa Cichocka , Elżbieta Okupska, Katarzyna Kozak, Joanna Jeżewska

2019-02-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-19 20:34:46

Drenchill // Freed From Desire // Xdemon ZG

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: X-Demon, ul. Kupiecka 63
Czas: 2019-05-31 19:00:49
Link: https://www.facebook.com/events/383281855559921/

Światowa i długo oczekiwana gwiazda w klubie X-DEMON ‼️
DRENCHILL, twórca hitu "Freed from desire"

⚡️ OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA ⚡️

❌Dołącz do wydarzenia już dziś !❌

2019-03-19

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-03-19 20:42:47

II Marsz Równości w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: dokładne miejsce nie zostało jeszcze podane
Czas: 2019-06-01 10:00:12 2019-06-01 13:00:12
Link: https://www.facebook.com/events/397986747436583/

W sobotę 1 czerwca ulicami Zielonej Góry przejdzie drugi Marsz Równości - przemarsz wszystkich, którzy oczekują Polski otwartej, pełnej szacunku i bez nienawiści dla każdego obywatela.
Obieramy sobie za główny cel - podarowanie nadziei, dodanie odwagi i wsparcia wszystkim, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie.

Według naszej opinii marsz jest doskonałym momentem, by pokazać, że Zielona Góra jest miastem, gdzie żyje wiele ludzi upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego, wyznawaną religię czy bezwyznaniowość.

Wśród postulatów Marszu znalazło się żądanie uznania przez Państwo Polskie, którego osoby LGBTQ+ są pełnoprawnymi obywatelkami i obywatelami, ich prawa do miłości oraz nadania jej ram prawnych w kształcie, w jakim przysługują one parom różnopłciowym, a więc prawa do zawarcia związku małżeńskiego wraz z prawem do adopcji. Zagwarantowanie przez Państwo formalnych zasad dla istnienia rodzin funkcjonujących w modelu jednopłciowym, a także gwarancja ochrony przez Państwo każdej polskiej rodziny.

Tradycyjnie już osoby uczestniczące w Marszu Równości będą apelować do władz w sprawach związanych z problemami osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami psychicznymi, kwestiami związanymi z równouprawnieniem kobiet w życiu społecznym i gospodarczym oraz wsparciem dla osób znajdujących się na uchodźstwie z powodu wykluczenia.

Pragniemy również podczas marszu upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W 2017r. Jako jeden z pierwszych prezydentów miast w Polsce wziął udział w Marszu Równości. W swoim przemówieniu podkreślał, że jego obecność wynika z jego chrześcijańskiego światopoglądu. "Chrześcijaństwo łączy, nie dzieli. Miłość może tylko łączyć".
W tym roku głos nieżyjącego Pawła Adamowicza zabrzmi również w Zielonej Górze.

Marsz Równości w Zielonej Górze jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich organizacji pozarządowych, partii politycznych i osób prywatnych, które chcą przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

2019-01-27

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-27 20:03:47

Konferencja Greenfield 2019

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, ul. Prof. Z. Szafrana 2
Czas: 2019-06-08 07:00:31 2019-06-08 17:00:31
Link: https://www.facebook.com/events/401535830613906/

Greenfield to największa w województwie lubuskim konferencja skierowana do programistów!

Strona konferencji: http://greenfieldconf.pl

Zapraszamy również do obserwowania naszego profilu na Twitterze:
https://twitter.com/Greenfield_Conf

Konferencja została przygotowana przez lokalne meetupy DEV at ZG, Zielona Góra JUG, UX Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski oraz przy wsparciu między innymi MetaPack Polska, Apator Rector, Transition Technologies PSC oraz GlobalLogic Poland.

2019-02-07

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-07 08:08:30

Bartek Kaszuba ✗ MY on tour ✗ Zielona Góra

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: Kawon, ul. Zamkowa 5
Czas: 2019-06-22 13:00:41 2019-06-22 17:00:41
Link: https://www.facebook.com/events/315235406001945/

Po sukcesie debiutanckiego albumu pora na to, co było nieuniknione. Bartek Kaszuba jedzie w Polskę pokazać, że MY to coś więcej niż slogan, że MY to siła. WY pokażcie ją na koncertach!

Start sprzedaży biletów w piątek 1 lutego o 16:00

Bilety na wydarzenie dostępne będą online na platformie www.empikbilety.pl oraz w salonach EMPIK w całych kraju.

229 zł ✗ Bilet VIP- upoważnia do wzięcia udział w lunchu z artystą oraz Mee&Greet
119 zł ✗ Bilet Meet&Greet - upoważnia do wzięcia udziału w Meet&Greet oraz w koncercie
39 zł ✗ Bilet zwykły - upoważnia do wzięcia udziału w koncercie

Pytania na temat koncertu można kierować mailowo na adres: booking@my-music.pl

2019-02-10

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-02-10 18:31:52

BuskerBus 2019 w Zielonej Górze

Wydarzenie w Województwo lubuskie, Zielona Góra

Miejsce: deptak
Czas: 2019-08-29 22:00:46 2019-08-31 10:00:46
Link: https://www.facebook.com/events/1934096153325357/

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus! Artyści z całego świata opanują zielonogórski deptak w dniach 30-31 sierpnia 2019.

Więcej informacji już wkrótce!

Zgłoszenia od artystów zaczniemy przyjmować 14.01.2019..

Współorganizatorem Festiwalu BuskerBus w Zielonej Górze jest Zielonogórski Ośrodek Kultury.

2019-01-18

Utworzony przez Placepark Polska dnia 2019-01-18 20:16:05